Obnovení továrního nastavení iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Plánujete prodat nebo někomu darovat svůj starý iPhone nebo iPad? Nebo možná chcete jen obnovit vše ve svém zařízení, abyste mohli začít od nuly? Důvodů, proč vymazat vše z iPhonu nebo iPadu, může být mnoho a níže vám poradíme, jak na to.

V tomto článku se dozvíte, jak obnovit tovární nastavení iPhonu nebo iPadu přímo v zařízení nebo prostřednictvím Finderu na Macu a iTunes na počítači s Windows. Následující metody vám pomohou vymazat veškerou hudbu, videa, fotografie, aplikace, zprávy, e-maily, kontakty, účty. prostě cokoli! Kromě toho budou resetována všechna vaše nastavení.

Nejdřív se ale vraťte zpět

Pokud vám záleží na datech, která máte ve smartphonu, nezapomeňte je před další manipulací pokud možno zálohovat. Pokud váš smartphone automaticky zálohuje na iCloud a máte čerstvou kopii, tento krok přeskočte.

Chcete-li vytvořit místní zálohu, připojte iPhone k počítači, se kterým byl smartphone dříve synchronizován. Tato podmínka je opravdu důležitá, protože iOS vyžaduje pro připojení k neznámému počítači zadání přístupového kódu. což bez znalosti hesla nelze.

V počítači otevřete iTunes (nebo Finder, pokud máte macOS Catalina nebo novější) a otevřete část s požadovaným iPhonem. Ujistěte se, že nemáte čerstvou kopii služby iCloud a že máte v počítači dostatek volného místa, a klikněte na tlačítko „Zálohovat nyní“.

krok 1 vyhledávače záloh

Dále je třeba vybrat, zda chcete zálohu chránit heslem. Nebojte se, nebudete muset zadávat stejné heslo jako v telefonu. budete vyzváni k vytvoření nového.

Pak už jen musíme počkat na dokončení zálohování. Potřebná doba závisí na tom, kolik dat je v iPhonu uloženo a jak rychlý je přenos dat (závisí na šířce pásma konektoru počítače a použitém kabelu Lightning na USB).

Obnovení továrního nastavení pomocí iTunes

Druhým způsobem obnovení továrního nastavení iPhonu je použití iTunes. Aby však tato metoda fungovala, musíte nejprve v nastavení iPhonu zakázat funkci „Najít iPhone“. Chcete-li to provést, přejděte do nastavení iPhonu, přejděte na iCloud a zakažte funkci Najít iPhone.

READ  Aplikace ukazuje, jak je zaznamenána v telefonu

Po zakázání funkce Najít iPhone můžete obnovit tovární nastavení pomocí iTunes. K tomu je třeba připojit iPhone k počítači, spustit iTunes a kliknout na ikonu iPhone.

Tím se dostanete do nastavení iPhonu v iTunes. Zde musíte přejít do podsekce „Přehled“.

Poté na pravé straně obrazovky vyhledejte tlačítko „Obnovit iPhone“ a klikněte na něj. Je třeba poznamenat, že hned pod ním je také tlačítko „Obnovit z replikace“, které má však jinou funkci. Pokud chcete obnovit tovární nastavení iPhonu, klikněte na tlačítko „Obnovit iPhone“.

Po kliknutí na „Obnovit iPhone“ se zobrazí okno se zprávou o obnovení továrního nastavení iPhonu. Klikněte na tlačítko „Obnovit“ a pokračujte.

Poté stačí počkat, až iTunes obnoví tovární nastavení iPhonu.

Obnovení iPadu pomocí iTunes bez hesla

Pokud jste zapomněli heslo Apple ID, výše uvedené pokyny nebudou fungovat, protože funkci „Najít iPad“ jednoduše nebudete moci deaktivovat. Pokud se ocitnete v této situaci, můžete zkusit obnovit tovární nastavení iPadu pomocí režimu obnovení.

Přístup k režimu obnovení je snadný. Za tímto účelem proveďte následující kroky

 • Vypněte iPad a počkejte několik minut, než všechny programy dokončí svou práci a iPad se zcela vypne;
 • Stiskněte tlačítko Domů a bez uvolnění připojte iPad k počítači pomocí kabelu;
 • Podržte tlačítko Domů, dokud se na obrazovce iPadu nezobrazí iTunes a kabel;
 • Poté můžete tlačítko domů uvolnit a úspěšně jste vstoupili do režimu obnovení.

Po vstupu do režimu obnovení je třeba spustit iTunes v počítači a kliknout na tlačítko „Opravit iPad“. Obnovení továrního nastavení iPadu bez nutnosti zadávat heslo Apple ID.

Pokud potřebujete ukončit režim obnovení bez použití obnovení, stačí stisknout a podržet tlačítko napájení iPadu, dokud se nenastartuje.

Prostřednictvím nastavení

Pokud neznáte heslo, ale máte k dispozici odemykání pomocí Face ID nebo Touch ID, nejjednodušší způsob, jak iPhone resetovat, je otevřít nastavení smartphonu. Nejdřív si ale zálohujte data na iCloud, abyste je mohli později obnovit. To je snadné:

 • V nastavení smartphonu klepněte na kartu s názvem účtu. Zde otevřete iCloud → „Zálohování na iCloud“.
 • To vám ukáže, kdy jste naposledy zálohovali. Pokud už je to nějaký čas a od té doby jste ve smartphonu získali nová data nebo jste výrazně změnili nastavení, klikněte na tlačítko „Zálohovat“ a počkejte na dokončení synchronizace, abyste aktualizovali data uložená v cloudu.
 • Otevřete nastavení smartphonu.
 • Přejděte na Základní → Přenos nebo resetování iPhone.
 • Stiskněte tlačítko „Reset“ v dolní části obrazovky.
 • Vyberte možnost „Obnovit všechna nastavení“.
READ  iPhone 7 bez sítě

Chvíli potrvá, než se odstraní nastavení a data, pak se smartphone restartuje a vy budete moci obnovit soubory přes iCloud nebo iTunes.

Jak resetovat iPhone pomocí počítače

Pokud z nějakého důvodu nemáte přístup k nastavení iPhonu (došlo k havárii firmwaru, aktivační zámek iCloudu, zapomněli jste číselné heslo pro odemknutí apod.).п.), nejlepším způsobem, jak resetovat iPhone, je režim DFU. Použijte tyto pokyny pro iPhone 4s. 7 nebo tyto pokyny pro iPhone X. 8.

Pokud je váš iPhone v pořádku, postupujte podle následujících kroků:

KROK 1. Pokud si svého iPhonu (iPadu) ceníte, před dalším krokem si jej zálohujte.

KROK 2. Připojte iPhone kabelem k počítači a spusťte iTunes. Klikněte na ikonu zařízení (viz krok 3 na pravé straně obrazovky). obrázek níže):

KROK 3. Klepněte na tlačítko Obnovit iPhone na pravé straně obrazovky. Pokud se zobrazí zpráva „Před“, zakažte funkci „Najít iPhone“ v nastavení telefonu zde: iCloud Settings Find iPhone.

K deaktivaci této funkce budete potřebovat heslo Apple ID. Tím se zajistí, aby toto zařízení nemohl vymazat nikdo jiný než poslední majitel, např. v případě krádeže cizími osobami (které neznají heslo účtu Apple ID).

KROK 4. Po vypnutí funkce Najít iPhone potvrďte svůj záměr kliknutím na tlačítko Obnovit a obnovit.

KROK 5. Nejnovější verze systému iOS bude stažena z internetu a poté nainstalována do iPhonu. Všechny osobní údaje budou vymazány.

KROK 6. Při příštím zapnutí zařízení iOS budete vyzváni k nastavení jako nového nebo k obnovení ze zálohy.

KROK 7. Popsaný postup resetování zařízení se systémem iOS neznamená jeho odpojení od účtu. Aby obnovené zařízení již nebylo uvedeno pod vaším účtem Apple ID, přejděte do služby iCloud.com pod svým Apple ID a odstraňte požadované zařízení v části Najít iPhone.

Jednoduché obnovení továrního nastavení iPhonu

Nejjednodušší způsob, jak obnovit tovární nastavení iPhonu, je použít speciální funkci v nastavení samotného zařízení. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Nastavení na iPhonu a přejděte do sekce „Základní“.

Poté musíte přejít do podsekce nastavení nazvané „Resetovat„. Tato část by měla být umístěna úplně dole v části „Hlavní“.

READ  Jak nainstalovat Whatsapp do telefonu Microsoft

Zobrazí se seznam věcí, které můžete na iPhonu resetovat. Úplně nahoře jsou dvě hlavní možnosti obnovení: „Obnovit všechna nastavení“ a „Obnovit obsah a nastavení“.

První možnost „Obnovit všechna nastavení“ je reset, který ovlivní pouze nastavení iPhonu. Všechna vaše osobní data (včetně fotografií, kontaktů a hudby) zůstanou v paměti smartphonu.

Druhá možnost „Obnovit obsah a nastavení“ je úplné obnovení iPhone. V tomto případě se vymažou nejen nastavení iPhonu, ale také veškerý obsah v jeho paměti. Jinými slovy, z paměti smartphonu budou vymazána všechna uživatelská data.

Mezi další metody obnovení dostupné v části Obnovení patří Obnovení nastavení sítě, Obnovení slovníku klávesnice, Obnovení tlačítka Domů a Obnovení nastavení zeměpisné polohy. Tyto metody resetování ovlivňují pouze konkrétní nastavení iPhonu.

Proveďte resetování

Přejděte na „Nastavení“ → „Hlavní“ → „Obnovit“ a klepněte na „Vymazat obsah a nastavení“.

Potvrďte odstranění dat a počkejte na dokončení procesu. Pokud vás systém vyzve, abyste zakázali funkci „Najít iPhone“, proveďte to v části Nastavení → Uživatelské jméno → iCloud.

Po restartu miniaplikace budete uvítáni a vyzváni ke konfiguraci, jako když jste ji zapnuli poprvé.

Pokud nemůžete provést obnovení pomocí nastavení, protože jste zapomněli heslo, přečtěte si naše pokyny.

Vytvoření zálohy

Měli byste si předem vytvořit zálohy, abyste měli odkud stahovat soubory. Úspora:

 • Připojení telefonu k internetu.
 • Otevřete nabídku Nastavení, přejděte na položku Uživatelské jméno a vyberte možnost iCloud.
 • Klikněte na „iCloud copy“.
 • Klikněte na „Zálohování“. dokud není proces zcela dokončen, nemůžete odpojit internet.

Proces je možné zkontrolovat a potvrdit jeho dokončení. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky „Nastavení. Uživatelské jméno. iCloud. Zálohování iCloud“. V části „Zálohování“ se zobrazí datum a čas posledního nahrání souboru. Ověření je nutné, protože soubor může být smazán.

Postup obnovy iPhonu není složitý, ale měli byste si být vědomi některých zvláštností uvedených v článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS