Jak vstoupit do systému BIOS v notebooku nebo počítači

Jak vstoupit do systému BIOS. úložiště softwaru, který ovlivňuje notebook? Často v případě jakékoli poruchy, která nesouvisí se softwarem, nebo při připojení nového hardwaru k zařízení potřebujete otestovat nebo nakonfigurovat notebook a k tomu potřebujete vědět, jak vstoupit do systému BIOS. Abyste se dostali do systému, musíte před spuštěním operačního systému stisknout určitou kombinaci na klávesnici.

vstoupit, systému, bios, notebooku, sony, základní

BIOS je základní vstupní a výstupní systém, který patří k systémovému softwaru. Představuje kolekci firmwaru určeného k ovládání hardwaru notebooku, konkrétně:

 • Kontrola funkčnosti hardwaru notebooku.
 • Ovládání hardwaru notebooku pomocí příkazů.
 • Podílí se na zavádění operačního systému.
 • Poskytuje rozhraní API pro práci s hardwarem.
 • Nastavení priority pevného disku (spouštění).
 • Přetaktování grafiky, procesoru a paměti RAM.
 • Nastavení systémového času.
 • Vypněte nebo zapněte některý hardware, např. paměť RAM, grafickou kartu, pokud je jich nainstalováno více a potřebujete zjistit příčinu chyby.
 • Přístup do systému BIOS notebooku umožňuje nastavit provoz baterie.
 • Kalibrace dotykového ovládání notebooku.
 • Zobrazit všechny technické konfigurační údaje.

Jednoduše řečeno, co je to BIOS. je to software, který implementuje běžný provoz notebooku na základě nainstalovaného hardwaru, jeho hlavní funkcí je počáteční kontrola a spuštění operačního systému. Vstupní a výstupní systém je uložen v samostatném mikročipu BIOS, který je připojen k základní desce. V závislosti na výrobci základní desky může být mikročip buď odnímatelný, nebo připevněný k základní desce. Ovládání po vstupu do BIOSu. stisknutím následujících kláves: DEL, F1, F2, ESC. Klávesa F9. obnoví všechna nastavení na výchozí tovární hodnoty, pokud jste nastavení přehnali. Klávesa F10 slouží jako tlačítko automatického ukládání. I/O je stejný jako ostatní software a může být potřeba jej aktualizovat, zejména pokud jste na svém notebooku aktualizovali následující hardware.

Zavedení systému z jednotky flash nebo disku CD-ROM Sony Vaio.

Pro spuštění z USB flash disku nebo CD-ROM musíme v systému BIOS vstoupit do sekce Boot.

READ  Jak spustit BIOS na notebooku Lenovo

Externí zařízení Boot. Zavedení systému z externího zařízení

Interní jednotka optických disků. Interní jednotka pevného disku. Interní pevný diskExterní zařízení. externí zařízení. síť

Pomocí kláves se šipkami na klávesnici vyberte možnost External Devise Boot, v rozevírací nabídce stiskněte Enter a klikněte na tlačítko Enable. To umožní spouštění z externích zařízení.

Poté šipkou na klávesnici směrem dolů vybereme záložku Externí zařízení (External Device) a nyní nikoliv šipkou, ale stiskem klávesy F5 tuto záložku vyzdvihneme nahoru, čímž nastavíme prioritu bootování z flash disku v BIOSu. Chcete-li spustit systém z CD-ROM, vyberte možnost Interní jednotka optických disků a stisknutím klávesy F5 ji zobrazte nahoře a spusťte systém z CD-ROM. Po úpravě nezapomeňte vše uložit stisknutím klávesy F10 Doufám, že je to jasné!

Poslední oddíl biosu. Exit. Rozhodně zde není co nastavovat, jde jen o odhlášení a uložení ze systému.

Ukončit nastaveníZískat výchozí hodnoty. Ukončení a uložení výchozího nastavení.InCard Změny. vyřazení změn.Uložení změn. Uložení změn.Vypnutí. Problém.

No, to je vše přátelé, Doufám, že všichni pochopit, jak vstoupit do systému BIOS na notebooku Sony vaio a nastavit spuštění z Sony Vaio flash. Pokud existují dotazy a doplňky, určitě napište do komentářů, budu pomáhat všem, jak mohu. Hodně štěstí.

Jak vstoupit do systému BIOS na notebooku Sony Vaio

Potřeba vstupu do systému BIOS je způsobena nějakou závažnou poruchou, problémy, neschopností notebooku zvládnout svou práci, vykonávat své funkce. Pokud plánujete přeinstalovat operační systém v notebooku, je nutné získat přístup k systému BIOS. Pokud narazíte na potíže, svěřte problém opravně notebooků Sony.

Kde se na zařízení Sony Vaio nachází tlačítko Assist??

Když je notebook vypnutý, tlačítko ASSIST (umístěné v pravém horním rohu Sony VPCEB2M1R) spustí VAIO Care. VAIO Care Rescue pro obnovu notebooku, když se nepodaří spustit operační systém.

Klávesa „F11“ slouží ke vstupu do spouštěcí nabídky na noteboocích Sony. Někdy je v systému BIOS notebooků Sony VAIO vypnuta funkce vstupní nabídky spouštění. Chcete-li změnit nastavení, musíte vstoupit do nastavení systému BIOS a povolit možnost „External Device Boot“.

vstoupit, systému, bios, notebooku, sony, základní

Jak odstranit heslo z notebooku Sony Vaio?

Počkejte na spuštění programu WinPassKey. Poté vyberte správné okno notebooku Sony Vaio, uživatele, jehož heslo chcete obnovit, a nakonec klikněte na tlačítko Obnovit heslo a nastavte nové heslo. Stisknutím tlačítka Restartovat dokončíte proces obnovení hesla na zařízení Sony VAIO bez disku.

READ  Funkce konzole Sony Playstation 4

Ve standardním biosu je tlačítko pro uložení „F10“, ale Sony VAIO PCG-71211V je „F4“. Stiskneme ji, potvrdíme uložení, notebook se restartuje a spustí se z flash disku nebo z mechaniky, podle toho, co jste zvolili.

Zadávání nastavení systému BIOS v systému Windows 10

můj notebook acer se po těchto úkonech nespustí, co mám dělat??

Je možné určit, jakou akci? Pouhý vstup do systému BIOS ještě nikdy neporušil váš notebook.

Jak vstoupit do systému BIOS na notebooku Sony VAIO sve151j11v?

Ahoj. F2 nebo na novějších noteboocích klávesa Assist.

 • A tak, že by jít do systému BIOS Sony vaio, zapněte notebook a stiskněte klávesu F2. pokud se BIOS nezobrazí a spustí se normální start systému, zkuste stisknout další klávesy F4. F8 nebo klávesa Delete.
 • Na počítači Sony vaio PCG-71812V se pro vstup do systému BIOS používá klávesa F2
 • První oddíl je Hlavní.

Metoda 1

Na většině zařízení, jakmile zapnete notebook tlačítkem „Power“, stiskněte jednu z následujících kláves: F1, F2 (nejčastěji používaná), F8, Del, Esc nebo jinou klávesu. Některé modely používají kombinaci dvou nebo tří kláves, např. FnF2, CtrAltEsc atd. Existuje několik způsobů, jak zjistit, které klíče fungují:

 • Vaše příručka. Jedním z dokumentů dodávaných s notebookem je příručka, která popisuje základní nastavení systému.
 • Zprávy, které se objeví na obrazovce na začátku spouštění počítače (např. „Press F2 to enter SETUP“).
 • Vyzkoušení nejběžnějších variant. Pokud se pokyn neuložil a řádek s textem zmizel příliš rychle, je lepší vyzkoušet nejběžnější klávesy. Důležité je si uvědomit, že při každém pokusu je nutné notebook restartovat nebo vypnout a poté zapnout.

Stiskněte klávesu často a opakovaně, abyste nevynechali časový interval, během kterého lze vyvolat systém BIOS. Pokud používáte kombinaci, stiskněte nejprve jednu nebo dvě klávesy a poté druhou (třetí) klávesu. Když se na displeji objeví zpráva „Entering SETUP“ a po ní úvodní obrazovka s číslem verze systému I/O, můžete zastavit. Pokud je tento okamžik zmeškán, je třeba počkat, až se spustí operační systém, a poté notebook restartovat a zkusit to znovu.

Zavedení systému z paměti USB nebo disku CD-ROM Sony Vaio.

Pro spuštění z flash disku nebo CD-ROM v systému BIOS budeme potřebovat příkaz Boot.

Externí zařízení Boot. Zavedení systému pomocí externího síťového zavaděče. Spuštění sítě

vstoupit, systému, bios, notebooku, sony, základní

Interní jednotka optických disků. Interní jednotka optických disků Interní jednotka pevných disků. Interní jednotka pevného disku Externí zařízení. Síť externích zařízení. síť

READ  Jak pořídit snímek obrazovky na notebooku Asus. Použijte klávesu pro tisk obrazovky

Na šipce klávesnice vyberte kartu External Devise Boot, v rozevírací nabídce stiskněte klávesu Enter a klikněte na tlačítko Enable. Tímto způsobem umožníme zavádění z externích zařízení.

Poté pomocí šipek na klávesnici dolů vyberte záložku Externí zařízení a nyní nepoužívejte šipky, ale stiskněte klávesu F5, aby se záložka zobrazila nahoře, čímž v systému BIOS nastavíte prioritu spouštění z jednotky USB flash. Vyberte interní jednotku optických disků a stisknutím klávesy F5 ji přepněte na horní stranu a spusťte systém z CD-ROM. Po obnovení nezapomeňte vše uložit stisknutím klávesy F10. Po restartu může být v některých případech nutné krátce stisknout libovolnou klávesu, abyste mohli spustit systém z paměti USB nebo CD-ROM. Doufám, že je to jasné!

Poslední oddíl v biosu. Exit. Rozhodně zde není co nastavovat, vše je spojeno s odhlášením a uložením ze systému.

Ukončení nastavení Získat výchozí hodnoty. Ukončení a uložení výchozího nastavení. Stisknutí klávesy F10 Exit. vyřazení změn. Uložení změn. Uložení změn. Vypnutí. Problémem je.

No to je vše přátelé, Doufám, že všichni pochopili, jak vstoupit do systému BIOS na notebooku Sony vaio a nastavit spouštění z USB flash disku Sony Vaio. Pokud máte nějaké dotazy a doplňky, nezapomeňte napsat v komentářích, všechny pomoci, co mohu. Hodně štěstí.

Sdílet na sociálních sítích. sítě ! Sdílení tohoto článku na sociálních sítích. Pomáháte rozvíjet tyto stránky! Děkuji!

Jak spustit notebook Sony VAIO z paměti USB?

Připojte zařízení USB k vypnutému počítači a stiskněte tlačítko napájení. Stisknutím klávesy F11 během spouštění systému (před zobrazením loga VAIO) spustíte proces spouštění systému z externí jednotky. Pokud se spouštění nespustí, měli byste počítač vypnout a znovu zapnout.

Stisknutím tlačítka ASSIST (umístěného v pravém horním rohu notebooku Sony VPCEB2M1R) při vypnutém notebooku spustíte VAIO Care Rescue pro obnovení počítače, když se systém nepodaří spustit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS