Proč je obrazovka iPhonu tmavá při plném jasu?

Nejpravděpodobnějším důvodem, proč je obrazovka iPhonu tmavá, je potřeba upravit nastavení jasu. Přejeďte prstem od dolní části obrazovky telefonu nahoru. Zobrazí se panel zkratek. Posouvejte posuvník jasu prstem zleva doprava.

Chcete-li nastavení překalibrovat, vypněte automatický jas v nastavení Jas a Tapeta. Pak vstupte do neosvětlené místnosti a přetáhněte posuvník nastavení tak, aby byla obrazovka co nejtmavší. Zapněte funkci automatického jasu, a jakmile se vrátíte do jasného světa, telefon by se měl sám přizpůsobit.

Nastavení automatického jasu v raných verzích iOS před 11

Předtím, než Cupertinians vydali iPhone X a převedli všechny technologie na iOS 11, byly možnosti automatického jasu skryty pod následující cestou: „Nastavení“ „Obrazovka a jas“. V části, která se otevře, můžete změnit polohu posuvníku ze „Zapnuto“ na „Vypnuto“ a přijmout změny.

Nyní (s iOS 11) se sekce hodně změnila. zde jsou nastavení písma, možnost aktivovat Night Shift (speciální volba, která umožňuje interakci se smartphonem v noci) a povolit True Tone (technologie Apple, přizpůsobení barev displeje světlu v okolí. požadovaná hodnota je určena různými senzory v automatickém režimu a poté upravuje podsvícení a správné vyvážení bílé. bohužel True Tone je k dispozici na iPhone X a 8, 8 a iPad Pro poslední generace).

Jak rychle upravit nebo zakázat automatický jas v jakékoli verzi systému iOS

Zda True Tone žere baterii, není známo, ale pro jistotu lze tuto technologii snadno vypnout. prostřednictvím ovládacích prvků (je třeba klepnout a podržet prst na posuvníku jasu, dokud se neotevře příslušná část, kde lze True Tone deaktivovat). Stojí za to zbavit se tak revoluční technologie?? Nikdy. Vývojáři ze společnosti Apple důrazně doporučují, abyste si užili všech kouzel automatického přizpůsobení barev a výběru správného vyvážení (jinak se budete muset spokojit s ne dokonalým obrazem, ale parodií na vysokou kvalitu).

Co způsobuje přehřátí iPhonu

Pokud vnitřní teplota zařízení překročí normální provozní rozsah, zařízení ochrání své vnitřní součásti tím, že se pokusí upravit teplotu.

Apple upozorňuje, že při přehřátí jsou možné různé poruchy. Zařízení se například pomaleji nabíjí pomocí kabelového/bezdrátového nabíjení (nebo se nenabíjí vůbec), klesá maximální jas obrazovky (nebo se obrazovka úplně vypne), klesá úroveň mobilního signálu, nefunguje blesk, klesá výkon smartphonu.

READ  Jak vidět heslo Wi-Fi na iPhone

Pokud vám něco z toho připadá povědomé, je to zcela normální.

Smartphone se jednoduše snaží vyčistit a normalizovat vnitřní teplotu komponent. Můžete také zabránit ztrátě kapacity baterie v důsledku neobvyklých podmínek.

Z tohoto důvodu si můžete všimnout, jak klesá maximální jas nebo se gadget začne divoce zpomalovat.

Existují také situace, kdy se iPhone velmi zahřívá. Poté se na obrazovce zobrazí obrázek upozorňující na silné přehřátí:

V této situaci není třeba panikařit. Smartphone jednoduše odložíte na 5-10 minut a necháte jej vychladnout. Nepokoušejte se ho ochladit ručně pomocí fénu nebo klimatizace v autě.

Vnitřní součásti mohou být negativně ovlivněny náhlou změnou teploty.

Jak nastavit na iPhonu pohodlný jas pro čtení

Úroveň obtížnosti: pokročilý. Limity kolísání jasu jsou na iPhonu poměrně široké a při běžném používání nepředstavují příliš velký problém. Obrazovka gadgetu vypadá dobře na slunci a při slabém osvětlení je minimální jas téměř nerušivý. Pokud však rádi čtete dlouhou dobu v úplné tmě, může i minimální úroveň jasu časem způsobit nepohodlí. Zde je tedy jednoduchý trik, který vám pomůže přepsat nastavení jasu zařízení a ještě více snížit úroveň jasu.

Samotný proces netrvá dlouho a je třeba jej provést pouze jednou. Přejděte do Nastavení. Obecné. Univerzální přístup. Přiblížení.

Zde je třeba aktivovat funkci „Zobrazit ovladač“ a poté přímo funkci Zoom. Na obrazovce se objeví malý joystick, na který klikněte. Po kliknutí se zobrazí dialogové okno.

Nyní přejděte na kartu „Vybrat filtr“ a nastavte funkci „Slabé osvětlení“. Po zapnutí této funkce se vrátíte do hlavního dialogového okna, kde byste měli posunout spodní posuvník doleva. Po provedení této operace znovu deaktivujte posuvník „Display Controller“.

Nyní přejděte zpět do Nastavení. Obecné. Univerzální přístup. Přiblížení, vyberte kategorii „Oblast přiblížení“ a stiskněte tlačítko „Obrazovka“.

Všimněte si, jak moc obrazovka ztmavne? Nyní zbývá propojit aktivaci této funkce s trojitým klepnutím na tlačítko „Domů“. Chcete-li to provést, otevřete znovu „Univerzální přístup“, přejděte na konec a vyberte „Klávesová zkratka“, kde stiskněte „Zvýšit“.

To je vše. Nyní iPhone po trojím klepnutí na tlačítko Domů použije speciální filtr, který ztmaví obrazovku nad úroveň nastavenou hlavním posuvníkem pro nastavení podsvícení. Takže i když nastavíte posuvník jasu na minimum, použitím této metody dosáhnete ještě tmavší obrazovky.

Tuto funkci můžete využít například ke čtení v úplné tmě, abyste minimalizovali poškození zraku jasnou obrazovkou smartphonu. Nebo ji můžete zapnout předem, aby vás světlo z obrazovky neřezalo do očí, když se v noci rozhodnete zkontrolovat čas.

Znáte nějaké podobné triky, které využívají nedokumentované funkce iPhonu??

READ  Jak nahrávat video z obrazovky iPhonu 11

Jak povolit / zakázat automatický jas

Pokud nechcete neustále ručně nastavovat jas, můžete to nechat iOS dělat automaticky.

Přepnutí přepínače automatického jasu na nebo z polohy.

Nastavení jasu podle svých představ

První věc, kterou uvidíte na této konfigurační obrazovce, je. je posuvník, kterým můžete nastavit, zda chcete zvýšit nebo snížit jas obrazovky. Doporučujeme, abyste se vždy drželi přesně uprostřed, i když to bude záviset na situaci, ve které se nacházíte, jak jsme již komentovali dříve. Pokud nechcete toto nastavení provádět neustále, můžete se vždy rozhodnout, že hodnotu jasu určí operační systém aktivací možnosti „automatický jas“.

Pokud chcete jít v tomto ohledu ještě o něco dál, můžete aktivovat možnost True Tone, která se také objevuje v této části nastavení. Při tomto nastavení iPhone okamžitě změní barvu obrazovky podle okolního světla. Tím se dosáhne méně znehodnoceného vzhledu, ale vždy je tu skutečnost, že barvy, které se objeví na obrazovce, nebudou zcela reálné. Proto doporučujeme vyzkoušet aktivaci nebo deaktivaci, abyste zjistili, která možnost je pro vás nejlepší.

Jak nastavit iPhone tmavší než nejnižší jas

Nastavení oblasti zvětšení na zvětšení celé obrazovky.

Obrazovka se okamžitě ztmaví; odtud můžete provést další drobné úpravy jasu v ovládacím centru. (Bohužel ti z vás, kteří doufají, že najdou jiný způsob úspory energie baterie, budou bohužel zklamáni; „ztlumení“ obrazovky je pouze filtr, nikoli fyzické ztlumení obrazovky.).)

Jak v nastavení iPhonu zakázat automatický jas

Funkce není užitečná pro každého uživatele. A nejde jen o jeho vlastní preference, ale také o občasnou chybu světelného senzoru. Pokud je zakryt prstem, jas v automatickém režimu bude minimální, přestože venku je jasné slunečné počasí. Majitelé iPhonů proto tento režim pravidelně vypínají kvůli všem jeho výhodám.

Při pokusu o deaktivaci funkce narazí majitel mobilního zařízení na poměrně častý problém. Automatický jas je ukryt hluboko v nastavení a bez speciálních znalostí je téměř nemožné jej najít. Proto náš materiál nabízí podrobný návod, jak tuto funkci vypnout.

Než přejdeme k algoritmu, je třeba objasnit jednu důležitou věc. Postup přímo závisí na verzi operačního systému, který máte v iPhonu. iOS 12 bude používat jeden princip, zatímco iOS 13 bude používat jiný. Projdeme si všechny způsoby deaktivace, aby nikdo neměl žádné dotazy ohledně deaktivace automatického jasu.

Chcete-li zjistit verzi operačního systému, otevřete nastavení telefonu, přejděte do části „Základní“ a poté do části „O tomto zařízení“. Požadované informace se objeví v části „Verze“.

V systému iOS 12

Ne všechny iPhony obdržely aktualizaci na nejnovější iOS 13. Některá zařízení jsou stále založena na systému iOS 12 a starších. Patří mezi ně:

READ  Jak přenést data z jednoho telefonu do druhého. Použití účtu Google

Také může být nainstalován zastaralý systém iOS, a to i na novém iPhonu zakoupeném v roce 2019. Nová verze firmwaru se neinstaluje sama, ale až po potvrzení uživatelem. Pokud ji nedal, zařízení zůstane na starém systému iOS.

Bez ohledu na situaci, ve které se nacházíte, je důležité vzít v úvahu algoritmus pro iOS 12. V této verzi operačního systému se automatický jas vypíná následovně:

Za pouhou 1 minutu tak iPhone přestane automaticky reagovat na stav světla. Nyní musíte sami posunout posuvník na oznamovacím panelu, abyste změnili jas.

Představený algoritmus je vhodný i pro iOS 11, iOS 10 a nejstarší verze operačního systému.

V iOS 13

Nejnovější operační systém pro zařízení Apple prošel od verze 12 závažnými změnami. Mezi novinky patří nastavení displeje, které zahrnuje funkci automatického jasu.

Specifický režim se nyní aktivuje a deaktivuje jiným způsobem, takže dříve navržený algoritmus nebude vhodný. V případě systému iOS 13 postupujte takto:

Provedení operace opět zabere uživateli méně než minutu. Nicméně takové nepříjemné umístění posuvníku pro vypnutí funkce způsobuje novým majitelům iPhonu Apple mnoho potíží.

Univerzální cesta (při hledání)

Ne každý majitel chytrého telefonu najde v nejrůznějších nastaveních položku, kterou potřebuje k vypnutí automatického jasu. Naštěstí existuje alternativní možnost. Může ji používat kdokoli bez ohledu na model iPhonu a verzi operačního systému.

Pro deaktivaci funkce je nutné použít jiný způsob:

  • Otevřít nastavení.
  • Přejeďte prstem dolů.
  • Do pole, které se otevře, zadejte „Auto Brightness“.
  • Z nabízených možností vyberte požadovanou sekci.
  • Posunutím posuvníku doleva vypnete funkci.

Pomocí této metody můžete určitou sekci deaktivovat ještě rychleji. Můžete si vybrat libovolnou možnost a vyzkoušet si ji sami.

Jak zakázat tmavý režim, True Tone a Night Shift

Vypnutí těchto nastavení displeje vám pomůže zpříjemnit a zpříjemnit práci na obrazovce. Pokud chcete tato nastavení zakázat, postupujte podle následujících kroků:

  • Otevřete nabídku nastavení na iPhonu.
  • Poté klikněte na kartu „Displej a jas“.
  • Chcete-li deaktivovat tmavý režim, vyberte v části Vzhled možnost „Light“.
  • Deaktivace funkce True Tone.
  • Nakonec klikněte na kartu Noční posun a vypněte všechny zelené přepínače.

Po provedení těchto kroků je třeba iPhone restartovat, aby všechna nastavení správně fungovala.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS