Jak tisknout text. Tisk na počítači

Po zakoupení počítače uživatel obvykle obdrží základní systém s minimální sadou aplikací. Jak vytisknout text v počítači, pokud nemáte textový procesor. A první, co nový uživatel udělá, je, že hledá způsob, jak nainstalovat Microsoft Word. K čemu ji potřebujete?? Pokud jste opravdu profesionál, potřebujete tento program. A tady je to pro začátečníky? Napsat pár řádků textu a to je vše.

Kancelářský balík Microsoft Office je pro profesionální použití nezbytný. K psaní krátkých poznámek a článků vám postačí textový editor, který již máte v systému Windows. Možná jste si neuvědomili, že už takový program máte. A není třeba kupovat ani používat nelicencovanou verzi.

PS: Dnešní děti si vyzkoušejí psaní na psacím stroji

Milý čtenáři! Viděli jste zbytek tohoto článku. Tady to máte? Napište pár slov do komentářů.Pokud jste odpověď nenašli, uveďte, co jste hledali.

V tomto článku Jak tisknout text na počítači se dozvíte:

 • Základní nástroje aplikace Microsoft Word
 • Jak tisknout text pomocí základních nástrojů aplikace Microsoft Word
 • Jak stáhnout Microsoft Word 2016 (na konci článku)
 • Na konci je informační video.

Jak vytisknout soubor

V počítači je soubor (dokument Wordu, fotografie atd.).) lze odeslat k tisku dvěma způsoby:

Chcete-li vytisknout soubor nebo několik souborů prostřednictvím kontextové nabídky, musíte:

otevřete oddíl, kde se soubor nebo soubory nacházejí (místní disk, USB disk, vyměnitelný disk nebo nějaká složka);

tisknout, počítače, systémem, windows

klikněte pravým tlačítkem myši na soubor, který chcete vytisknout. Chcete-li odeslat k tisku několik souborů, musíte je nejprve vybrat a poté na jeden z nich kliknout pravým tlačítkem myši. Zde si přečtěte, jak vybrat více souborů pomocí myši;

v zobrazené kontextové nabídce vyberte možnost „Tisk“ (klikněte na ni levým tlačítkem myši, viz „Výběr tiskárny“). Viz obrázek vpravo);

Počítač automaticky otevře program určený pro práci s těmito typy souborů (Word, Excel, prohlížeč obrázků atd.).), odešlete soubor do tiskárny prostřednictvím této nabídky a automaticky zavřete program. Někdy není soubor automaticky odeslán do tiskárny a počítač „požádá“ uživatele o zadání dalších možností tisku (nejčastěji pro tisk fotografií).

V tomto případě se otevře nabídka nastavení tisku. Jeho vzhled závisí na typu souboru, který má být vytištěn, a na verzi počítače se systémem Windows. V každém případě má tato nabídka vždy jednoduchou strukturu, kterou uživatelé intuitivně pochopí a její používání je obvykle nekomplikované. Na obrázku níže vidíte, jak vypadá nabídka Nastavení tisku systému Windows 7.

Po nastavení možností tisku v této nabídce stiskněte tlačítko pokračovat.

READ  Xiaomi redmi note 8 modrá recenze

Pro tisk souboru prostřednictvím aplikace je nutné:

otevřít soubor ve vhodném programu. Stačí dvakrát kliknout na soubor levým tlačítkem myši. Počítač automaticky rozpozná typ souboru a otevře jej pomocí příslušného programu;

v softwaru pro odeslání souboru k tisku. Po otevření souboru v okně programu je třeba stisknout následující kombinaci klávesových zkratek CtrlP. Vysvětlím to těm, kteří o klávesových zkratkách nic nevědí. Stiskněte klávesu na klávesnici Ctrl (v levém rohu klávesnice) a jednou stiskněte anglické tlačítko, aniž byste ho uvolnili P (v ruském uspořádání je to З). až po uvolnění klávesy Ctrl. Vytiskněte soubor v aplikaci Word, Excel, Poznámkový blok, WordPad atd. samozřejmě to můžete udělat i bez použití „klávesových zkratek“. Pořadí se však v každém programu liší. Použití kombinace „CtrlP„je univerzální metoda tisku, která funguje ve všech programech bez výjimky. Nebudete muset vstupovat do nabídky programu a něco v ní hledat.

Mimochodem, horké klávesy umožňují nejen rychlý tisk souborů. Zvládnou mnoho dalších úkolů, takže práce s počítačem je mnohem rychlejší. Další informace o horkých klávesách systému Windows naleznete v tomto článku.

Stisknutím klávesy „CtrlP“ se otevře nabídka tisku, kde můžete v případě potřeby upravit parametry tisku a stisknout potvrzovací tlačítko.

NAPIŠTE AUTOROVI

Nejen s textem

V této části se dozvíte, jak na domácím počítači tisknout více než jen obyčejný text. Koneckonců, někdy musíte pracovat s fotografiemi, webovými stránkami a soubory ze smartphonu.

Obrázky a fotografie

Pokud máte za úkol vytisknout obrázek nebo fotografii, můžete postupovat stejně jako u textových souborů. Dvakrát klikněte na soubor obrázku a otevřete jej. Ať už k zobrazení obrázku používáte jakýkoli program, můžete použít známou klávesu CtrlP.

Stránky webu

Někdy můžete potřebovat vytisknout informace z internetu, např. jednu nebo více stránek z určitého webu. To lze provést dvěma způsoby.

  CTRLP otevře okno s výběrem tiskárny a některými nastaveními. To platí pro prohlížeč Firefox. Zobrazí se obrázek podobný tomu níže.

Jak vytisknout stránku z internetu na tiskárně: podrobné pokyny s vysvětlivkami a snímky obrazovky.

Soubory z telefonu

V závislosti na možnostech telefonu a tiskárny můžete mít dvě možnosti odesílání souborů k tisku.

 • Pokud jsou obě zařízení vybavena Wi-Fi, můžete to využít ve svůj prospěch. Zařízení musí být připojena ke stejné síti Wi-Fi, což pravděpodobně jsou. V tomto případě vyberte požadovaný soubor nebo fotografii a podržte na něm prst po dlouhou dobu (3-5 sekund). V kontextové nabídce vyberte možnost „Tisk“ a poté vyberte model tiskárny, který chcete vytisknout.
 • Pokud nemůžete použít první metodu, připojte smartphone k počítači pomocí kabelu USB jako vyměnitelnou jednotku. Najděte požadovaný soubor v Průzkumníku souborů v počítači a poté jej můžete vytisknout, stejně jako jsme to udělali se soubory aplikace Word.

Jak tisknout z telefonu na tiskárnuPodrobné informace o připojení a nastaveních.

READ  Jak přenášet na paměťovou kartu Samsung se systémem Android. Přenos obrázků na microSD v systému Android

Co potřebujete k tisku z počítače

Před tiskem textu z počítače na tiskárnu je třeba provést určitá nastavení. Nejprve se musíte ujistit, že systém tiskárnu rozpoznal. To znamená, že ji počítač musí rozpoznat jako tiskárnu. Za druhé, pro dosažení nejlepší kvality výtisků je třeba v případě potřeby nakonfigurovat samotnou tiskárnu.

Nyní v pořadí. Pokud jste si jisti, že je tiskárna detekována a nakonfigurována, můžete tuto položku přeskočit. Pokud tomu tak není, je třeba před tiskem na tiskárně z počítače nainstalovat přiložený software. Na disku jsou uloženy tyto ovladače. Pokud váš počítač není vybaven disketovou jednotkou, můžete si potřebné ovladače stáhnout z oficiálních webových stránek výrobce tiskového zařízení v příslušné sekci.

Upozorňujeme, že stažené ovladače musí odpovídat verzi vašeho operačního systému. Verzi operačního systému zjistíte v části „Vlastnosti systému“. Přístup do této sekce je popsán zde.

Před instalací ovladačů připojte tiskárnu k notebooku nebo stolnímu počítači pomocí kabelu USB, který je součástí balení. Poté zapněte napájení. Pokud je instalace prováděna z disku, nepředstavuje to zpravidla problém. Jednoduše vložte jednotku do jednotky. Průvodce instalací by se měl spustit automaticky. Pokud tomu tak není, budete jej muset spustit ručně. Otevřete „Můj počítač“ a klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce „Jednotka CD-ROM“. V zobrazeném okně vyberte možnost „Otevřít“. Dále byste měli najít položku „AutoRun“.exe“ a dvojitým kliknutím na něj jej spustíte.

Pokud jste museli ovladače stáhnout, protože nemáte diskovou jednotku, můžete je nainstalovat podle následujících kroků.

Poznámka: při prvním připojení tiskárny k počítači ji systém rozpozná a oznámí, že je tiskárna připravena. Ve skutečnosti však funkce tisku nebude fungovat, pokud nebudou nainstalovány ovladače.

Příklad instalace stažených ovladačů v systému Windows 7. Pokud je v počítači nainstalován systém Windows XP nebo 8.1 nebo 10, nebojte se, princip je všude stejný, liší se pouze rozhraní a způsob vyhledání příslušného oddílu.

Přejděte na „Vlastnosti systému“ a vyberte „Správce zařízení“.

V otevřeném seznamu pak najděte položku „Tiskárny“. Kliknutím pravým tlačítkem myši na něj otevřete kontextovou nabídku a vyberte možnost „Aktualizovat ovladač“.

tisknout, počítače, systémem, windows

Zobrazí se „Průvodce upgradem hardwaru“. Vyberte možnost „Hledat tento počítač“.

Dalším krokem je zadat, kde jsou stažené ovladače uloženy, vybrat je a nainstalovat. V tomto okamžiku je instalace tiskového zařízení dokončena a je připraveno k práci.

Další články

Barva

Poněkud složitější metoda, kterou však zvládne každý uživatel:

 • Klikněte pravým tlačítkem myši na obrázek, vyhledejte položku „Otevřít pomocí“ a vyberte možnost „Malování“.
 • V tomto programu stiskněte klávesu CtrlP.
 • Na obrazovce se zobrazí okno tisku a budete vyzváni k provedení potřebných nastavení a tisku snímku. Obrázek je samozřejmě možné v případě potřeby upravit nebo na něj něco nakreslit.

Jak tisknout na tiskárně z počítače

Existuje několik způsobů, jak odeslat tiskový soubor na tiskárnu. Můžete použít integrovaný Poznámkový blok v systému Windows nebo oblíbený program Word. Ty mají vestavěnou funkci, která umožňuje tisk dokumentu. Pokud používáte textový editor:

READ  Jak nakonfigurovat Bluetooth na notebooku Windows

Dalším způsobem, jak vytisknout dokument na tiskárně, je použití klávesových zkratek. V textovém editoru stiskněte současně klávesu ctrl P. To vám umožní vytisknout dokument, aniž byste museli použít některou z položek horní nabídky. Všechna nastavení a vlastnosti budou naprosto stejné. Tyto klávesové zkratky vám v případě potřeby pomohou odeslat stránky na Internet.

Náhled

Před tiskem textu z počítače na tiskárnu je třeba zkontrolovat, jak bude stránka vypadat. Tato funkce se nazývá „Náhled“. V moderních verzích Wordu se zapíná automaticky po stisknutí klávesy ctrl P. V okně vpravo se zobrazí stránka a pozice textu na ní. To vám pomůže odhadnout, kolik listů papíru budete potřebovat k vytištění dokumentu.

Tisk textu

Před tiskem textu z počítače na tiskárnu je třeba správně nastavit základní výstupní pravidla. Je třeba vyplnit určitý soubor vlastností:

 • Počet kopií. Pokud potřebujete vypsat 2-3 stránky, můžete to nastavit v položce.
 • Můžete zadat oblasti, které se mají vytisknout. Může to být aktuální část souboru, rozsah nebo jednotlivé stránky dokumentu (zadané oddělené čárkami).
 • Typ tisku (jednostranný, oboustranný).
 • Orientace textu (na výšku nebo na šířku).
 • Některé modely umožňují tisknout text ve formátu A3, ale standardní možnosti jsou A5, A4.
 • Parametry, velikosti polí.

Pokud není dodatečně nastaveno, lze soubor vytisknout s výchozím nastavením. Výsledkem je text formátu A4, orientovaný na výšku, vytištěný v jednom exempláři. Pokud je v dokumentu více než jedna stránka, vytisknou se všechny stránky od první po poslední. V případě velkého počtu listů to může být zbytečné a zvýší se tím spotřeba papíru a inkoustu.

Obrázek pro tisk

Fotografie nebo obrázky je možné tisknout v libovolném grafickém editoru. Postupujte podle stejného principu jako při tisku textu. Úpravy zahrnují úpravu velikosti, možnost násobení obrázku na požadovanou velikost nebo tisk několika různých obrázků na jeden list.

Tabulky Microsoft Excel, text webových stránek lze vytisknout stejným způsobem. Nabídka Soubor v prohlížeči nabízí také službu tisku.

Jak vidíte, práce s tiskárnou není nic složitého. Nejdůležitější je, abyste vše správně nastavili pro správný provoz a včas prováděli údržbu zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS