Jak rychle připojit notebook k televizi přes Wi-Fi?

Televize, ať už může říci cokoli, má širší obrázek než všechny moderní notebooky. Proto je sledování filmů, obrázků, fotografií na ně mnohem pohodlnější. Je ještě lepší stahovat filmy a sledovat celou rodinu na velké obrazovce bez namáhání očí. Pokud mluvíte zhruba, můžete se k televizi připojit dvěma způsoby:

 • Na kabelu. K tomu jsou konektory HDMI a DVI. V tomto případě musí mít uživatel dráty. Ale to je velmi nepohodlné, neustále přenáší notebook do televize, házejte kabel, o kterém může někdo narazit.
 • Přes bezdrátovou síť-telik se připojuje k bezdrátové síti Wi-Fi bezdrátové sítě. Navíc může mít přístup k internetu, obecným složkám a datům místní sítě. Zhruba řečeno, můžete načerpat své filmy na počítači nebo notebooku, aby se složka otevřela pro obecný přístup a sledovalo média v televizi. Zároveň neházejte kabel, nesete někam notebook, připojte jej.

Dnes vám v článku řekneme, jak jednoduše připojit notebook k televizi prostřednictvím Wi-Fi a reprodukovat mediální soubory.

POMOC! Pokud máte v tomto procesu potíže s připojením, ponechte své podrobné otázky v komentářích a já se vám pokusím pomoci.

Jak připojit a konfigurovat?

Video pokyny pro HMDI a DLNA jsou k dispozici zde:

Muži i ženy budou okamžitě pochopit, protože není nic komplikovaného. Strnáme jednu stranu kabelu do jednoho hnízda, druhou ve druhém.

Na dálkovém ovládání z televize klikněte na zdroj, vyberte HDMI a číslo portu/PC. V ideálním případě se na obrazovce objeví plocha vašeho notebooku. V nejhorším případě budete muset kliknout na F5 nebo F4. Záleží na karmě a nákladech na televizi. Dobrá televize nedovolí jeho majiteli trpět, něco nastavit, ale okamžitě promítne dobrý obrázek. Mimochodem, obraz lze duplikovat na obou monitorech.

Pokud jednoduché připojení nefunguje na odstranění obrázku z notebooku, budete muset provést nastavení.

Nastavení několika displejů na oknech je k dispozici v následujícím

 • Klikneme na plochu pravým tlačítkem myši, potřebujeme „parametry obrazovky“ (v systému Windows 7 a 10).
 • Ve sloupci „Několik displejů“ musíte vybrat správnou možnost:
 • „Duplikace“. obrázek bude stejný;
 • „Pro zobrazení plochy pouze 1“. to znamená, že obrázek bude vysílán na jedné obrazovce;
 • „Rozbalte tyto obrazovky“. televizní obrazovka se stane druhým monitorem;
 • „Zobrazit plochu pouze o 2“. doporučuji vám vybrat si to.
READ  Jaký kabel HDMI je potřebný pro televizi

Přes USB

Zní to samozřejmě fantastické. A ne marně. Je to fantastické. Neexistuje žádná odpověď na otázku: „Jak zobrazit obrázek z počítače do televizoru přes USB“. No, nepodporuje takovou funkci. Nabijte telefon, přenášejte obrázky, písně a videa. prosím! Ale nemůžete přeložit obrázek. Je to, jak sedlové krávy a projít po ní Antarktidou. ALE.

připojit, televizi, prostřednictvím, notebooku

Tento spodní vodič můžete doplnit přenosnou grafickou kartou. Připojujeme se k počítači USB, vytáhneme kabel HDMI z externího Vidyuha a připojte se k krabici.

Při nákupu externí grafické karty věnujte pozornost kvalitě přenosu obrázků (plný HD a výše) a kvalitě vysílaného zvuku. Hodně záleží na tom.

Co bude potřeba pro připojení

PC připojení k televizi přes HDMI

Pokud je připojení naplánováno Wi-Fi, musí mít televizor vestavěný adaptér Wi-Fi a je připojen k routeru, s nímž je PC synchronizován.

Při absenci adaptéru vestavěného a adaptéru můžete připojit externí modul, například prostřednictvím portu USB, který je přítomen v jakékoli chytré televizi.

Pokud mluvíme o synchronizačním PC a TV pomocí kabelu, pak člověk potřebuje:

 • Zkontrolujte, které konektory pro připojení externích zařízení jsou přítomny na počítači a televizním přijímači.
 • Použijte odpovídající vodič pro synchronizaci: buď VGA, nebo DVI, nebo HDMI. Poslední standard je v tuto chvíli považován za nejmodernější a nejvýznamnější.
 • Vezměte jeden konec kabelu do odpovídajícího konektoru na základní desce počítače a druhý v portu v televizi.
 • Přejděte do nabídky Nastavení televizoru pomocí dálkového ovládání a přepněte na externí zařízení výběrem PC.
 • Zkontrolujte výsledek. Po provedení výše uvedených akcí na televizní obrazovce by se měl objevit obrázek z počítače.

Důležité! Verze operačního systému nainstalovaného na PC nemá vliv na zobrazení obrázku v televizi. Může to být jako Windows 8, 8.1, 10, 7 a Windows XP.

Jak připojit notebook k televizi s inteligentní televizí přes Wi-Fi

Ne každý člověk chápe, že je možné připojit počítač s televizí s inteligentní televizí přes Wi-Fi. Není to tak obtížné, jak si uživatelé myslí. Je však předběžné pochopit, která značka TV. Pro každou z nich je spojení mírně odlišné, ale princip zůstává stejný.

Pokyny pro Samsung

Pokud má uživatel doma Samsung TV, provede se následující akce:

 • Stiskněte tlačítko nabídky umístěné na dálkovém ovládání s jeho pomocí, nastavení je ovládáno;
 • Vyberte kartu sítě, Nastavení sítě;
 • V prázdném okně je typ síťového připojení zaznamenán bezdrátovou síť, dále stiskněte;
 • Televize nabízí klientovi vybrat si všechny dostupné sítě, se kterými můžete navázat spojení (musíte si vybrat správné jméno domácí sítě);
 • Vyberte domácí síť, zadejte heslo;
 • Když došlo k připojení, klikněte na tlačítko OK.
READ  Jak připojit kabel LAN k počítači

TV někdy žádá o určení IP adresy nebo serveru DNS. Poté stiskněte tlačítko IP nastavení a předepisovejte hodnotu.

Sumsung

Pokyny pro LG

Pokud má televize značku LG, tlačítko Nastavení je stisknuto na dálkovém ovládání. K dispozici je okno, kde je síť vybrána, síťové připojení. Pak provedou následující:

 • Stiskněte tlačítko Nakonfigurovat připojení;
 • Vyberte seznam sítí;
 • Zahájení spojení Wi-Fi;
 • Při výběru sítě stisknou OK.

Pokud televize stále nenalezla objekt pro připojení, lze ji najít samostatně, pomocí tlačítka nastavení ručně. Zadejte IP adresu nebo vyberte název pravého Wi-Fi, zadejte heslo pro zabezpečení.

Pokyny pro Philips

Pokud je nainstalována TV Philips, dodržujte následující pravidla synchronizace:

 • Otočte televizi, stiskněte tlačítko Domů s ikonou domu na dálkovém ovládání;
 • Poté stisknutím tlačítka Nastavení použijte nastavení;
 • Přejděte na instalační bod a připojte se k síti, kde musíte souhlasit s požadavky;
 • Stiskněte nohu.;;
 • Vyberte bezdrátovou síť (Wireless.);
 • Dále je navržena volba pro použití WPS nebo běžné sítě (první z nich je snazší, ale je nutné, aby byla nainstalována na routeru);
 • Kliknutím na tlačítko skenujte a najdete všechny známé sítě, vyberou ten pravý, klikněte na tlačítko OK.

Pokud uživatel správně vstoupí do hesla z Wi-Fi, připojí se k síti. Tím se přenáší soubory do televize.

Pokyny pro přenos videa z notebooku v televizi pro Android TV

Pouze Wi-Fi nestačí k vysílání souborů z PC do Android TV. Je nutné stáhnout speciální aplikaci, která provádí tuto funkci. Například Mirrorop. Navíc musí být nainstalován na obou zařízeních, aby bylo video přesunuto v obou směrech. Proveďte následující akce:

 • Stáhnout odesílatel a přijímač pro zařízení;
 • Zadejte IP adresu pro připojení;
 • Připojte jakékoli video na notebooku, je zrcadleno na Android TV.

Důležité! Toto je snadný program, který rychle pomůže kombinovat dvě zařízení. Ale musíte zaplatit za jeho stažení.

Více možností zapojení

Kromě HDMI-HDMI Integen můžete použít další možnosti kabelového připojení k zobrazení obrázku z notebooku do televizoru. V závislosti na konfiguraci to mohou být následující možnosti:

 • VGA. VGA. S tímto typem připojení se budete muset samostatně postarat o výstup zvuku do televize.
 • HDMI. VGA. Pokud je v televizi pouze vstup VGA, budete si muset pro takové připojení zakoupit vhodný adaptér.

Můžete předpokládat další možnosti pro kabelové připojení, ale všechny ty nejběžnější, s nimiž se s největší pravděpodobností setkáte, jsem uvedl.

Metoda Wendingu: Volba kabelu

Při použití této technologie musíte nejprve vybrat kabel pro připojení notebooku k televizi. Podívejte se do uživatelské příručky, které konektory jsou na vašem zařízení. nebo se podívejte na porty na bočním nebo zadním panelu. Existuje několik možností:

 • DVI. Vhodné pro práci s digitálním a analogovým signálem. Je propojen, stejně jako VGA, s pomocí COGS zpříslých v oblasti, což poskytuje větší spolehlivost.
 • Hdmi. Tento vodič pro připojení notebooku a televize vám umožňuje přenášet digitální signál. Konektor najdete pro připojení v televizi a v pouzdře PC.
připojit, televizi, prostřednictvím, notebooku

Poté, co je kabel vybrán, můžete se začít připojit.

READ  Odemknutí Smart TV Samsung

Řešení problému

Nejběžnější problémy při připojení PC k televizi:

Bez obrázku

Jsou chvíle, kdy kabely mají potřebné zástrčky, ale nepřenášejí zvukové nebo video signály. Je důležité zkontrolovat, zda je kabel navržen tak, aby takové signály přenesl samostatně, nebo oba signály najednou.Vzhledem k tomu, že větší počet portů DVI nefunguje se zvukovými signály, z tohoto důvodu nebude zvuk prostřednictvím adaptéru DVI-HDMI-Adapter přenášen. V takové situaci je nutné připojit samostatný zvukový kabel.

Zkontrolujte, zda je kabel správně připojen a zda sousedí s vstupem. Kabel musí být připojen k odpovídajícím portům. Pokud mají zástrčky šrouby (v případě kabelů DVI- a VGA), musí být zašroubovány do krytu PC a inteligentní televize.

Žádný zvuk

Zkontrolujte úroveň hlasitosti na PC a TV:

Absence zvuku může být způsobena použitím nesprávného zvukového výstupního zařízení na PC:

Připojujeme pravidelnou televizi bez bezdrátového adaptéru přes Wi-Fi

Pokud nemáte inteligentní televizi, ale běžnou televizi, ale vybaveni vstupem, můžete ji stále připojit bez drátů k počítači. Jediný detail. pro tyto účely budete potřebovat další malé zařízení.

 • Google Chromecast https: // www.Google.ru/Chrome/Devices/Chromecast/, což vám umožní snadno vysílat obsah z vašich zařízení do televize.
 • Jakýkoli Mini PC Android (zařízení podobné flash disku se připojuje k portu HDMI televizoru a umožňuje vám pracovat v plně naplněném systému Android v televizi).
 • Brzy (pravděpodobně začátek roku 2015)-Intel Compute Stick-mini-počítač s Windows, připojený k přístavu HDMI.

Podle mého názoru jsem popsal nejzajímavější možnosti (které navíc dělají vaši televizi ještě chytřejší než mnoho vyrobených chytrých televizních televizí). Existují i ​​jiné: Například některé televizory podporují spojení adaptéru Wi-Fi na port USB a existují také samostatné konzoly Miracast.

připojit, televizi, prostřednictvím, notebooku

V rámci tohoto článku nebudu popisovat práci s každým z těchto zařízení, ale pokud najednou vyvstanete otázky, odpovím v komentářích.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS