Typy rychlého nabíjecího telefonu v roce 2020: seznam a velké srovnání standardů

Smartphone, který je nabitý za minutu místo slabých hodinek, je budoucnost. Zde najdete velké srovnání rychlých poplatků za telefony z roku 2020 (celý seznam standardů a typů) s výhodou a nevýhodou každého z nich. Kéž se materiál stane vaším průvodcem a odkazuje na nadcházející roky.

Při nákupu telefonu v roce 2020 se kromě výkonu (procesoru), kvality obrazu (obrazovky) a kapacity paměti (RAM a ROM) pro každého z nás stává o nic méně důležitým faktorem a jeho autonomií (studie). Ale velká a výkonná baterie bude muset být nabíjena déle, což znamená, že technologie rychlého nabíjení se stala stejně odpovědnou charakteristikou.

Jaké jsou metody rychlejšího dobíjení smartphonu Samsung?

Míra nabíjení moderních baterií nainstalovaných na chytrých telefonech závisí na proudu a napětí nabíječky. Ale tady ne všechno je tak jednoduché, protože moderní lithium-iontové baterie jsou docela citlivé na teplotu smartphonu a životního prostředí. S intenzivním nabíjením se tyto baterie zahřejí a když je dosaženo teploty, mohou jednoduše explodovat. Obyčejné nabíječky proto podporují proud asi 2 ampér a napětí 5 V, což zaručuje bezpečné nabíjení telefonu podléhajícím následujícím podmínkám:

Pokud jsou však při nabíjení baterie „správně zvednutá“ síla a napětí “, pak lze tento proces zrychlit. Tato technologie se nazývá rychlé cvičení (z angličtiny. „Rychlý poplatek“. „rychlé nabíjení“). To však již vyžaduje speciální nabíječku většího výkonu, ve které může síla napětí a proudu dosáhnout až 20 V a 5 a!

Na rozdíl od klasických „pomalých“ nabíječek je většina „rychlých nabíječek“ chytrá a může komunikovat se smartphonem na speciálním protokolu. Nejvýraznějším příkladem je technologie rychlého náboje 3.0 od Qualcomm, což je dnes určitým standardem technologie rychlého nabíjení.

Společnost Samsung také vyvinula svou adaptivní technologii rychle se měnícího rychlého nabíjení (v ruském „adaptivním rychlém nabíjení“). Adaptivní rychle se měnící standard Samsung je založen na stupňované změně aktuálního výkonu v závislosti na náboji baterie (jinými slovy, na základě procenta náboje). Pokud je baterie vypouštěna, adaptér vytvoří maximální výkon 18 wattů. Vrcholové síly je dosaženo zvýšením napětí na 12 voltů, proudová síla je 1,67 ampér.

READ  Karta Samsung Galaxy se nezapne

Rychlé nabíjení adaptivní rychlé změny Samsung je kompatibilní s jakoukoli nabíječkou, která je certifikována pomocí technologie rychlého náboje. To znamená, že můžete telefon bezpečně nabít adaptérem, na kterém je napsán rychlý náboj 2.0 nebo rychlý nabíjení 3.0.

Co telefony Samsung podporují rychlé nabíjení

Podpora dostává pouze vlajkové lodi a některé série z třídy středního budgetu. Zbytek je spokojený s běžným dvojitým nabíjením bez rychlé podpory. Technologie rychlého nabíjení je k dispozici na takových smartphonech:

 • Ve všech liniích S, počínaje Galaxy S7, to znamená, že novější modely mají také tento standard;
 • Verze Edge and Note, počínaje sedmou generací;
 • Tablet Tab S3 a novější;
 • A5, A7, A9;
 • C5, C7, C9, C9 Pro.
udělat, rychlý, poplatek, samsung

Zbývající produkty, jako je Galaxy J7, C8, atd., Mají běžné nabíjení v soupravě. Má vlastnosti 5V/2a, to znamená, že v něm je rychlost. Ale to není standard, ale jen mírně zvýšené množství proudu na USB.

Samotný smartphone není vybaven některými technologickými konektory a zvony a pozemky pro vylepšenou sadu baterií. Takové smartphony budou rychle nabité, ale ne ve srovnání s konkurenty rychlým poplatkem.

Jak rychle nabít telefon „Samsung

Otázka, jak rychle nabíjet telefon, se obává většiny uživatelů moderních chytrých telefonů. Mobilní zařízení provádí mnoho funkcí, takže není snadné je na chvíli ztratit. Řekneme vám více o metodách rychlého dobíjení telefonů.

udělat, rychlý, poplatek, samsung

Smartphone spotřebovává hodně energie díky obrazovce a nainstalovaným aplikacím. Uživatel nemá vždy příležitost sledovat úroveň nabíjení baterie, ale má zájem o telefon je vždy po ruce. Proto výrobci dodávají zařízení s rychlým nabíjení.

udělat, rychlý, poplatek, samsung

Technologie, která vám umožní nabíjet telefon rychleji, než je obvyklý čas, existuje od roku 2012 a nazývá se rychlý náboj. Samsung dodává zařízení řady Galaxy S čipy, které vám umožňují rychle nabíjet baterii. Speciální adaptéry, které přicházejí s telefonem a prodávají se samostatně, umožňují vám nabíjet baterii po dobu půl hodiny o téměř 50%.

Chcete.li zkontrolovat přítomnost funkce rychlého nabíjení v telefonu, musíte přejít do části „Baterie“ v „Nastavení“ a zjistit, zda existuje funkce rychlého nabíjení a zda je zapnutá.

Úroveň baterie umožňuje Smart Manager ovládat Samsung. Skrze to můžete zapnout a deaktivovat funkci rychlého nabíjení. Chcete.li zadat aplikaci, potřebujete:

 • Na obrazovce smartphonu vyberte ikonu „Aplikace“ (aplikace).
 • V nabídce otevřené stiskněte Smart Manager.
 • Po načtení aplikace byste měli v ní vybrat ikonu baterie. Otevře nabídku, která vám umožní ovládat funkci rychlého nabíjení.
READ  Samsung Galaxy j3 obnovení továrního nastavení

Pro uživatele, kteří mají zájem o to, jak rychle nabít telefon, ve kterém není výrobce poskytován pro rychlé nabíjení, doporučují odborníci:

Dokud zařízení nefunguje, nehledá síť, různé klouby typu Wi-Fi, nestráví energii. Poplatek za osvětlení obrazovky se také nevyutává. Proto se v uvedených režimech bude baterie nabíjet rychleji.

Pokud stále potřebujete zůstat v kontaktu při nabíjení, můžete vypnout režim přenosu dat a nechat telefon v klidu. Přijme správné volání, ale nebude utratit nadměrnou energii.

Doporučuje se také urychlit nabíjení:

udělat, rychlý, poplatek, samsung
 • Kupte si zařízení rychlého dobití od společnosti Samsung. Patentovaná společnost adaptivní rychle se mění, která je považována za jeden z nejrychlejších trhu s mobilními zařízeními.
 • Nainstalujte speciální aplikaci pro rychlé nabíjení pro Android. Google Play má více než 100 bezplatných aplikací, které uživatelé hodnotili nejméně 4 hvězdičky.
 • Použijte nabíječku, která byla dodána s telefonem, a ne počítačovým portům USB.
 • Vyjměte kryt tak, aby byla zadní stěna lepší vychladnout.
 • Koupit Power Bank, která vám umožní nabíjet smartphone na cestách a nezávisí na výstupu.

Existuje mnoho způsobů, jak rychle nabíjet telefon. Vyberte si z značkových aplikací a zařízení vytvořených společností Samsung, do aplikací Android a jednoduše přiměřené akce uživatelů, které snižují spotřebu baterie na minimum.

Přihlaste se a dozvíte se o nových zprávách o Kazachstánu, fotografii, videu a dalších exkluzivních.

Jak deaktivovat nebo povolit rychlé nabíjení na Samsung Galaxy?

Nyní, když víte, proč stojí za to zapnout nebo deaktivovat rychlé nabíjení na Samsungu, podívejme se, jak to můžete udělat. Dobrá zpráva je neuvěřitelně jednoduchá a vy jste jen pár doteků z úspěchu.

Pro toto vzdělávací vedení používám hranu Galaxy S7, ale proces je do značné míry stejný pro všechna zařízení Galaxy-jen mějte na paměti, že pokud zařízení nemá bezdrátové nabíjení, může vypadat trochu jinak.

První věc, kterou musíte udělat, je jít do nabídky Nastavení, vytáhnout linku oznámení a dotknout se ikony šroubu v pravém horním rohu.

Potočte nabídku dolů, dokud neuvidíte položku „optimalizace“. Klikněte na to.

Nyní přejděte na spodní část této nabídky. V závislosti na zařízení existuje jedna nebo dvě možnosti: „rychlé nabíjení“ a „rychlé bezdrátové nabíjení“. Přepínání posuvníku vpravo od jakékoli možnosti ji zapne/zakáže.

READ  Jak zveřejnit příspěvek na Instagramu z počítače

Je obzvláště dobré, že Samsung tyto možnosti sdílel, takže si můžete vybrat. nadále se rychle nabíjí kabelem, ale tuto funkci vypněte pro bezdrátové nabíjení, nebo naopak. Jak si přeješ.

Zapnutí a odpojení funkce na Samsungu

Výrobci smartphonů společnosti Samsung umožnili rozhodnout se o tom, jak budou jejich chytré telefony účtovány. V nastavení lze technologii aktivovat nebo deaktivovat. Po vypnutí se proces napájecí baterie probíhá mnohem déle. Některé modely telefonu Samsung také neumožňují ruční spravování této funkce. Chcete.li se jistě zjistit, najděte si telefon na internetu a přečtěte si informace o baterii.

  Pokud můžete vypnout rychlý nabíjení, přejděte do nastavení smartphonu. Ikona rychlostního stupně vás přenese do hlavní nabídky;

O funkci

Rychlé nabíjení, jak název napovídá, nám umožňuje nabít naše zařízení v kratší době. To je užitečné, když jste ve spěchu a procento nabíjení zařízení je nízké.

Nechceme však vždy využít této příležitosti. Pak můžeme použít jinou nabíječku, nebo pokud máte telefon Samsung, zkontrolujte nastavení.

Nejviditelnější zdroje problémů s rychlým nábojem

Někdy rychlý náboj nefunguje z zcela triviálních důvodů.

Nabízíme doporučení pro odstranění nejběžnějších rušení:

 • Nepoužívejte telefon, když je připojen k napájení.
 • Neobtěžujte svůj mobilní telefon v chladu, v teplu nebo vedle klimatického vybavení. Smartphone by měl dostávat napájení pouze při pokojové teplotě.
 • Ujistěte se, že kabel a konektor jsou v dobrém stavu. Zkontrolujte, zda je vodič správně připojen k vstupu USB.
 • Odstraňte vlhkost nebo prach, cizí předměty. Pokud se dostali do konektoru mezi kabelem a portem, nebude zařízení nabité.

Mnoho chytrých telefonů informuje uživatele o kontaktu s vodou. V tomto případě se zobrazí ikona s kapkou. V tomto stavu nemůžete nabíjet telefon, protože to skončí korozí. Při oxidaci portu vyhledejte opravu do servisního centra.

Nyní víte, proč funkce rychlého nabíjení nemusí fungovat ve vašem smartphonu. Doufáme, že naše instrukce byla užitečná.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS