Jak restartovat systém Android, pokud zamrzne

Operační systém Android je pravidelně aktualizován a vylepšován, což má pozitivní dopad na fungování chytrých telefonů. V některých případech však může zařízení po krátké době zamrznout nebo zamrznout. Problém můžete vyřešit jednoduchým vypnutím a zapnutím telefonu. Pojďme si ale podrobněji vysvětlit, jak restartovat systém Android, pokud se zasekne.

Na základě řady analýz odborníci zjistili hlavní příčiny zavěšování telefonů. Nejoblíbenější z nich jsou uvedeny níže:

 • Nedostatek volného místa.
 • Paměť RAM je plná.
 • Instalují se nebo aktualizují aplikace.
 • Mechanické poškození zařízení.
 • Chyba systému.
 • Náhlé výkyvy teplot.

Příčinu závad a zamrzání smartphonu je obtížné určit. Princip nápravy poruch je tedy obecné povahy, tj. pro řešení problému je vhodný kterýkoli z následujících způsobů.

Proč je třeba restartovat zařízení se systémem Android

První zákon IT říká, že „více než 95 % problémů se zařízením lze vyřešit restartem“. Tento zákon by měli brát v úvahu i běžní uživatelé. Pokud smartphone zamrzne, „zasekne se“, software se zhroutí, restartujte jej.

Restart se doporučuje také po provedení určitých činností na zařízení:

 • vyčištění paměti od nepotřebných informací;
 • Aktualizace softwaru;
 • stahování velkého počtu aplikací nebo aplikací, které vyžadují hodně místa na paměťové kartě;
 • Telefony se systémem Android mají možnost používat příslušenství, například tlačítko MiKey, k odinstalování konkrétních aplikací;
 • aktualizace platformy;
 • Napumpovat zařízení antivirovým softwarem, zejména pokud akce zjistila přítomnost malwaru, odstranila virus.

Restartování je druh restartu programů systému Android. Jednou za 1-1,5 měsíce bude akce užitečná i v případě, že smartphone běží bez problémů.

Jak zapnout vypnutý telefon bez tlačítka napájení?

Pokud je tlačítko telefonu fyzicky poškozeno, je třeba použít trochu jiné metody, protože toto tlačítko je zodpovědné za napájení telefonu. Pokud nefunguje tlačítko napájení, nemůžeme změnit přiřazení kláves, aktivovat telefon pomocí hardwarového klíče ani použít jiné možnosti napájení shora dolů. I v této pozici však existují dobré způsoby, jak.

restartovat, telefon, tlačítka, napájení, systému

Tlačítko MiKey

v telefonu se systémem Android je možné používat další příslušenství, například tlačítko MiKey. Podstatou tohoto tlačítka je přiřazení dalších akcí, které lze naprogramovat použitím speciálního programu.

Tlačítko lze vložit do slotu pro náhlavní soupravu a použít jej ke spuštění telefonu v případě, že se rozbije tlačítko napájení. K tomuto účelu si samozřejmě nemusíte kupovat tlačítko. Pokud jste si jej však již zakoupili, proč jej nepoužít ke spuštění telefonu v případě poruchy tlačítka napájení?

Zotavení

Kromě tlačítka pro spuštění telefonu jsou na telefonu také tlačítka hlasitosti. Pomocí těchto kláves máme také možnost vstoupit do režimu obnovení (obdoba BIOSu v počítači). Do tohoto režimu vstoupíme pomocí tlačítek hlasitosti. Tento režim nám umožňuje restartovat telefon a znovu jej zapnout. Fyzické tlačítko napájení není potřeba. K tomu je třeba provést následující kroky:

 • Do tohoto režimu vstoupíme současným stisknutím tlačítek zvýšení a snížení hlasitosti. Jiné modely telefonů mohou mít jiné kombinace tlačítek. Například u Xiaomi musíte připojit nabíječku a stisknutím zesílit zvuk;
 • Přejdeme do režimu „Recovery“, musíme odpojit nabíječku. V režimu obnovení zvolte „Restartovat“ a počkejte asi 3 minuty (příkaz zvolíte pomocí tlačítka se zvukem). Chcete-li spustit příkaz tlačítko napájení, ale, nemáme to funguje, takže čekáme 3 minuty.);
 • poté systém sám aktivuje zvolenou položku menu. Poté vás operační systém požádá o potvrzení restartu zařízení. Opět vybereme režim „Restart“ a počkáme 3 minuty. Poté se telefon restartuje a můžeme jej normálně používat.
READ  Jak zkontrolovat telefon Samsung pro autentičnost

Zde je varianta vstupu do režimu obnovení pro telefon Xiaomi. S největší pravděpodobností je na vašem modelu vstup do tohoto režimu trochu jiný. V tomto případě je třeba zjistit, jak vstoupit do režimu „Obnovení“ v pokynech telefonu (nebo na internetu).

Android Debug Bridge (ADB)

Tato metoda je použitelná, pokud je v telefonu aktivována možnost „Ladění USB“.

ADB je praktická aplikace pro správu mobilního zařízení uvnitř operačního systému a provádění různých změn v systému. Program je konzolový, proto změny provedeme pomocí následujících příkazů. K tomu je třeba provést následující kroky:

 • Stáhněte si ADB do počítače a rozbalte jej na kořenový disk počítače (stejný disk, na kterém je operační systém);
 • Připojte telefon k počítači prostřednictvím připojení USB;
 • Spusťte příkazový řádek jako správce;
 • V zobrazeném okně zadejte kombinaci: cdc:\adb
 • Tento příkaz slouží ke vstupu do adresáře pomocí souboru Další a ke spuštění ovládání přímo z tohoto adresáře;
 • Zadejte kombinaci „adbreboot“ (bez uvozovek) pro restartování smartphonu a ihned po spuštění smartphonu odpojte mobilní zařízení od počítače.

Stáhli jsme smartphone pomocí aplikace ADB. Podívejme se na jinou metodu využívající podobnou aplikaci.

ADB Run

Tato aplikace je pokročilou verzí ADB, která automatizuje hlavní kroky. V tomto případě stačí kliknout na příslušné tlačítko na monitoru. Tento nástroj slouží k rychlému provádění různých změn firmwaru zařízení. Potřebujeme tedy:

 • Stáhneme ADB Run do počítače a rozbalíme soubory do kořenového adresáře;
 • Připojení telefonu k počítači pomocí připojení USB;
 • Spusťte nástroj ADB Run a jakmile je mobilní gadget rozpoznán, musíme zadat číslo 2 pro restartování smartphonu;
 • Pro potvrzení příkazu zadejte 1 (normální restart) a během restartování telefonu jej odpojte od počítače.

Jak vidíme, pomocí těchto programů je možné telefon poměrně rychle restartovat. Doporučuji použít druhý program, protože princip práce je jednodušší.

Závěr: Znalost způsobu zapnutí vypnutého telefonu bez tlačítka napájení vám pomůže v nepříjemném okamžiku, kdy toto tlačítko selže. Pokud vám tyto metody nepomohou, musíte se svým smartphonem do servisního střediska. Ačkoli ve většině případů tyto metody postačují. Pokud jste v podobné situaci našli jiný způsob spuštění telefonu, budu rád, když mi napíšete. Hodně štěstí!

Násilný restart smartphonu

Je pravděpodobné, že váš smartphone zamrzl, takže jej budete muset resetovat. Protože nereaguje na stisknutí obrazovky, budete muset vynutit všechny funkce. Za tímto účelem proveďte následující kroky: Stiskněte tlačítka napájení

READ  Telefon Samsung se nepřipojí k počítači. Použijte přiložený kabel USB

“ a „Snížení hlasitosti“. Podržte je stisknuté po dobu alespoň 10 sekund. Obrazovka by se měla rozsvítit a mělo by se na ní objevit logo výrobce, což znamená úspěch.

Mějte na paměti, že některé značky používají vlastní kombinaci. Další běžnou metodou je dlouhé podržení tlačítka napájení. Zkuste to, pokud to nepomůže.

Použití nástroje Rychlý restart

Pokud vám výše uvedené metody nepomohou, můžete si nainstalovat speciální aplikaci. V Obchodě Play je poměrně dost aplikací, které slibují, že nahradí tlačítko napájení. Chcete-li vyhledat správný nástroj, zadejte do pole pro vyhledávání výraz „Restartovat telefon bez tlačítka“. Zobrazí se seznam různých aplikací. Většina z nich vyžaduje práva ROOT.

Jedním z těchto programů je program „Rychlý restart“. Již z názvu vyplývá, že podstatou tohoto programu je restartovat telefon se systémem Android. Aplikace simuluje restart operačního systému. Nástroj nejprve uzavře a poté otevře jádro s uživatelským procesem. V Obchodě Play je k dispozici jak bezplatná verze (s omezeným rozhraním), tak placená verze (s rozšířenými funkcemi).

 • Funkci resetování aktivujte odemknutím zamknutého zařízení;
 • Restartování podle předem definovaného plánu. v určitou hodinu, den nebo časový interval;
 • Umožňuje uživateli vybrat procesy, které mají být při restartu ukončeny.

Na obrazovce je nainstalován widget. Má také tlačítko, které umožňuje restartovat telefon.

Pokud nemáte práva roota, můžete si zakoupit verzi Pro programu Fast Reboot. Stojí pouze 1,49 a nepotřebujete k němu práva ROOT.

Jak restartovat systém Android bez tlačítka napájení, pokud je vypnutý

Připojení smartphonu ke zdroji napájení pomocí nabíječky. Tímto způsobem by se měl automaticky zapnout.

Pokud se nic nestane, můžete mobilní zařízení připojit k notebooku nebo počítači pomocí kabelu USB. Přestože tato metoda funguje pouze jednou a ne u každého smartphonu, odborníci ji doporučují.

Současné stisknutí tlačítka hlasitosti a tlačítka Domů. Po několika sekundách se otevře nabídka, ve které můžete zvolit restartování systému Android.

Jak restartovat systém Android bez tlačítka napájení

Jak víte, pro restartování smartphonu stačí stisknout mechanické tlačítko napájení a poté vybrat požadovanou možnost ze seznamu, který se zobrazí. Čas od času však může dojít k nepředvídaným poruchám, které způsobí dočasnou nefunkčnost některých součástí smartphonu. Někdy dokonce zařízení vůbec nereaguje, takže musíte počkat, až se telefon úplně vypne. Někdy se však objeví trochu jiná otázka: jak restartovat systém Android bez tlačítka napájení?? Řešením je použití speciálních aplikací nebo nabídky Obnovení.

Extrémní varianty

Pokud všechny výše uvedené možnosti selhaly při řešení problému a vy stále potřebujete restartovat mobilní zařízení, můžete se uchýlit k tzv. „extrémním metodám“.

 • Můžete zkusit obnovit tovární nastavení telefonu. To může pomoci tlačítku napájení začít fungovat. Pokud použijete tuto metodu, musíte si vytvořit zálohu všech potřebných dat v telefonu, protože po obnovení továrního nastavení nebude v telefonu nic uloženo.
 • Úplná změna firmwaru telefonu. Můžete to udělat sami nebo s pomocí odborníka.
 • Pokud to váš rozpočet dovoluje nebo je telefon v záruce, můžete jej odnést do servisního střediska, kde bude příčina poruchy rychle zjištěna a opravena.

Jak restartovat počítač

Jak resetovat telefon Samsung Galaxy:

 • Podržte stisknuté tlačítko napájení. Napájení, Snížení hlasitosti a Domů. Pokud miniaplikace zamrzne, musíte počkat několik sekund, než ji vypnete.
 • Na obrazovce se zobrazí zpráva, ve které je třeba vybrat požadovanou akci: Restartovat nebo Vypnout. Vyberte první z nich.
 • Pokud jste vše provedli správně, obrazovka se vypne a po několika sekundách se zobrazí oznámení, že systém Android byl spuštěn.
READ  Jaký je rozdíl mezi čínským iPhone od Američana

Restartujte normálně

Pokud je panel telefonu odnímatelný, můžete zařízení Samsung Galaxy restartovat i jiným způsobem.

 • Vypněte jej stisknutím tlačítek Napájení, Snížení hlasitosti a Domů na několik sekund.
 • Nehtem zahákněte zářez v rámečku a vyjměte jej.
 • Vyjmutí baterie.
 • Po 1-2 sekundách panel znovu vložte a zavřete.
 • Mobilní telefon zapněte stisknutím kombinace kláves, kterou jste použili pro jeho vypnutí.

Pojďme se ale zabývat situacemi, kdy prostý restart nestačí.

Úplný reset

Pokud se problém s brzděním nevyřeší běžným resetem, je třeba provést úplný reset. Před pokračováním v provádění pokynů doporučujeme zálohovat data. Obnovení znamená obnovení továrního nastavení. Po výběru této akce gadget odstraní všechna data, která na něm byla po zakoupení. Nejprve tedy uložte požadované informace do cloudu nebo na vyměnitelné médium.

Chcete-li provést úplný reset, musíte:

 • Stiskněte ikonu „Nastavení“. Pokud není na domovské obrazovce, přejděte do nabídky: stiskněte levé tlačítko na telefonu. Zobrazí se kontextová nabídka s potřebnou kartou.
 • Vyberte možnost „Obecné“.
 • Klikněte na tlačítko „Resetovat“. Pokud jste měli heslo k uzamčené obrazovce, musíte ho před tvrdým resetem zadat.

Restartování systému prostřednictvím prostředí pro obnovení

Pokud se vám nepodařilo vyřešit otázku, jak násilně resetovat zařízení Samsung pomocí výše uvedených metod, musíte to provést prostřednictvím režimu obnovení.

K tomu je třeba provést následující kroky.

 • Vypnutí společnosti Samsung.
 • Stiskněte a podržte tlačítka Napájení, Zvýšení hlasitosti a Domů.
 • Počkejte, až gadget zavibruje. Poté uvolněte tlačítko „Power“.
 • Na displeji se zobrazí zpráva „Android System Recovery“. Teprve když se objeví, uvolněte všechna ostatní tlačítka.
 • V zobrazené nabídce vyberte možnost „Wipe data/factory reset“ stisknutím tlačítka „Volume Down“.
 • Opětovným stisknutím tlačítka „Snížení hlasitosti“ vyberte možnost „Ano“.
 • Stisknutím tlačítka „Power“ program ukončíte. Touto akcí potvrzujete, že chcete provést tvrdý reset a odstranit všechna uživatelská data.

Zařízení se restartuje a můžete jej opět používat.

Jak nastavit automatické resetování

Abyste se v budoucnu vyhnuli problémům s tím, jak smartphone „restartovat“, můžete nastavit automatický restart.

 • Musíte vstoupit do nabídky nastavení a vybrat možnost „Obnovit“ nebo „Archivace a obnovení“.
 • V dalším okně najdete mezi všemi možnými akcemi položku „Automatický restart“.
 • Vyberte ji a potvrďte výběr.

Nejnovější modely Samsung Galaxy ji mají zabudovanou, což se mnoha uživatelům nelíbí. V manuálu ji můžete snadno vypnout výběrem možnosti normální vypnutí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS