Jak skenovat dokumenty? Tipy a užitečné vybavení

Skenování. Proces převodu fyzických listů na elektronickou podobu. Nejčastěji je tato možnost užitečná, pokud je nutné rychle poslat soubor jiným lidem, zkopírovat nebo chránit v případě poškození papírové verze.

Skenování. Proces převodu fyzických listů na elektronickou podobu. Nejčastěji je tato možnost užitečná, pokud je nutné rychle poslat soubor jiným lidem, zkopírovat nebo chránit v případě poškození papírové verze. Digitální kopie jsou také užitečné pro pohodlné ukládání účtů a příjmů, které se často ve verzi papíru často zmizí, ale někdy se ukázaly jako nezbytné, například při podávání stížnosti. Tato možnost také umožňuje chránit rodinné fotografie a pamětní dokumenty před poškozením, které mají velkou hodnotu.

Samotný postup nevyžaduje přístup ke specializovanému vybavení. Je nutné pouze, aby tiskárna byla vybavena touto funkcí.

Skenování dokumentů [Pokyny k kroku]

Pokud je skener (tiskárna all-in-one) již připojen k počítači a nainstalovaný software pro práci s IT-můžete tento krok přeskočit.

Samotné připojení obvykle nepředstavuje nic komplikovaného: stačí zapnout skener/tiskárnu do sítě a připojit jej kabelem USB s PC (jako v níže uvedeném diagramu).

provést, skenování, dokumentu, počítači

.

Problémy nejčastěji nastávají s instalací a nastavení ovladačů

1) Máte ovladač a programy pro skenování kompaktního disku

Snad nejvýhodnější možnost. Pokud máte takový disk, je s ním nainstalováno vše a PC/notebook vidí skener. s největší pravděpodobností nepotřebujete můj článek (alespoň první 2 díly).

2) Windows byla automaticky schopna určit zařízení

Pokud neexistuje žádné CD, ale při připojení skeneru s Windows, automaticky zvedla a nainstalovala pro něj ovladač. Už to není špatné! (cm. Obrazovka je nižší, než vypadá okno, když bylo pro připojené zařízení dodáno „palivové dříví“)

Poznámka!

Mimochodem, moderní Windows 10 (a 11.) v tomto ohledu je docela dobrý systém. Automaticky najde ovladače i pro poměrně staré zařízení. Mimochodem, zde také doporučuji nástroje pro automatické obnovu řidičů.

Přesto vám přesto doporučím jít do správce zařízení a zkontrolovat, zda existují nějaké žluté vykřičníky (signalizující problematické ovladače/jejich nepřítomnost) před skenerem. Vidět o tom. Trochu níže.

Nejnepříznivější scénář. Nejprve tedy otevřeme správce zařízení (za tímto účelem stiskněte Winr. A do úvodního okna zadejte příkaz devmgmt.MSC). Cm. Příklad níže.

Spuštění správce zařízení. Devmgmt.MSC

Dále věnujte pozornost kartám „Ostatní zařízení“. „Zařízení pro zpracování obrázků“. Pokud ovladač není nainstalován na skeneru, měli byste vidět jedno zařízení se žlutou vykřičníkem (jako v příkladu níže).

Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a otevřete své vlastnosti.

Poté na kartě „Informace“: Ve sloupci „Vlastnosti“ vyberte „Zařízení“ a zkopírujte první řádek z hodnot (viz viz. Snímek obrazovky níže).

Tato řada obsahuje Vid a PID (jedinečné identifikátory „železa“, každé vybavení, které mají své vlastní, jedinečné). Znáte je, můžete ručně najít řidiče tohoto zařízení.

READ  Je možné připojit vzduchové ponorky k Samsungu

Poté vložte zkopírovanou čáru do kterékoli z vyhledávačů (Google, Yandex atd.) a hledat. Téměř jistě na prvních 3-5 webech zjistilo, že bude možné stáhnout požadovaného ovladače. Zbývá si stáhnout/nainstalovat. Snižuji tento krok.

Pokud jste nenašli ovladač pro skener (nebo ve svém oknním systému Windows). existují dva východy: existují dva východy:

 • Vyzkoušejte valantský program (automaticky detekuje většinu skenerů, tiskárny all-in-one atd. Kancelářské vybavení a umožňuje vám s nimi pracovat bez „nativních“ řidičů);
 • Jako možnost můžete dát virtuální stroj (s potřebným systémem Windows, pod kterým je ovladač pro skener) a z něj skenovat skenování.
provést, skenování, dokumentu, počítači

Valuecan automaticky našel skener a je připraven z něj získat obrázek!

Mimochodem, pokud jednáte se starým vybavením. Je možné, že nebude mít řidiče (t.E. Všichni ovladače na skeneru budou jednoduše komprimováni v archivu).

V tomto případě budete muset otevřít tento archiv, poté znovu otevřít správce zařízení, najít skener a zahájit aktualizaci řidiče (viz viz. Příklad níže).

Dále v okně uveďte, že aktualizace bude provedena v ručním režimu.

Hledat na tomto počítači (klikněte)

Zadejte složku, kde jste rozbalili soubory, a klikněte na „Další“.

Označte složku pomocí ovladačů (klikněte)

provést, skenování, dokumentu, počítači

Windows bude myslet na několik sekund, a pokud byl načten potřebný ovladač, uvidíte okno o úspěšné instalaci.

Poté byste ve správci zařízení měli vidět název skeneru bez vykřičník a Červené kříže (viz viz. Snímek obrazovky níže).

Skenování smartphonu

Toto je první aplikace, ze které chci začít. Instalace disku Google vám umožní nejen získat rychlý přístup k cloudovému disku ze smartphonu, ale také příležitost získat skenování.

Ukážu několik snímků obrazovky níže, jak se to dělá.

1) Po instalaci a spuštění aplikace, v rohu obrazovky (na první obrazovce) uvidíte „plus“ (viz viz. Snímek obrazovky níže). Stisknutím jejího stisknutí se před vámi objeví nabídka. vyberte možnost „Skenování“.

Dále zadejte kameru do dokumentu, který potřebuje (v mém příkladu jsem právě vzal pravidelný notebook. byla to angličtina. Abeceda) a vyfoťte.

Ihned po tomto, aplikace automaticky zpracovává dokument (odstraňte „vlny“ na listu, zkuste otočit list správným směrem, oříznout okraje, nastavit jas. obecně to udělá jako skenování).

Mimochodem, stále doporučuji ručně řezat okraje listu. Chcete.li to provést, klikněte na ikonu „Carding“ (viz. Šipka 4 na obrazovce níže).

Pak označte hranice listu: bude přesně řezán podél obrysu. Mimochodem, všimněte si, že Disk Google vám umožňuje vybrat barvu listu: Dokument můžete vyrobit černobíle, nebo jej můžete nechat s barvou (jak to střílelo). Cm. Obrazovka níže.

Po dokončení zpracování stačí kliknout na „zaškrtnutí“ a dokument bude uložen ve formátu PDF na cloudovém disku. Pak s tím můžete pracovat jako u jakéhokoli jiného souboru tohoto formátu. Výhodně!

Všiml jsem si, že tato možnost na Disku Google je zdarma a podle mého názoru to funguje 100%.

Pro ty, kteří nemají dostatek příležitostí pro Disk Google, doporučuji věnovat pozornost aplikacím níže. Mají vlastní rybář.

Camscanner. Telefon PDF Creator

READ  Jak vyčistit počítač do tovární nastavení

Velmi populární aplikace (již více než 40 milionů. Uživatelé po celém světě!), což vám umožní vytvořit skutečnou digitální knihovnu v telefonu.

Camscanner doslova několik kliknutí na obrazovku vám umožní skenovat a převést vše, co chtěli: šeky, pasy, poznámky, účty, vizitky, certifikáty atd.D.

Souhlasím, mít digitální kopii mnoha takových věcí nebude zbytečné (může to opravdu pomoci v případě jakýchkoli otázek. ).

 • Program vám umožňuje rychle digitalizovat dokumenty a uložit je ve formátech JPG, PDF (je podporován, včetně vytvoření souborů s více stránkami);
 • Ve volné verzi budou mít soubory malý vodoznak;
 • Schopnost načíst dokumenty do cloudových skladeb (ve volné verzi je období omezeno na 7 dní);
 • Aplikace má docela dobré filtry, které automaticky optimalizují skenování, a poskytují vysokou čitelnost textů a kvalitu grafiky na skenování;
 • Možnost rychlého vyhledávání mezi dokumenty (pokud máte stovky naskenovaných souborů. Poté pomocí aplikace rychle najdete požadovaný dokument, t.Na. V procesu vyhledávání může CamScanner rozpoznat text v souborech PDF!);
 • Aplikace samozřejmě umožňuje filtrovat dokumenty skupinou, třídit podle jejich jména, datum stvoření atd.D.;;
 • Existuje příležitost zabalit tyto dokumenty, které mají pro vás nějakou zvláštní hodnotu.

Drobné skener: Skenování doc na PDF

Malý skener. Sprirs of Application (od vývojářů)

Velmi malá aplikace, která vám umožní rychle naskenovat dokument, příjmy, kontroly atd. (Drobné skener funguje stejně dobře jak s barevnými dokumenty, tak s černobílými).

Umožňuje uložit soubory do formátu PDF nebo JPG (BMP) a poté je odeslat e-mailem nebo nahrát na cloudové disky Google, Dropbox a PR.

 • Tři režimy skenování: v barvě, v odstínech šedé, v černé a bílé;
 • Automatické řezání hranic listu;
 • Několik úrovní kontrastu (pomáhá aplikaci vytvářet vysoce kvalitní skenování i z příliš jasných tiskových publikací);
 • Několik velikostí stránek (celý list A4, polovina listu atd.);
 • Schopnost chránit dokumenty pomocí hesla;
 • Rychlé a pohodlné prohlížení skenování (program vytváří miniatury pro každý dokument).

Clear Scanner: Skeny PDF zdarma

Clear Scanner. Sprirs of Application (od vývojářů)

Clear Scanner je bezplatný skener dokumentů pro Android. Zdůrazňuje z jiných aplikací skutečnost, že s jeho pomocí můžete získat poměrně vysoko kvalitní skenování bez vodoznaků.

Rovněž stojí za zmínku, že program neomezuje počet naskenovaných dokumentů (nebo listů). Souhlasím, pro produkt zdarma je to docela cool?!

 • Rychlé automatické zpracování dokumentů;
 • Aplikace nezávisle odhaluje okraje naskenované listy;
 • Několik filtrů, které vám umožní dosáhnout vysoce kvalitních skenů;
 • Několik barevných režimů: v barvě, v šedé barvě, v černé a bílé;
 • Různé velikosti stránek: Dopis, Legal, A4 a další.;;
 • Schopnost odesílat e-mailem celý dokument i jeho jednotlivé stránky;
 • Schopnost posílat skenování do „Clouds“: Dropbox, Evernote, Onedrive, Skydrive, Google Drident a další.

Jak to správně skenovat skenerem

 • Nejprve musíte otevřít nabídku programu a vybrat „Z skeneru nebo kamery“
 • Pak musíte nainstalovat nastavení procedury. Závisí to na tomto kroku, na jakém konkrétním obrázku na konci získáte: barva nebo h/b.
 • Zahájíme postup a ukládáme výslednou digitální verzi obrázku.

Kde najít řidiče pro tiskárnu

Často ztratíme řidiče, které jsou zahrnuty do počítačových zařízení.

Pokud poprvé připojíte tiskárnu k počítači a nemáte k ní diskový software, postupujte podle následujících pokynů pro úspěšné skenování:

 • Připojte tiskárnu k počítači a zapněte obě zařízení;
 • Na počítači musíte otevřít správce zařízení. Chcete.li to provést, klikněte na kombinaci klíčů WinPause;
 • Vlevo v položce nabídky vyberte vlevo „Správce zařízení“;

Tlačítko skeneru

Většina tiskáren HP provádějících postup skenování má na předním panelu speciální tlačítko stisknutím nabídky skenování stisknutím stisknutím tlačítka. Je to o něco rychlejší než pohledat a zahájit program. Současně se neztratí žádné uživatelské schopnosti podrobných nastavení.

 • Nejprve musíte opakovat všechny body z první metody, ale pouze do druhého inkluzivního. Provedeme tedy nezbytnou přípravu na skenování souboru.
 • Dále najdeme tlačítko skenování na předním panelu zařízení a pokud je tiskárna zcela russifikována, můžete bezpečně hledat „skenování“. Stisknutím tohoto tlačítka spustí speciální program na počítači. Samotný postupem začne okamžitě poté, co uživatel stiskne odpovídající tlačítko na počítači.

Tato možnost skenování se může zdát jednodušší než první. Existují však určitá omezení, která jim neumožňují používat. Například tiskárna nemusí mít černou nebo barevnou kazetu, která je obvykle relevantní pro proudová zařízení. Skener neustále zobrazuje chybu na displeji, kvůli kterému bude výkon celého panelu ztracen.

Výsledkem je, že tato metoda je pohodlnější, ale ne vždy k dispozici.

Paint Program

Toto je nejjednodušší způsob, který vyžaduje pouze nainstalovaný operační systém Windows a sadu standardních programů, mezi nimiž musí být přítomna barva.

 • Nejprve musíte nainstalovat tiskárnu a připojit ji k počítači. Rozumí se, že tato fáze již byla předána, takže jsme jednoduše položili potřebný dokument s přední stranou na sklenici skeneru a zavřeli jej.
 • Dále nás zajímá výše uvedený program malování. Spusťte to jakýmkoli pohodlným způsobem.

To je místo, kde je analýza prvního a nejjednoduššího způsobu.

Standardní okna

Operační systém Windows obsahuje nástroj stanovený ve výchozím nastavení, který vám umožňuje rychle a pohodlně skenovat dokumenty z tiskárny. Jeho zvláštností spočívá v přítomnosti předběžné konfigurace a třídění připravených souborů. Celý postup vypadá následovně:

  Přejděte do nabídky „Start“ a pomocí vyhledávání najděte aplikaci „Faxes a skenování Windows“.

Dnes jste byli seznámeni se čtyřmi metodami skenování z tiskárny Canon do počítače. Poté můžete jít přímo na tisk. Mimochodem, popis této operace je také popsán v samostatném článku na našem webu, seznámení s ním je k dispozici na níže uvedeném odkazu.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS