Jak vytvořit rozmazanou fotografii na iPhonu? Snadný způsob bokehu

Ahoj! Dnes se s vámi podělím o snadný způsob, jak vytvořit rozmazanou fotografii na jakémkoli iPhonu. Tento efekt vypadá velmi cool na fotografiích a videích, skvělý pro jeden z rámů v rils.

Toto rozostření vypadá mnohem lépe než v režimu na výšku. Protože efekt rozmazání nevytváří software iPhonu, ale způsob, jakým funguje objektiv.

Při fotografování profesionálním fotoaparátem se tomu říká „bokeh“ a já se s vámi chci podělit o několik tipů, kde vypadá nejlépe. Vyberte si pozadí se zajímavými detaily, jako jsou pouliční lampy, světla aut, neonové nápisy, odlesky slunce na rostlinách, voda, budovy. Pěkně by vypadal také prostor s lineární perspektivou do dálky.

Efekt rozmazání budu ukazovat na svém vánočním stromku, má jen lucerničky a lesklé zlaté hračky, které krásně zvýrazňují:

Na začátku vám také ukážu, jak se moje metoda liší od rozostření v režimu na výšku. Efekt bokeh vytvářený objektivem funguje tak, že izoluje všechny světlé a světlé body a jednotlivě je rozostří. V režimu na výšku iPhone jednoduše oddělí fotografovaný objekt od pozadí a vytvoří jednolitou, nevýraznou rozmazanou plochu pozadí:

Fotoaparát

Fotoaparát je nejen skvělá aplikace pro úpravu fotografií, ale také plnohodnotná náhrada standardní aplikace Fotoaparát. Její funkce jsou lepší než u standardní aplikace a umožňují stejnou úroveň ovládání jako u digitálních zrcadlovek. Po pořízení fotografií můžete rovnou přejít k jejich zpracování. úpravě expozice, jasu a dalších parametrů. Pokud chcete aplikaci „vše v jednom“, hledejte Fotoaparát.

ProCamera 7 je v mnoha ohledech podobná aplikaci Camera, ale má jednodušší a přehlednější rozhraní a může se pochlubit schopností pořizovat skvělé fotografie při slabém osvětlení. Pokud je vaším cílem pořídit co nejlepší snímek a nespoléháte na následné zpracování, vyzkoušejte ProCamera 7.

Jsem připraven, jdeme na to!

Pro začátek budeme potřebovat bezplatný editor fotografií Snapseed od společnosti Google. Stáhněte a otevřete v něm požadovanou fotografii.

Nejprve upravte jas a kontrast podle svých představ. V tomto příkladu použiji filtr Obličeje, který rozpozná osoby na fotografii, zesvětlí obličeje a trochu ztlumí světla na fotografii. S nastavením si můžete pohrát sami nebo si vybrat z přednastavených šablon.

READ  Jak povolit mobilní internet v telefonu

Jakmile provedete všechny potřebné úpravy fotografie, můžete začít přidávat rozostření. Z nabídky vyberte příslušný filtr.

Změňte režim rozostření z oválného na rovný (klikněte na ikonu kruhu na spodní liště).

Nastavte bod v dolní části snímku tak, aby rozmazání zesílilo směrem k horní části snímku.

V nastavení filtru můžete změnit míru rozostření, plynulost přechodu a vinětaci podél okrajů. První možnost nastavte vyšší, pokud je pozadí příliš blízko, aby se více rozmazalo, nebo nižší, pokud je příliš daleko od popředí.

Upravte přechod podle svého uvážení, ale nepřehánějte to a vinětace se postará o pěkné ztmavení v rozích.

Možná se ptáte: co to sakra je, vždyť je to všechno rozmazané! Nebojte se, kouzlo aplikace Snapseed právě začíná! Klikněte na nabídku Protokol akcí v horním rámečku.

Změny v otevřeném zobrazení.

Vyberte konečný filtr Rozmazání a klikněte na tlačítko upravit.

Nyní můžeme na fotografii přidat nebo odebrat oblasti, které mají být rozmazány. Za tímto účelem zapněte inverzní režim a masku pro snadný výběr.

Obvyklým gestem přiblížení začněte vymazávat masku z popředí. Můžete začít tím, že vše zhruba vymažete velkým štětcem, a pak si přiblížíte okraje, abyste dosáhli správné úrovně.

Jemně vyhlaďte okraj prstem, abyste masku nesmazali z pozadí.

Pokud uděláte chybu, použijte šipku pro 100% rozmazání a nakreslete masku na pozadí.

Pokud mezi popředím a pozadím vidíte nějaké objekty, např. auto, můžete je rozmazat na 50 % nebo 75 % a namalovat je přes objekt, aby se tolik neprojevily.

Takto maska nakonec vypadá. Klikněte na zaškrtávací políčko a sledujte výsledek. Jak to vypadá??

Již není špatné, ale pozadí je stále ostré v dolní části. Pokud je objekt zachycen větší (jen trup), ostrost se na něj dostane a vše bude v pořádku, ale v opačném případě budeme muset náš trik zopakovat.

Znovu přidejte filtr Ostrost, ale nyní s bodem nahoře.

Udržujte nízkou intenzitu rozmazání a zvyšte přechod, aby střed fotografie nebyl příliš rozmazaný. Nezapomeňte vinětaci úplně odstranit, jinak by se překrývala s předchozí.

Znovu projděte protokol akcí a upravte filtr. Opakujte postup s maskou.

To je dobrý nápad! Můžete ji uložit a zveřejnit na Instagramu.

Ve většině případů nebudete muset filtr znovu nanášet a vše skončí v kroku 13. Zde je příklad, kdy si vystačíte pouze s rozmazáním horní části:

Tohle byl originál Takhle to dopadlo

Zde jsem při použití efektu nastavil bod ostrosti na spodní okraj fotografie.

READ  Jak vyčistit mezipaměťové hry na iPhone

Není třeba šetřit na iPhone 7 jen kvůli pěkné rozmazané fotce. Můžete to udělat na jakémkoli iPhonu a dokonce i iPadu.

Záložka

Rozmazání pozadí FaceTime v macOS Monterey

Takto vypadá video z fotoaparátu bez efektu rozmazání:

Pozadí za vámi se okamžitě rozostří. Chcete-li efekt zakázat, postupujte stejně. Můžete to udělat před ukončením hovoru i po něm.

Rozmazání pozadí při videohovorech. je to velmi pohodlné. Zaměřuje na vás pozornost a skrývá věci, které volající nechce, abyste viděli. V systému iOS 15 je mnoho dalších nových funkcí.

Další možnosti fotografování

Chcete-li dále změnit stupeň rozostření pozadí na hotové fotografii, můžete v aplikaci provést následující kroky:

  • otevřete fotografii, kterou chcete upravit, a klikněte na tlačítko „upravit“;
  • V dolní nabídce je na snímku „hloubka“, posunutím posuvníku můžete změnit ostrost fotografie.

Ti, kdo pracují s profesionálními fotoaparáty, vědí, že čím větší je clonové číslo, tím menší je hloubka ostrosti a pozadí je rozmazanější. Stejné pravidlo platí i naopak. Tuto funkci se společnosti Apple podařilo zopakovat pomocí funkce hloubky.

Hloubka funguje pouze u fotografií pořízených v režimu na výšku, protože aby bylo možné nastavit efekt rozostření, musí být na fotografii již přítomen.

Jak vytvořit rozmazaný příběh

Takzvaný efekt bokeh (neboli rozmazání v příspěvcích na Instagramu) lze dosáhnout následujícím způsobem:

rozmazat, pozadí, iphonu
  • Otevřete aplikaci a vytvořte storis kliknutím na křížek v pravém horním rohu (umístění tlačítka se může v závislosti na zařízení lišit)
  • V dolní části obrazovky vyberte možnost „Focus“ a vyfotografujte požadovaný objekt nebo osobu. Pozadí bude v každém případě rozmazané a zachycený objekt bude v popředí.
  • Použijte libovolné filtry, nálepky, hudbu atd. a stiskněte tlačítko „sdílet“.

Které modely iPhone podporují režim na výšku?

Toto jsou modely iPhonu, které nyní mohou pořizovat fotografie v režimu na výšku, který se dnes na zařízeních líbí všem uživatelům. Existuje však samozřejmě i další publikum, které kvůli tomu, že nemá žádný z výše uvedených modelů, nemůže tento typ fotografie pořídit, a proto existují různé aplikace, které tento efekt dokáží vytvořit a také vylepšit podle představ uživatele. Podívejme se na ně.

Pojďte blíž

Chcete vědět, jak přidat do iPhonu rozmazané pozadí i když nemáte portrétní režim??

Zde je jednoduchý trik, jak dosáhnout neuvěřitelného rozmazání:

Fotografování zblízka vytváří malou hloubku ostrosti.

malá hloubka ostrosti znamená, že je zaostřena pouze malá část snímku. Zbytek snímku bude rozmazaný.

READ  iTunes se nepodaří připojit k tomuto iPhonu. Odinstalujte iTunes a všechny jejich součásti a poté je znovu nainstalujte

Čím blíže jste k objektu, tím menší je hloubka ostrosti.

Pro opravdu rozmazané pozadí se tedy musíte dostat opravdu blízko.

Pokud se však přiblížíte příliš blízko, fotoaparát nebude schopen zaostřit.

rozmazat, pozadí, iphonu

A váš objekt bude vypadat rozmazaně. Proto se vždy ujistěte, že je váš objekt ostrý. Pokud se to nepodaří, posuňte se o kousek dál a zkuste snímek pořídit znovu.

Chcete-li pořídit fotografie z extrémní blízkosti, musíte použít volitelný makroobjektiv. Tento druh objektivu umožňuje zaostřit na velmi malé vzdálenosti.

Když se přiblížíte, je důležité se ujistit, že je zaostřena správná část scény.

Chcete, aby bylo popředí jasné a pozadí rozmazané.

V aplikaci Fotoaparát klepněte na obrazovku, na které chcete nastavit zaostření. Žlutý čtvereček označuje Focus.

Pokud pozadí nevypadá rozmazaně, přibližte se o něco blíž a znovu stiskněte tlačítko pro nastavení zaostření.

Nezapomeňte, že čím blíže se přiblížíte, tím rozmazanější bude pozadí!

Jak rozmazat pozadí na iPhonu

Nejprve je třeba zkontrolovat, zda je tato funkce na vašem iPhonu dostupná a zda je vaše zařízení aktualizováno na nejnovější verzi. Za tímto účelem přejděte do nabídky „Nastavení“, „Základní“, „O tomto zařízení“, „Verze softwaru“.

Společnost Apple tuto funkci vyvinula především pro FaceTime, ale fungují i další aplikace pro videohovory: WhatsApp, Viber, Instagram, Telegram, Skype, Messenger. A vlastně všude, kde máte přístup k videokameře.

Chcete-li rozmazat pozadí videohovoru, měli byste nejprve uskutečnit hovor v některé z aplikací.

Pak otevřete panel nástrojů Rychlý přístup. Chcete-li to provést, přejeďte z pravého horního rohu dolů.

Nebo přejeďte od spodního okraje nahoru na chytrých telefonech s tlačítkem Domů.

V nabídce Ovládací panely v horní části je část s názvem „Videoefekty“. Kliknutím na něj. Na otevřené obrazovce vyberte možnost „Portrét“.

Nyní zavřete Ovládací panely a vraťte se k volání. Při správném postupu bude pozadí za vámi rozmazané.

Poprvé se to může zdát dlouhé, po dvou nebo třech těchto voláních bude rozmazání pozadí hotové za zlomek sekundy. Velmi brzy pocítíte neocenitelné výhody této funkce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS