Kalkulačka velikosti televize od vzdálenosti na obrazovku

Více a blíž, zpravidla, pokud jde o výběr perfektní televize pro váš pokoj. Diagonální a vzdálenost od obrazovky jsou jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují cenu a mají obrovský dopad na kvalitu vnímaného obrazu. Vyberte perfektní velikost přesunutím posuvníka nastavení.

Diagonální (DM) Shirin.Bearer
32 „ 27.9 DM70.9 cm patnáct.7 DM39. 0.283 m 2
34.9 DM88.6 cm devatenáct.6 DM49.8 cm 0.441 M 2
43 „ 37.5 DM95.3 cm 21.1 DM53.6 cm 0.511 M 2
padesátka“ 43.6 DM110.7 cm 24.5 DM62.2 cm 0.689 M 2
55 „ 47.9 DM121.7 cm 27.0 DM68.6 cm 0.835 m 2
60 „ 52.3 DM132.8 cm 29.4 DM74.7 cm 0.992 M 2
65 „ 56.7 DM144.0 cm 31.9 DM81.0 cm jeden.166 M 2
70 „ 61.0 DM154.9 cm 34.3 DM87.1 cm jeden.349 M 2
75 „ 65.4 DM166.1 cm 36.8 DM93.5 cm jeden.553 m 2
80 „ 69.7 DM177.0 cm 39.2 DM99.6 cm jeden.763 m 2
85 „ 74.1 DM188.2 cm 41.7 DM105.9 cm jeden.993 M 2

Zde se zobrazí televizory dané úhlopříčky

Jaké diagonály a povolení jsou pro televizory

Velikost obrazovky je důležitá charakteristika. Zařízení často začíná popisuje fráze „Chci větší obrazovku“ nebo „Potřebuji malou obrazovku do kuchyně“. Výrobci Telehter produkují modely různých rozměrů. Rozměry se obvykle měří diagonálně nakreslenými z opačných úhlů, například z dolního levého doprava do pravého horního. Délka v palcích a bude velikost obrazovky. Je uvedeno v názvu. Chcete.li převést délku na metrický systém, je nutné vynásobit hodnotu v palcích o 2,54 Díky této odrůdě není obtížné vybrat televizní přijímač pro jakoukoli místnost.

Další charakteristikou, která poskytuje pohodlné prohlížení, je rozlišení obrazovky. Je určen počtem pixelů (barevné body), ze kterých je obrázek postaven na panelech LCD. Nejběžnější formáty rozlišení jsou následující:

vybrat, diagonálu, televize, závislosti
 • Standardní HD. Panel kapalinového krystalu vyrobeného podle tohoto standardu obsahuje 1280 pixelů ve vodorovných čarách a 720 ve svislém stavu. Celkový počet pixelů se získá vynásobením hodnot- 921600 pixelů. S rozlišením HD se televizory vyrábějí až 20 palců.
 • Full HD Standard. Požadovaný formát obrazu pro televizní zařízení. Hustota pixelů je 1920×1080 V současné době se mnoho televizních a internetových kanálů přechází na vysílání v Full HD, což dále zvyšuje poptávku po zařízeních. Cena zůstává dostatečně nízká.
 • Standardní Ultra HD (4K). Relativně nedávno se objevily telepresí s ultrachartovým rozlišením 3840×2106 pixelů. Podrobnosti o obrázku lze zvážit ze vzdálenosti několika desítek centimetrů. Vysoká cena a omezený video obsah omezily jejich distribuci. Televizní formát Ultra HD není dosud široce běžný a pro prohlížení webů v takovém rozlišení je vyžadována vysoká rychlost připojení, což poskytuje několik poskytovatelů.

Zvláštnosti

Vzhled televize a řada televizních programů umožňuje každému trávit dobrý čas a sledovat, co se mu líbí. Zařízení trubice měla špatnou jasnost obrazu, problémy s reprodukcí barev a také s pečlivým pohledem na to, že na tělo měly negativní dopad. S příchodem nových zařízení LCD dostali uživatelé příležitost vychutnat si vysoce kvalitní, jasný a šťavnatý obraz ve vysoké expanzi. Stejně důležitou výhodou je neškodnost nových generačních obrazovek, které během sledování nevyzařují škodlivé látky.

READ  Digitální konzole do televize kolik kanálů

Vzhledem k širokému výběru zboží bylo pro kupujícího obtížnější rozhodnout, která televize si koupit v určité místnosti a v jaké vzdálenosti od bodu pozorování k jeho instalaci. Doporučený rozsah prohlížení pro každý typ zařízení závisí na diagonále a rozlišení obrazovky.

Chcete.li určit optimální vzdálenost od televizoru v závislosti na úhlopříčce, můžete použít několik možností výpočtu.

Nejjednodušší způsob je vynásobit úhlopříčky zařízení 3 nebo 5, v závislosti na velikosti televize. Pro ty, kteří chtějí získat odpověď týkající se konkrétních ukazatelů diagonálu zařízení, existují speciálně navržené tabulky s připravenými hodnotami.

.

Funkce výběru

Výrobci neustále aktualizují modely a doplňují je novými užitečnými funkcemi. Nejnovější zařízení se rozlišují úzkým rámcem, kvůli kterému dochází ke zvýšení prospěšné oblasti monitoru. Takový obrázek je však docela obtížné zcela zvážit, zejména z velmi blízké vzdálenosti. Při výběru televize je proto nutné vzít v úvahu řadu důležitých parametrů.

Rozlišení obrazovky

Rozlišení je nejdůležitější charakteristikou pro jakoukoli televizi. Kvalita přeložených obrázků, pohodlné a pohodlné sledování, zcela na tom závisí.

vybrat, diagonálu, televize, závislosti

Tato charakteristika je určena počtem pixelů obsažených v 1. Palci od celé oblasti obrazovky. Příkladem je indikátor 1366 × 768, což znamená horizontální umístění ve 1366 pixelech, vertikální. 768. Při pečlivém prozkoumání obrázku je jasně viditelné, že se nejedná o nepřetržité pole, ale četné body, velmi pevně ve vzájemném kontaktu. Každý takový bod je pixel a jejich celková hustota tvoří určitou kvalitu obrázků. Čím vyšší tento indikátor, tím jasnější a podrobnější bude obrázek.

vybrat, diagonálu, televize, závislosti

Při výběru rozlišení se bere v úvahu diagonála, velikost místnosti a vzdálenost od televize a další důležité ukazatele.

V současné době má populace zařízení s různými typy povolení:

vybrat, diagonálu, televize, závislosti
 • 640 × 480. Používá se v přežívajících televizorů s KineScope a zastaralým video zařízením na některých místech.
 • .
 • HD Ready. ekonomické řešení na 1366 × 768 pixelů.
 • Full HD (1920 × 1080). V současné době je tato možnost nejrozšířenější.
 • Ultra HD (4K). Vylepšené rozlišení s vysokou čistotou při 3840 × 2160 pixelů.
 • 8K UHD (7680 × 4320). Nejnovější televizory vydané v roce 2020.

Řešení televizních přijímačů není vhodné pro všechny případy. Tento ukazatel je zpravidla vybírán na základě údajných provozních podmínek. Při výběru je tedy třeba vzít v úvahu následující faktory:

 • Sledování filmu v záznamu. Při stahování z internetu je jejich kvalita velmi nízká Pokud však má zobrazit výhradně vysoko kvalitní obsah, bude samozřejmě vyžadováno příslušné vybavení.
 • Zobrazit televizní pořady. Pro analogovou televizi, postupně chodit do minulosti, bylo dostatek formátů HD a HD připravených. Digitální vysílání vyžaduje vyšší ukazatele. od roku 1920 × 1080 a více. To platí zejména pro velké obrazovky, kde s nízkým rozlišením budou všechny obrázky nejasné a rozmazané.
 • Hry, internetové a t.D. Většina z těchto obsahu přichází v nízké a průměrné kvalitě. Nejoptimálnějším rozlišením je proto 1920 × 1080.

Při výběru vhodného rozlišení by měla být vzdálenost od televizoru zohledněna v závislosti na úhlopříčce. Například při používání HD to bude přibližně 2,5 až 3 diagonály. S obrazovkou 32.palců můžete sledovat programy od 2,5 metrů nebo více.

Mnozí se mylně domnívají, že řešení dobré televize by mělo být co nejvyšší. Faktem je, že obsah vysokých kvality je stále poměrně vzácný a v malých objemech. Při sledování filmů s nízkým rozlišením, vybavením formátu Ultra HD a vyšší, začne natahovat obraz, stane se rozmazaným a neotřesitelným.

READ  Jak nainstalovat Skype do inteligentní televize

Typ matice

V současné době se v televizorů používají televizory tři typy:

 • LCD/LED. Používá se ve většině moderních televizních přijímačů. V každodenním životě se obvykle používá jednoduché název LED, což znamená dioda emitující světla nebo dioda na světlo. Zahrnuje dvě komponenty. kapalný krystalový panel a podsvícení podsvícení. Panel se skládá z pixelů. malých vícenásobných bodů, které tvoří obrázek. Nejsou patrné v obvyklé podobě, protože průměr je velmi malý, takže se používá osvětlení LED dioda. Světlo procházející pixely je zviditelní.
 • OLED Při připojení elektřiny získá každá dioda (pixel) svou vlastní barvu a zároveň vyzařuje světlo a zdůrazňuje sebe sama. Všichni mají svůj vlastní jas a sílu, rychlou reakci a poskytují nejširší úhly sledování. OLED matice se používají relativně nedávno a jsou velmi drahé.
 • Qled. Stojí za zmínku samostatně takové různé matice jako Qled. Používají také podsvícení LED, pouze v nich jsou nahrazeny kvantové body. Tato technologie umožňuje získat vyšší barvy a jasné indikátory.

Účel prohlížení

Správný výběr televize závisí nejen na jeho hlavních parametrech. Před nákupem je nutné předem určit, jaký účel bude toto zařízení použito

Všechny údajné možnosti použití lze rozdělit do několika skupin:

 • Zobrazit vysoce kvalitní filmy, válečky a další obsah, včetně 3D formátu V tomto případě nebude rozlišení definujícím faktorem. Hlavní pozornost by měla být věnována kontrastu, barvě a době zpoždění.
 • Hry. Vysílání z předpony nebo počítače. V tomto případě obrazovka nevyžaduje příliš mnoho, protože vzdálenost od televize k očima bude velmi malá. Zařízení musí mít maximální rozlišení a možnost okamžitého obrazu.
 • Televizní programy v obvyklém formátu. Je docela možné udělat i nejmenší televizi, například LCD-TV, je to docela možné. Takové pohledy nevyžadují vysoké rozlišení, parametry barev a kontrastu nehrají zvláštní roli. Změna obrázků je povolena s mírným zpožděním, což není vůbec kritické pro televizní programy.

Zobrazení úhlu pro pohodlné prohlížení

Kromě velikosti a rozlišení obrázku je kvalita sledování ovlivněna úhlem obrazovky, který je určen typem matice nainstalované v zařízení. Čím větší je skutečný úhel pohledu, tím lépe se divák vrhne do obrázku. Obrazovka bude jasně viditelná i ze strany.

Při nákupu stojí za zvážení kvality řešení. Například v plazmatických panelech je nejčastěji velký úhel pozorování a obrazovka z různých bodů viditelná. V modelech kapalinových krystalických modelů je podobný indikátor obvykle menší. Aby byl displej viditelný z různých míst, postarejte se o instalaci zařízení na pohyblivou konzolu.

Vyberte operační systém

Bez jakéhokoli operačního systému se nyní prodávají pouze nejvíce rozpočtových modelů. V zásadě je to dokonce dobré: můžete ušetřit, a pokud si chcete realizovat inteligentní funkce, ukáže se kdykoli, když si koupí mediální obsah.

Většina televizorů na trhu má konkrétní inteligentní platformu. Všichni nabízejí minimální sadu softwaru, který zahrnuje přehrávač médií, YouTube, zákazníky online kina a připojení obchodu. Rozdíly jsou hlavně vizuální, ale nejen.

 • Webos. vlastní rozvoj LG. Příjemná skořápka s minimalistickou, intuitivní integrací a dobrou optimalizací. Nevýhody zahrnují uzavřenou a skromnou sadu aplikací v obchodě.
 • Tizen. Simsung Smart Platform Možnost. Ví asi stejně jako WebOS a z velké části se rozlišuje čistě vizuálně. Exkluzivní chip. podpora pro Smart Home System pro Internet Samsung Smart
 • Android TV je speciální verze Google OS, která se používá na Sony, TCL, Philips a další výrobci. Webos a Tizen ztrácí z hlediska intenzivní a rychlosti, ale může se pochlubit množstvím aplikací od Google Play, včetně her.
READ  Jak přepnout televizi do digitální televize

Jsme odhodláni diagonálem

Výrobci nabízejí širokou škálu televizorů. od 16 do 60 palců nebo více. Pokud přepočítáte jeden centimetry, pak 16 ”= 40 cm a 60” = 152 cm. Pokud to oblast místnosti umožňuje, můžete přednost velkým modelům, čímž napodobujete podmínky plně naplněného kina.

Diagonální až 32 palců

Skvělé řešení pro kuchyň, stejně jako dětské dílny malé velikosti, letní dům, malá kancelář. Zařízení mají zpravidla tenké pouzdro a relativně malou váhu, což jim umožňuje nainstalovat nejen na pracovní plochu stolu, ale také na policích a nakládacích stěnách pomocí malých držáků.

Diagonální od 32 do 43 palců

Optimální rozměry vám umožní získat vizuální potěšení z sledování videa, zatímco televize nepřeplní prostor místnosti.

Diagonální od 49 do 60 palců

Skvělá volba, pokud potřebujete vybavit prostorný obývací pokoj, velkou ložnici nebo je nutné implementovat reklamní úkoly v podmínkách kliniky, kosmetický salon, kancelář, prodejci automobilů, obchodní centrum. Tyto modely jsou zpravidla vybaveny množstvím užitečných a nezbytných funkcí. Obzvláště ultra HD rozlišení vám umožní získat neuvěřitelné potěšení z sledování videa a vidět nejmenší detaily.

165 cm) “ /

Diagonální od 65 palců

Televizory s působivou recenzí, úžasnou akustikou, velká sada funkcí. Taková zařízení vám umožňují znovu vytvořit atmosféru domácího kina v bytě nebo venkovském domě.

Jakou výšku je lepší zavěsit televizi

Hlavním doporučením pro výšku umístění televize v případě zavěšení na zdi nebo použití skříně pro televizi a doručení je jednoduché pravidlo: Horní část televize by měla být umístěna na úrovni očí z místa místa Největší doba sledování.

Pokud je na gauči viditelná televizor, pak by měl být horní okraj obrazovky na úrovni očí z této polohy.

Pokud je televizor nesprávně umístěn na výšku, můžete způsobit újmu na zdraví: Při umístění nahoře bude krk otupělý a krevní oběh v hlavě bude komplikovaný a při umístění níže jsou možné problémy s očima.

Diagonální závislost na vzdálenosti

Chcete.li vybrat vhodný model a správně vypočítat vzdálenost od televizoru, v závislosti na diagonále můžete použít dvě metody výpočtu.

První se nazývá „Pravidlo pěti diagonálů“. Je to velmi jednoduché a nevyžaduje určité výpočetní dovednosti. Podle něj by se minimální odlehlost obrazovky měla rovnat pěti úhlopříčkům jednotky, které jste hledali pro osobní použití.

Druhý princip je mnohem komplikovanější: zde se musíte odvolat s přesnějšími čísly. Proto pro ty, kteří milují přesnost a pořádek, se mu určitě bude líbit. Chcete.li tedy vypočítat v jaké vzdálenosti sledovat televizi ve vašem domě, musíte použít vzorec: D = L / K (D je velikost displeje; L. mezera na obrazovku; k je koeficient to má hodnotu 3 až 6). Takže můžete získat rozsah „From-Do“, což bude znamenat minimální a maximální hodnotu požadovaného intervalu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS