Výstup digitálního zvuku AMD HDMI: žádný zvuk nebo chyba „nepřipojeno

Ahoj všichni! Dnes jsem narazil na jeden problém, nebo spíše chybu: „AMD HDMI Output digital audio. není připojen!“. Obecně jsem přemýšlel a přemýšlel, co mám dělat, ale přesto se mi podařilo problém vyřešit. A dnes v tomto článku uvedu několik tipů a opatření, která je třeba učinit. Nejprve vám řeknu, proč k této chybě dochází.

Výstup AMD HDMI je v podstatě zvukový výstup na kabelu HDMI a nejčastěji se vyskytuje při připojení notebooku nebo počítače k jinému externímu zařízení. Tento problém jsem měl, když jsem připojil televizor. V tomto případě byl obraz k dispozici, ale chyběl zvuk. Někdy se dokonce stává, že se chyba vůbec nezobrazí, ale není slyšet žádný zvuk. Poté se ujistěte, že zvuk není na notebooku nebo počítači na nule, tj. posuňte posuvník úplně nahoru.

Po připojení televizoru nebo jiného zařízení by měl počítač automaticky přepnout zvukový výstup na jiné zařízení. Když to musíte udělat ručně, dochází k poruchám.

Je pravděpodobné, že ovladače jsou nefunkční nebo nejsou vůbec nainstalovány. Faktem je, že spolu s ovladači pro vaši grafickou kartu nainstalujete také „výstup AMD HDMI“, o kterém jsme hovořili dříve. Proto nemůžete vyvést zvuk.

Tato metoda je nejspolehlivější, protože ovladač stáhneme z oficiálních stránek výrobce vaší karty. Pokud znáte název své grafické karty, skvělé. Pokud neznáte celý název, přejděte do sekce „Videoadaptéry“ ve Správci zařízení a podívejte se na název.

Možná bude nutné změnit nastavení řídicího centra AMD Catalyst. jedná se o program, který se automaticky instaluje spolu s ovladačem. Chcete-li ji otevřít, klikněte pravým tlačítkem myši kdekoli na ploše.

AMD HDMI Output je název zvukového připojení přes kabel HDMI k televizoru, když je počítač napájen grafickým jádrem a procesorem AMD. Někdy se může stát, že v části správy zvuku systému Windows uvidíte, že tato možnost není připojena, což brání správnému přehrávání zvuku na televizoru nebo monitoru z počítače.

Jak přepnout zvuk na HDMI v systému Windows?

Ve Windows 10, Windows 8 a Windows 7 vypadají všechna tato nastavení přibližně stejně. Systém Windows 10 trochu skryl ovládací panel zvuku. Ale to nevadí, najdeme ho!

Nejčastěji je nutné výchozí přehrávací zařízení změnit ručně. Ve Windows 7 a 8 klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu zvuku v oznamovací oblasti a vyberte možnost „Zařízení pro přehrávání“. Pokud máte Windows 10, musíte také kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu zvuku, vybrat možnost „Otevřít nastavení zvuku“ a v novém okně přepnout na starý „Ovládací panel zvuku“.

V seznamu přehrávacích zařízení by se měl zobrazit televizor (LG, Samsung, Philips, Sony atd.). д.), ke kterému je náš počítač připojen přes HDMI a do kterého potřebujeme vyvést zvuk. Klikněte pravým tlačítkem myši na televizor a vyberte možnost „Použít výchozí“. Toto zařízení se může také nazývat „Digital Audio (HDMI)“, „AMD HDMI Output“, „AMD High Definition Audio Device“, „NVIDIA High Definition Audio Device“ atd. д.

Vedle ikony televizoru se zobrazí zelená ikona a zvuk z počítače by měl být přehráván přes reproduktory televizoru.

Pokud jste toto všechno provedli, ale do televizoru nejde žádný zvuk, zkontrolujte, zda jste na televizoru nezvýšili hlasitost nebo zda je televizor ztlumený. Stává se, že se televizor nezobrazí v seznamu zařízení pro přehrávání. Pokud se tak stane, zkuste zaškrtnout políčka „Zobrazit odpojená zařízení“ a „Zobrazit odpojená zařízení“. Pokud se poté zobrazí televizor (se stavem „Vypnuto“), klikněte na něj a vyberte možnost „Povolit„. Pak jej nastavte jako výchozí zařízení.

V systému Windows 10 můžete změnit výstupní zvukové zařízení přímo v nastavení. Jednoduše vyberte televizor v nabídce „Vybrat výstupní zařízení“ (pokud tam je). V mém případě je to model monitoru (mám monitor s reproduktory) a „Intel’s Audio for Displays“. V závislosti na grafické kartě nainstalované v počítači a připojeném televizoru se může zařízení lišit.

Častěji se stává, že televizor prostě není na seznamu a zvuk na něj nelze přepnout. V tomto případě je třeba zjistit, v čem by mohl být problém. Pokud je to možné, připojte k televizoru další počítač pomocí stejného kabelu HDMI. Nebo připojte tento počítač k jinému televizoru. Můžete zkusit vyměnit samotný kabel.

Co dělat, když počítač nevysílá zvuk do televizoru přes HDMI?

Kromě experimentů s výměnou zařízení, kabelů atd. д., lze použít některá další řešení pro případné vyřešení problému se zvukovým výstupem do reproduktorů televizoru.

  • Aktualizace konfigurace zvukového a obrazového zařízení. Ve Správci zařízení na kartě „Zvuková, herní a obrazová zařízení“ musíme najít zvukovou kartu (moje je Realtek High Definition Audio) nebo samotné zařízení zvukového výstupu HDMI (Intel(R) Audio for Displays, „AMD HDMI Output“, „NVIDIA High Definition Audio Device“, „AMD High Definition Audio Device“) a odebrat je. Klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Odinstalovat“. Potvrzení odinstalace a následná aktualizace konfigurace hardwaru. Nebo ještě lépe, restartujte počítač. Nejprve odstraňte všechna zařízení, která mají v názvu „NVIDIA“, „AMD“, „HDMI“, „Intel for display“, „Microsoft“ atd. д. Pokud to nepomůže, můžete zkusit stejným způsobem odinstalovat zvukovou kartu. Grafickou kartu můžete také odinstalovat na kartě „Videoadaptéry“. Po restartování počítače by se měly ovladače nainstalovat automaticky.
  • Aktualizace ovladače zvukové a grafické karty. Z webových stránek výrobce grafické karty, která je nainstalována v systémové skříni nebo notebooku a ke které je připojen kabel HDMI, je třeba stáhnout nejnovější ovladač a znovu jej nainstalovat. Můžete také přeinstalovat ovladač zvuku. Tento soubor lze stáhnout z webových stránek výrobce notebooku nebo základní desky.
  • Ve stejném správci zařízení se na kartě „Zvukové vstupy a výstupy“ může zobrazit náš televizor, který je připojen přes HDMI a nevydává zvuk. Může být vypnuta. Musíte ji zapnout. Můžete ji také zkusit odinstalovat a znovu připojit. Odpojte kabel, restartujte počítač a připojte kabel zpět.
READ  Apple ID nelze použít k odemknutí

Měl jsem stejný problém, když jsem připojil televizor k počítači, obraz je tam, ale žádný zvuk. Tento problém byl téměř vždy vyřešen změnou výchozího výstupního zvukového zařízení na HDMI. Druhým nejúčinnějším řešením je odebrat zvukovou kartu ze správce zařízení (konkrétně zařízení HDMI, které je určeno pro displeje).

Jelikož je tento problém velmi kontroverzní a může mít mnoho řešení, byl bych vám vděčný, kdybyste se v komentářích podělili o užitečné informace. Popište řešení, které vám pomohlo dostat na velkou obrazovku nejen obraz, ale i zvuk. Nebo jen napište, které řešení z článku se vám osvědčilo. Sbohem!

Po nedávných událostech si připadám jako hochštapler, když píšu takové buržoazní příspěvky, ale přesto to nechám být, třeba se to někomu bude hodit.

zvuk na základní desce Asus M4A87TDvideokarta Asus Nvidia GeForce 9600 GT (jako tato, ale není to jisté) HDMI výstup, přes který je videokarta připojena kabelem k televizi

Výchozím výsledkem je video bez zvuku. Proč?

HDMI je rozhraní pro multimédia, tj.Video i audio, ale kabel se obvykle zapojuje do videokabelu. Některé grafické karty nemají dekodér zvuku.ч. Karty GeoForce 9600 nemají dekodér zvuku a fyzicky nejsou schopny přenést zvuk přijímaný přes PCI-Express do HDMI.

Řešení: Připojte speciální kabel (obvykle dodávaný s grafickou kartou) ke zvuku na desce. přes digitální konektor SPDIF a grafickou kartu.Vezměme si případ, jako je ten můj, kdy se šňůrka nenávratně ztratila. Koupit. nereálné, prostě ne online, i když na ebay je jich spousta za 7-10 liber za kus. Ale věc je docela primitivní, jen 2 dráty s konektory, když jsem se prohrabával v haraburdí Plezz Ring, našel jsem triviální drát se 4 zásuvkami a 3 dráty, jeden na každé straně jsem vyndal, takže tam jsou 2 vlevo, černá a bílá.

Nyní obrázky (omlouvám se, že je to všechno tak zaprášené), plná verze po kliknutí:

Připojte kabel, podívejte se, kde je bílý a kde černý vodič, červený je navíc, je ohnutý:

Konektor na základní desce je označen SPDIF_OUT, 4 piny,

ze 4, potřebujeme použít pouze dva, bílý drát jde úplně vpravo, černý nahoru. ten černý vlevo:

V nastavení zvuku v počítači přepněte výstup na HD Audio (VIA High Def, protože zvuk je na desce):

V nastavení grafické karty (ovládací panel NVIDIA) určete, kam se má vyvést video HDMI (a tam se také přenese zvuk):

A pokud jde o záměnu polarity, upřímně řečeno, nikdy jsem nenašel zapojení, takže jsem se připojil naslepo. Píchl jsem do základní desky (černá. bílá) a připojil ji křížově k videu (bílá. černá). nic nevyhořelo, ale žádný zvuk nevyšel. Odpojil vše, obrátil konektor na videu (černá. bílá). opět nic vyhořel a zvuk se objevil.

Čím méně kabelů, tím lépe, těžko s tím polemizovat. HDMI je univerzální rozhraní, které dokáže přenášet nejen vysoce kvalitní obraz, ale také zvuk. Umožňuje snížit počet kabelů, protože místo dvojice kabelů (pro zvuk a video) stačí jeden univerzální kabel. A pokud vezmeme v úvahu, že stačí několik metrů dlouhý kabel HDMI z běžné nabídky a dlouhý kabel se dvěma audio konektory si musíte připájet sami, ušetří to také čas.

Zvukový výstup HDMI se nezdá být složitým úkolem, ale má své nevýhody. Ne vždy se po připojení kabelu začne přenášet nejen obraz, ale také zvuk. V některých případech je třeba vyvinout větší úsilí.

Proč při připojení počítače k televizoru přes HDMI není slyšet zvuk??

Častou příčinou absence zvuku je připojení notebooku nebo počítače k nevhodnému konektoru HDMI (DVI). Jde o to, že přes port s tímto přesným označením se nepřenáší žádný zvuk. Používá se pouze jako analogový port DVI, ale je navržen jako rozhraní HDMI.

Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a vyberte možnost Ovládací panely. Klikněte na položku Hardware a zvuk. Klikněte na tlačítko Audio. Na kartě Přehrávání vyberte zvukové zařízení, které chcete použít.

Konfigurace obrazu na televizoru

Uvažujme situaci, kdy video deska poskytuje výstup na více video zařízení současně.

Klikněte pravým tlačítkem myši na plochu a z nabídky vyberte možnost „Rozlišení obrazovky“.

Klikněte pravým tlačítkem myši na plochu a v nabídce vyberte možnost „Rozlišení zobrazení“

Pokud připojený monitor ještě nebyl detekován, klikněte na „Najít“.

Pokud připojený monitor ještě není detekován, klikněte na „Najít“

Aktivace funkce „Duplikovat tyto obrazovky“ pro zobrazení stejného obrazu na monitoru počítače a televizní obrazovce. Klikněte na tlačítko „OK“.

povolit, zvuk, monitoru, přes

Aktivujte možnost „Duplikovat tyto obrazovky“, stiskněte tlačítko „OK“

Poznámka! Tato funkce se často používá při sledování videa ve vysokém rozlišení na televizoru.

Aktivujte funkci „Rozšířit tyto obrazovky“ a používejte obrazovky počítače a televizoru nezávisle na sobě. Stiskněte tlačítko „OK“.

Aktivujte funkci „Rozšířit tyto obrazovky“ a stiskněte tlačítko „OK“

Poznámka! Tato funkce se často používá k současnému sledování videa a práci na počítači nebo k přenosu hry na více než jednu obrazovku televizoru.

Funkce „Rozšířit tyto obrazovky“ je účinná na dostatečně výkonných počítačích, které v tomto případě zvládnou zadané úkoly.

Co byste měli zkontrolovat, pokud vestavěné reproduktory nefungují?

Než si začnete myslet, že jsou reproduktory vašeho monitoru poškozené, měli byste provést několik kontrol, takže se na ně podíváme, ale nejprve musíme říci to, co je zřejmé: zda má váš monitor vestavěné reproduktory? Především se ujistěte, že ne všechny monitory je mají.

Aby vestavěné reproduktory monitoru fungovaly, je třeba mít na paměti, že připojení k počítači nelze provést žádným způsobem, protože ne všechna video připojení mohou přenášet zvuk současně. Pokud máte monitor připojený k počítači přes VGA (D-Sub) nebo DVI v jakékoliv variantě, máte problém, protože aby fungoval zvuk, musíte monitor připojit přes HDMI, DisplayPort (nebo mini DP) nebo USB-C.

povolit, zvuk, monitoru, přes

Měli byste mít na paměti, že některé monitory, jak je znázorněno na obrázku výše, mají také zvukový výstup přes mini jack: tento jack je určen k přímému připojení reproduktorů nebo sluchátek s analogovým připojením, nikoli k připojení ke zvukové kartě počítače. Pokud měl váš monitor mini jack s označením „Audio in“, znamená to, že je to audio vstup a můžete k němu připojit zvukovou kartu PC, ale naprostá většina monitorů má spíše výstup než mini vstupní jack, takže v tomto případě to nebude fungovat.

READ  Sony Playstation Registrace

Proč při připojení notebooku nebo počítače není na televizoru přes HDMI slyšet zvuk?

Nejčastější příčinou absence zvuku přes HDMI při připojení notebooku nebo počítače k televizoru je nesprávná volba zařízení, které se má použít pro přehrávání. V předvolbách systému Windows můžete určit, které zařízení má být použito pro zvuk. Mohou to být vestavěné reproduktory v notebooku, externí reproduktory v počítači nebo reproduktory v televizoru, pokud používáte připojení HDMI.

Chcete-li tento problém vyřešit, musíte připojit televizor pomocí rozhraní HDMI, přejít do nastavení, najít seznam zařízení pro výstup zvuku a vybrat reproduktory v televizoru. Poté bude zvuk přenášen přes HDMI a vše bude fungovat správně. Níže vám ukážeme, jak to provést v systémech Windows 11, Windows 10 a Windows 7.

Jak povolit reproduktory na monitoru

Monitor s vestavěnými reproduktory sice neuchvátí vaši duši okouzlujícím zvukem a bohatstvím tónů, ale ušetří jednu zásuvku a místo na vašem stole. Reproduktory se samy od sebe nezapnou, proto je nutné vzít drát a natáhnout ho k systémové jednotce.

Manuální

Monitor musí být dodáván s nejméně 3 kabely: napájecí, video (DVI nebo VGA), audio (mini jack 3).5mm). Tyto šňůry jsou natolik odlišné, že je nereálné je zaměnit (pokud se vám přesto podařilo strčit VGA-šňůru do audio konektoru, pak jste rozbili základní desku). Vyberte si drát s konektorem mini jack. Na konci je obvykle zelená a odpovídá barvě zvukového vstupu na základní desce nebo zvukové kartě. Pokud jste byli rozmazlováni a neměli jste k dispozici šňůru. pořiďte si ji. Mini-jack otec-otec 3,5 mm. náklady minimální, slouží naprosto přesně. Připojte oba konektory: na monitoru a na systémové jednotce a postupujte podle následujícího kroku. 2. Vše je sloučeno, ale není slyšet žádný zvuk. Nemusíte být smutní, je možné, že jste ho nezapnuli primitivně, konkrétně jste nestiskli tlačítko zapnutí/vypnutí. Podívejte se pozorně, měla by být na panelu monitoru a nad ní ikona zvukového reproduktoru. Po jeho stisknutí se na obrazovce zobrazí obrázek přeškrtnutého nebo nepřeškrtnutého reproduktoru. Buďte kreativní, co to může znamenat (spojovník pravděpodobně znamená bez zvuku, nespojovník znamená, že zvuk je) a jednejte logicky. 3. Sloučeno, zapnuto, ale bez zvuku. Počkejte na šílenství, zkroťte svůj zápal a přejděte do nabídky nastavení zvuku operačního systému. V systému Windows to lze provést prostřednictvím nabídky Start. Ovládací panely. Zvuk. karta Přehrávání. Vlastnosti. v novém okně karta Úrovně. Povoleno projít přes ikonu zásobníku se stejnou ikonou reproduktoru. Pravděpodobně je tam někde zrádné klíště. Pokud ano, sundejte si ji. Nastavení úrovně hlasitosti v programu (a pokud je k dispozici, tak i příslušnými tlačítky na monitoru). 4. Pokud opět žádný zvuk. podívejte se na bod 1, možná jste zaměnili vstup na systémové jednotce. Zapněte zvukový soubor, například MP3, a měňte vstupy, dokud neuslyšíte bzučák.

Pokud je reproduktor telefonu poškozený a vy nutně potřebujete vydat zvuk, zkuste reproduktor vyměnit za jiné zařízení. Možnosti jsou v tomto případě omezeny konfigurací mobilního telefonu.

Budete potřebovat

Pokyny

Pokud má telefon dva reproduktory. jeden pro hovory a druhý pro přehrávání systémových zvuků. najděte v nabídce volání nastavení handsfree. To je relevantní pouze v případě, že je vadný pouze jeden z reproduktorů. Nabídku handsfree obvykle najdete v kontextové nabídce režimu volání, ale záleží na vašem nastavení. 2. Používejte náhlavní soupravu dodávanou s mnoha mobilními telefony. Připojte jej k příslušné zásuvce mobilního telefonu a vyberte příslušný režim připojení. Pokud máte bezdrátovou náhlavní soupravu Bluetooth, spárujte obě zařízení a vyhledejte v telefonu požadovaný název modelu. 3. Připojení navážete podržením tlačítka Připojit na náhlavní soupravě a výběrem možnosti „Zvuková zařízení“ v možnostech zařízení v telefonu. Abyste mohli volat, musíte být neustále v dosahu Bluetooth. 4. Nastavení audiosystému v autě jako náhlavní soupravy Bluetooth. Dálkové ovládání je zapnuto pouze v případě, že je přijímač vybaven funkcí bezdrátového připojení. Párování je možné také v režimu audio připojení. 5. Tento typ párování můžete použít nejen k přehrávání hudby z reproduktorů v autě, ale také z přehrávače mobilního telefonu. Telefon můžete připojit také pomocí audio kabelu, pokud má připojovací zásuvku. 6. Existuje poměrně dost možností, jak používat telefon s rozbitým reproduktorem, výhradně ty s funkcemi bezdrátového připojení, ale uvědomte si jejich vliv na vaše zdraví a nepoužívejte je často. Při používání náhlavní soupravy Bluetooth se také připravte na to, že se baterie telefonu vybíjí mnohem rychleji než obvykle. Video Užitečný tip Nepokoušejte se opravit reproduktor telefonu sami.

Při instalaci a připojení nového autorádia nebo nových reproduktorů může vyvstat řada otázek: jak určit polaritu reproduktorů, jak položit vodič, jakou polaritu na výstupu autorádia, jaké vodiče použít pro připojení reproduktorů k autorádiu. Znalost odpovědí na tyto otázky vám pomůže vyhnout se nejčastějším chybám při instalaci a připojování nových zařízení.

Budete potřebovat

Pokyny naleznete zde

Určete polaritu svorek reproduktorů. Polarita se často označuje šířkou svorek reproduktoru: široká znamená mínus, úzká plus. Také polarita svorek je občas označena znaménkem „plus“ a „minus“. Pokud jsou svorky shodné a není na nich žádné označení, určete polaritu připojení reproduktoru pomocí 1,5 V baterie. Za tímto účelem jej připojte ke svorkám reproduktoru. Pokud se kužel reproduktoru pohybuje směrem dovnitř (ven), polarita svorek odpovídá polaritě připojené baterie; pokud se pohybuje směrem dovnitř (dozadu), polarita svorek je opačná než polarita baterie. 2. Moderní autorádia mají čtyři nezávislé výkonové zesilovače (4 kanály). Výstupy těchto zesilovačů jsou přesně označeny symbolem a barvou: každý pár výstupů má svou vlastní barvu. Záporná svorka je obvykle na vodiči označena černým pruhem. Podle speciálních nálepek na součtech zjistíte, ke které polaritě a ke kterému kanálu patří. Na těchto štítcích jsou celkové hodnoty uvedeny jako „minus levý přední“, což znamená, že se jedná o zápornou hodnotu levého předního reproduktoru. Na horní straně autorádia je často nalepena barevná nálepka. 3. Při připojování reproduktorů k autorádiu používejte specifické vodiče o minimálním průřezu 1,5 mm2. Často jsou barevně odlišeny. Jako obvykle se štítky skládají z dvojice „chladných“ (modrá, černá, zelená) a „žhavých“ (šarlatová, bílá, žlutá) barev. Připojte reproduktory k propojovacímu vodiči a důkladně izolujte svorky elektrickou páskou. Poté připojte vodiče k výsledkům autorádia. Důkladně oddělte pravý i špatný výstup ze zesilovače autorádia. 4. Poté připojte černý (záporný nebo univerzální) konec autorádia ke karoserii. Červený vodič (plus napájení) připojte jako poslední. Průřez drátu by neměl být menší než 2,5 milimetru čtverečního.

READ  Jak ztišit zvuk iPhonu. Proč na iPhonu neslyším správně??

Důvody, proč systém Windows 10 nedokáže detekovat monitor přes HDMI

Selhání připojení HDMI mezi systémem Windows 10 a naším monitorem. poměrně častý problém, který může být způsoben několika faktory. V případě, že máme problém se zvukovým nebo video signálem, jedná se s největší pravděpodobností o poruchu způsobenou nekompatibilními ovladači. Může se také stát, že problém je způsoben kabelem, který je ve špatném stavu a operační systém jej nerozpozná. Nebo jsme na dálkovém ovladači televizoru nevybrali správný port HDMI, i když je připojení správné. V případě, že se nám nepodaří systém Windows 10 přimět k rozpoznání monitoru připojeného přes rozhraní HDMI, měli bychom vyzkoušet některé z níže uvedených řešení.

Pokud jsme se ujistili, že kabel funguje správně a že jsme na monitoru nebo televizoru vybrali správný výstup, vyzkoušíme několik triků, které nám pomohou problém vyřešit.

Vyberte HDMI jako výchozí zařízení

Nejprve bychom se měli ujistit, že naše zařízení připojené přes HDMI je nastaveno na výchozí hodnotu, protože jinak nebudeme mít k dispozici výstup HDMI. Chcete-li to zkontrolovat, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu hlasitosti na hlavním panelu a vyberte možnost „Zvuky“.

povolit, zvuk, monitoru, přes

Otevře se nové okno a my vybereme kartu „Přehrávání“, kde bychom měli vybrat digitální nebo HDMI výstupní zařízení. A pak vyberte možnost „Výchozí“, aby byla nastavena jako výchozí.

Ruční vyhledání obrazovky

Pokud se pokusíme připojit počítač ke starému monitoru nebo televizoru, systém Windows 10 může mít problém s jejich detekcí. Za tímto účelem Microsoft Operační systém má funkci, která umožňuje ruční vyhledávání obrazovek. Za tímto účelem musíme vstoupit do nabídky nastavení systému Windows 10 pomocí klávesové zkratky „Windows I“. Na další obrazovce klikněte na sekci „Systém“.

Poté v nabídce vlevo vyberte možnost „Obrazovka“. V pravém sloupci klesneme dolů a najdeme možnost „Více obrazovek“, kde bychom měli kliknout na „Zjistit a ověřit“, že náš počítač detekuje připojený monitor HDMI.

Zkontrolujte, zda výstup na displej funguje správně

  • Pouze obrazovka PC: pokud zvolíme tuto možnost, druhý monitor bude ignorován a zobrazí se pouze obrazovka našeho PC.
  • Duplikovat: použití této možnosti promítne obsah obrazovky našeho počítače s připojenými monitory.
  • Rozšířit: při této možnosti se část obsahu zobrazí na našem počítači, zatímco zbytek se promítne na další připojené monitory.
  • Pouze druhá obrazovka: veškerý obsah se zobrazí na připojených monitorech.

V případě, že se připojený monitor nebo televizor nezobrazuje správně na dalších monitorech, musíme se ujistit, že nemáme vybranou možnost „Pouze obrazovka PC“.

Aktualizace ovladačů displeje

Jedním z nejčastějších problémů, které způsobují, že systém Windows 10 nedokáže detekovat náš monitor připojený přes HDMI, je zastaralost nebo neaktuálnost grafických ovladačů. Pro vyřešení tohoto problému musíme spustit nabídku zástupců systému Windows stisknutím klávesy Windows X a výběrem Správce zařízení.

Po vstupu do něj se zobrazí možnost „Video adaptéry“, klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Aktualizovat ovladač“.

Automaticky

V novém okně vybereme možnost Automaticky vyhledat ovladače a nainstalujeme nejnovější ovladače pro náš počítač z internetu. Po instalaci ovladačů pro zobrazovací adaptér restartujeme počítač a znovu připojíme monitor přes HDMI, abychom zjistili, zda je problém vyřešen.

Ručně

Musíme přejít na webové stránky výrobce, přejít na jejich stránku pro stahování, najít naši grafickou kartu a stáhnout ovladače. Po stažení na ně dvakrát klikneme a nainstalujeme je, nebo ve Správci zařízení vybereme možnost „Procházet ovladače v mém počítači“.

Použijte program, jako je Driver Genius Professional

Tento program je zodpovědný za rozpoznání více než 80 000 zařízení, takže je schopen detekovat a stáhnout ovladače pro naši grafickou kartu, kromě jiných komponent počítače, jako je základní deska, zvuková karta atd. д. Zkušební verzi si můžeme stáhnout z tohoto odkazu.

Problémy s viry nebo malwarem

Další příčinou problémů s připojením HDMI je malware, proto doporučujeme provést úplnou kontrolu systému, abyste jej odhalili. Toto můžeme provést přímo pomocí nástroje Windows Defender. Za tímto účelem napíšeme do vyhledávače vedle nabídky „Start“ „Zabezpečení systému Windows“.

V nabídce vlevo vyberte možnost „Ochrana před viry a hrozbami“. Na pravé straně vybereme možnost „Rychlé skenování“, aby bylo zodpovědné za nalezení a odhalení skrytého malwaru ovlivňujícího připojení kabelu HDMI.

Návrat k předchozí verzi systému Windows 10

Někdy může být problém s připojením HDMI způsoben aktualizací systému Windows 10. V tomto případě je nejlepším řešením návrat k předchozí verzi. Za tímto účelem si musíme stáhnout nástroj Media Creation Tool. Z tohoto odkazu. Po stažení jej otevřeme a klikneme na možnost Upgrade this computer now a na tlačítko „Next“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS