Tipy pro správné nastavení televize

Začněte tím, že existuje „správné nastavení“. Pokud jste byli alespoň jednou v obchodě s elektronikou, pravděpodobně jste si všimli, že všechny sady se ukázaly různými způsoby. S čím je to spojeno? Který je lepší? Pojďme to přijít.

Myslím, že souhlasíte s tím, že televizor by měl nejen ukázat nějaký obrázek, ale také co nejméně zkreslení v obsahu zdroje. Samotný obsah je vždy vytvořen s ohledem na standardy a doporučení odvětví a hlavním cílem jakékoli televize je sdělit vám přesně obrázek, který jste vám chtěli ukázat. Všechno je důležité zde: odstín kůže herce a barva oblohy při západu slunce a jaké podrobnosti obrázků by měly být viditelné a které jsou skryty. Existují mezinárodní standardy popisující, jaký obrázek by měl být na obrazovce vaší televize. Všichni jste jistě potkali zkratky PAL, NTSC nebo HDTV a za těmito písmeny jsou skryté vlastnosti video signálu a různé parametry obrazu jsou skryty. S příchodem HDTV v našich životech je většina standardů okamžitě zastaralá a ve skutečnosti je nyní nejdůležitějším standardem REC709, který se používá ve špičkové televizi (HD) a ve videu Blu-ray. Obecné parametry správného obrazu jsou následující:. Barva teplota 6500K (D65). Lineární gama, doporučená hodnota 2.22, pro temnou místnost 2.4. Doporučené jas ~ 120 CD/M2. Color pokrytí rec709 (podobné pokrytí SRGB).

Bohužel, moderní výrobci televize, stavěli své výrobky upřímně špatně, protože se nezajímají o jejich displeje, které odpovídají existujícím barevným standardům, ale o zvýšení prodeje těchto velmi displejů. Ve snaze prodat více televizorů se výrobci neustále snaží představovat více „jasně modré“ a „živé červené“ barvy než jejich konkurenti. Konkrétně zvyšují jas některých barev tak, aby výrobky vypadaly na policích v obchodech svůdnější ve srovnání s analogy jiných společností. Na policích s navenek stejnými produkty si kupující vybere nejjasnější televizi nebo ten, ve kterém se barvy zdají „hlubší“. Pokud by výrobci věnovali dostatečnou pozornost správnému nastavení svých produktů, pak by všechny televizory zobrazené na přepážce ukázaly velmi podobný obrázek.

Jediným skutečným způsobem, jak získat správný obrázek na televizní obrazovce, je kalibrace hardwaru. Spočívá ve skutečnosti, že referenční obrázky jsou přiváděny na vstup televizního vstupu a měření jsou odstraněna z obrazovky. Dále jsou nastavení televize regulovány, dokud nejsou parametry obrazu co nejblíže potřebné v souladu se standardem. Toto nastavení je však docela pracné, vyžaduje znalosti a především vybavení.

Je možné udělat obrázek na obrazovce televizoru, aniž by se uchýlil k nastavení hardwaru? Na základě mých zkušeností budu dám několik tipů.

Který režim obrázku si vybrat (Standard/Dynamic/Cinema)? Na drtivé většině televizorů je nejsprávnější režim kina/kina. Nepoužívejte režim „dynamického“ pro prohlížení: Vzhledem k nelineárnímu gamutu je obraz v něm vždy nesprávný a díky velmi vysokému jasu tento režim vadí vaše oči, zejména pokud sledujete televizi tlumeným světlem nebo ve tmě.

Který režim teploty barev je vybírat (studená/standardní/teplá)? Na drtivé většině televizorů je nejvíce blízké standardní teplotě barev (6500 K) teplý režim. Pokud máte na výběr, teplé1/teplé2 (na televizích Samsung), určete sami, který z nich je lepší. To je obvykle teplé2, ale mohou existovat výjimky.

Jaká nastavení se doporučuje, aby byla odpojena pro získání nejlepšího obrázku? Je nutné vypnout všechna nastavení, která upravují jas/kontrast podle uvážení televize. To je „dynamický kontrast“, „režim úspory energie“, „senzor osvětlení“, „dynamický podsvícení“ by měl být vypnut a nepoužívat režim „dynamického“ obrazu.

Jak správně nastavit parametr „kontrast“? Ve skutečnosti je tento parametr nesprávný nazývaný „kontrast“, protože kontrast je poměr maximálního jasu bílého pole (bílá úroveň) k úrovni černé (úroveň minimální svítivosti panelu). Parametr „kontrast“ v nabídce TV mění úroveň bílé, tj. Úroveň maximálního jasu obrázku.

Pro plazmu:. Pro nastavení je parametr „kontrast“ lepší ve tmě;. zobrazit obrázek s oknem bílého okna (100ire) (odkazy na konci článku);.Pute parametr „kontrast“ na hodnotě blízké maximum (90-95);. Snižte parametr „kontrast“, dokud obrázek s úrovní bílé (100ire) nezastaví „řezání očí“.

READ  Konektor pro sluchátka v telefonu nefunguje správně. Použijte vatu a párátko

Plazmové televizory Samsung mají parametr „buněčné světlo“, který má velký vliv na obecný jas obrazu. Můžete jej okamžitě uvést na hodnotu blízké maximu (18-20) a poté postupovat podle doporučení.

LCD televizory jsou uspořádány trochu jinak-mají parametr „podsvícení“ (někdy nazývaný „podsvícení kontrastu“), což má největší hodnotu pro celkový jas obrazu.

Pro LCD/LED:. Je lepší nastavit ve tmě;.Pute parametr „kontrast“ blízko maximální hodnoty (90-95);. zobrazit obrázek s oknem bílého okna (100ire) (odkazy na konci článku);. Umístěte parametr „jas podsvícení“ na maximální nebo zjevně vyšší hodnotu, než je nutné;. Snižte parametr „jas podsvícení“, dokud obrázek s úrovní bílé (100ire) nezastaví „řezání očí“.

Nedoporučuji používat maximální hodnoty parametru „kontrastu“, protože v některých televizorů se při instalaci maximální hodnoty vyskytuje nelinearita teploty barev. Za vaši vizi je zodpovědný nadměrně jasný obraz (a pro skutečný jas v televizi, „kontrast“ / „jas“) je zodpovědný a vede k únavě očí, pamatujte si to, když tyto parametry nakonfigurujete.

Jak správně nastavit parametr „jas“? Parametr „jas“ určuje úroveň černé. Chcete.li jej nainstalovat ve správné poloze, můžete použít speciální obrázek „Pluge Pattern“. Na tomto obrázku odpovídá extrémní levý vertikální pás černé barvě. Chcete.li nastavit parametr „jas“ v požadované poloze, nejprve jej nejprve zvýšit, dokud jasně neuvidíte všechny pruhy, a poté snižte parametr „jas“, dokud se extrémní levý vertikální pás spojí s pozadím. Kromě toho můžete použít speciální disky pro konfiguraci, například AVSHD (odkaz na konci článku), kde v části základního nastavení najdete potřebné obrázky pro konfiguraci hlavních televizních parametrů.

Jak nastavit obrázek na LG TV jakéhokoli modelu

Vše, co potřebujete, je dálkové ovládání z televize a několik minut vašeho času. Nastavení samotného obrazu nezpůsobí žádné potíže. Na N/Y klikněte na tlačítko „Nastavení“ nebo „Nabídka“ v závislosti na modelu zařízení. Dále překročte kartu „Obrázek“ a zde upravíme potřebný parametr: jas, ostrost, intenzita barev, kombinace barev a také kontrast. Můžete tedy upravit televizi pro sebe, pro nejpohodlnější prohlížení.

 • Pokud je třeba nakonfigurovat obrázek v důsledku náhlého zakalení obrazovky, nebo to pravidelně bliká, je pravděpodobné, že je nutné vyměnit osvětlovací LED diody a kalibrace parametrů obrazu zde nepomůže. V tomto případě je nutné se obrátit na Masters of LG Service Center, kteří přesně vědí, jak provádět profesionální diagnostiku vybavení a nahradit LG TV LED LED.

Hlavní parametry obrázku

Každý výrobce má zájem o návštěvníka obchodu s vybavením, aby si koupil televizi. Za tímto účelem jsou základní nastavení obrázků nastaveny takovým způsobem, že to vypadá co nejvíce šťavnatější (zejména v obchodech s dobrým osvětlením). Ale po koupi televize a instalaci doma se ukáže, že obrázek není tak barevný, takže ji musíte připravit.

Pro správné ladění potřebujete trochu času a dálkového ovládání, na kterém je tlačítko „Nabídka“ nebo „Nastavení“. K úpravě hlavních parametrů přejdou do části „Obrázek“.

Intenzita

Tento termín se nazývá nasycení barev. Jedna z běžných chyb při nastavování nastává, když uživatel chce „co nejvíce barev“ a otočí intenzitu na maximum. Ano, obrázek je šťavnatý, ale nepřirozený, kvůli kterým se oči rychle unaví.

Aby obrazovka rozdávala optimální barvy, tento parametr je nastaven na průměrné hodnoty. Pro pohodlí přizpůsobení se doporučuje vybrat testovací obrázek s relativně nenasycenými barvami, například přirozená krajina.

Jas

Tento termín je černý rovnováha ve vztahu k celé paletě. Pokud je snazší. parametr určuje kvalitu zobrazení tmavých sekcí. V mnoha televizi, včetně LG, je jas vykazován extrémně vysoký, takže většina uživatelů se používá k přesvědčení, že je jasnější. lepší. Ve skutečnosti tomu tak není. Pokud upravíte jas na příliš vysokou úroveň, černé barvy se stanou šedou, což snižuje jasnost obrázku.

Pokud nastavíte nízký jas. tmavé pixely jsou znatelnější, ale je obtížnější rozlišit podobné odstíny černé. Tento parametr musí být nakonfigurován v místnosti, kde bude stát televize. Také vezměte v úvahu úroveň osvětlení. Zpravidla sledují televizi brzy ráno nebo večer, po práci, to je ve tmě. Proto se nastavení provádí v podmínkách slabého osvětlení.

READ  Jak nakonfigurovat notebook připojit k televizi

Optimální jas najdete očima. Za tímto účelem zahrnují film a když bude obrazovka obrázkem s texturovanou černou a stíny. jsou pozastaveny. Se snížením jasu bude černá barva intenzivnější a stín se zdá být tmavší.

Optimální nastavení je, když je černá barva vnímána opravdu černou, ne šedou (vysoká hodnota). S nízkým jasem vypadají tmavé oblasti méně podrobně.

Kontrast

Tento parametr je opakem jasu. Určuje úroveň bílé barvy, jak intenzivní budou světelné části obrázku. Účelem nastavení je dosáhnout jasného obrazu, ve kterém jsou jednotlivé detaily jasně viditelné.

Nejjednodušší způsob je zkontrolovat kontrast na scénách s mraky. je nastaven na maximum a postupně nižší, dokud se detaily liší místo bílých skvrn.

Na mnoha LCD monitorech je úroveň kontrastu stanovena o 80-90%. Je lepší jej snížit na 65% a tančit z této značky. V případě plazmové televize se doporučuje nastavit menší hodnoty- aby se zabránilo vyhoření panelu.

Připojení zdrojů

Je čas přemýšlet o tom, co plánujete přidat do televize. Někteří majitelé používají AV-Resort a připojují k němu všechny zdroje, jiní je dávají přednost tomu, aby je spojili přímo k televizi.

V obou případech je lepší a nejjednodušší propojit televizi s jinými komponenty pomocí kabelů HDMI. Tento přístup poskytuje nejlepší kvalitu obrazu se zdroji HD a 4K tím, že současně přenáší zvukové a video signály na jednom kabelu.

Mnoho levných modelů zvukových panelů je připojeno k televizoru prostřednictvím digitálního optického konektoru. Pokud máte právě to, při nákupu televize se ujistěte, že má nezbytný odchod.

Pokud je váš zvukový panel vybaven intense HDMI-intense, připojte jej k televizi HDMI s poznámkou „Arc“ (návratový zvukový kanál). V tomto případě bude možné přenést zvukový signál na zvukový panel z připojených zdrojů. Totéž platí pro obyvatele AV, kteří mohou vylepšit zvuk televizních programů.

Při nákupu 4k-TV věnujte pozornost dostupnosti značky HDCP 2.2 V jednom nebo více vstupy HDMI. Toto je název technologie kopírování z kopírování v zařízeních kompatibilních s 4K; Budete potřebovat takový vchod k připojení 4K zdrojů-blu-ray hráčů, herních konzolí nebo přijímačů.

Zkontrolujte přítomnost podpory HDR (rozšířený dynamický rozsah). Pamatujte, že ne všechny modely 4K-HDR-TVS Všechny připojení HDMI podporují přenos signálu ve formátu HDR.

V nějaké starší televizi je podpora 4K HDR poskytována pouze pro dva ze čtyř položek HDMI. Ujistěte se, že připojíte 4K-blu-ray přehrávač ke správnému vstupu HDMI, abyste získali všechny výhody obrazu 4 k-hdr.

Pokud připojíte satelitní předponu nebo modul kabelové televize prostřednictvím vstupu HDMI, je skrze ně prohledáno kanály. Při používání postaveného digitálního nebo satelitního tuneru připojte anténu nebo kabel a spusťte postup automatického skenování v nabídce nastavení TV.

Master obrázku

V některých modelech (například 39lb650v-ze), aby se správně ručně konfiguroval kvalitu obrazu v LG TV, existuje tzv. „Obrázek“. Nachází se v nastavení nabídky „obrazovka“. Jdeme do toho, proces nastavení v něm spočívá v hladkém přechodu z jednoho bodu změny parametru obrazu na jiný:

 • Všechno to začíná skutečností, že „Master of IISII“ navrhuje zahájení procesu optimálního nastavení zobrazení.
 • Ukažte „zdroj a preferovaný“. Zde se navrhuje, jak vytvořit jasnější obrazovku na LG TV. Systém nabízí další možnost místo nyní nainstalovaného.
 • Černá úroveň. Jsou nabízeny možnosti pro odstíny černého obrazu.
 • Bílá úroveň. Možnosti jsou nabízeny odstíny jasu a kontrastují bílé barvy.
 • Odstíny-je navrženo pro nastavení odstínů na indikátoru TV LG, kolik zbarvit hloubku barev, který výrobce naznačuje v hloubkách červených a zelených barev.
 • Barva. Nastavení barvy na LG TV znamená výběr ze tří možností: originální, střední, vysoká. Potvrzujeme náš výběr a přejdeme k dalšímu bodu.
 • Kreativita. Schopnost nakonfigurovat jasnost na LG TV je vytvořena výběrem jedné z navrhovaných možností.
 • Dynamický kontrast. Nastavení optimálního jasu světla a tmavých oblastí obrazu.
 • Teplota barev. Zde je jasně ukázáno, jak nakonfigurovat barvy na LG TV výběrem zkušebních obrázků.
 • Podsvícení. vyberte možnost požadovaného jasu květin v televizi vhodné pro nás.
 • Kompletní. Vyberte typ vstupního signálu (anténa, digitální televize), na kterém bude zvolená nastavení fungovat.
správně, nakonfigurovat

Po skončení musíme zkontrolovat, zda jsme správně vybrali parametry obrazu v televizi. Pokud je něco špatně, vracíme se zpět a pokračujeme, dokud se nestane dokonale správným zobrazením obrázku.

READ  Jak nakonfigurovat Whatsapp na telefonu Samsung

LG. obrazové režimy

Také v LG televizorů lze získat rychlou změnu parametrů obrazu, jeho jasu, reproduktorů, barev, odstínů nebo teploty barev výběrem jednoho z několika obrázků v televizní nabídce.

Zde máme mimo jiné režimy jako: Vivid, Eco, HDR Effect, Cinema, Sports, Standard, Expert Technicolor nebo ISF odborník (pro světlou a temnou místnost). Je třeba si vybrat.

Živé a sportovní režimy jsou rozhodně nejjasnější s přesycenými barvami a velmi vysokou teplotou barev. Nejvhodnější jsou pro sledování fotbalových zápasů nebo jiných sportovních akcí.

Pro filmy budou technické režimy Technicolor a ISF určitě nejlepší volbou.Ten je k dispozici ve dvou verzích. pro lehké a tmavé místnosti (je vidět jasný rozdíl v jasu obrazu). Pokud nejsme uspořádáni z upřesnění, sestávající pouze při změně režimu, televize nám umožní mnohem více.

Po volání hlavní nabídky Nastavení (také v případě LG je kategorie „obrázku“ aktivována ve výchozím nastavení), vyberte a klikněte na „Nastavení obrázku“. Nezapomeňte, že nastavení je nezávislá pro každý režim. Nejlepší je provést změny ve standardním režimu.

Jak nastavit satelitní kanály

Vzhledem k otázce, jak nastavit LG TV pro přijímání kanálů ze satelitu, musíte vědět, že satelitní TV lze nainstalovat ručně a automatické metody.

Manuální vyhledávání

Používá se, pokud se satelitní parametry změnily nebo standardní nastavení není vhodné pro typ připojení. Algoritmus je následující:

 • Vyberte „Nastavení nastavení“.
 • Nainstalujeme potřebné parametry (lze je zjistit od společnosti Supplier of Television Services).
 • Vyhledávání spustíme podle nových parametrů.

Jak regulovat

Existuje několik způsobů, jak přidat jas na LG TV, pokud je pryč. To lze provést nastavením potřebných parametrů. Musíme udělat následující:

 • Zadejte sekci „House“.
 • Klikněte na položku „Nastavení“ (Gear).
 • Stiskněte tři body v rohu.
 • V seznamu, který se objeví, klikněte na „obrazovku“.
 • Najděte „režim intelektuálního obrazu“ a klikněte na něj.

Pokud taková možnost není k dispozici, přidejte / snižte jas na LG TV, pokud zmizí, můžete ručně ručně. Udělej následující:

 • Klikněte na tlačítko „House“.
 • Klikněte na zařízení.
 • Zadejte tři body a po „obrazovce“.
 • Přejděte do „režimu obrazu“.
 • Klikněte na „režim obrazovky“
 • Nainstalujte „jasný“ a přidejte jas na LG TV, pokud je pryč. V této fázi můžete vytvořit další instalace. Standard, Eco, Cinema, Sports, Games, Photos a další.

Pokud je otázkou, jak zvýšit jas na LG TV pro obrazovku, můžete použít standardní nastavení. Při přechodu do části „Nastavení obrazového režimu“ lze tedy nastavit další parametry:

 • Nainstalujte podsvícení. Tato metoda často pomáhá, pokud je ztracena předchozí kvalita obrazu.
 • Nastavte kontrast. Podstatou nastavení je regulovat světlo / tmavé části.
 • Změňte světlo OLED. To musí být provedeno, když potřebujete zlepšit kvalitu panelu OLED na LG TV.
 • Jas. Umožňuje změnit tento indikátor obrázku na obrazovce. Pomáhá vyřešit problém, pokud jsou předchozí postoje pryč.

V této fázi můžete provést další změny. nastavte jasnost horizontální / vertikální barvy, změny, odstíny, vyvážení bílé a další parametry.

Vědět, jak snížit / zvýšit jas na LG TV, můžete vytvořit kvalitní obrázek.

správně, nakonfigurovat

Chcete.li získat jasnější obrázek, musíte podniknout následující kroky:

 • Spusťte rozšířený film.
 • Položte obrázek pauzu, když na obrazovce bude obrázek se světlými a tmavými tóny.
 • Upravte jas a další parametry pomocí výše uvedeného nastavení. Také věnujte pozornost kontrastu.
 • Spusťte video a zastavte obrázek na tváři.
 • Nastavte nasycení.

Po instalaci výše uvedených parametrů můžete počítat s obrázkem s vysokou kvalitou. Pokud je nastavení zmizeno a neobnoví se, zkuste resetovat nebo kontaktovat servisní středisko. Možná podsvícení utrpělo a vyžaduje opravu.

V komentářích nám řekněte, zda došlo k situaci, kdy jas na LG TV zmizel, co se muselo udělat a která z výše uvedených metod pomohla při řešení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS