Jak resetovat telefon nebo tablet se systémem Android?

Poté, co uživatel zjistí, jak si vybrat chytrý telefon, a zakoupí si vysněný model, nejprve si pravděpodobně nainstaluje aplikace a hry. A až budou všechny prioritní věci hotové, není na škodu naučit se pár triků s Androidem do budoucna. v určitém okamžiku pomohou majiteli Asusu, Lenova nebo Samsungu restartovat jeho zařízení v extrémních situacích. Jak resetovat telefon nebo tablet. zkusíme to vyřešit.

Pokud smartphone není zcela zamrzlý, ale některé systémové aplikace nefungují správně (například nefunguje Obchod Play), nejjednodušší způsob, jak zařízení restartovat, je použít fyzické tlačítko zapnutí/vypnutí. Hlavní je netlačit na klávesu příliš silně: je lepší ji držet o něco déle, ale menší silou, než zmáčknout již tak křehké těsnění a pak odnést zařízení do opravy.

Restartování smartphonu tímto způsobem je jednodušší než zapnutí nouzového režimu v systému Android; majitel bude potřebovat

Důležité: Před restartováním telefonu nebo tabletu se systémem Android je vhodné odhlásit se z otevřených aplikací. jinak se nemusí uložit uživatelská data, která právě zpracovávají.

Proč je třeba restartovat zařízení se systémem Android?

První zákon IT říká: „více než 95 % problémů se zařízením se vyřeší restartem“. Ani pro běžné uživatele by nebylo na škodu tento zákon uplatnit. Pokud váš smartphone zamrzá, zasekává se, padají aplikace, restartujte jej.

Doporučuje se také restartovat zařízení po provedení některých akcí na zařízení:

 • vyčištění paměti od nepotřebných informací;
 • aktualizace softwaru;
 • stahování velkého počtu aplikací nebo aplikací, které vyžadují hodně místa na paměťové kartě;
 • odinstalovat některé aplikace;
 • aktualizace platformy;
 • čerpání zařízení pomocí antivirového softwaru, zejména pokud akce zjistí přítomnost malwaru, odstranění viru.

Restartování je druh restartu aplikací pro systém Android. Jednou za 1-1,5 měsíce bude akce užitečná, i když smartphone běží bez problémů.

Jak používat aplikace ve smartphonu se systémem Android s rozbitým tlačítkem

V systému Android se nemůžete vždy spolehnout na řešení integrovaná v systému. V obchodě Google Play je mnoho aplikací, které mohou nefunkční tlačítko Start kompenzovat. Gravitační síto je považováno za nejlepší.

READ  Reproduktor telefonu nefunguje správně. Rozbité ovládání zvuku

Software přebírá zámek obrazovky. jednu z funkcí tlačítka napájení. Aplikace využívá senzory telefonu k detekci orientace, a když zjistí, že uživatel drží telefon, automaticky zapne obrazovku. Položením telefonu na rovný povrch nebo zpět do kapsy se obrazovka vypne.

Ačkoli aplikace ve většině případů funguje dobře, přesnost se může v jednotlivých telefonech lišit. Některá zařízení mají kvalitní snímače orientace a přiblížení, jiná mohou být méně citlivá.

K dosažení lepších výsledků je vhodné trochu upravit nastavení aplikace. Můžete zvýšit nebo snížit úroveň citlivosti snímačů. Úhly, pod kterými se obrazovka vypíná nebo zapíná, lze také měnit.

Vývojář tvrdí, že při zapnuté obrazovce Gravity Screen nedochází k výraznému vybíjení baterie, ale přesto to bude mít určitý vliv na výdrž baterie. Konfigurace aplikace může také ovlivnit množství spotřebované energie.

Nástroj Power Menu

Tento program se od mnoha jiných liší tím, že nevyžaduje práva ROOT. Ikona v tomto nástroji nám při běžném klepnutí umožňuje přístup do systémové nabídky, ze které můžeme zařízení resetovat. Při dlouhém klepnutí máte možnost zamknout obrazovku nebo ji vypnout.

Po instalaci tohoto nástroje jej musíte nastavit v následujících krocích:

Aplikace funguje na různých verzích systému Android, včetně novějších.

Bonusový tip: Čas od času proveďte tvrdý reset zařízení se systémem Android

V některých případech přestane tlačítko napájení fungovat z důvodu softwarové poruchy. Tento problém můžete vyřešit provedením tvrdého resetu smartphonu se systémem Android. To pomůže odstranit případné chyby a závady softwaru. Nezapomeňte, že tvrdý reset telefonu může vést ke ztrátě dat. Nezapomeňte si proto zálohovat soubory a složky uložené v zařízení a postupujte podle níže uvedeného postupu:

 • Vypněte telefon.
 • Stiskněte a podržte tlačítka napájení a zvýšení hlasitosti, dokud se nezobrazí obrazovka obnovení.
 • Pomocí tlačítka hlasitosti projděte seznam možností a vyberte možnost Vymazat data/obnovit tovární nastavení.

Nyní, když víte, jak restartovat telefon se systémem Android bez tlačítka napájení, můžete snadno používat všechny funkce svého zařízení, aniž by docházelo k nežádoucím situacím.

Jak restartovat systém Android bez tlačítka napájení?

Pomocí dalších aplikací je možné smartphone restartovat i bez tlačítka napájení. Některé aplikace vyžadují práva roota, ale pokusíme se vybrat nástroje, které fungují na jakémkoli zařízení. V neposlední řadě jsme opustili metodu nabídky obnovení.

prostřednictvím aplikace

Pokud jste opatrní, můžete v Obchodě Play najít aplikace, které vám umožní restartovat nebo vypnout zařízení bez tlačítka napájení. Takové programy však zpravidla fungují správně pouze na smartphonech s oprávněním roota. Pokud však nemáte přístup k rootu, měli byste zvážit použití bezplatného nástroje Power Menu.

Po instalaci aplikace je třeba provést počáteční nastavení pomocí průvodce krok za krokem:

 • Otevřete aplikaci a klepněte na „Take Me To Settings Screen“.
 • Tím se automaticky dostanete do nastavení smartphonu, kde musíte otevřít kartu „Další možnosti“.
 • Klepněte na název aplikace a vedle položky „Povolit funkce“ posuňte posuvník doprava.
 • Chcete-li otevřít nabídku možností, klikněte na ikonu aplikace na ploše a vyberte možnost „Restartovat“.

Program funguje dobře i na novějších verzích systému Android a hlavně nevyžaduje práva roota. Na Google Play můžete také najít dobrou aplikaci s názvem Power button to Volume Button, která umožňuje použít tlačítka hlasitosti k resetování.

Otevřete nástroj, vyberte „Boot“, klikněte na „Enable/Disable Volume Power“ a potvrďte, že je tato možnost povolena. Chcete-li smartphone restartovat, stačí podržet tlačítko zvýšení hlasitosti a poté kliknout na příslušnou ikonu ve výchozí nabídce. Záleží na vás, kterou aplikaci použijete.

READ  Jak povolit zrcadlení obrazovky v televizoru LG. Přes iPhone

přes nabídku Recovery

Tuto metodu lze použít pouze v případě, že tlačítko napájení nefunguje ze softwarových důvodů. To znamená, že porucha není způsobena mechanickým poškozením. Pokud se vám podaří dostat do nabídky obnovení, můžete odtud také restartovat počítač. Zde jsou pokyny krok za krokem:

 • Přejděte do nabídky Obnovení. To obvykle vyžaduje úplné vypnutí smartphonu a následné podržení tlačítka zvýšení hlasitosti. V závislosti na modelu zařízení může být nutné provést další akce, např. stisknout tlačítko Domů.
 • Ve standardní nabídce obnovení najděte řádek „Restartovat systém nyní“ a pomocí tlačítek hlasitosti jej aktivujte. Poté akci potvrďte a restartujte zařízení.

Některá obnovení třetích stran podporují dotykové ovládání, takže v tomto případě nemusíte ani komunikovat s tlačítkem napájení.

Nyní víte, jak restartovat systém Android bez tlačítka napájení. Existují samozřejmě i jiné možnosti, ale jsou složitější a vyžadují počítač. Stále máte otázky? Zeptejte se jich v komentářích!

Co dělat, když telefon při zapnutí zamrzne na spořiči obrazovky?

V některých situacích se může stát, že zařízení zamrzne ještě před zapnutím K tomu může dojít, když je načteno logo systému Android nebo logo společnosti telefonu (např. u společnosti Xiaomi je to logo Mi). Existují dva způsoby, jak se dostat ven: vyjmout baterii nebo odpojit smartphone pomocí tlačítek.

V první variantě stačí odpojit baterii, samozřejmě pokud je to možné. V druhém případě stiskněte tlačítko napájení, dokud obrazovka nezhasne. Tato akce obvykle trvá 5-7 sekund. Poté zařízení znovu restartujte.

Pokud váš smartphone visí na logu systému Android, můžete problém vyřešit některou z výše uvedených metod. Existují však situace, kdy se po podržení tlačítka napájení nic nestane. Poté můžete zkusit gadget restartovat přes nabídku Obnovení.

 • Do režimu obnovení se dostanete současným stisknutím tlačítka zvýšení hlasitosti a tlačítka napájení.
 • Na obrazovce by se měl objevit seznam, který běžný uživatel nezná. Zde musíte vybrat možnost „wipe data. factory reset“. Pokud to nevíte, můžete se pohybovat po sekcích pomocí tlačítek hlasitosti a tlačítko napájení je zodpovědné za volbu.
READ  Horní tlačítko na iPhonu je rozbité. Domovské tlačítko na iPhonu nefunguje - jak ho zobrazit

Upozorňujeme, že při použití této metody dojde k vymazání všech dat ve smartphonu. Proto se doporučuje použít ji v krajních případech, kdy není možné resetovat zařízení jinými prostředky.

tipy, jak v budoucnu zabránit zamrzání systému Android

Abyste se vyhnuli chybám a poruchám při následném provozu telefonu, s užitečnými tipy:

 • Prázdné místo v zařízení v čase. Hlavní příčinou zamrzání aplikací je zanesená paměť.
 • Pravidelně kontrolujte svůj gadget na přítomnost virů. Smartphone běží v přítomnosti trojských koní mnohem pomaleji.
 • Vyhněte se náhlým teplotním výkyvům. V extrémních mrazech nebo vedrech může telefon zamrznout nebo dokonce zamrznout.
 • Vyhněte se pádu tabletu. Pád takto těžkého zařízení může vést k poškození vnitřních částí, což může vést k poruchám a chybám v provozu.
 • Neinstalujte složitý software do „slabého“ telefonu.

Předejděte poruchám operačního systému dodržováním těchto pokynů.

Pokud smartphone začal fungovat špatně, například nefunguje nějaká konkrétní funkce, ve většině případů je nejjednodušším řešením tohoto problému restartování zařízení. V tomto článku vám ukážeme, jak resetovat smartphone se systémem Andro

Běžný restart vypadá následovně: Stiskněte a podržte tlačítko zapnutí/vypnutí po dobu jedné nebo dvou sekund.

Jakmile se na obrazovce zobrazí nabídka, uvolněte tlačítko. V nabídce vyberte možnost „Restartovat“ nebo „Restartovat“.

Jak restartovat telefon se systémem Android bez tlačítka napájení?

Přejděme k jednomu z nejneobvyklejších případů, se kterým se uživatelé mohou setkat, a to je restartování smartphonu, pokud nefunguje tlačítko zapnutí/vypnutí.

Všemocný Plya Market je tu, aby vám pomohl. Otevřete aplikaci pomocí ikony na ploše.

Do vyhledávacího pole napište „reload phone without button“ (bez uvozovek).

Vyberte si ze seznamu aplikací podle svého vkusu. Existují aplikace, které potřebují povinná práva ROOT, existují aplikace bez těchto práv.

Při spuštění se okamžitě zobrazí časová zpráva před restartem.

Pro tento příklad potřebujete práva roota, bez nich restartování nebude fungovat.

Přátelé! Pokud vám naše stránky pomohly nebo se vám jen líbí, můžete nám pomoci s jejich rozvojem a posunem vpřed. Za tímto účelem můžete:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS