Připojení televizoru přes Wi-Fi jako druhého monitoru

Chytré televizory jsou tak chytré, že je lze používat místo obvyklých zařízení pro přístup k internetu. Fungují jako částečná náhrada notebooku nebo mohou doplnit váš telefon, ale přitom si zachovávají známé funkce a nadále zobrazují filmy na velké a pohodlné obrazovce.

Nezapomeňte však, že existuje mnoho způsobů, jak z televizní obrazovky udělat monitor. Konzumace obsahu tímto způsobem bude mnohem pohodlnější, protože obraz bude větší, zejména pokud nepřipojíte počítač, ale stejný telefon. Připojení probíhá přes Wi-Fi, což je velmi pohodlné, protože není třeba tahat dráty a kabely po celém bytě nebo přibližovat samotný počítač. Často jsou tyto manipulace prováděny s určitým cílem. Jde o sledování filmu na velkém plátně, aniž byste museli jít do kina. Tento postup však nelze provést, pokud televizor není vybaven vestavěným adaptérem Wi-Fi nebo pokud nemůže přijímat signál.

Určení dostupných připojení

Chcete-li přenést obraz z notebooku do televizoru, musíte zjistit, jaké metody jsou k dispozici. Nejprve je třeba zjistit, jaké porty jsou na televizoru a notebooku k dispozici, a poté rozhodnout o nejlepším způsobu duplikace obrazovky notebooku.

Existují bezdrátové a kabelové způsoby zobrazení obrazu z notebooku na televizní obrazovce. Při kabelovém připojení nemusíte mít na obou zařízeních stejné porty. Pokud se liší, je nutné použít adaptéry. Pokud musíte převádět digitální data na analogový vstup, potřebujete další převodníky nebo set-top boxy.

Nevýhodou bezdrátového připojení je omezená šířka pásma a možné přerušení signálu. Nevýhodou připojení pomocí kabelu může být dostupnost samotného kabelu a také omezení délky kabelu pro různé normy. Pokud však chcete připojit notebook a sledovat televizi, není tato nevýhoda příliš velká a nezpůsobí žádné potíže.

Všechny moderní televizory jsou vybaveny technologií DLNA, která umožňuje zařízením sdílet data v rámci domácí sítě. Můžete to dělat jak přes kabel, tak přes Wi-Fi. Pokud bude k dispozici připojení Wi-Fi, musí k němu být připojen notebook i televizor. Televizor však uvidí pouze sdílené složky. Aby byl televizor plně přístupný, můžete v nastavení „Síť“ na notebooku sdílet všechny složky. To se však z bezpečnostních důvodů nedoporučuje. A pokud je připojen k vaší síti, může vaše data používat každý. Další možností je sdílet složku.

Chcete-li si však televizor lépe prohlédnout, raději si stáhněte soubor. Jedním z doporučených nastavení je „Home Media Server“. Je zdarma a univerzální pro různé modely televizorů a má širokou škálu funkcí. Chcete-li aplikaci nainstalovat do notebooku, jednoduše si ji stáhněte (nejlépe z oficiálních webových stránek) a spusťte instalační soubor. Po spuštění programu můžete v okně nastavení vybrat kategorii mediálních zdrojů a zde již zadat přístup ke složkám.

Pokud vaše zařízení podporují Miracast nebo Intel WiDi, stačí je na televizoru zapnout. Pak se může bezdrátově připojit k notebooku bez routeru, přímo. Do notebooku je však třeba nainstalovat příslušnou aplikaci. Po připojení však můžete z notebooku vyvést jakýkoli obrázek.

Pokud váš televizor není vybaven modulem Wi-Fi, můžete použít různé adaptéry, které lze připojit k portu HDMI. Jedním z takových zařízení je například Google Chromecast, který vypadá jako USB flash disk. Tento gadget je určen pro streamování multimediálního obsahu.

Připojení HDMI je nejlepším způsobem přenosu médií z jedné technologie do druhé. Tento standard umožňuje vysokorychlostní přenos i souborů v kvalitě ultra HD a přenáší nejen video, ale i vícekanálový zvuk.

Jak vyvést obraz z počítače do televizoru pomocí HDMI? Stačí obě zařízení propojit kabelem. Poté přepněte televizor do režimu AVI a vyberte port, ke kterému je připojen kabel. V notebooku je třeba vyvolat nastavení obrazovky, kde můžete nastavit požadované rozlišení a vybrat displeje. To znamená, že budete moci ovládat obě obrazovky na notebooku a pro televizní obrazovku budete muset vybrat zobrazení. Možnosti:

 • Duplikát. na obou obrazovkách se zobrazí stejný obrázek;
 • Zobrazení na 1 obrazovce. druhá obrazovka se vypne;
 • Rozšíření obrazovky. televizor se stává druhým monitorem.
READ  Jak připojit webovou kameru k televizoru LG. Jak nastavit Skype v televizoru LG?

Nastavení se mohou lišit v závislosti na verzi operačního systému.

U všech kabelových připojení musí být zařízení před připojením vypnuta

Další metoda je odesílání obrazu přes DVI. Standard DVI byl vyvinut pro přenos video obsahu do digitálních zařízení. Předchůdce HDMI. A na rozdíl od něj nepřenáší zvuk. V takovém případě budete potřebovat zástrčku TRS nebo adaptér, jinak známý jako „mini jack“. velmi oblíbený audio konektor, který pravděpodobně mnoho lidí zná jako konektor pro sluchátka. Chcete-li duplikovat obrazovku počítače nebo notebooku, musíte postupovat stejně jako v případě HDMI. Po připojení je snadné přenést přehrávaný soubor.

S-Video

S-Video je analogové rozhraní. Dokáže přenášet pouze videosoubory televizního vysílání se standardním rozlišením (576i a 480i), což znamená, že moderní formáty kvality nepřipadají v úvahu. Televizory jsou tímto portem vybaveny jen zřídka, takže k promítání obrazu z notebooku budete potřebovat další adaptér ze S-Video na RCA. Nepoužívejte také kabel S-Video delší než 2 metry, protože to povede ke zhoršení kvality signálu. Pro přenos zvuku do televizoru je třeba podobně jako u DVI použít „mini-jack“.

Po připojení kabelu byste měli vždy nainstalovat zdroj videa na televizor

Zobrazení obrazu na televizoru pomocí rozhraní USB. V tomto případě není možné zobrazit video při připojení USB-USB, protože tento standard není určen pro přenos videodat. Tato možnost vám umožní prohlížet obrázky, prezentace, textové dokumenty. Při tomto připojení bude televizor zobrazovat notebook jako USB disk.

Chcete-li však duplikovat zobrazení notebooku, můžete použít výstup do portu HDMI na televizoru. Budete potřebovat adaptér, což je externí grafická karta. Do notebooku je třeba nainstalovat ovladač grafické karty. Při nákupu takového adaptéru je vhodné věnovat pozornost vlastnostem přenášeného videa (podpora Full HD) a zvuku.

Připojení telefonu k televizoru přes USB

K připojení přes USB k televizoru potřebujete stejný kabel, který běžně používáte k nabíjení smartphonu. Připojení je v podstatě stejné jako připojení k počítači, do kterého přenášíte multimediální soubory.

Jeden konec kabelu musí být vybaven konektorem USB 2.0 typ A, druhý konec kabelu musí mít zástrčku, která se zapojí do telefonu. Může to být microUSB nebo miniUsb, případně jiné, v závislosti na značce a modelu telefonu.

Vložte jeden konec kabelu do telefonu a druhý konec do televizoru přes USB. Pokud je připojení v pořádku, zobrazí se na televizoru zpráva o připojeném zařízení. Na telefonu se poté zobrazí vyskakovací okno s možnostmi připojení. Například k nabíjení nebo k přenosu souborů a obrázků. Vyberte druhou možnost.

Nyní můžete pomocí aplikace „Fotografie a videa“ ve spodním řádku obrazovky Smart TV procházet obsah telefonu. Upozorňujeme, že tento typ připojení je určen pouze pro přehrávání mediálního obsahu ze smartphonu na televizoru.

Další způsoby přenosu obrázků, videí a fotografií ze systému Android do televizoru

Pokud je vaším cílem přenést video a fotografie do televizoru, a ne jen přenášet obrazovku se všemi jejími omezeními, doporučuji použít jiné metody, ale mějte na paměti, že na rozdíl od předchozí metody je pro její fungování nutné, aby byl televizor i smartphone připojen ke stejné síti (kabelem nebo Wi-Fi. na tom nezáleží):

 • Streamovací aplikace XCast TV, která je zdarma k dispozici na Play Marketu, podporuje streamování DLNA (můžete streamovat video a fotografie z telefonu), Chromecast a dokonce AirPlay. https://play.Google.com/store/apps/details?ID=cast.video.screenmirroring.casttotv
 • Aplikace Cast Web Video, která umožňuje streamovat nejen z telefonu, ale také ze síťových video služeb, je k dispozici zde: https://play.Google.com/store/apps/details?ID=castwebbrowsertotv.castwebvideo.webvideocaster
 • Nezapomeňte, že pokud je televizor zapnutý a na telefonu přehráváte video z YouTube, můžete klepnutím na ikonu vysílání v aplikaci v telefonu spustit přehrávání stejného videa na televizoru s ovládáním v systému Android.

Doufejme, že jedno z navrhovaných řešení fungovalo pro váš scénář sdílení telefonu a televizoru.

Chytré sdílení

Tuto komunikační technologii poskytuje společnost LG. Abyste ji mohli používat, musíte si do svého chytrého telefonu a televizoru stáhnout speciální aplikaci Smart Share pro LG.

Po instalaci je třeba spustit. Tím se automaticky nasdílejí mediální soubory v telefonu. Můžete je zobrazit ve složkách Obrázky, Hudba, Videa.

Nyní je třeba nastavit televizor:

 • Stiskněte tlačítko s obrázkem domu na dálkovém ovladači. Výsledkem je zobrazení domovské stránky.
 • Poté přejděte na stránku „Moje aplikace“.
 • Přejděte na stránku se seznamem připojených zařízení. Klikněte na řádek, který odpovídá smartphonu.
 • Zobrazí se tři složky s mediálními soubory. Po kliknutí na požadovaný obsah se zobrazí, jaký obsah v něm lze zobrazit.
READ  Jak pořídit snímek obrazovky v systému Android Asus. Prostřednictvím rychlého nastavení

Kliknutím na požadovaný soubor jej můžete začít sledovat.

Sdílení obrazovky LG: jak připojit notebook

Vysílejte vše, co se děje na obrazovce, do přijímače LG pomocí možnosti Sdílení obrazovky může být osobní počítač i notebook. Předtím se ujistěte, že zařízení, které přenáší obraz a zvuk, má modul Wi-Fi.

V notebooku nebo počítači se systémem Windows 10 se možnost bezdrátového přenosu mediálního obsahu nazývá „Bezdrátové zobrazení“. Při připojování se doporučuje použít následující algoritmus:

 • Nejprve musí uživatel v televizoru aktivovat funkci Miracast, u starších modelů je tato možnost k dispozici v části „Síť“, u novějších zařízení ji najdete v nabídce pod názvem. Sdílení obrazovky;
 • Na notebooku stiskněte kombinaci kláves Win P;
 • v pravé části displeje by se měla zobrazit nabídka s názvem „Project“, v níž se zobrazí seznam akcí, mezi nimiž byste měli vybrat „Connect to wireless display“;
 • systém zařízení spustí vyhledávání, po chvíli se ve výsledcích objeví televizor, na jehož označení je třeba kliknout;
 • Přijímač zobrazí oznámení pro potvrzení připojení notebooku, stiskněte tlačítko „Ano“.

Pokud jste správně provedli všechny kroky, budete moci na obrazovce notebooku zobrazit vše.

Pozor. Pokud notebook nebo počítač pracuje pod jinými systémy, například pod Windows 7, pak je pro správný přenos dat nutné nainstalovat program „Intel WiDi“. Pomůže zařízení připojit. Je třeba říci, že tento software není podporován výrobcem, takže se doporučuje aktualizovat na verzi 10 systému Windows.

Ujasněte si také, že obě zařízení musí být připojena ke stejné síti Wi-Fi. V opačném případě se přenos jednoduše neuskuteční.

Instalace a nastavení

Chcete-li přenést multimediální obsah z počítače do televizoru, musíte připojit televizní přijímač k místní síti, stáhnout a nainstalovat aplikaci LG Smart Share do počítače a správně ji nastavit pro pozdější použití.

Připojení televizního panelu k síti LAN

Před stažením softwaru LG Smart Share do počítače je třeba připojit televizní přijímač k domácí síti LAN, obvykle nastavené prostřednictvím směrovače. Počítač (nebo notebook) by již měl být ve stejné síti. K připojení televizního přijímače můžete použít síťový kabel nebo Wi-Fi.

Chcete-li nastavit kabelové připojení, postupujte podle následujících kroků:

 • Vložte ethernetový kabel do portu LAN na směrovači a do stejného portu na televizoru;
 • zapněte televizor, otevřete Nastavení a poté kartu Síť;
 • V části „Připojení“ vyberte možnost „Kabelové“ a pokračujte v nastavení připojení.

Často není třeba provádět žádné další akce. televizor se k internetu připojí automaticky. Někdy však připojení nelze nastavit samo, v takovém případě je třeba zadat parametry, jako je IP adresa, maska podsítě atd., ručně.д.

Chcete-li se připojit k internetu přes Wi-Fi, musíte také přejít do Nastavení, pak do Síť a vybrat bezdrátové připojení. V seznamu zjištěných sítí je třeba najít domácí síť a zadat heslo. Připojení bude navázáno během několika sekund. Pokud je v televizoru přítomna sekce „Síť“, ale karta „Bezdrátové připojení“ je neaktivní nebo není přítomna vůbec, znamená to, že na panelu televizoru není žádný přijímač Wi-Fi. V takovém případě můžete nastavit připojení pouze kabelem nebo zakoupit externí bezdrátový modul.

Důležité! Při výběru hardwarového klíče Wi-Fi se ujistěte, že je kompatibilní s televizorem, nejlépe od společnosti LG. To pomůže předejít problémům s interoperabilitou zařízení.

Stažení a instalace softwaru LG Smart Share

Po připojení televizoru k domácí síti stáhněte a nainstalujte do počítače software Smart Share PC SW DLNA. Přejděte na oficiální webové stránky výrobce, přejděte do sekce „Podpora“ a vyberte kartu „Software a aplikace“. Otevře se stránka, kde si můžete stáhnout software pro televizor LG. V pravém dolním rohu se zobrazí sekce „Chytré sdílení“. Vedle pole „DLNA“ se objeví tlačítko „Windows“ s popisem funkce. kliknutím na něj stáhnete distribuční software a zadáte složku, do které bude umístěn.

Pro vaši informaci! Není příliš náročný na systémové prostředky a může běžet i na slabém počítači s procesorem Intel Pentium III, podobným nebo výkonnějším. Podporovány jsou systémy Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10.

Po stažení přejděte do složky, kde je aplikace uložena, rozbalte archiv a dvakrát klikněte na nastavení.Spuštění procesu instalace. Po zobrazení obrazovky průvodce instalací klikněte na tlačítko „Další“, přečtěte si podmínky licenční smlouvy a klikněte na tlačítko „Ano“, čímž je přijmete. Nyní můžete vybrat adresář, do kterého chcete nástroj umístit, stisknutím tlačítka „Procházet“, nebo ponechat výchozí adresář a kliknout na tlačítko „Další“. Instalace se spustí. V závislosti na výkonu vašeho počítače může trvat různě dlouho. Po dokončení se na obrazovce zobrazí okno s oznámením o dokončení instalace. Zkontrolujte, zda jsou zaškrtnuta políčka „Vytvořit ikonu na ploše“ a „Povolit všechny služby přístupu k datům Smart Share“, a kliknutím na tlačítko „Hotovo“ program spusťte.

READ  Jak vymazat paměť telefonu se systémem Android v zařízení Lenovo. Vymazat paměť RAM

Nastavení aplikace LG Smart Share

Po spuštění nástroje se na obrazovce počítače zobrazí okno, ve kterém můžete vybrat typ obsahu. „Film“, „Fotografie“, „Hudba“. Musíte kliknout na některou z nich a poté v novém okně, které se otevře v pravém horním rohu displeje, vybrat možnost „Nastavení“. Ujistěte se, že je povoleno sdílení souborů, pokud ne, je třeba tuto funkci aktivovat.

Dalším krokem je výběr karty „Moje sdílené soubory“ v rámečku vlevo. Musíte definovat adresář, kde jsou videa uložena, a pokud neexistuje, měli byste jej vytvořit a poté kliknutím na tlačítko složky se znaménkem plus v zeleném kroužku přidat a nastavit sdílení. Chcete-li změny uložit, klikněte na tlačítko „Použít“ a poté na tlačítko „Ok“. Všechny videosoubory uložené ve vytvořeném adresáři se nyní zobrazují na domovské obrazovce a samotná složka je viditelná v televizoru.

Dále je třeba přejmenovat počítač, abyste jej mohli snáze najít a připojit se k němu z televizoru. Otevřete Nastavení a poté Nastavení mého zařízení. Zde musíte zadat libovolný název podle svých představ a poté stisknout tlačítko „Použít“.

Vezměte prosím na vědomí! Po vytvoření adresáře pro videa může uživatel podobně vytvořit složky pro hudební soubory a obrázky v příslušných sekcích.

Připojení přes Wi-Fi Direct

Tento typ připojení je vhodný pro majitele moderních modelů televizorů s vestavěným adaptérem Wi-Fi a funkcí Wi-Fi Direct. Pro tento typ připojení nemusíte být připojeni ke směrovači. K televizoru Smart TV se zpravidla můžete připojit pouze přes Wi-Fi. V mobilním telefonu musíte mít nainstalovaný systém Android 4.0 nebo vyšší.

Chcete-li připojit smartphone k televizoru LG, postupujte podle těchto jednoduchých pokynů krok za krokem:

 • Zvedněte smartphone, otevřete hlavní nabídku a přejděte do Nastavení. Přejděte na „Bezdrátové sítě“ a vyberte „Wi-Fi“. Stiskněte 3 tečky vpravo nahoře a vyberte možnost „Wi-Fi Direct“. Pokud tento příkaz není k dispozici, vyberte možnost „Rozšířená nastavení“.
 • Vezměte dálkový ovladač a otevřete hlavní nabídku. Přejděte na „Síť. Stejně jako v předchozím případě stiskněte příkaz „Wi-Fi Direct“.
 • Zařízení vyhledá zařízení dostupná pro synchronizaci. Chcete-li připojit televizor a chytrý telefon, stačí vybrat model mobilního telefonu ze seznamu. Na vaše zařízení bude odeslána žádost o potvrzení připojení, kterou musíte schválit.
 • Během několika sekund budou váš smartphone a televizor synchronizovány. Signál z mobilního telefonu bude vysílán na velké obrazovce, přenášen bude i zvuk.
 • není třeba tahat drát přes celou místnost;
 • Směrovač Wi-Fi není nutný;
 • můžete přehrávat mediální obsah v různých formátech;
 • Všechny konektory a vstupy jsou volné, takže telefon lze nabíjet;
 • Možnost internetového zpěvu je zavedena.

Pokud je mobilní telefon připojen k televizoru přes Wi-Fi, může uživatel nejen přehrávat obsah, ale také otevírat aplikace. to je velká výhoda.

Výhody a nevýhody

Stejně jako všechny moderní technologie má i tento vývoj své silné a slabé stránky. Pro přehlednost jsou uvedeny v následující tabulce.

Možnost vysílat na velké obrazovce soubory z paměti zařízení a současně data ze sítě;

Pro připojení k místní síti nejsou potřeba žádné kabely ani rozbočovače. Přenos dat probíhá prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi;

Jednoduché a intuitivní rozhraní přizpůsobené pro rusky mluvící uživatele;

Služba LG Screen Share je k dispozici pouze pro televizní přijímače tohoto výrobce.

Můžete používat rozlišení, která patří k formátům povoleným v daném televizoru.

Obraz může být zobrazen v nízké kvalitě. Tato situace je typická pro starší modely televizorů zakoupené před několika lety.

Nelze zajistit nepřetržité streamování z důvodu častého přerušování připojení Wi-Fi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS