Pozdravy! Nic není v bezpečí před zhroucení a zejména nepříjemné, když k tomu dojde v procesu. Mezi typickými poruchami počítačové myši lze poznamenat následující: Ztráta výkonu v souvislosti s přebytkem kabelu nebo selhání klíčů v důsledku opotřebení. Pokud je vaše myš mimo provoz a práce s počítačem musí pokračovat, pak je tento materiál pro vás!

Pokud máte notebook, pak problém může být částečně vyřešen přepnutím na použití touchpad, který ho má. Ale klasické (stacionární) osobní počítače, touchpad a priori chybí.

Jak povolit a nakonfigurovat ovládání kurzoru

S myší nejsou žádné problémy. ukázal jsem kurzor, klikl na tlačítko a otevřel okno, spustil dokument, otočil aplikaci, nazval kontextovou nabídku atd. Je trochu obtížnější používat klávesnici výhradně, ale pro nás a já neexistujeme!

Před zapnutím režimu nezapomeňte vytáhnout myš ze systémové jednotky nebo notebooku. S touchpadem nejsou k výrobě nutné žádné manipulace.

Chcete.li přepnout ovládací prvek z myši na klávesnici, musíte kliknout na kombinaci kláves AltshiftNum Lock a poté potvrdit zahrnutí emulátoru do okna, které se objeví.

Důležité: Používejte tlačítka pouze na levé straně klávesnice, jejich stisknutím pravým v tomto režimu nepřinese žádný smysl!

Ve stejném okně vám systém nabídne jít do centra zvláštních schopností, kde můžete vytvořit podrobnější nastavení ukazatele.

Se zanedbaným emulačním režimem se v systému systému objeví malá ikona myši. To bude znamenat, že režim řízení je připojen a můžete jej použít v plném rozsahu.

.

Tlačítka „5“ a „0“ nepohybují kurzor, hrají roli tlačítek Rychlé dvojité stisknutí „5“ povede ke standardnímu dvojitému kliknutí. To znamená zvýraznění a otevření konkrétního souboru nebo zkratky.

READ  Přenos dat Samsung do Huawei

Klávesy posunu a Ctrl pomáhají zrychlit nebo zpomalit pohyb ukazatele. Můžete si všimnout nastavení těchto funkcí s počáteční scénou nastavení parametrů (viz. Screech výše).

Po obnovení výkonu myši nebo zakoupete nový, emulační režim lze vypnout stisknutím stejné kombinace klíčů, která byla použita k zapnutí, AltshiftNum Lock.

Otevřete plochu pomocí klávesnice

Když stisknete klávesy Windows D, přejdete na plochu z jakéhokoli programu. Bez ohledu na to, zda chcete vybrat operační systém, zrušit kontrolu disku nebo zadat heslo Windows, to vše lze provést pomocí kláves se šipkami a tlačítka Enter.

blank

Instalace kombinací pro spuštění programů

Pokud chcete, aby se tento nebo tento program otevíral po upnutí určitých klíčů, postupujte podle následujících akcí:

  Otevřete vlastnosti zkratky týkající se vybraného programu

Ovládání myši pomocí klávesnice

I když vyberete metodu ovládání počítače pomocí smartphonu, musíte nejprve nějak najít a stáhnout speciální program V každém případě je první věc, kterou musíte udělat, aktivovat funkci správy kurzoru myši přes klávesnici.

Říkáme vám, jak to zapnout bez použití myš. Pokyny pro Windows 7:

Jeden

 • V okně, které se otevírá, stiskněte klávesu „Tab“, dokud není zaostřeno „zjednodušení práce s myší“. Kliknutím na „Enter“ přejdete do této sekce „Centrum pro speciální příležitosti“.
blank

Od této chvíle lze k ovládání ukazatele myši použít následující klíče:

 • Přesun doleva/doprava/dolů/nahoru: Num 4/6/2/8, v tomto pořadí (NUM. Numerické klávesy na pravé straně klávesnice). Pokud to nefunguje, zapněte/deaktivujte „Num Lock“.
 • Stisknutím (klikněte) levým tlačítkem myši. klíč „/“ (lomítko) nebo „÷“ (divize).
 • Klikněte pravým tlačítkem. klíč „.“ (mínus).
 • Klikněte na „Win S“ kdekoli na obrazovce a poté zapadněte do zobrazeného vyhledávacího řádku. „Ovládejte ukazatel“. Vyberte se šipkami na prvku klávesnice „Spravujte ukazatel myši z klávesnice“ a klikněte na „Enter“.
 • Po jeho zvolení stiskněte „Gap“. Chcete.li se zaměřit na posuvníky, můžete jej použít k přesunu karty. šipky klávesnice.
READ  Společnost Ather Energy slavnostně otevřela svou první maloobchodní prodejnu ve městě radosti Kalkata

Řídicí klíče ukazatele myši v systému Windows 10 jsou stejné jako v systému Windows 7.

Začněme tedy studovat možnost neextremu, jak ovládat počítač bez myši. Koneckonců, jak říká slavné lidové přísloví: „Zahřívané, to znamená ozbrojené!““

Chcete.li zahrnout schopnost ovládat kurzor na obrazovce monitoru bez pomoci myši, musíte provést řadu akcí:

 • V levém dolním rohu obrazovky najděte tlačítko „Start“, stiskněte jej a vyberte položku „Ovládací panel“.
 • V okně, které se otevírá, vyberte kategorii „Zvláštní příležitosti“.
 • V nově vznikajícím novém okně jsou záložky, mezi nimiž si musíte vybrat jeden s nadpisem „Reliéf při práci s klávesnicí“.
 • Zaškrtnutí naproti řádku „Ovládání z klávesnice“ není nutné! Měli byste pouze kliknout na tlačítko „Podobné nastavení ovládacího prvku“.
 • Zdálo se, že další okno pod nadpisem „Nastavení kontroly indikátoru z klávesnice“.

Nyní byste měli udělat následující: Jak ovládat počítač bez myši

 • Nainstalujte zaškrtnutí naproti řádku „Zapněte ovládání ukazatele z klávesnice“;
 • Pokud existuje potřeba, můžete nakonfigurovat rychlost, se kterou se ukazatel přesune;
 • Po znění „Použijte ovládací prvek z klávesnice, pokud Num Lock:“ Vyberte možnost „Zakázat“.

Jak používat PC, pokud neexistuje myši

Jakákoli verze systému Windows má režim myši, který je aktivován kombinací řadicích kláves Shift Alt (Left) Num Lock.

Doporučuji, abyste to okamžitě udělali kliknutím na odpovídající bod.

Při aktivaci tohoto režimu se ikona objeví v zásobníku systému zobrazující počítačovou myš. Současně se ovládání kurzoru provádí pomocí klíčů digitální klávesnice. těch, které zobrazují šipky.Pro kliknutí se používá tlačítko 5. Minus značka přepne na pravé tlačítko myši a zpět

Takovou „virtuální myš“ můžete použít stejným způsobem jako obyčejná, včetně na internetu a dokonce i v počítačových hrách. V jakých případech je vhodné uchýlit se k takovému rozhodnutí, je pro mě obtížné odpovědět. s výjimkou příliš rychlých střelců, když hrajete pro odstřelovače, pro přesnější tip, získat zaručenou headshot.

READ  Jak zjistit, který SSD na počítači

Rychlost kurzoru v tomto režimu je ve srovnání s kontrolou konvenčního manipulátoru příliš malá. Musíte však jednat rychle. je nepravděpodobné, že budete moci pomalu zaměřit a střílet nepřítele, kromě toho, že to samé, bez spěchu karavanu.

Nevýhody, jak jste již pochopili, zahrnují nízkou rychlost pohybu kurzoru. od zvyku je to velmi nepříjemné.

Například například v prohlížeči, který má být přepínán mezi kartami nebo kliknutími podle odkazu, můžete použít tímto způsobem místo obyčejné myš. zejména pokud alternativy nijak zvlášť nejsou.

Další hlavní pohyby pomocí klávesnice

Na starých systémech při instalaci oken se stává, že myš nefunguje před instalací ovladačů. Pomocí klíče karty se přesuňte podél řádků a prvků, pokud potřebujete uvést kontrolu do shody dohody nebo jakékoli jiné pomocí klíče. aktivujte vyhrazenou možnost nebo tlačítko, použijte Enter (někdy Gap). Alte pomůže v nabídce prohlížeče (tři body).

Pro plné velikosti klávesnice.

Zní to signál a náznak; Potvrďte kliknutím na Enter

Žít bez počítačové myš je obtížné, ale možná doufám, že moje tipy pomohou přežít obtížnou dobu jeho nepřítomnosti!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS