Tlačítko zámku na iPhonu nefunguje. Anatomie poruchy

Ahoj. Je na čase, abych vám pověděl svůj příběh o selhání zamykacího tlačítka iPhonu. Budete se smát, ale stále mám starý iPhone 4S, který mi přivezl kolega z Kanady. Můj iPhone je v provozu již 4 roky a stále funguje bez stížností.

Jednou se mi ale stalo, že tlačítko POWER přestalo fungovat a telefon jsem nemohl normálně používat. Dnes vám řeknu, jak tuto poměrně častou nemoc překonat. Je to příběh se šťastným koncem tak si ho přečtěte až do konce.

Nebyl jsem první a nebudu poslední uživatel iPhonu, který se setkal s rozbitými tlačítky iPhonu. Je možné, že bude vypnuto tlačítko zamykání (tlačítko napájení) i tlačítko hlasitosti (plus nebo minus). Za zmínku stojí, že zamykací tlačítka jsou na všech iPhonech nefunkční.

Co způsobuje jejich poruchy? Jednoznačná odpověď je obtížná Může to být pád na jedno z těchto tlačítek nebo silný tlak, nebo to může být jednoduchá závada nebo špatně vyrobená součást iPhone.

Protože jsem se ocitl v situaci, kdy přestalo fungovat jedno z nejstrategičtějších tlačítek iPhonu, rozhodl jsem se přijít problému na kloub a opravit tlačítko zámku sám. Nebo se to alespoň snažte napravit Více o tom v dalším odstavci.

iPhone nebo iPad je zamrzlý, nezapíná se a nereaguje na tlačítka (může být černá obrazovka)

Běžný problém. Plně nabitý iPhone (iPad) se zasekne (program se zavěsí) nebo vypne. Stisknutí obrazovky nebo bočního tlačítka bohužel k ničemu nevede a zařízení se nespustí.

Nebojte se! V 99 % případů se nic vážného nestane, smartphone se automaticky přepne do takzvaného „úsporného režimu“, což je případ, kdy zařízení zřídkakdy restartujete.

Je třeba poznamenat, že v závislosti na modelu zařízení se způsoby resetování mohou lišit. Takže.

Různé neobvyklé způsoby vypnutí a restartování zařízení

Jaké jsou nestandardní způsoby vypnutí a restartování iPhonu?

READ  Jak rozeznat repasovaný iPhone od nového?. Váš iPhone není zaplaven

Změnou písma (jeho zvýrazněním) lze nejen zlepšit čitelnost textu, ale také iniciovat úplný restart telefonu. Jak to vypadá v praxi:

  • v nastavení vyberte hlavní nabídku;
  • na kartě „univerzální přístup“ je třeba přepnout „tučný text“;
  • Po upozornění, že se telefon po změně písma restartuje, stiskněte tlačítko „pokračovat“.

obrázek

Tato metoda je výhodná v tom, že uživatel neztratí již existující nastavení, protože provedené změny se týkají pouze písem.

Další možností je restartovat počítač obnovením nastavení bezdrátové sítě. Co bude potřeba:

  • Otevřete aplikaci „nastavení“ a v nabídce vyberte sekci „hlavní“. „reset“;
  • Klikněte na funkci „resetování sítě“;
  • potvrdit, že zařízení bylo restartováno.

Telefon okamžitě restartuje systém a vyčistí paměť RAM.

Případně můžete počkat, až se telefon zcela vypne. Pro tuto akci není třeba žádných zvláštních opatření. Pro urychlení procesu vybíjení můžete zapnout filmy, videa a hudbu. Tím se baterie během několika hodin vybije a poté se vypne. Ve výchozím nastavení se iPhone zapne po vložení nabíječky.

Jak povolit domovské tlačítko na iPhonu

Pokud chcete na iPhonu zobrazit domovské tlačítko, musíte přejít do nastavení a povolit funkci „Assistive Touch“. Otevřete aplikaci „Nastavení“ a přejděte do části „Hlavní“.

Dále otevřete podsekci „Univerzální přístup“.

A přejděte do nastavení „Assistive Touch“.

Zde, v horní části obrazovky, je třeba aktivovat přepínač, který je zodpovědný za vypnutí a zapnutí funkce „Assistive Touch“.

Jakmile je funkce Assistive Touch povolena, mělo by se na obrazovce zobrazit plovoucí kruhové tlačítko, které vypadá podobně jako na obrázku níže.

Zobrazení tohoto tlačítka znamená, že funkce Assistive Touch je povolena a nyní ji lze použít k ovládání iPhonu bez použití hardwarových tlačítek, jako je tlačítko Domů.

Jak vypnout iPhone bez tlačítka

Pokud na iPhonu nefunguje vypínací tlačítko, ale potřebujete ho nějak vypnout, můžete použít funkci nazvanou „AssistiveTouch“. Chcete-li tuto funkci povolit, musíte nejprve přejít do nastavení iPhonu a otevřít sekci „Základní“.

Poté je třeba otevřít podsekci „Univerzální přístup“.

Po aktivaci funkce AssistiveTouch se na obrazovce iPhonu objeví plovoucí poloprůhledné kulaté tlačítko. Toto tlačítko umožňuje používat dotykovou obrazovku k provádění mnoha akcí, které dříve vyžadovaly stisknutí hardwarových tlačítek na těle. Tímto tlačítkem můžete například vypnout iPhone, i když nemůžete stisknout hardwarové vypínací tlačítko. Nejprve je nutné stisknout plovoucí tlačítko na obrazovce a poté v zobrazené nabídce vybrat položku „Apparatus“.

Zobrazí se nabídka pro ovládání hardwarových tlačítek pomocí obrazovky. Pokud vypínací tlačítko nefunguje a chcete iPhone vypnout, stiskněte tlačítko zámku obrazovky a podržte na něm prst, dokud se na obrazovce neobjeví výzva k vypnutí zařízení.

READ  Jak jít na internet z telefonu

iPhone pak můžete vypnout stejným způsobem jako tlačítko napájení, tj. přejetím prstem doprava na tlačítku napájení. Je třeba poznamenat, že vypnutí iPhonu pomocí funkce „AssistiveTouch“ je poměrně snadné, ale později se můžete setkat s problémy při jeho zapínání. Pokud vám nefunguje vypínací tlačítko, nemůžete ho prostě stisknout a smartphone zapnout. Naštěstí existuje východisko z této situace. Chcete-li zapnout iPhone bez použití tlačítka, můžete jej jednoduše nabít nebo připojit k počítači a zapne se automaticky.

Jak vypnout (a zapnout) iPhone nebo iPad, pokud nefunguje tlačítko napájení

Přejděte do nabídky Nastavení → Základní nabídka;

Přejděte na spodní část a stiskněte tlačítko „Vypnout“;

Posuňte posuvník „Vypnout“ doprava.

Přirozeně vyvstává oprávněná otázka:

Jak odemknout iPhone nebo iPad jedním klepnutím bez klepnutí na tlačítko Domů (pro iOS 13 a novější)

Přejděte na „Univerzální přístup“ → „Tlačítko Domů“;

Aktivujte možnost „Otevřít prstem“.

Když je aktivace služby iCloud zablokována

Závažnější a složitější možnost. iPhone vyžaduje heslo k účtu Apple ID, které bylo nastaveno při aktivaci zařízení. Bez zadání hesla nemůžete zařízení používat. nepomůže ani resetování, ani obnovení přes počítač, ani přeflashování přes režim DFU.

S aktivačním zámkem iCloud se smartphone stává cihlou. Lze jej pouze rozebrat na náhradní díly a použít jako dárce pro opravy. A ne všechny detaily.

Odemknout iPhone může pouze technická podpora společnosti Apple nebo jeho oprávněný vlastník. Veškeré údaje o zámku jsou uloženy na serverech společnosti, nikoli v zařízení, takže neexistuje způsob, jak jej odemknout pomocí „kouzelných“ programů a pomůcek uvedených na internetu.

Takto uzamčené zařízení nelze aktivovat, a pokud je aktivováno, nelze se odhlásit z iCloudu ani vypnout funkci Najít iPhone.

K dispozici je také režim Ztracený, který je součástí funkce Najít iPhone a rozšířením zámku. Když je smartphone zapnutý, můžete volat pouze na zadané číslo, ale příchozí hovory jsou k dispozici.

Co dělat

Pokud neznáte heslo Apple ID, můžete tento zámek deaktivovat pouze dvěma způsoby. První z nich je obnovení zapomenutého hesla a jeho zadání do zařízení. Druhou možností je zavolat na podporu společnosti Apple, předložit doklad o koupi a požádat odborníka o odemknutí gadgetu.

Druhá možnost je jediná v případech, kdy nejste původním vlastníkem iPhonu, ale zařízení jste zakoupili z ruky v tomto stavu nebo se při používání zablokovalo. Není moc velká šance na úspěch, ale je tu.

READ  Zapomněl jsem heslo k iPhonu v telefonu, jak ho odemknout.

Obnovení hesla Apple ID

Přejděte na stránku svého účtu a klikněte na možnost „Zapomenuté Apple ID nebo heslo“?“. Zadejte uživatelské jméno svého účtu a klikněte na tlačítko „Pokračovat“. Poté zvolte jednu z metod obnovení: odpovězte na bezpečnostní otázky, zašlete e-mail na e-mailovou adresu, kterou jste zadali při registraci, nebo použijte klíč pro obnovení. Podle pokynů nastavte nové heslo.

Odemknutí aktivačního zámku prostřednictvím podpory společnosti Apple

Mějte krabici, doklad o koupi a další dokumenty, které potřebujete k prokázání vlastnictví zařízení. Otevřete sekci podpory a vyplňte online formulář žádosti s podrobnostmi o vaší situaci. Buďte připraveni na to, že si odborníci společnosti Apple mohou vyžádat další informace a nabídnout vám telefonický kontakt.

Je lepší zavolat sám na číslo 8 800 333-51-73, předtím vytvořit odvolání na webových stránkách a zapsat si číslo. Pokud váš iPhone není v režimu ztráty a máte účtenku s názvem produktu, je pravděpodobné, že bude úspěšně odblokován.

Pokud se to nepodaří, je vhodné to po nějaké době zkusit znovu. Všechny žádosti jsou vyřizovány individuálně a může vám pomoci jiný zaměstnanec. Možná budete chtít kontaktovat anglicky mluvící tým podpory namísto místního týmu.

Jak odemknout iPhone přes iCloud

Pokud máte jiné zařízení připojené ke stejnému Apple ID jako odpojený telefon, je snazší použít k vymazání aplikaci Najít iPhone nebo Lokátor. Lokátor můžete používat pouze na zařízeních se systémem macOS nebo iOS připojených ke stejnému Apple ID jako uzamčený telefon.

Chcete-li odemknout iPhone bez hesla prostřednictvím služby iCloud, musíte se připojit k webové stránce iCloud.com, přihlaste se ke svému účtu.

Poté vyberte nabídku „Najít iPhone“, vyberte požadovaný telefon a stiskněte tlačítko „Vymazat iPhone„.

Za několik minut bude telefon obnoven do továrního nastavení a po zadání Apple ID jej můžete používat.

Nyní víte, proč vás iPhone žádá o připojení k iTunes a co v této situaci dělat. Pokud vám něco není jasné. ptejte se v komentářích.

Abyste se v budoucnu vyhnuli potížím s odemykáním iPhonu, buďte opatrní s přístupovým kódem, nebo heslo zakažte (z bezpečnostních důvodů tuto možnost nedoporučujeme).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS