Jak otevřít, konfigurovat a ukončit systém BIOS v notebooku HP

Podívejme se na nejběžnější způsoby vstupu do systému BIOS na notebooku HP. Majitelé těchto zařízení se často setkávají s těmito dotazy, protože vstup do systému BIOS u většiny modelů Hewlett Packard se může lišit od standardního postupu otevírání systému BIOS u notebooků jiných výrobců.

 • Kde je tlačítko pro vstup do systému BIOS na nových generacích zařízení HP??
 • Jak otevřít nastavení systému BIOS na starých zařízeních?
 • Jak vstoupit do systému BIOS pomocí systémových nástrojů Windows 10 a 8?
 • Co dělat, když je přihlášení do operačního systému zablokováno a je viditelná pouze uvítací obrazovka??

Potřeba spustit rozhraní vzniká z různých důvodů. V některých případech potřebují uživatelé změnit prioritu spouštění z HDD na bootovací USB flash disk, aby mohli dále aktualizovat, přeinstalovat nebo nainstalovat operační systém. Ostatní. Zobrazení podrobných informací o hardwaru (základní deska, paměť RAM, grafická karta, procesor, frekvence a počet jader atd.) připojeném k libovolnému počítači nebo notebooku.

Základní vstupně-výstupní systém se často používá k testování a rekonfiguraci hardwarových komponent. Za zmínku stojí užitečná možnost obnovení továrního nastavení Biosu, která se hodí v případě poruch softwaru a selhání operačního systému. Zde je návod, jak vstoupit do systému BIOS v notebooku.

Jak vstoupit do systému BIOS na notebooku HP Povillion

Pokud máte model HP Pavilion, lze k systému BIOS přistupovat následujícím způsobem:

 • Zapněte notebook a rychle stiskněte klávesu ESC.
 • Bude vám předložen výběr různých položek. Za co je každý z nich zodpovědný:
 • F1. Systémové informace;
 • F2. Diagnostika systému;
 • F9. Nabídka spouštění (přečtěte si odkaz, co to znamená);
 • F10. Přístup do systému BIOS;
 • F11. Obnovení systému.

Pokud máte jiný model, můžete pro vstup do systému BIOS použít trochu jiné klávesy, i když je to velmi vzácné. F1, F11, F6, F2, F8, Del. Pokud výše uvedená metoda nepomohla, vyzkoušejte je.

Pomocí klávesy F10 zadejte HP Pavilion G6-2283ER, HP 250 G4 a mnoho dalších. Můžete si také přečíst článek o tom, jak vstoupit do systému BIOS na mnoha jiných základních deskách a noteboocích.

Kde zadat BIOS na starších noteboocích?

U starších notebooků HP (před rokem 2013) se používají různé verze systému BIOS, takže tlačítko Basic System Configuration se může lišit. Při spouštění zařízení se v dolní části obrazovky může zobrazit nápis. Nejčastěji se používají klávesy F10 a ESC. Méně časté. Del, F11, F1, F6, F8.

Další klávesové zkratky jsou Fn F1, Ctrl Alt Delete, Ctrl Ins, Shift F10 (například HP Pavilion G6, Compaq 6820s, 6910p a další).

V ojedinělých případech se stává, že se uživatel nemůže připojit k internetu, protože notebook je napájen z baterie. Zapojte jej do elektrické zásuvky.

Konfigurace systému BIOS notebooku HP pro spouštění z paměti USB

Poznámka! Protože tento notebook HP nemá mechaniku CD/DVD, nainstaloval jsem systém Windows z paměti USB (tj.к. je to nejjednodušší a nejrychlejší možnost).

READ  Připojení notebooku k počítači prostřednictvím směrovače Wi-Fi.

Tento článek se nezabývá vytvořením bootovacího USB disku. Pokud takový flash disk nemáte, doporučuji přečíst si následující články:

  Vytvoření bootovacího USB flash disku Windows XP, 7, 8, 10. (v tomto článku se zabývám instalací Windows 10 z flash disku, vytvořeného po tomto článku)

Poznámka! Na svých webových stránkách mám článek se spoustou tlačítek pro vstup do BIOSu na různých zařízeních. /em

Důležité! Т.е. Pokud si nepamatujete tlačítko BIOSu (nebo cokoli jiného), můžete u podobné řady notebooků po zapnutí notebooku bezpečně stisknout tlačítko ESC! A je lepší stisknout několikrát, dokud se nezobrazí nabídka

Systém Windows lze nainstalovat např. v režimu UEFI (vyžaduje správný zápis paměti a konfiguraci systému BIOS). Více informací o tomto tématu najdete zde:. V mém příkladu níže použiji „univerzální“ metodu (tj.к. Stejné je to i v případě instalace systému Windows 7).

Abychom se dostali do systému BIOS v notebooku HP (viz seznam Legacy Boot Order na panelu nástrojů), projdeme následující kroky. notebooku HP15-ac686) je třeba několikrát stisknout tlačítko F10. po zapnutí zařízení. Dále je třeba v nastavení systému BIOS otevřít část Konfigurace systému a přejít na kartu Možnosti spouštění (viz. foto 2).

Dále je třeba nakonfigurovat několik nastavení (viz foto 3). foto 3):

 • Zkontrolujte, zda je povoleno zavádění z USB (musí být v režimu Povoleno);
 • Legacy Support povolena (musí být v režimu Enabled);
 • V seznamu Legacy Boot Order přesuňte řádky USB nahoru (pomocí kláves F5, F6).

Dále je nutné uložit nastavení a restartovat notebook (klávesa F10).

Nyní jste připraveni nainstalovat systém Windows. Vložte předem připravenou bootovací paměť USB do portu USB a restartujte (zapněte) notebook.

Poté opakovaně stiskněte klávesu F9 (nebo ESC, jako na fotografii 4) a vyberte možnost Boot Device Option, tj.е. V podstatě znovu stiskněte klávesu F9).

Mělo by se zobrazit okno, ve kterém můžete vybrat spouštěcí zařízení. Т.к. Chcete-li nainstalovat systém Windows z paměťového zařízení USB, musíte vybrat řádek „Pevný disk USB“. (viz „Pevný disk USB“). foto 5). Pokud jste postupovali správně. po chvíli by se měla zobrazit uvítací obrazovka systému Windows (jako na obrázku 6).

Tím je dokončeno nastavení systému BIOS pro instalaci operačního systému.

Standardní metoda (pro jakýkoli model)

Toto je nejrychlejší a nejběžnější způsob, jak v počítači povolit nabídku I/O. Nemusíte k tomu používat konkrétní verzi operačního systému ani příkazový řádek.

Spuštění správného okna při spuštění nebo restartu počítače. Postupujte podle pokynů:

1Začněte zapnutím notebooku nebo restartováním systému;

2Když zapnete podsvícení obrazovky, neměl by vám chybět nápis, v okamžiku, kdy můžete spustit BIOS. Níže uvedený řádek obvykle trvá pouze 2-4 sekundy a poté se spustí operační systém;

3Než text zmizí z obrazovky, stiskněte klávesu Esc. Zobrazí se nabídka Start. Představuje jednotlivé položky a klíče, které lze k těmto položkám použít;

4 Chcete-li se přihlásit, stiskněte klávesu F10;

Poznámka! Pro zjednodušení práce se systémem umístili vývojáři do úvodní nabídky nejoblíbenější nastavení. Můžete jej tedy použít k zobrazení informací o počítači a spuštění diagnostiky, konfiguraci pořadí spouštění a spuštění návratu k jeho záloze (obr.3).

READ  Jak nainstalovat tiskárnu do notebooku pomocí disku. Stáhněte si ovladače z oficiálních webových stránek

Použití podepsaných zavaděčů k obejití ochrany uefi secure boot

5Po stisknutí klávesy F10 se zobrazí požadovaná nabídka.

U notebooků HP to vypadá následovně:

Jak vidíte, okno nemá kurzor a další obvyklé funkce vlastního operačního systému. Ovládání je možné pouze pomocí klávesnice.

Stisknutím příslušných tlačítek se šipkami se pohybujete mezi kartami doleva a doprava nebo nahoru a dolů a vybíráte možnosti nabídky.

Akci potvrdíte stisknutím klávesy Enter a zrušíte stisknutím klávesy ESC. Podrobnější popis ovládacích prvků naleznete v dolní části obrazovky notebooku:

Výstupní systém notebooků HP má následující karty:

 • Hlavní (obr.4). zobrazuje systémový čas a všechna tovární nastavení počítače;
 • Zabezpečení. umožňuje změnit, odstranit nebo vytvořit heslo správce notebooku a vytvořit kódové slovo pro povolení počítače;

Jak aktualizovat systém BIOS v počítači

SystemConfiguration. slouží k výběru jazyka, virtualizační technologie, čtečky karet, systému chlazení a parametrů spouštění systému.

Exit. karta pro ukončení nabídky systému BIOS. Existují tři možné způsoby ukončení a návratu ke spuštění notebooku: s uložením změn, bez uložení změn, ukončení s vrácením nastavení do továrního nastavení.

Co je to BIOS a proč ho potřebujete?

Nejprve si vysvětlíme, co je to BIOS a proč ho základní deska potřebuje. BIOS (novější základní desky a notebooky jej nahradily vylepšeným protějškem UEFI) je sice zastaralý, ale stále funguje na všech počítačích zakoupených před rokem 2015-2016 a zatím jej nelze obejít.

Fyzicky se jedná o mikročip, který má v sobě zabudovanou sadu programů firmwaru implementujících rozhraní API pro:

 • Interakce hardwarových komponent;
 • Konfigurace hardwaru;
 • Spuštění operačního systému;
 • Testování výkonu hardwarových komponent PC a notebooků.

Pro vstup do systému BIOS musí existovat dobrý důvod, například změna systémového času, priority spouštěcího zařízení atd.

Pokud jste se rozhodli aktualizovat firmware v BIOSu, ale ani nevíte, jak jej vyvolat, je lepší se toho zdržet. Aktualizace firmwaru je určena pro zkušené uživatele a specializované služby.

Pokud chcete změnit nastavení, například spustit zařízení z paměťového zařízení USB, upravit systémový čas nebo obnovit výchozí nastavení.

Kterou klávesu použít pro vstup do systému BIOS ve vašem modelu

Téměř všichni výrobci základních desek a notebooků programují různá tlačítka pro zobrazení základní nabídky nastavení. I v různých modelech notebooků se může lišit jeden řádek kláves pro vstup do nabídky možností.

Tip: Pokud potřebujete získat přístup k nastavení systému BIOS, otevřete příručku k zařízení. Určitě existuje popis, jak vstoupit do systému BIOS přenosného počítače.

Pokud není k dispozici papírová verze příručky, lze ji vždy najít na oficiálních stránkách podpory ve formátu pdf.

Dalším řešením je restartovat zařízení a po autotestu se pozorně podívat na obrazovku. Na několik sekund se zobrazí upozornění (obvykle v dolní části), abyste věděli, jak vyvolat správné rozhraní v aplikaci HP.

Když se zobrazí, měli byste stisknout příslušné tlačítko na klávesnici.

Zatímco na většině počítačů je to klávesa Del, u notebooků je to klávesa F10 (nejoblíbenější), Esc, F1, F11 a další klávesy z funkční řady.

správně, systém, bios, notebooku

Všimněte si, že často plní jinou roli (vypnutí Wi-Fi, ovládání hlasitosti) a musí být stisknuty společně s klávesou Fn.

V případech, kdy nemáte čas zjistit, kde se tato zpráva zobrazuje, nebo včas stisknout klávesu pro vyvolání systému BIOS na modelu HP, zkuste několikrát restartovat notebook a pokaždé klikněte na jednu z funkčních kláves (kromě F8), Delete a Esc. Po několika restartech se pravděpodobně dostanete do potřebné nabídky.

READ  Jak vyčistit klávesnici notebooku Asus. Stlačený vzduch nám pomůže

Vlastností mnoha zařízení HP je, že okno základního nastavení můžete spustit dvěma postupně stisknutými tlačítky. Nejčastější je Esc, stisknutý ihned po autotestu.

Zobrazí se nabídka spuštění systému Windows (např. v zařízení HP Pavilion) s možnostmi spouštění a jedna z funkčních kláves vás navede na spouštěcí obrazovku:

 • F1. Informace o konfiguraci hardwaru;
 • F2. diagnostické nástroje integrované na základní desce pro testování hardwaru;
 • F9. výběr spouštěcího zařízení;
 • F10. Nastavení BIOSu (jeho výběrem vstoupíte do základního konfigurátoru I/O);
 • F11. sada nástrojů pro obnovení systému;
 • Enter. spuštění systému Windows.
správně, systém, bios, notebooku

Heslo pro vstup do nabídky; F2. Palubní diagnostické nástroje pro testování hardwaru; F2. Palubní diagnostické nástroje pro testování hardwaru? Žádný problém, ukážeme vám, jak obnovit tovární nastavení systému BIOS. Odstraňte zadní kryt, odšroubujte několik šroubů, na pár sekund vyjměte baterii CMOS a vraťte ji zpět. Vše je připraveno.

Totéž, ale pokud nastavení není chráněno, lze provést také prostřednictvím příslušné položky nabídky nebo stisknutím tlačítka.

Zvážili jsme, jak vstoupit do systému BIOS pomocí nástrojů poskytnutých vývojáři. Dále se dozvíte, jak vstoupit do systému BIOS v notebooku se systémem Windows 8 nebo 10 (platí i pro počítače PC).

Aktualizace systému HP BIOS ze systému Windows

Udělal jsem to trochu jinak. Spustil jsem nástroj a okamžitě vybral možnost Aktualizovat BIOS. Ventilátor v tomto okamžiku začal běžet na maximum, takže to bylo trochu znepokojující. Poté se zobrazí okno s varováním, které říká, že notebook je třeba připojit, nevypínat ho a neuspávat.

Po aktualizaci se notebook restartuje a zahájí aktualizaci systému BIOS.

V tomto článku jsme se věnovali dvěma tématům. popisu způsobu zadávání nastavení systému HP BIOS a dešifrování nastavení a také aktualizaci systému BIOS.

Co je to BIOS notebooku?

Nyní zjistíme, co je BIOS. Je to vlastně název programu, který se spustí jako první při spuštění počítače. Tento program je tedy v paměti ROM a není závislý na přítomnosti napájení v samotném počítači. Je v notebooku flashován z výroby a ukazuje počítači, jak a v jakém pořadí má pracovat s určitým periferním zařízením. Po načtení programu se na obrazovce objeví obrázek, jak vidíte na fotografii.

Práce se systémem BIOS s sebou nese určitá nebezpečí. Pokud tento software není správně nakonfigurován, počítač se může jednoduše přestat spouštět. Existuje však ještě větší nebezpečí, zejména pro začátečníky. při práci s různými gadgety je uživatel často konfrontován s vydáváním nových aktualizací. A pokud budete chtít přepsat BIOS, můžete nakonec zaplatit přibližně stejnou cenu jako za nový notebook. Proto se doporučuje, aby tento software aktualizovali pouze zkušení odborníci, kteří to udělali více než jednou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS