Jak správně nainstalovat a vyjmout kartu SIM z tabletu

Žijeme v době mobilních telefonů. Výrobci mobilních telefonů rychle přidali do svých produktů slot pro SIM kartu. Stojí za zmínku, že ne všechny společnosti a modely mají na svých tabletech takové sloty. V dnešní době není neobvyklé potkat na ulici člověka, který mluví na tabletu. Ale mnoho lidí, kteří si poprvé koupili takový gadget, se potýkalo s problémem, jak vložit SIM kartu do tabletu Android iOS a Windows.

vložit, paměťovou, kartu, tabletu, samsung

Zdánlivě jednoduchý úkol se může změnit ve vážný problém. Ještě horší je, pokud je karta SIM zaseknutá ve slotu nebo selhala a nelze ji vyjmout. Zkusíme zjistit, jak rychle a hladce vložit a vyjmout kartu SIM.

Tento článek pomůže majitelům tabletů následujících značek, včetně čínských: Sony, PiPO, Onda, Irbis, Samsung, Huawei, Digma, Chuwi, Teclast, Cube, FNF, Colorfly, Ainol, Ramos, Vido, Prestigio, Lenovo, Digma, No-name, běžící na Androidu; stejně jako Dell, Asus, HP, Microsoft, Acer na OS Windows. Platí i pro zařízení iOS (iPad Pro, mini).

Kam a jak vložit kartu SD

V telefonech se systémem Android se paměťová karta vkládá do speciální přihrádky nebo hybridního slotu, do kterého se kromě karty SIM vkládá i karta SD. Umístění závisí na modelu miniaplikace.

Pokud je slot umístěn uvnitř pouzdra telefonu, vložte kartu do přihrádky opatrně a pomalu, bez použití přílišné síly, ji zatlačte do přihrádky, dokud lehce nezapadne na místo:

Pokud ve vašem případě potřebujete kartu SD nainstalovat do speciálního výsuvného hybridního slotu, použijte speciální klíč k vysunutí zásobníku a po vložení paměťové karty jej opatrně vraťte do původní polohy:

Po vložení karty se karta u většiny modelů zařízení automaticky připojí. V některých případech (např. řada Samsung Galaxy) ji však musíte aktivovat ručně. Většina zařízení také dokáže číst informace z karty, které byly zapsány v souborovém systému jednoho z formátů. Po určité době provozu však v takových případech nejsou vyloučeny poruchy a dokonce ani ztráta jakýchkoli dat. Abyste se vyhnuli problémům tohoto druhu, doporučujeme formátovat kartu SD standardním způsobem. K tomu musí být smartphone dostatečně napájen z baterie nebo musí být zařízení připojeno ke zdroji napájení.

A ano, zatímco u dřívějších verzí zařízení není nalezení funkce formátování příliš obtížné („nastavení“. „paměť“. „nastavení paměti“), u pozdějších verzí, jako je Galaxy A7, budeme paměťovou kartu formátovat následujícím způsobem:

Přes Nastavení přejděte na „Aplikace“, přejděte na konec seznamu, pak se objeví řádek „Paměť“, stiskněte jej:

vložit, paměťovou, kartu, tabletu, samsung

Otevřete „Paměťovou kartu“ a v pravém horním rohu klikněte na tlačítko ve tvaru tří svislých teček, poté se objeví tlačítko „Nastavení paměti“, „klepněte“ na něj a přejděte do sekce formátování:

Poznámka: Pokud nechcete instalovat novou kartu SD, ale kartu, na které již máte informace, dbejte na jejich uložení, jinak bude veškerý obsah po formátování nenávratně ztracen.

To je asi vše, co jsem chtěl říct o tom, jak nainstalovat paměťovou kartu do telefonu se systémem Android. Doufám, že tento materiál byl pro vás užitečný.

Co dělat, když smartphone nevidí paměťovou kartu

Zjistili jsme, jak připojit paměťovou kartu k telefonu Samsung, a proces čištění je ještě jednodušší. Formátování vede k úplnému vymazání, nezůstanou žádné soubory.

 • Algoritmus:
 • otevřete „Nastavení“. „Úložiště“;
 • Vyberte zařízení a přepněte jej do režimu vyměnitelného média;
 • Stiskněte tlačítko „Formát“.
READ  Nahrávání hovorů na telefonu Samsung s9

Úložná zařízení MicroSD představují praktický způsob, jak rozšířit možnosti smartphonu nebo tabletu. Zařízení vyberte podle technických specifikací a s ohledem na doporučení výrobce.

Nejprve je třeba zkontrolovat, zda váš smartphone podporuje paměťové karty. Moderní mobilní zařízení od společnosti Samsung mohou být vybavena:

 • samostatnou přihrádku na kartu microSD;
 • kombinovaný zásobník, do kterého lze vložit druhou kartu SIM nebo paměťovou kartu;
 • rozšířená přihrádka, do které se vejdou dvě karty SIM a paměťová karta.

Pokud váš chytrý telefon podporuje vkládání paměťové karty, musíte v balení najít speciální klip, kterým otevřete přihrádku na paměťovou kartu a vložíte kartu microSD.

Pokud vám taková sponka chybí, můžete použít jehlu, kterou vložte do otvoru a lehce ji stiskněte, čímž se zásobník otevře a můžete jej opatrně vyjmout z mobilního zařízení.

Vyjmutí zásobníku ze smartphonu vložení paměťové karty microSD.

Tvar paměťové karty a slotu pro kartu je navržen tak, aby nebylo možné vložit kartu opačně.

Po instalaci opatrně přiložte přihrádku zpět ke smartphonu a s trochou námahy ji přitlačte tak, aby byla v jedné rovině s bočním okrajem mobilního zařízení.

Moderní chytré telefony podporují paměťové karty vyměnitelné za provozu, což umožňuje vyměnit kartu, ať už je telefon zapnutý nebo vypnutý.

V současné době jsou nejběžnější paměťové karty pro telefony s kapacitou 32 GB a 64 GB, ale v některých případech lze najít karty microSD s kapacitou 128 GB.

Mnoho moderních smartphonů má hybridní slot pro karty SIM a microSD. Umožňuje vložit do zařízení dvě karty SIM nebo jednu kartu SIM spárovanou s kartou microSD. Samsung J3 není výjimkou a obsahuje tento praktický slot. V tomto článku se dozvíte, jak vložit paměťovou kartu do telefonu.

Jak otevřít slot pro paměťovou kartu Samsung?

Je důležité si uvědomit, že kancelářskou sponku lze použít i k otevření slotu pro kartu SIM v jakémkoli telefonu, včetně iPhonu, Samsungu a LG. Vezměte kancelářskou sponku, zasuňte ji do otvoru v oblasti zásobníku na SIM kartu a pak jednoduše zatlačte, abyste zásobník vysunuli.

Obvykle se nazývá „Průzkumník souborů“ a nachází se v hlavní nabídce. Ve smartphonu s čistým systémem Android se například používá správce souborů Google Files Go. Jakýkoli průzkumník umožňuje procházet připojené paměťové karty.

Jak vložit paměťovou kartu do tabletu Samsung

V některých tabletech se systémem Android je k dispozici externí a vyměnitelné úložiště. Úložiště má podobu karty MicroSD,. které lze použít pro fotografie, videa, hudbu, plány zla atd. Д.

Karta MicroSD je zábavná. (Jedná se o vědecký popis.) Karta se vkládá do slotu na okraji tabletu, ale lze ji také vložit do počítače a číst jako jakoukoli jinou vyměnitelnou kartu.

Kartu MicroSD lze do tabletu vložit bez ohledu na to, zda je zařízení zapnuté nebo vypnuté. Mějte na paměti tyto pokyny:

Vyhledejte výřez pro kartu MicroSD na okraji tabletu.

Takto vypadá poklop, i když na vašem tabletu může vypadat jinak. Karta může být označena MicroSD. Nezaměňujte ji s krytem karty SIM.

Zasuňte nehet do zdířky na poklopu, která zakrývá slot microSD, a otočte poklop vzhůru nohama.

Na krytu slotu je důlek velikosti nehtu. Po zatlačení se poklop, který zakrývá štěrbinu, vysune a z boku se zobrazí disketa. Kryt slotu nelze zcela vysunout.

Kartu MicroSD orientujte tak, aby potištěná strana směřovala nahoru a malý trojúhelník na kartě označoval otevřený slot.

Nehtem nebo sponkou opatrně zasuňte kartu do slotu.

READ  Jak deaktivovat zámek obrazovky na iPadu

Po úplném vložení karta slabě cvakne.

Pokud se karta stále objevuje, nezmate ji dostatečně.

Zavřete poklop zakrývající slot pro kartu MicroSD.

Pokud je tablet zapnutý (a nastavený), může se na obrazovce zobrazit výzva. Pokud se tak stane, ignorujte výzvu a klepněte na tlačítko OK na dotykovém displeji tabletu.

vložit, paměťovou, kartu, tabletu, samsung

Ne každý tablet se systémem Android má externí úložiště. Pokud na okraji tabletu nenajdete slot pro kartu MicroSD, není tato funkce pro váš tablet k dispozici.

Tablet pracuje s nainstalovanou nebo předinstalovanou kartou MicroSD.

Téměř vždy je karta MicroSD nákupem, který musíte provést navíc k tabletu se systémem Android. Málokdy se tablet dodává s předinstalovanou kartou microSD.

Karty MicroSD mají malou kapacitu, která se měří v gigabajtech (miliardách bajtů), zkráceně GB nebo jednoduše G. Mezi běžné kapacity patří 8 GB, 16 GB, 32 GB a 64 GB. Čím vyšší kapacita, tím více věcí můžete uložit, ale také tím dražší je karta. Ale:

Velikost karet MicroSD v tabletu je omezena. U většiny tabletů se systémem Android je tento limit 32 GB. Novější (a dražší) tablety zvládnou vyšší kapacitu.Zkontrolujte příznak tabletu a určete maximální velikost externího nebo vyměnitelného úložiště.

Chcete-li kartu MicroSD používat v počítači, potřebujete adaptér karty SD. Vložte kartu microSD do adaptéru a poté připojte adaptér karty SD k počítači. Adaptér je třeba dokoupit, ačkoli některé karty microSD jsou s ním dodávány.

SD znamená Secure Digital. Toto je jen jeden z asi milionu standardů mediálních karet.

Kromě karty microSD má tablet se systémem Android vestavěné úložiště. Toto úložiště se používá pro programy, které do tabletu nainstalujete, a také pro operační systém tabletu a další ovládací programy.

Ve většině případů necháváte kartu microSD uvnitř tabletu se systémem Android. Pokud ji chcete odstranit, postupujte podle následujících kroků:

Pokud kartu médií jednoduše vyjmete z tabletu, můžete ji poškodit, proto je nutné tablet nejprve odpojit.

Otevřete vícevláknový poklop zakrývající slot pro kartu microSD.

Nehtem zatlačte kartu MicroSD dovnitř.

Karta MicroSD je odpružená, takže ji zatlačením dovnitř nakonec vytlačíte ven.

Stiskněte kartu MicroSD mezi prsty a zcela ji vyjměte.

Karta MicroSD je příliš malá na to, abyste ji mohli opustit. Vložte ji do adaptéru karty MicroSD pro použití v počítači nebo jiném elektronickém zařízení. Nebo ji uložte do miniaturní krabičky, kterou můžete označit miniaturním nápisem: „MicroSD Card Inside“. „Neztrácejte!

Kartu MicroSD je možné vyjmout bez vypnutí tabletu. K tomu potřebujete Odpojení adresy kartu při používání tabletu.

Vaše zařízení podporuje paměťové karty s maximální kapacitou 64 GB. Kompatibilita karet s vaším zařízením závisí na typu karty a jejím výrobci.

Některé paměťové karty nemusí být s vaším zařízením kompatibilní.

Použití nekompatibilní paměťové karty může poškodit zařízení, samotnou kartu nebo data na ní uložená.

Vložte paměťovou kartu správnou stranou nahoru.

Vaše zařízení podporuje pouze paměťové karty se systémem souborů FAT. Pokud

Po vložení paměťové karty s jiným souborovým systémem než FAT budete vyzváni k formátování karty.

Časté mazání a zapisování dat zkracuje životnost paměťové karty. Po vložení paměťové karty do zařízení se její kořenový adresář zobrazí v části

složku extSdCard pod interní pamětí.

Otevřete kryt slotu pro paměťovou kartu.

Vložte paměťovou kartu do zařízení zlatými kontakty dolů.

Zatlačte na kartu, dokud nezapadne na místo.

Kapacitu tabletu Samsung Galaxy můžete snadno rozšířit instalací karty microSD. Na kartu se ukládají fotografie, hudba a další informace, které doplňují interní úložiště tabletu. Kartu můžete použít také ke sdílení souborů mezi tabletem a dalšími zařízeními včetně počítače.

READ  Restart telefonu Samsung Galaxy s7

Kartu microSD můžete do tabletu vložit bez ohledu na to, zda je zařízení zapnuté nebo vypnuté. Mějte na paměti tyto pokyny:

Vyhledejte čip karty microSD na okraji tabletu.

Ukažme si vzhled poklopu, i když na vašem tabletu může vypadat jinak. Označený poklop microSD ; nezaměňovat s krytem karty SIM.

Problémy se softwarem

Nepředpokládejte, že stačí připojit flash disk k zařízení a můžete ihned začít pracovat. Jednotka by měla být nejlépe naformátována na FAT32, protože systém Android má specifickou manipulaci s daty.

Zkontrolujte maximální velikost paměti, kterou zařízení podporuje. Použití flash disku s menší kapacitou tento problém vyřeší. Problémem může být nízká verze systému Android, která ještě neobsahovala moduly pro připojení externích zařízení.

Jednoduše postupujte podle výše uvedených pokynů nebo se podívejte na video níže a vyřešte všechny své otázky ohledně připojení USB klíče k tabletu.

Tablety se stávají každodenní součástí našich životů. A není divu, protože jsou přenosné, vhodné ke čtení, sledování filmů, hraní her, práci s dokumenty a mají dlouhou výdrž baterie. Vše potřebné pro tablet si můžete stáhnout z webu, ale často k němu budete chtít připojit externí úložné zařízení. Pomůžeme vám zjistit, jak připojit jednotku flash k tabletu.

Která paměťová karta pro telefon se systémem Android

Chytré telefony a tablety se systémem Android používají karty MicroSD, na které lze uložit poměrně velké množství dat. Nekupujte však kartu SD naslepo, protože každá karta má své vlastní vlastnosti a funkce, které je důležité zvážit pro vaše potřeby.

 • Formát microSD je zastaralým standardem s pamětí 4 až 8 GB, ale pro telefon se základními funkcemi je dostatečný pro uložení malého množství informací, aniž by zatížil váš osobní rozpočet.
 • MicroSDHC je dnes nejoblíbenějším formátem pro běžné chytré telefony. Umožňuje zvýšit kapacitu paměti zařízení se systémem Android až na 32 GB.
 • MicroSDXC je nový formát paměťové karty, který umožňuje pracovat s kapacitou až 2 TB, ale pro nejnovější modely smartphonů bude stačit zvolit 64 GB nebo 128 GB.

Proč tablet nevidí kartu SIM

Důvodů může být několik. Níže uvádíme jejich seznam od nejběžnějších po vzácné.

 • Selhání systému v tabletu. Může to být způsobeno nesprávně nainstalovanou aktualizací nebo bez zjevného důvodu. Obvykle se „vyléčí“ restartováním zařízení.
 • Karta SIM selhala. Kontrola je snadná. vložte ji do jiného tabletu nebo chytrého telefonu. Pokud to stále nefunguje, měli byste zajít do prodejny mobilních telefonů a sepsat žádost o opětovné vydání karty SIM.
 • Karta SIM není v tabletu správně vložena. Vyjměte čip, zkontrolujte obrázek na zařízení nebo na krytu slotu a znovu jej vložte.
 • Kontakty čipu jsou znečištěné. Ne vždy je to vizuálně zjistitelné. karta se může zdát čistá. Zkuste ji otřít měkkým hadříkem nebo kapesníkem.

Pokud tablet nevidí kartu SIM, nezoufejte a zkuste postupovat podle pokynů k řešení problémů z jiného článku na našich webových stránkách.

Připomínáme, že otvory pro štěrbiny na povrchu tělesa musí být vždy pevně zakryty krytkami nebo okraji vaničky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS