Jak formátovat paměťovou kartu na smartphonu? Úplný reset. tvrdý resetování pro Android

Software

Přístup k velkému počtu bezplatného obsahu, aplikací a her vede ke skutečnosti, že se uživatel staví na smartphonu Android Mnoho různých nástrojů a zábavních řešení. Mnoho z nich je analog nebo alternativa ke standardním aplikacím pro OS Android.

Jakmile jsou nainstalovány nové aplikace, je vyplněna paměť zařízení, četné odpadky. Problém této situace je v tom, že výkon samotného operačního systému znatelně klesá ze znečištění. Můžete pozorovat, jak se telefon zpomaluje, otevírá stránky prohlížeče po dlouhou dobu, spustí aplikace po dlouhou dobu.

Telefon může být spontánně odpojen, přejde na restartování. Nebo zcela přestane normálně fungovat.

Zde se logické a logické řešení jeví jako jednoduché odstranění nevyužitých programů a her. Ale buďte připraveni na to, že to nepřinese požadovaný účinek.

Zde jsou 2 možná řešení. Jedná se o resetování do továrního nastavení nebo formátování.

Jak rozumíte, úkolem formátování je vrátit telefon předchozího výkonu a výkonu odstraněním různých odpadků, zbytkových souborů, které již nejsou vymazány.

Postarejte se o svůj účet Google

Bez ohledu na to, jak to zní divně, ale pamatujte si své uživatelské jméno a heslo. Chcete.li to provést, přejděte do nabídky „Nastavení“, klikněte na účet a podívejte se tam uživatelské jméno. Právě tam budete muset zadat heslo. Pokud si to nepamatujete, proveďte restaurování. Naštěstí je tlačítko pro obnovení ve stejné sekci.

Jen mějte na paměti: Pokud jste obnovili zapomenuté heslo, pro případ, že byste měli počkat 24 hodin, než zařízení upustíte, protože služby společnosti Google nemusí okamžitě „pamatovat“ svá nová data.

provést, nastavení, továrny, telefonu

Jak tvrdě resetovat prostřednictvím nastavení

Otevřete položku „obnovení a resetování“. Nezapomeňte zálohovat.

Poté klikněte na „Resetovat nastavení telefonu (tablet PC)“.

Pokud je nastaven grafický klíč nebo heslo, musíte jej zadat.

Poté budou všechna data vyhrazena z vnitřní paměti zařízení.

Na Android 8.0 oreo a vyšší

Nabídka „Cetaches“ v Androidu 8.0 podstoupily silné změny

READ  tyto uniklé náčrty odhalují tajemný telefon oneplus. fotoaparát oneplus 8t

Na Meizu

V FlyMe OS se cesta k funkci liší od skladu Android: GO „Nastavení“ → „On Telefon“ → „Paměť“ → „Reset nastavení“.

Označte položku „odstranění dat“ a klikněte na „Obnovit“.

provést, nastavení, továrny, telefonu

Na Xiaomi

V MIUI vývojáři skryli funkci resetování továrního resetování v „Další nastavení“. Sledujte instrukce videa:

Jednotka USB je také vyčištěna na chytrých telefonech Xiaomi, takže se starejte o vytvoření zálohy předem, pokud chcete uložit fotografie, zvuk a další soubory.

Pomocí hardwarových klíčů

V některých případech nemusí dotykový displej zařízení fungovat. Poté bude možné resetovat nastavení na Androidu do továrny pouze pomocí speciálních manipulací a stisknout určité kombinace hardwarových klíčů

Vytáhněte klíč zařazení, a tím zcela vypněte gadget.

Přejděte do režimu obnovy. Akce, které je třeba provést, se liší v závislosti na výrobci zařízení.

Vyzvedněte klíč napájení a klíč s redukcí objemu.

Držte klíč napájení a klíč hlasitosti po dobu 10 sekund. Poté, stejných 10 sekund, udržujte klíč ovládání hlasitosti uprostřed, zatímco pokračujte v upínání klíče pro zařazení. Když se objeví logo společnosti, uvolněte klíč napájení. Poté, co se objevíte na obrazovce robota s rychlostními stupni, přesuňte prst na tlačítko Zvýšení hlasitosti. Uvolněte klíč po zeleném proužku stavu boty.

Stiskněte napájecí klíč a obě tlačítka zodpovědná za změnu úrovně hlasitosti. Dále uvolněte tlačítka a klikněte pouze na klíč zařazení. Udělejte to až do vzhledu vibrací. Poté několikrát několikrát stiskněte tlačítko hlasitosti. Pak zbývá pouze stisknout klávesy na svazek a zapnout zařízení dohromady.

Vytáhněte klávesu napájení a tlačítko Redukce objemu. Když se objeví znak jihokorejské společnosti, vydejte klíče na jednu sekundu a poté na ně klikněte znovu. Držte je, abyste se dostali do režimu obnovy.

Stiskněte tlačítka napájení a zvýšení hlasitosti. Po vzhledu loga uvolněte napájecí klíč a pokračujte v udržování pouze jednoho tlačítka.

Nejprve podržte klíčové klíče z výkonu a hlasitosti. Poté podržte tlačítka napájení a redukční tlačítka.

Udržujte tlačítka „domov“, napájení a hlasitost, která je třeba seznámit

Stiskněte tlačítko Zvýšení hlasitosti a tlačítko napájení Pomocí klipu klikněte na tlačítko utopeného resetování, pokud existuje. Když se obrazovka rozsvítí, klikněte na několik sekund, tlačítko napájení. Dále vydejte tuto klíč a několikrát stiskněte tlačítko zodpovědné za zvýšení hlasitosti zvuku.

Když se dostanete do nabídky obnovy, měli byste si vybrat datovou položku vymazání nebo podobnou. Pokud obrazovka nereaguje na dotek, přesuňte se podél položek nabídky pomocí kláves ke snížení a snížení objemu, stejně jako tlačítko napájení.

READ  Jak provést procento nabití na zařízení iPhone 11

V odpovídajícím bodě musíte kliknout na tlačítko Resetování továrny.

Souhlasíte se systémem, který varuje o následném odstranění dat.

Po provedení úplného resetu vyberte Systém restartu. Tím se restartuje zařízení.

Proč potřebujete tvrdé propuštění

Funkce úplného resetování nastavení je zapotřebí, když došlo v zařízení, které nelze opravit jinými způsoby, což nelze opravit jinými způsoby, které nelze opravit jinými způsoby. Současně nebudou smazána data z externích karet (SIM, paměťová karta). Aby bylo možné smazat data z paměťové karty nebo vymazat celou interní paměť telefonu, bude nutné si to vybrat před restartováním systému.

  • Jdeme do nabídky telefonu, nastavení.
  • Jdeme do části „Vytvořená.v paměti“ a vybereme položku „Resetovat na tovární postoje“. Toto je nejběžnější možnost, detaily se mohou lišit. Například namísto nabídky „Vytvořená paměť“ může být vybíjení v nabídce „Ochrana osobních údajů“, „Obnovení a resetování“.
  • Chcete-li odstranit všechna data z paměťové karty, můžete vybrat pero „Vyčistit SD-kartu“.

Nemělo by být zapomenuto, že v závislosti na telefonu a verzi operačního systému se název položek nabídky od nich může lišit.

Proč musíte hodit chytrý telefon do továrního nastavení

Mnoho uživatelů se opravdu zdá, že vypouštění telefonu je to, co musíte udělat, pouze před prodejem zařízení novému uživateli, ale vše je trochu složitější a někdy musíte vypouštět mnohem častěji než před nákupem nový smartphone a prodej starého.

Například resetování smartphonu se může hodit v době, kdy váš smartphone právě začal pracovat špatně a nelíbí se vám, že se to začalo zpomalovat. V tuto chvíli bude užitečné jednoduše uložit všechna potřebná data, včetně fotografií a videí, a provést kompletní propuštění. Poté nakonfigurujte smartphone jako nový (a ne obnovení z kopie) a můžete bezpečně použít všechny výhody čistého systému, ve kterém nejsou žádné přebytečné systémové odpadky a kousky starých aplikací.

I když jste aplikace odstranili, mohou stále hodně opustit.

V některých případech může vypouštění smartphonu pomoci, pokud jste z něj zapomněli heslo. Je pravda, že vás to nezachrání před potřebou zadat váš účet. Jinak nic nebude fungovat a vy zůstanete s polovičním aktivovaným zařízením.

Před prodejem smartphonu musíte samozřejmě upustit telefon. Proč někomu dát zařízení s vašimi osobními údaji? Jak tedy správně upustit telefon? Existují tři způsoby najednou, které začneme zvážit od nejjednodušších.

READ  Jak připojit sluchátka QCY k telefonu

Zálohování

S rootskými právy provedou program zálohování Titanium úplnou nebo selektivní zálohování aplikací, včetně dat a nastavení. Podrobný popis funkcí aplikace v článku „Rezervní data v Androidu a její tvorba pomocí zálohování Titanium“.

Obnova TWRP se používá nejen k instalaci vlastního firmwaru, ale také k vytvoření záložní kopie. Obnova TWRP navíc ví, jak vytvořit úplný obrázek systému, který v případě neúspěšného zavedení úprav nebo jiných změn v systému vrátí systém zpět. Podrobnosti v článku „Pokyny pro použití TWRP Recovery“.

Jaký je reset nastavení

Určitě jste si všimli, že v sekci „resetování“ je až tři parametry:

Reset všech nastavení data neodstraní, ale jednoduše převádí zařízení na parametry, které byly nainstalovány během aktivace. Bude to hodino, pokud tam něco nenapustíte, a teď nevíte, jak vrátit všechno zpět. Implementace tohoto postupu ušetří všechny zavedené aplikace a údaje dostupné k dispozici.

Resetování nastavení sítě, respektive, zavádí všechna nastavení sítě do továrny. V tomto případě bude také smazán internetový profil vašeho operátora a DNS se vrátí zpět do originálu. Pokud jde o aplikace a zbytek dat, která byla před resetem, zůstanou na zařízení jako předtím, aniž by se kdekoli vzdali.

Obnovení tovární nastavení je nejzávažnější metodou odstraňování a obnovy dat do původního stavu. Kupodivu to neobsahuje slovo „vypouštění“ ve svém názvu. Poté nebudou na zařízení žádné známky, že ho někdo použil. Budete to muset znovu nakonfigurovat a vybrat stejné parametry, jaké jste si vybrali s počáteční aktivací.

Jaký způsob, jak si vybrat, rozhodněte o situaci. Pokud se s zařízením nestalo nic kritického a právě jste změnili nějaký druh nadstavby a nyní nevíte, jak vrátit všechno zpět, vyberte resetování nastavení. Pokud existují problémy s internetem, resetujte síťová data. zpravidla to pomáhá. Pokud je zařízení prodáno nebo je s tím něco úplně špatného, ​​pomůže pouze plná obnova.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS