V iOS 13 funguje v iPhonu jakýkoli USB flash disk. A je to jen bzučení

Pokud potřebujete k iPhonu nebo iPadu připojit USB flash disk a zkopírovat na něj nebo z něj fotografie, videa nebo jiná data, je to možné, ale není to tak jednoduché jako u jiných zařízení; nemůžete jej připojit pomocí „adaptéru“, iOS jej neuvidí.

Tento návod podrobně popisuje, jak implementovat připojení USB klíče k iPhonu (iPadu) a jaká jsou omezení při práci s takovými disky v systému iOS. Viz. také: Jak přenášet filmy do iPhonu a iPadu, Jak připojit USB disk k telefonu nebo tabletu se systémem Android.

Existují iPhony se sloty na paměťové karty? ?

Mnoho lidí si často klade tuto otázku a snaží se na ni najít odpověď. Existuje iPhone se slotem pro paměťovou kartu?? Otázka je v zásadě velmi zajímavá. Jak všichni víme, existují dva typy gadgetů se značkou iPhone. Jedná se o proprietární produkt společnosti Apple a miliony jeho napodobenin na zaplaveném trhu. Většina z nich jsou čínská zařízení nejrůznějších výrobců pod různými značkami. Jak rozeznat originální Apple od plagiátu si můžete přečíst ZDE. Je iPhone se slotem pro další paměťovou kartu, nebo ne??

Je nebo není v iPhonu slot na paměťovou kartu??

Odpověď zní. Ne, ne a ne.Originální iPhony, iPody ani iPady nemají sloty na paměťové karty. A toto je stálá (alespoň doposud) interní politika společnosti Apple. Existuje však spousta padělaných produktů pro skutečný iPhone. které vypadají a působí velmi podobně jako iPhone. Některé z nich mají sloty pro paměťové karty a dokonce i sloty pro dvě karty SIM.

Ukázalo se, že tyto otvory jsou nejpřímějším důkazem toho, že nedržíte skutečný iPhone. ale falešný. Jak je dnes módní říkat. replika. Repliky slibují stejnou funkčnost jako originál, ale ve skutečnosti je to lež. Křehké a pomíjivé, vyrobené v nepředstavitelných podmínkách, přitahují pouze nízkou cenou. A jak každý ví, lakomec platí dvakrát. Je jasné, že nejde ani tak o lakomství, jako spíš o věčný nedostatek peněz. C’est la vie.

Krátké video o tom, jak rozeznat originál od padělku

Všichni dobře víme, že lakomec platí za dolar dvakrát. Pro svá mobilní zařízení byste měli vždy používat originální náhradní díly a zařízení. A neměli byste nakupovat v bazaru, kde vám dají neznámé co, neznámý co výrobce. Vždy se snažte nakupovat věci od prodejců s dobrou a časem prověřenou pověstí.

Přijďte nás znovu navštívit. Vždy vám rádi odpovíme na všechny vaše dotazy.

Když uživatelům začalo docházet místo pro data v mobilních zařízeních, výrobci dali možnost rozšířit interní paměť pomocí karet microSD. Tyto časy se však chýlí ke konci, protože mnoho výrobců následuje společnost Apple a opouští tento kdysi nepostradatelný atribut přenosné elektroniky.

READ  Jak změnit heslo na telefonu Samsung

Čínský výrobce smartphonů Xiaomi se rozhodl, že jeho vlajkový telefon nebude používat karty microSD. Viceprezident společnosti Hugo Barra je přesvědčen, že slot microSD ve smartphonu je špatný nápad. „Jsme zásadně proti paměťovým kartám ve výkonných zařízeních,“ řekl.

„Myslíte si, že jste si koupili Kingston nebo SanDisk a udělali jste lépe?? Ne tak docela. Jsou velmi nekvalitní, někdy prostě přestanou fungovat a lidem to způsobuje spoustu otázek. Aplikace neustále padají, uživatelé přicházejí o data. Spousta důvodů ke stížnostem a zklamání,“ řekl.

Hlavní designér systému Android Matthias Duarte si myslí, že jde o mylnou představu. Podle jeho názoru ti, kteří používají karty microSD v různých zařízeních, netrpěli závadami a nestabilitou. „Zpochybnil bych tvrzení, že karty Kingston nebo SanDisk jsou extrémně nekvalitní,“ řekl.

Důvodem, proč společnost Apple nikdy nepoužívala paměťové karty microSD a proč výrobci zařízení se systémem Android začali paměťové karty používat, jsou příjmy. Společnosti si nemohou účtovat poplatek za slot, ale mohou si připlatit 100 dolarů za několik gigabajtů paměti flash navíc. Společnost Apple byla první, kdo tuto myšlenku propagoval. Ostatní výrobci začali dělat přesně totéž.

A pokud jde o vydělávání peněz, má to smysl. iPhone 6 se 128GB pamětí stojí zákazníka o 200 dolarů více než 16GB verze. A pokud je k dispozici slot pro microSD, uživatel si vezme cenově dostupnější model a rozšíří jeho paměť pomocí karty. Přestože jsou paměti microSD pomalejší než flash disky, pro hudbu, video a aplikace, které nevyžadují vysoký výkon, to bohatě stačí.

V blízké budoucnosti tak pravděpodobně nenajdete gadget se slotem microSD. Nikdo se vás nebude ptát na váš názor.

Instalace paměťové karty do čínského iPhonu

Skutečný mobilní expert! Píše jednoduchým a jasným jazykem užitečné články a návody mobilní předměty, dává vlevo a vpravo nejužitečnější tipy. Sledujte sekci „Články a Life Hacks“.

Instalace paměťové karty do čínského iPhonu

Slot pro flash disk nemusí být vůbec přítomen, ale pokud je náš stroj z Číny, stojí za to ho zkusit najít.

 • Například čínská kopie iPhonu 5 podporuje rozšíření paměti instalací karty micro-SD. K dispozici bude až 16 gigabajtů paměti.
 • USB disk se vkládá napravo od baterie a v případě potřeby jej lze snadno vyměnit.
 • Stejně jako v původní verzi je tělo mobilu pevné, takže musíme nejprve pracovat s demontáží zařízení.
 • Důrazně doporučujeme být co nejopatrnější, protože mnoho dílů je velmi křehkých a upevňovací šrouby jsou malé.
 • Pokud se něco nepovede napoprvé, vyplatí se to zkusit znovu bez větší námahy. Potřebujeme pomocný nástroj, například torxový šroubovák. Pomůže vám vyšroubovat spodní šrouby.
 • Nejlepším způsobem, jak se zbavit přední části zařízení spolu s obrazovkou, je použít přísavku. Podrobnější pokyny k demontáži jsou nyní snadno dostupné online.

Skutečný odborník na mobilní zařízení! Píše užitečné články a návody na mobilní témata jednoduchým a srozumitelným jazykem a rozdává nejužitečnější tipy zleva i zprava. Udržuje krok s „články a návody“.

Jak a kam vložit paměťovou kartu do iPhonu?

Všichni jsme slyšeli o existenci paměťových karet pro iPhone. Podívejme se, jak a kam vložit paměťovou kartu do iPhonu, pokud pro ni není k dispozici slot? Takže. Zaprvé, do iPhonu ani jiného zařízení Apple nelze vložit paměťovou kartu Micro-SD.

READ  Vytvoření instagramového účtu z telefonu iPhone. Prostřednictvím aplikace v telefonu

Bohužel je to pravda, protože cenový rozdíl mezi 18GB a 128GB iPhonem je mnohem větší, než byste mohli zaplatit i za 128GB paměťovou kartu. Všichni vždy potřebujeme paměť. Kam nacpat nové hry, aplikace, fotky, hudbu a další důležité věci? Musíme s tím něco udělat.

Jaké jsou možnosti?? Odstranění nepotřebných programů, vyčištění mezipaměti atd. je samozřejmě nejjednodušší způsob, jak si do ledničky nacpat trochu místa. Tuto možnost jsme podrobně popsali ZDE. Důrazně doporučuji přečíst si tento článek, pokud potřebujete drahocenné megabajty paměti ve svém i-zařízení.

Druhý způsob. bleskové disky flash. Mají samozřejmě omezené funkce, ale můžete je použít. Tyto flash disky jsou k dispozici nejen v kapacitách 16 GB, ale mohou být i větší. až 256 GB! Vy i já víme, že do iPhonu nelze vložit běžnou paměťovou kartu. Odpověď je zřejmá. Jak a kam vložit paměťovou kartu do iPhonu. NIC.

vložit, flash, disk, iphonu, aplikace

Ale nesvádějte to na Apple a neříkejte, že všechny společnosti vyrábějí smartphony se sloty pro paměťové karty a Apple ne. Nejnovější vlajkové lodi společnosti Samsung (například Galaxy S6 Edge) jsou také bez těchto slotů. Bohužel ano. I když je smutné si to přiznat. Možná, že Apple brzy přijde s místem pro CD. Uvidíme.

Závěr: pokud máte místo na kartu, pak se s největší pravděpodobností jedná o čínskou repliku. Nemá to nic společného s originálními značkovými výrobky.

Jak připojit externí disk k iPhonu nebo iPadu

Snímky obrazovky ukazují, jak připojit externí pevný disk k iPhonu, ale všechny kroky platí i pro iPad.

 • Otevřete aplikaci Soubory na iPhonu nebo iPadu.
 • Připojte jednotku USB přímo k zařízení nebo použijte adaptér vhodný pro váš model zařízení. Jediným zařízením se systémem iOS a iPadOS, které má port USB-C, je iPad Pro z roku 2018.
 • Pokud se nenacházíte na hlavní obrazovce aplikace „Soubory“, klikněte na tlačítko Procházet.
 • V seznamu mapovaných zařízení vlevo klikněte na název požadované jednotky.

V aplikaci Soubory můžete vytvářet nové složky, vyřezávat, kopírovat, vkládat, přesouvat a přejmenovávat soubory a složky a třídit soubory.

Aplikace podporuje různé souborové systémy včetně APFS, ExFAT, FAT32, HSF

Jak připojit karty MicroSD k iPhonu

K iPhonu lze připojit také karty MicroSD

Ve skutečnosti se nejedná o flash disk, ale pouze o čtečku paměťových karet. To je adaptér pro připojení karet microSD k iPhonu přes konektor Lightning. Pokud si přejete, můžete si koupit pouze jeden adaptér, nebo si můžete pořídit sadu s paměťovou kartou. Samotný adaptér vás bude stát jen 348 a sada se 128GB kartou vás vyjde na 1253, což je velmi rozumné, když uvážíte, že můžete používat různé karty a vyměňovat je podle potřeby.

Tato čtečka karet nevyžaduje samostatnou aplikaci. Může komunikovat se systémovým nástrojem, Soubory. Po zapojení ji rozpozná jako komponentu Untitled. Zde je třeba přenést všechny soubory, které chcete nahrát na externí disk. Princip je jednoduchý: vyberte požadované soubory v libovolné části operačního systému, klikněte na tlačítko „Sdílet“ a vložte je do „Souborů“. Je to tak snadné, jak jen to jde.

vložit, flash, disk, iphonu, aplikace

První volba

První možností je zakoupení adaptéru z konektoru Lightning na USB. Můžete si koupit jak originální průvodce, který vás vyjde na pěkný peníz (ostatně jako každé originální příslušenství Apple), tak neoriginální, který je poměrně levný. V tomto případě můžete použít nejběžnější USB flash disk. Uvědomte si však, že práce se složkami není příliš pohodlná a veškerý obsah musí být zaznamenán striktně v určitých formátech podporovaných „jablečnými“ zařízeními. Hudba je jednoduchá. Z populárních formátů videa iPhone nepodporuje snad jen flac, ale s videem je to trochu složitější. Všechna videa musí být ve formátu MPEG-4 nebo H.264. Nebudete moci vytvářet ani žádné složky. Nové složky by měly mít podobnou strukturu a názvy, jaké vidíte po připojení iPhonu k počítači.

READ  Jak rozlišit Samsung s10 original

Pomocí tohoto adaptéru můžete k iPhonu připojit USB disk

Kde koupit a kolik stojí flash disk pro iPhone

Pro iPhone existují flash disky od jiných výrobců. Nejoblíbenější a nejvyhledávanější je Leef od iBRIDGE. Pravda, stojí jako letadlo a jeho rozměry jsou nehorázně velké.

Jak jsem již uvedl, funkce všech USB klíčů je stejná. Jediné rozdíly jsou v designu a pravděpodobně v přítomnosti některých plusů v doprovodné aplikaci.

Kolik stojí tento flash disk v Česko? Konkrétně jsem se na to ptal a níže jsou uvedeny průměrné ceny z internetových obchodů za 32GB flash disky (s konektorem lightning).

 • Leef iBRIDGE 32Gb. 6990rub (123)
 • SanDisk iXpand 32Gb. 4990rub (88)
 • Elari SmartDrive 32GB. 4990rub (88)
 • PQI iConnect mini 32GB. 5540rub (97)
 • Transcend JetDrive 32GB. 3761rub (66)
 • Ugreen 32GB USB 3.0. 2350rub (38).5)

Při psaní tohoto článku jsem náhodně ukázal svým přátelům Ugreen flash disk a co si myslíte?? Tři z nich si okamžitě objednali stejnou! V ruských internetových obchodech prodávají flash disky jeden v podobném Ugreen, ale pod jiným názvem (Elari SmartDrive) a cenovkou 5000.

Zde samozřejmě každý podniká, ale pokud „nehoříte“, pak chvíli čekáte, dostanete perfektní flash disk pro váš iPhone a zároveň ušetříte spoustu peněz Jedinou nevýhodou je 2-3 týdny, ale stále bezplatná doprava z Číny.

No, co jiného vám mohu říct? Užitečné, když chcete sledovat filmy na iPadu/iPhonu, ale nemáte čas procházet iTunes před odchodem z domova.

A v každodenním životě je flash disk iPhonu nepostradatelný Do iPhonu si nahrajete prezentaci v PowerPointu, tabulku v Excelu nebo dokument ve Wordu, a zatímco jedete metrem do práce, všechny je projdete. Dokonce i moje žena projevila opravdový zájem, když viděla tento zázrak.

Koneckonců, teď už mě nemusí žádat, abych jí do iPhonu stáhl dokumenty, které potřebuje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS