Jak resetovat nastavení BIOS do továrny

BIOS a UEFI jsou velmi důležitou součástí softwaru pro počítače a notebooky, protože za funkčnost zařízení odpovídá funkčnost zařízení pro Wondows 11/10 a dřívější operační systémy a dřívější operační systémy jsou zodpovědné.

Software BIOS a UEFI obsahují funkce parametrů pro správu zařízení jako rychlosti ladění ventilátoru, porty USB, virtualizace, disky, kamera, zrychlení komponent a mnoho dalšího.

Někdy jsou chvíle, kdy uživatel provádí změny v systému BIOS nebo UEFI a počítač začne fungovat nesprávně, rozdává různé modré obrazovky s chybami kódy. Může to být nesprávná nastavení napětí, nekompatibilní hodnoty zrychlení, nové komponenty nejsou rozpoznány, obrázek na monitoru atd.Str. V tomto případě pomůže resetování parametrů BIOS a UEFI do nastavení továrny ve výchozím nastavení.

V těchto pokynech, jak resetovat nastavení BIOS a UEFI do továrny na počítači nebo notebooku Asus, Gigabyte, MSI, Asrock, Dell, HP, Lenovo.

Resetování hesla BIOS

Tato metoda by měla fungovat na většině moderních notebooků a počítačů. Vyzkoušel jsem Acer na notebooku a všechno fungovalo perfektně.

 • Zapněte notebook, počítač a zadejte heslo BIOS několikrát, dokud nebudete zablokováni.
 • Nyní byste měli okamžitě vidět technický kód nebo číslo, jak je uvedeno níže na obrázku nebo vyberte Enter Unlock Heslo. V jiných verzích BIOS lze kód označit jiným způsobem (Systémová značka [65328] [84DN8C9]), ale podstata toho se nezmění.
 • Zapište si všechny kódy na list nebo na mobilní telefon.
 • Na svém smartphonu nebo jiném notebooku navštivte webovou stránku Bios Password, zadejte kód, který jste viděli na obrazovce BIOS, a poté klikněte na tlačítko Získat heslo. Znáte výrobce notebooku, zapište si heslo, pokud je jich několik, pak si zapište pár po druhém.
 • Nyní jděte znovu před zadáním hesla v BIOS a zadejte kód, který jste již zaznamenali z webu. Dále můžete jít do nastavení BIOS a odebrat nebo změnit heslo zadáním stejného kódu.

Nedávno padl ve starém notebooku z roku 2005. Benq Brand, který je velmi obtížné najít na internetu a informace o něm, zejména o BIOS. Použila jednu metodu, která mi pomohla.

Musíte spustit příkazový řádek, ale jak to udělat, pokud je heslo za to? Co potřebuješ?

 • Pokud můžete spustit na ploše, spusťte příkazový řádek jménem správce.
 • Můžete vytvořit instalační jednotku Windows Instalation Flash a spustit CMD.
 • Freedos můžete nainstalovat na samotnou jednotku Flash.

To je riskantní způsob, ale nebyl žádný způsob, jak ven a notebook nebylo líto, ale všechno šlo dobře. Při příštím zatížení CMO obvykle upustí do výchozího nastavení. Nezapomeňte změnit čas, datum a rok, pokud létají.

Nestandardní metoda softwarové metody

V extrémních případech, pokud není možné vstoupit do integrace uživatele BIOS/UEFI, můžete použít nestandardní metodu pro resetování nastavení zahrnující aktualizaci nebo blikání MicroProchemer. V obou případech jsou během přepisu BIOS všechna uložená nastavení automaticky resetována na hodnoty továrny.

resetovat, bios, notebooku, lenovo

Moderní notebooky nevyžadují pro aktualizaci/blikání žádné složité manipulace. Vše, co je třeba udělat, je stáhnout firmware BIOS z oficiálních webových stránek výrobce notebooku, spustit jej a dodržovat jednoduchou indikaci na obrazovce. Postup netrvá moc času. Hlavní věcí, kterou je třeba mít na paměti, je, že verze nainstalovaného firmwaru by neměla být nižší než ta, která počítač není nainstalován. Chcete.li určit aktuální verzi BIOS se standardním systémem Windows OS, postupujte podle následujících:

 • Zavolejte na systém spuštění systémových aplikací pomocí kombinace klíče „Winr“.
 • V nově otevřeném okně zadejte příkaz MSINFO32, klikněte na OK.
 • Se správným zadáním příkazu se aplikace otevře. „Informace o systému“.
 • Najděte v prezentovaném seznamu prvek verze BIOS (zvýrazněn na obrázku).
 • Bezprostředně po výrobci mikročipu BIOS v tomto případě „American Megatrends Inc.“, Aktuální verze softwaru bude následovat. Zde. „P2.70 „.
READ  Jak připojit myš Bluetooth k notebooku

Dále zbývá jít na web výrobce notebooku, najít stránku určenou dostupnému modelu notebooku pomocí vyhledávání zabudovaného a stáhnout správný software z odpovídající sekce. Pokud jsou pro stahování nabízeny další verze Fresh BIOS Firmware, doporučujeme, abyste nejprve nainstalovali tu, která by měla být bezprostředně za verzí nainstalovanou na notebooku. Například po firmwaru „P2.70 „Sledujte“ P2.71 „a“ P2.72 „. V tomto případě musíte nejprve aktualizovat BIOS na „P2.71 „, teprve potom“ P2.72 „.

Jak používat nástroj Debug

Program je navržen tak, aby rychle změnil obsah paměťových buněk. Je součástí 32. Vypouštěcí verze systému Windows OS. Je nemožné spustit tento nástroj na 64 vypouštěcích systémech. V tomto případě použijte virtualizaci. Chcete.li resetovat nastavení BIOS pomocí ladění, musíte mít práva správce. Zadejte nabídku Start a klikněte na tlačítko „Provést“. V okně otevřeno, zadejte ladění.Exe, otevře se okno příkazového řádku Black. Zadejte následující příkazy z klávesnice:

Ladění aplikace konzoly.Exe bude resetovat nastavení BIOS přímo při práci ve 32bitovém systému Windows OS

Po zadání každého z nich nezapomeňte stisknout tlačítko Enter. Nastavení BIOS v notebooku je vyřazeno. Po restartování uvidíte chybovou zprávu CMOS a nabídku pro kontrolu nastavení BIOS.

Uživatelé se často ptají, jak vypustit zapomenuté heslo pro zadání BIOS nebo načíst OS. Pokud při práci na stacionárním počítači stačí vrátit se do výchozího nastavení, pak je v notebooku vše mnohem komplikovanější. Pro ochranu informací jsou hesla zaznamenána na samostatném mikroúvěru a problém nebude schopen vyřešit problém jednoduchým vypouštěním BIOS. V tomto případě budete muset kontaktovat odborníky.

Jak resetovat bios do továrního nastavení na notebooku

Mnoho problémů na notebooku lze vyřešit, pokud zrušíte nastavení BIOS do továrny (někdy se také nazývají optimální nebo bezpečné).

Obecně se to provádí poměrně snadno, bude to obtížnější, pokud vložíte heslo na BIOS a když je notebook zapnutý, zeptá se toto heslo samotného hesla. Zde se nemůžete dělat bez rozebírání notebooku.

V tomto článku jsem chtěl zvážit obě možnosti.

Resetování nastavení biosa notebooku do továrny

Pro vstup do nastavení BIOS se obvykle používají klávesy F2 nebo smazání (někdy F10). Závisí to na modelu vašeho notebooku.

Zjistěte, které tlačítko je dostatečně stisknuto: restartujte notebook (nebo jej zapněte) a podívejte se na první pohled na pozdrav (vždy označuje vstupní tlačítko v nastavení BIOS). Při nákupu můžete také použít dokumentaci, která šla s notebookem.

A tak předpokládáme, že jste zadali nastavení BIOS. Dále nás zajímají kartu Exit. Mimochodem, v notebookech různých značek (Asus, Acer, HP, Samsung, Lenovo) je název sekcí BIOS téměř stejný, takže pro každý model nemá smysl v obrazovkách.

Nastavení BIOS na notebooku Acer Packard Bell.

Dále v části Exit vyberte řádek „Nastavení zatížení“ (t.E. Stáhněte si výchozí nastavení (nebo výchozí nastavení)). Pak v okně vyskakovacího okna bude nutné potvrdit, že chcete nastavení zrušit.

A bude muset opustit BIOS pouze při zachování provedených nastavení: Vyberte změny uložení ukončení (první řádek, viz. Snímek obrazovky níže).

Výchozí nastavení zatížení. Výchozí nastavení. Acer Packard Bell.

Mimochodem, v 99% případů s upuštěným nastavením bude notebook načten normálně. Ale někdy dochází k malé chybě a notebook nemůže najít, kde ji má zavést (t.E. Z toho, které zařízení: Flash Draves, HDD atd.).

resetovat, bios, notebooku, lenovo

Chcete.li to opravit, přejděte znovu na BIOS a přejděte do sekce zavádění.

READ  Jak spustit BIOS na notebooku Lenovo

Zde musíte změnit režim spouštění: karta UEFI na Legacy. Poté ponechejte BIOS s zachováním nastavení. Po restartu. notebook by měl být normálně načten z pevného disku.

Jak resetovat nastavení BIOS, pokud vyžaduje heslo?

Nyní si představíme vážnější situaci: Stalo se to tak, že jste heslo vložili na BIOS, a nyní to bylo zapomenuté (dobře, nebo sestra, bratře, přítel dal heslo a volá o pomoc).

Zapněte notebook (v příkladu notebooku Acer) a podívejte se na následující.

Acer. Bios žádá o zadání hesla pro práci s notebookem.

Ke všem pokusům poprsí. notebook reaguje chybou a po několika nesprávném zadaném heslech jednoduše vypne.

V tomto případě se nemůžete dělat bez odstranění zadního krytu notebooku.

 • Odpojte notebook od všech zařízení a obecně odstraňte všechny šňůry, které jsou k němu připojeny (sluchátka, napájecí kabel, myš atd.);
 • Vyjměte baterii;
 • Odstraňte víko, které chrání beran a pevný disk notebooku (návrh všech notebooků je jiný, někdy může být nutné úplně odstranit zadní kryt).

Invertovaný notebook na stole. Musíte odstranit: baterie, víko z HDD a RAM.

Dále vytáhneme baterii, pevný disk a RAM. Notebook by se měl ukázat přibližně stejně jako na obrázku níže.

Notebook bez baterie, pevného disku a RAM.

Pod prkny Ram jsou dva kontakty (stále jsou podepsány JCMOS). potřebujeme je. Nyní proveďte následující:

 • Zavřete tyto kontakty se šroubovákem (a neotevřete se, dokud nevypnete notebook. Zde potřebujete trpělivost a přesnost);
 • Připojte napájecí kabel k notebooku;
 • Zapněte notebook a počkejte na SEC. 20-30;
 • Vypněte notebook.

Nyní můžete připojit RAM, pevný disk a baterii.

Kontakty, které je třeba uzavřít, aby se resetovala nastavení BIOS. Tyto kontakty jsou obvykle podepsány slovem CMOS.

Poté můžete snadno přejít na notebook BIOS pomocí klíče F2, když je zapnutý (BIOS byl vyřazen do továrního nastavení).

Obnovení nastavení Lenovo ThinkPad

Resetujte tovární nastavení v notebookech Laner Lenovo ThinkPad poněkud odlišné od výše popsaného postupu popsaného.

 • Zapnutím notebooku stiskněte a podržte klávesu F11.
 • Vyberte jazyk, klikněte na „Další“ a poté zadejte své jméno a heslo.
 • V nabídce, která se objeví, vyberte možnost Recovery Recovery Lenovo Factory.
 • V otevřeném speciálním programu vyberte jazyk Integse a klikněte na „Další“. Přijměte dohodu a znovu klikněte na „Další“.
 • Potvrďte všechny odstranění dat v procesu resetování do továrny.

Poté začne postup pro obnovení konfigurace továrny, na jehož konci budete požádáni o restartování zařízení. Pak zbývá provést počáteční nastavení operačního systému: Vyberte zemi, rozvržení, hodinový pás a další uživatelské parametry.

Jak resetovat nastavení BIOS na Lenovo G580?

Prosím, řekněte mi, co mám dělat, jsem jen bez konceptu. A prosím, řekněte mi podrobněji postup pro uzavření kontaktů, možná dělám něco špatně. Díky předem.

P.S. Nemám heslo, musím jen nastavit nastavení

Md5inj: No, ve školním průběhu fyziky jsme prošli kondenzátory a víme, že drží poplatek, páje se nebo ne, jaký rozdíl je vytažen a vytažení

Vytáhněte baterii BIOS a notebook acamulátor. Nechte 1 hodinu. Pak na dlouhou (asi minutu) klikněte na tlačítko napájení. Odjeďte na jindy. Innolb na přepínači inkluze. Pak se vraťte a měli by pracovat.

Samozřejmě chápu, humor a to všechno, ale pokud by bylo všechno tak snadné jít do tvrdého? Nastavení USB je deaktivováno v BIOS. Stock Claw nefunguje

Při aktualizaci BIOS bude také obtížná nastavení. Pokuste se vytvořit kotouč s bootovacím CD s firmwarem BIOS

READ  Jak nastavit bezdrátovou síť v notebooku se systémem Windows. Připojení ke skryté síti a změna komunikačního profilu

Pokud je systém načten a můžete nějak ovládat okna (touchpad?), můžete blikat zpod oken

Stále můžete být programátorem, ale to je velmi tvrdý pro obyčejného uživatele. Náklady na programátor 200

Neexistují žádná okna, disk nefunguje. Tvrdě na to stoupám. A tam xs co dělat. Nemůžete pomoci s tvrdým?

You will need a CH341A programmer for firmware, you still need to own a soldering iron (and it is better to get the alloy of Wood or Rose) to drop the BIOS chip (there is also an option with a clip without falling out, but Nemusí to fungovat), pak musíte udržovat obraz bios jen pro případ, a napsat tam čistě, ze stejného notebooku (a můžete se také podívat na oficiální web nebo hloupě vymazat do svého obrazu NVRAM, Existuje opět mnoho možností)

Bez programátora, ale s magií. Hodíte rezistor 100 ohmů pomocí BIOS Flash Drive na Zemi pomocí tlačítka. Při spuštění hádejte okamžik, kdy klikněte na tlačítko, čtení NVRAM uvízne a notebook používá nastavení zálohování. Trochu nebezpečné 🙂

Začal bych se softwarem. Například vytvořte boot HDD s nástrojem DOS a firmware. No, nebo Windows již nainstalovaná a naladěna na vzdálený přístup RDP / TeamViewer, SLIK.

Používáme samotné bios

Pokud můžete vstoupit do BIOS, lze s ním nastavení resetovat. To je pohodlné, protože nemusíte otevírat systémovou jednotku/tělo notebooku a provést manipulace uvnitř něj. I v tomto případě je však žádoucí být velmi opatrný, protože existuje riziko ještě více zhoršení situace.

Postup resetování nastavení se může mírně lišit od popisů popsaných v pokynech v závislosti na verzi BIOS a konfiguraci počítače. Krok.by.krok pokyny jsou následující:

 • Zadejte BIOS. V závislosti na modelu základní desky, verzí a vývojáře to mohou být klíče od F2 do F12, kombinace klíčů FNF2-12 (nalezených v notebookech) nebo smazat. Je důležité, aby se před načtením operačního systému naložilo stisknutí potřebných klíčů. Na obrazovce lze napsat, který klíč je třeba kliknout na vstup do BIOS.
 • Bezprostředně po vstupu do BIOS musíte najít položku „Nastavení zatížení“, která je zodpovědná za resetování nastavení ve stavu továrny. Tato položka se nejčastěji nachází v sekci „Exit“, která je v horní nabídce. Je třeba si uvědomit, že v závislosti na samotném BIOS se název a umístění bodů může mírně lišit.
 • Jakmile jste tuto položku našli, musíte si vybrat a stisknout Enter. Pak budete požádáni o potvrzení závažnosti záměrů. Chcete.li to provést, klikněte na Enter nebo Y (závisí na verzi).

Resetování nastavení BIOS do stavu továrny není něco obtížného být příliš zkušenými uživateli PC. Pokud jste se však rozhodli o tom, doporučuje se dodržovat určitou opatrnost, protože stále existuje riziko poškození počítače.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

resetovat, bios, notebooku, lenovo
| Denial of responsibility | Contacts |RSS