Proč nemohu ukládat data na paměťovou kartu systému Android?

Mnozí se potýkají s problémem, že nemohou nebo nevědí, jak přesunout aplikace a další multimediální data na paměťovou kartu. Tento problém můžete vyřešit změnou výchozího nastavení systému Android nebo pomocí aplikací třetích stran.

Tablety a telefony mohou být vybaveny 2, 4, 8 nebo dokonce 16 gigabajty vnitřní paměti. Mnozí však nemají ani dostatek místa. Množství hudby, fotografií, videí a aplikací rychle zaplňuje systémovou paměť. Systém Android vám tak neumožní instalovat nové aplikace, protože pro ně jednoduše není místo.

Odinstalování nepotřebných aplikací a vymazání mezipaměti jsou pouze dočasná řešení. Část z nich můžete přenést do vestavěné paměti, ale není gumová. Nejlepší možností je zakoupit paměťovou kartu SD. Po vložení přímo do telefonu nebo tabletu vás jistě napadne otázka, jak nainstalovat stažené aplikace na paměťovou kartu. Přenos je možný, ale liší se v závislosti na verzi operačního systému.

Podtrženo, sečteno

Moderní gadgety mají velkou interní paměť: 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB a více. Ale ne vždy je dostatečně velký. Multimediální soubory a různé nástroje poměrně rychle zaplní interní disk. Nejlepším způsobem, jak tento problém vyřešit, je zakoupit kartu microSD. Bohužel u některých zařízení není tak snadné ukládat data.

Jak ručně nastavit ukládání fotografií na paměťovou kartu v telefonu se systémem Android

Nastavení tohoto ukládání proveďte podle následujících kroků:

1 Otevřete aplikaci Fotoaparát v telefonu se systémem Android klepnutím na ikonu fotoaparátu.

2 Klepněte na ozubené kolečko, což je ikona nastavení v pravém horním rohu obrazovky.

3 Na obrazovce Nastavení fotoaparátu přejděte dolů a ťukněte na umístění úložiště.

4 Pak klepněte na kartu SD nebo paměťovou kartu.

Od této chvíle se všechny fotografie pořízené fotoaparátem telefonu se systémem Android (předním nebo hlavním) ukládají na paměťovou kartu vloženou do telefonu se systémem Android.

Poznámka: Snímky obrazovky se uloží do vnitřní paměti telefonu do složky s názvem DCIM.

READ  sdílení obrazovky LG jak připojit telefon se systémem Android. Streamování obsahu z chytrého telefonu do televizoru LG Smart TV

Jak přesunout aplikace na kartu SD v zařízení Samsung pomocí správce souborů třetí strany

Věděli jste, že můžete přesunout aplikace na kartu SD ve svém zařízení Samsung pomocí správce třetí strany?? Pokud máte nedostatek paměti, pomůže vám aplikace AppMgr, která upozorňuje na možnost přesunu jednotlivých aplikací na kartu SD. Můžete se přesunout do externího nebo interního úložiště. Viz. Níže je uveden postup, jak pomocí tohoto nástroje přesunout aplikace na kartu SD v zařízení Galaxy a dalších modelech Samsung.

Postup přesunu aplikací na kartu SD v zařízení Samsung pomocí správce souborů třetí strany:

Krok 1 Nejprve přejděte do služby Play Market ve svém zařízení Samsung.

Krok 2 Dále vyhledejte aplikaci AppMgr a kliknutím na tlačítko „Instalovat“ ji přidejte do svého zařízení.

Krok 3 Pak otevřete aplikaci. Pak klepněte na možnost Přesunout aplikaci.

Krok 4 Dále v části Movable vyberte všechny aplikace, které chcete přesunout na kartu SD.

Krok 5 Nakonec klikněte na tlačítko „Přesunout na kartu SD“. V telefonu Samsung pak můžete zkontrolovat, zda jsou aplikace k dispozici.

A to je vše! Nyní jste přesunuli aplikace na kartu SD pomocí správce souborů třetí strany, jako je AppMgr.

Co byste měli vědět před přenosem aplikací na paměťovou kartu

První věc je, že paměťové karty jsou pomalejší než interní paměť zařízení, takže u aplikací náročných na zdroje můžete zaznamenat mírně nižší výkon. Při nákupu karty si vyberte tu nejrychlejší kartu z hlediska výkonu. Věřte mi, že je mnohem lepší být dvakrát rychlejší s 64 gigabajty než dvakrát pomalejší se 128 gigabajty. A kolik paměti má vaše zařízení?? Řekněte nám o tom v našem chatu na Telegramu.

Po vložení karty do smartphonu se samozřejmě zobrazí výzva k jejímu naformátování na vhodný formát. Na to bychom se nezaměřovali, kdyby nebylo jednoho „ale“: smartphone kartu nejen naformátuje, ale také zašifruje. Jiná zařízení (chytré telefony nebo počítače) je jednoduše nepřečtou. Tak, to je vyřešeno. Přejdeme k tomu, jak přesunout aplikace na paměťovou kartu v různých verzích operačního systému Android.

Jak přesunout aplikace z interní paměti na kartu SD

Pokud je ve vnitřní paměti telefonu nainstalováno příliš mnoho aplikací, můžete je přesunout z vnitřní paměti na kartu SD. Uvědomte si, že ne všechny aplikace lze přesunout na kartu SD systému Android. To závisí na modelu telefonu a operačním systému, který používáte. Aplikace navíc musí být především mobilní.

V telefonu by měl být nainstalován systém Android 4.0 и 4.2. Přestože společnost Google v systému OS 4 znovu zavedla funkci přesouvání aplikací.3, podporovány jsou pouze některé smartphony. Například Samsung Galaxy S9 umožňuje uživatelům přesouvat data aplikací z interní paměti na kartu SD.

Krok 1 Otevřete aplikaci Nastavení. Přejděte dolů a vyberte možnost Aplikace, Aplikace nebo Aplikace, To závisí na tom, které zařízení Android používáte.

Krok 2 Ťukněte na položku Správa aplikací, Některé aplikace jsou neaktivní. To znamená, že tyto aplikace nemůžete přesunout na kartu SD.

READ  Jak připojit kartu k telefonnímu číslu

Krok 3 Vyberte aplikaci a klikněte na tlačítko Přesunout na kartu SD a přesuňte data ze zařízení na kartu SD. V některých zařízeních se systémem Android můžete klepnutím na položku Paměť změnit kartu SD přesunout aplikaci na kartu SD.

Co byste měli vědět o dalším úložišti

Obecně je třeba si uvědomit, že ne všechna zařízení se systémem Android umožňují přesunout části nainstalované aplikace na paměťovou kartu, ale u těch, která to umožňují, je tento proces otázkou několika jednoduchých kroků. Většina vlajkových lodí od podpory této funkce upustila, a tak je častější v zařízeních střední a nižší třídy, ale častější v zařízeních, která mají možnost používat další úložiště.

Bohužel, i když váš smartphone tuto funkci podporuje, ne všechny aplikace ji podporují. Velké aplikace, jako jsou hry, ponechávají většinu svých dat ve vnitřní paměti. Například hra Asphalt 8 ukládá na paměťovou kartu pouze 64 MB dat, takže na zaplnění paměti mobilního zařízení zbývá až 1,4 GB. Přesto můžete tímto způsobem ušetřit cenné místo, zejména pokud máte nainstalováno mnoho aplikací, a to jednoduše tak, že co nejvíce z nich přesunete na paměťovou kartu.

Přesunutí her z mezipaměti na kartu SD v systému Android

Většinu uživatelské paměti zabírá mezipaměť nainstalovaných her. Chcete-li jej přesunout, použijte program FolderMount, který umí připojit adresáře z interní paměti do externí paměti. Ke spuštění vyžaduje práva roota.

Stáhněte si aplikaci FolderMount z Google Play, spusťte ji a udělte jí práva superuživatele.

Na kartě „Seznam párů“ v horní části klikněte na „“.

Vymyslete a zadejte název dvojice složek na prvním řádku.

Klikněte na druhý z nich, čímž se otevře vestavěný správce souborů. Mezipaměť her je v adresáři „android/obb“ a mezipaměť aplikací je v adresáři „android/data“. Přejděte do složky, kterou chcete připojit, a klikněte na zaškrtávací políčko.

Budete dotázáni, zda chcete cílovou složku vytvořit automaticky. Pokud souhlasíte, klikněte na „ANO“. FolderMount pak zkopíruje cestu z interního úložiště a vytvoří stejnou cestu na externím disku. Pokud chcete cílový přípojný bod nastavit ručně, klikněte na „NE“ a vyberte složku, do které chcete soubory přesunout.

Chcete-li zahájit kopírování, klikněte na zaškrtávací políčko a v dalším okně potvrďte přenos výběrem možnosti „ANO“.

Proces se zobrazí v oznamovací liště.

Po dokončení kopírování přepněte přepínač na kartě „Pair List“ a proveďte montáž.

READ  jak zapnout Wi-Fi na iPhonu.

V dolní části se nachází tlačítko připnout, po jehož kliknutí se připojí všechny adresáře najednou.

Chcete-li přesunout soubory z cílové složky zpět do zdrojové složky, nejprve odpojte dvojice. Chcete-li to provést, vypněte přepínač nebo stiskněte přeškrtnutý kolík, pak podržte prst na dvojici a klikněte na ikonu koše.

Jak přesouvat aplikace pomocí Link2SD

Link2SD je program, který dokáže připojit data aplikace na kartu. Aby Link2SD fungoval, musí být mobilní zařízení rootnuté a na flash kartě musí být vytvořen oddíl ext3/ext4. Rozdělení paměťové karty se provádí jednou z následujících metod.

(!) Před vytvořením nového oddílu zkopírujte všechny soubory na kartě SD, protože po rozdělení budou smazány.

Rozdělení paměťové karty v systému Android pomocí TWRP

Pokud je ve smartphonu nainstalován program TWRP, použijte jej k rozdělení karty SD. Chcete-li to provést, přejděte na položku Obnovení a klikněte na možnost „Pokročilé“.

Vyberte možnost „Rozdělení karty SD“.

Zaškrtněte políčko „Karta Micro SD“ a klikněte na tlačítko „OK“.

Výběr souborového systému a velikosti vytvářeného oddílu ext. Například 2048 MB. tato paměť bude k dispozici pro přenos aplikací a o kolik megabajtů se zmenší velikost karty SD. Velikost oddílu Swap (odkládacího souboru) ponechte na hodnotě 0.

Zatáhnutím za posuvník zahájíte rozdělování karty flash.

Na konci stiskněte „Restartovat systém“ a „Neinstalovat“, pokud nechcete stáhnout oficiální aplikaci TWRP.

Zařízení se restartuje. Pokud přejdete do „Nastavení“ → „Paměť“ („Úložiště“ v nejnovějších verzích systému Android), uvidíte, že velikost microSD je zmenšena. Druhý oddíl „uvidí“ pouze Link2SD, App 2 SD a podobné aplikace.

Jak vytvořit skrytý oddíl na kartě SD pomocí aplikace AParted

Druhá metoda umožňuje rozdělit paměťovou kartu na 2 oddíly, pokud máte práva Super User, ale nemáte TWRP:

telefon, paměťovou, kartu, interní, paměti, systému

Kde hledat snímky obrazovky ve správci souborů třetí strany

Složku Snímky obrazovky vyhledáte následujícím způsobem:

Otevřete „Správce souborů. Zástupce vyhledejte na úvodní obrazovce nebo v nabídce aplikací.

Otevřete „hlavní paměť“.

Najděte složku „DCIM“.

Otevřete složku „Snímky obrazovky“.

Zobrazí se všechny snímky obrazovky, které jste nedávno pořídili.

Vezměte prosím na vědomí! Pokud je ve smartphonu nainstalován jiný správce souborů, může se jeho rozhraní lišit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS