Jak rozeznat nový iPhone od použitého nebo repasovaného??

Nákup iPhonu se dnes stal skutečnou loterií pro ty, kteří si ho kupují „z ruky“ od prodejců, místo aby si ho koupili v oficiálních obchodech. A nejde ani o to, že by se uživatel mohl setkat s čínským padělkem. případy jejich prodeje jsou v dnešní době poměrně vzácné. Jde o to, že uživatel může narazit na repasované zařízení místo nového. To znamená, že se bude jednat o originální telefon Apple, ale nebude nový, nýbrž opravený a od někoho získaný. Nákup takových zařízení je jistě možný, jsou testovány v továrně a telefon bude chvíli fungovat bez problémů. Cena použitého iPhonu je však řádově nižší než cena nového a nepoctiví prodejci na tom vydělávají.

rozeznat, repasovaný, iphone, nového

Jak zjistíte, zda je váš iPhone renovovaný, nebo ne?? Koneckonců, zařízení dostává změnu pouzdra a bude obtížné odlišit od nového továrního modelu ve vzhledu. Existuje několik způsobů, protože výrobci jasně definují stav každého telefonu a v nastavení samotného modelu uvádějí, že prošel procesem obnovy. Pokud víte, kde hledat, můžete bezohledného prodejce snadno odhalit.

Upozorňujeme však, že někteří prodejci dobře vědí, jak společnost renovované iPhony pro uživatele označuje. Prodejce se tedy snaží tato označení co nejlépe skrýt tím, že vymění krabičku nebo přeflashuje samotný telefon. Nebude však schopen odstranit vše, ať se bude snažit sebevíc. Proto před koupí kapesního počítače iPhone doporučujeme všemi prostředky zkontrolovat model a všechny parametry, které budou popsány níže. Ano, chvíli to trvá, ale může vás to ochránit před špatným nákupem.

Jako nový iPhone. vyplatí se koupit

Pokud vidíte reklamu. „renovovaný iPhone“ nebo „jako nový“, je velmi snadné narazit na velmi špatný stroj. Nikdy si ho nekupujte v internetových obchodech, skupinách VK ani nikde jinde. Samozřejmě existují případy, kdy dostanete něco dobrého, ale zaplatíte příliš mnoho.

Tyto služby provozují nejběžnější schéma. Sami kupují použité telefony od lidí, kteří nutně potřebují peníze. téměř zadarmo. Často pak baterii vymění, dají na ni krásný nápis. jako novou a prodají vám ji za trojnásobnou cenu. Pro jistotu nalepí záruku na baterii, která má maximálně 400. Jejich záruka jim vůbec neprospívá.

Například koupí iPhone 8 za 10 tisíc, vymění baterii za 400 tisíc a pak ho prodají „jako nový“ za 24 tisíc. Není těžké najít takové smartphony, stejné služby dostávají v houfech iPhony s rozbitými obrazovkami, utopí nebo jiné, které lze snadno opravit. Člověk, který ji přinese, ji prostě dá do servisu za halíř, aby se neobtěžoval s opravou nebo si připlatil a vzal si jiný model.

Ve slovech „Servis“ a „Záruka“ není žádný zázrak. Jedná se o stejné CU a často s díly z utopených, čínských obrazovek a levných baterií.

READ  Jak vytvořit malé písmo na telefonu

Pokud se rozhodnete pro takový zázrak, odlepte ochrannou fólii/sklo a podívejte se na obrazovku. Nejčastějším podvodem je mrtvá obrazovka pod sklem. Zkontrolujte hlasitost, mohla by být přetočená kvůli špatně umístěnému reproduktoru. Telefon začne křičet a chrastit. Za 4-6 měsíců se můžete bez obav připravit na výměnu baterie za novou.

Mnohem jednodušší je pořídit si použitý telefon sám, najít inzerát, jít se podívat a vybrat si. Ušetříte tak poměrně dost peněz. Stačí vzít někoho, kdo se v tom vyzná, nechat ho jet s vámi a podívat se na použité smartphony. A za jeho pomoc můžete uspořádat večeři/kávu))).

Zajímavé! Stejné repasované iPhony lze stejnou „garážovou“ metodou koupit i na čínských tržištích. A to dokonce levněji než podnikatelé ve vašem městě. A kvalita bude stejná.

Normálnímu kupujícímu se i tyto ceny, které stanovili, zdají chutné, navíc slovo „záruka“ dělá trik. Neskočte na to, je to čistý podvod. Jedná se o jednoduché použité modely s některými vyměněnými díly. A jejich záruka ve skutečnosti nic neřeší.

Jak zjistit, zda je iPhone repasovaný

Krabice repasované jednotky. Je celý bílý, bez obrázků.

Při nákupu nového iPhonu, zejména v „šedých“ obchodech, kde je cena výrazně nižší, si nezapomeňte zkontrolovat, zda je zařízení nové, nebo již repasované. To je důležité zejména v případě, že si hodláte koupit originální nové zařízení.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je iPhone repasovaný, je podívat se na krabici. Obal originálu je barevný, repasovaný je zcela bílý. Na zadní straně krabice repasovaného iPhonu by měla být vedle sériového čísla uvedena písmena RFB. z renovovaných). Pokud vám prodají „nový“ iPhone v krabici s bílým obrázkem, snaží se vám prodat renovovaný iPhone jako nový.

Model zařízení v nastavení iPhone. První písmeno M znamená, že zařízení je nové.

Přejděte dále, zjistěte více informací o svém zařízení v jeho nastavení. Přejděte do Nastavení. Obecné. O tomto zařízení. Najděte položku „Model“. Vpravo bude číslo složené z písmen a číslic. Podívejte se na první znak a porovnejte ho s následujícím seznamem:

  • M. zcela nové zařízení;
  • F. Repasované zařízení;
  • N. Byl vyměněn v rámci záruky v servisním středisku;
  • P. Personalizované zařízení;

Obecně platí, že pokud je první písmeno F, zařízení bylo renovováno.

Zde najdete sériové číslo. Nezapomeňte ji porovnat s tou, která je uvedena na krabici. Měly by se shodovat. Posledním krokem je přejít na oficiální webové stránky společnosti Apple a zkontrolovat. Zadejte sériové číslo a ověřte, zda zařízení existuje, a zkontrolujte datum aktivace. Pokud jste položku ještě nezapnuli a zaškrtnete číslo políčka, měla by vám webová stránka sdělit, že ještě není aktivována, i když se jedná o renovovaný iPhone. Připomínám, že renovované iPhony mají nové sériové číslo.

Jak rozeznat oficiálně renovovaný („refurbished“, Apple Certified Pre-Owned, CPO) iPhone od použitého iPhonu vydávaného za nový?

Repasované, renovované a.д.) Telefony Apple iPhone prodávají pouze velcí prodejci.

Oficiálně renovované číslo modelu iPhone začíná písmenem „F“, např.: FF353RU/A, FG482RU/A atd.д. (Čísla nových modelů iPhone začínají písmenem „M“, např. MLM72RU/A, MN962RU/A atd.).д.).

Model iPhonu je označen na zadní straně krabičky a

Mělo by se shodovat s označením na samotném iPhonu (Nastavení → Základní → O tomto zařízení → Číslo modelu).

READ  Přiveďte obrázek z telefonu Xiaomi do televize

Krabice renovovaného iPhonu není stejná jako krabice běžného iPhonu. Obvykle bílá krabička s nápisem Apple Certified Pre-Owned.

Na fotografii níže je vpravo krabice nového iPhonu X, vlevo je krabice originálního repasovaného (refa, CPO, „jako nový“) iPhonu X:

Krabička oficiálně repasovaného iPhonu 5s:

Krabice by měla být zabalena v celofánu.

Smartphone a příslušenství v krabici by měly být v továrních fóliích.

Na smartphonu ani na příslušenství by neměly být žádné známky používání.

NEJdůležitější věc: iPhone nesmí být aktivován! To si můžete velmi jednoduše ověřit podle následujících pokynů.

rozeznat, repasovaný, iphone, nového

Kontrola prostřednictvím IMEI

U modelů 6s, 7, 8, X, XS, XR je IMEI uvedeno na:

Kód se musí shodovat všude. Pokud tomu tak není, zařízení nelze opravit a v některých případech je nelze vůbec považovat za originální produkt Apple.

Co je renovovaný smartphone

Repasované chytré telefony neboli repasované (REF, RFB, CPO) iPhony jsou dvojího typu:

  • byly po určitou dobu používány a poté je majitelé vrátili v rámci programu výměny.
  • Byla zjištěna nějaká výrobní vada, a proto se nikdy nenabízejí k prodeji.

Tato zařízení jsou oficiálně renovována výrobcem. Mohou být vybaveny novým pouzdrem, novým displejem nebo jinými díly, které se ukáží jako vadné. Po obnově dostanou takové smartphony nové označení a prodávají se jako repasované iPhony.

Zároveň se takové iPhony nijak neliší od nových smartphonů. Navíc se na ně vztahuje i záruka. Jedinou nevýhodou je samotný fakt, že smartphone někdo používal nebo byl vadný. Mnoha uživatelům to není zrovna příjemné. Tato nevýhoda je však překryta cenou, která je obvykle o 15 % nižší než u nových smartphonů.

Je třeba říci, že existuje ještě jeden typ renovovaného iPhonu. neoficiálně, tedy soukromě, může kdokoli vykoupit staré, rozbité smartphony a pak je sám renovovat. Obvykle se zabývají renovací sami prodejci. Proto se jim také říká „repasovaný prodejce“. Přístroje se sestavují v provizorních dílnách z různých dílů, zčásti použitých, zčásti levných čínských. V takových případech samozřejmě neexistuje žádná záruka kvality. Takové smartphony je lepší nekupovat, a to i přes mnohem atraktivnější cenu než u oficiálně repasovaných.

Označení modelu vám také může napovědět, že se díváte na renovovaný smartphone

Ze servisních středisek po celém světě jsou poškozené iPhony odesílány do partnerské továrny společnosti Apple, kde je provedena kompletní výměna (nikoli oprava) všech problematických modulů, povinná výměna krytu obrazovky, přeinstalace softwaru a vyřazení zařízení z databáze použitých (aktivovaných) gadgetů.

„Nový“ iPhone dostane nové sériové číslo, záruku výrobce (stejnou jako na nový. 1 rok), dokumentaci, nabíječku, sluchátka (tj.е. Celá nová sada) a je odeslána do obchodu Apple Store nebo prodejny prodejce.

Řada repasovaných iPhonů zahrnuje smartphony staré 1 až 3 roky. Mějte také na paměti, že současné vlajkové lodě iPhonů se v prvním roce prodeje neprodávají jako repasované.

Konečná cena takového zařízení je samozřejmě nižší (obvykle o 10-25 %), ale rozdíl není tak výrazný, jak by se mohlo zdát.

Shrneme-li výše uvedené, oficiální renovovaný iPhone se nijak neliší od nového zařízení.

Co je renovovaný smartphone

Takové iPhony prodává služba SmartPrice, která prodává repasované smartphony, většinou získané prostřednictvím systému trade-in. Nejprve se budoucí aktualizované smartphony zakoupí u velkých prodejců a poté se odešlou do autorizovaného servisního střediska k diagnostice. Pokud je iPhone repasovaný nebo zcela vadný, SmartPrice jej nepřijme.

READ  Jak změnit Apple ID v iPhonu

Modulární oprava spočívá ve výměně displeje a baterie, ale ne více. Při procesu se používá pouze originální příslušenství (např. baterie se vymění, pokud iPhone absolvoval více než 200 cyklů nabití a vybití). Pouzdra na smartphony se nemění, aby zákazníci měli důvěru v originalitu iPhonu a aby se snížila konečná cena zařízení.

Po uvedení smartphonu do pořádku odborníci společnosti SmartPrice přiřadí smartphonu jeden ze tří stavů. „Dobrý“ stav zahrnuje drobné škrábance na displeji a (možné) škrábance na pouzdře, ale přístroje se prodávají za minimální cenu (mimochodem s pouzdrem jako dárkem). „Výborný“. přiřazeno smartphonu, pokud je jeho pouzdro v téměř dokonalém stavu a vnitřní komponenty fungují „jako hodinky“. „Jako nový“. perfektní stav, často ještě v záruce oficiálního servisu. Společnost SmartPrice je však natolik přesvědčena o kvalitě prodávaných smartphonů, že nabízí 90denní záruku na jakoukoli poruchu.

Dole nahoře: iPhone 6 v dobrém, výborném stavu a „jako nový“

Proč si nekupujete repasované iPhony z Číny??

Při obnově iPhonu se provádí řada kontrol

Hlavní rozdíl mezi oficiálními repasovanými iPhony a repasovanými smartphony, které si můžete objednat z Číny, spočívá v komponentech. Repasovaný iPhone je smartphone s novým pouzdrem, novou obrazovkou, novou baterií a dalšími součástmi, přičemž originální komponenty používá pouze společnost Apple. Repasovaný iPhone v Číně je deska zahalená do levného neoriginálního krytu a pokrytá stejně neoriginálním displejem.

Proto raději nekupujte repasované iPhony v Avitu nebo v nějakém obskurním obchodě.

Lepší je přejít na oficiální stránky prodejce Apple a vybrat si telefon tam. Prodává vám buď zcela nový iPhone, nebo oficiálně repasovaný iPhone. Ostatní nejsou na úřadech k dispozici. Na cenovce může být uvedeno „jako nový“, což bylo učiněno záměrně, aby zákazníci nebyli vyděšeni slovem „repasovaný„, nebo ještě hůře. slovním spojením „z druhé ruky“. Jinými slovy, velkým obchodním řetězcům můžete věřit. Stejně jako Apple se budou snažit udržet si čistou tvář.

Hlavně si pamatujte: pokud náhle najdete iPhone mnohem levněji než ve všech obchodech, jedná se s největší pravděpodobností o repasovaný iPhone. Pokud se dějí zázraky, není to v obchodě, kde iPhone XR stojí 20 tisíc. Mějte na paměti také nepoctivé prodejce, kteří vám mohou prodat repasovaný iPhone pod záminkou nového.

Doufám, že vám tento článek bude užitečný a pomůže vám udělat dobrý nákup nebo se vyhnout chybám. Podělte se o své tipy na nákup iPhonu v komentářích nebo v našem chatu na Telegramu. Nezapomeňte, že iPhone nám má usnadnit život. Dávejte pozor, abyste se vyhnuli zbytečným komplikacím.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS