Kompletní průvodce zálohováním iPhonu, iPadu atd.д.

Většina šťastných majitelů iPhonu pravděpodobně (a nejednou) slyšela o pojmu „zálohování“. Ne všichni zkušení uživatelé však vědí, co je to zálohování, neuvědomují si jeho význam a nemají ani tušení, jak ho vytvořit.

Cílem tohoto článku je odpovědět na řadu otázek, které osvětlují téma zálohování iPhonu z různých úhlů pohledu: jeho důležitost a význam; jak jej vytvořit, obnovit, přenést a dokonce i zcela odstranit.

Zálohování iPhonu v iTunes

Nejobsáhlejší možnosti zálohování iPhonu (iPadu, iPodu) jsou k dispozici v iTunes. Kopii můžete vytvořit následujícími způsoby:

 • KROK 1. Připojte zařízení iOS k počítači pomocí kabelu USB.
 • KROK 2. Vyberte připojené zařízení v horním řádku okna iTunes.
 • KROK 3. V pravé části okna vyberte umístění kopie, která se má vytvořit: iCloud nebo Tento počítač. V případě potřeby zaškrtněte možnost Šifrovat zálohu iPhonu, ale nezapomeňte, že pokud heslo zapomenete, nebudete moci data ze zálohy obnovit.
 • KROK 4. Klikněte na tlačítko „Zálohovat nyní“.

Jak už asi tušíte, kopie může být uložena jak v počítači, tak na iCloudu (5 GB na serverech Apple je zdarma). Záleží jen na vás, ale já osobně mám kopii svého iPhonu na obou místech.

Zálohování uzamčeného iPhonu pomocí nástroje pro zálohování iOS

FoneLab, známý jako výkonný správce iOS, je jedním z nejlepších nástrojů na ochranu vašich dat.

Tento nástroj umožňuje přístup k uzamčenému iPhonu bez jeho odemčení, takže nezáleží na tom, zda máte iPhone. Je uzamčená / zakázaná nebo obrazovka nereaguje.

Pro dokonalé uchování vašich dat dokáže FoneLab zálohovat, obnovit a obnovit desítky kategorií dat včetně fotografií, audia, videa, kontaktů, zpráv, poznámek, historie chatu v aplikacích Whatsapp, Kik a Line atd. д

Umožňuje také náhled a výběr dat, která chcete kopírovat, což vám ušetří spoustu času a energie.

Krok 1 Stáhněte, nainstalujte a spusťte software v počítači

Krok 2 Výběr systému iOS pro zálohování a obnovení

V rozhraní zvolte Zálohování a obnovení dat iOS a připojte iPhone k počítači pomocí kabelu USB.

READ  Jak násilně restartovat iPhone x

Krok 3 Zálohování dat

Vyberte možnost Zálohovat data iOS a pokračujte kliknutím na tlačítko Start.

Poté můžete vybrat data, která chcete zálohovat, podle kategorií. Nebo můžete zálohovat všechna data, vybrat možnost Vybrat vše.

Po dokončení výběru dat klikněte na tlačítko Další a zálohujte vybraná data. Data se uloží do zvolené složky počítače.

povolit, zálohování, iphone, zálohováním

Tímto způsobem můžete zálohovat data, i když jste je nikdy nesynchronizovali s iTunes. Kromě toho bude mnohem snazší obnovit a zkontrolovat vaše záložní soubory.

S aplikací FoneLab budou vaše data zpracovávána v pořádku, což vám poskytne velké pohodlí při obnově. Když iPhone později odemknete, můžete z této zálohy obnovit data.

Jak zálohovat iPhone v Macu pomocí Finderu

Kroky k zálohování iPhonu v aplikaci Mac Finder:

Krok 1 Nejprve připojte iPhone k počítači Mac. Poté vyberte iPhone v postranním panelu Finderu. Je důležité poznamenat, že to vyžaduje systém MacOS 10.15 nebo novější.

Krok 2 Za druhé přejděte do horní části okna Finderu a vyberte možnost Obecné. V rozevírací nabídce vyberte, zda chcete zálohovat všechna data v iPhonu do tohoto Macu. Výběrem možnosti Šifrovat místní zálohu můžete zašifrovat záložní data.

Krok 3 Nakonec vyberte možnost Zálohovat nyní.

FoneLab umožňuje zálohovat a obnovit iPhone / iPad / iPod bez ztráty dat.

 • Snadné zálohování a obnovení dat iOS do počítače PC/Mac.
 • Náhled dat před obnovením ze zálohy.
 • Selektivní zálohování a obnovení dat iPhonu, iPadu a iPodu touch.

Jak zálohovat kontakty iPhonu pomocí iTunes

Řešení problémů se zálohováním je obecně k dispozici prostřednictvím iTunes. Kromě kontaktů však proces zálohuje i další obsah způsobem, který nenabízí selektivní a individuální výsledky. Pokud jste rádi, že tento bonus získáte, podívejte se. Níže uvedené kroky.

Pro selektivní a individuální zálohování je vhodné zvolit jako nejlepší volbu „Zálohování a obnovení iOS“ a také přístup ke kontaktu ve správném formátu souboru.

Proč zálohovat iPhone bez iTunes

Existuje mnoho důvodů, proč chcete zálohovat iPhone bez iTunes. Nejpravděpodobnějším důvodem je však to, že zálohy iTunes lze načíst a obnovit pouze restartováním zařízení, což je nepohodlné a nepraktické. iTunes také není snadné nainstalovat nebo používat, pokud nemáte v počítači dostatek místa nebo starší operační systém.

Proto je vhodné zálohovat iPhone bez iTunes. Čtěte až do konce a zjistěte, jak nejlépe zálohovat iPhone bez iTunes pomocí alternativních, ale mnohem účinnějších metod.

FoneLab umožňuje zálohování a obnovu iPhonu / iPadu / iPodu bez ztráty dat.

 • Snadné zálohování a obnovení dat iOS do počítače PC/Mac.
 • Náhled dat před obnovením ze zálohy.
 • Selektivní zálohování a obnovení dat iPhonu, iPadu a iPodu touch.
READ  Jak provést nastavení továrny na telefonu

Jak zálohovat iPhone v počítači

K zálohování iPhonu v počítači potřebujete aplikaci iTunes. Stáhnout si ji můžete z oficiálních stránek společnosti Apple https://www.Apple.com/en/iTunes/download/ nebo, pokud máte Windows 10, v obchodě s aplikacemi.

Po instalaci a spuštění iTunes připojte iPhone k počítači nebo notebooku (pokud je to vaše první připojení, musíte potvrdit, že mu v telefonu důvěřujete) a poté postupujte podle následujících kroků.

 • Klikněte na tlačítko s obrázkem telefonu v iTunes (označené na obrázku).
 • V části „Procházet“. „Zálohy“ vyberte „Tento počítač“ a nejlépe zaškrtněte „Šifrovat zálohu iPhonu“ a nastavte heslo pro zálohu.
 • Klikněte na tlačítko „Backup Now“ a poté na tlačítko „Done“.
 • Chvíli počkejte, než se iPhone zálohuje do počítače (proces zálohování je zobrazen v horní části iTunes).

Tím uložíte zálohu telefonu do počítače.

Kam uložit zálohu iPhonu v počítači

Zálohu iPhonu vytvořenou pomocí iTunes lze uložit do jednoho z následujících umístění v počítači:

Pokud však potřebujete odstranit zálohu, je lepší to provést ze složky, než takto.

Odstranění zálohy

Chcete-li odstranit zálohu iPhonu z počítače, spusťte iTunes a poté postupujte podle následujících kroků:

Jak obnovit iPhone ze zálohy iTunes

Chcete-li obnovit iPhone ze zálohy v počítači, vypněte v nastavení telefonu funkci „Najít iPhone“ (Nastavení. Vaše jméno. iCloud. Najít iPhone). Poté připojte telefon, spusťte iTunes a postupujte podle kroků 1 a 2 v části 1 této příručky.

Pak klikněte na „Obnovit z kopie“ a postupujte podle pokynů.

Zálohování iPhonu na iCloud

Zálohování ukládá úplně všechno kromě nastavení Apple Pay a Touch ID. To znamená, že všechna nastavení, kontakty, videa a fotografie budou uloženy v kopii. Pokud si koupíte nový smartphone nebo aktualizujete starý, nemusíte se starat o ruční zálohování všech dat a jejich ukládání na jiné místo.

Ruční zálohování na iCloud

Chcete-li vytvořit zálohu iPhonu, musíte:

Důležité! Zálohování je možné pouze v případě, že je telefon připojen k internetu, protože nahrávání probíhá do cloudového úložiště. Pokud nechcete ztratit nastavení, mějte toto na paměti

Jak zjistit, zda kopie přesně proběhla? Pokud kliknete na „Zálohování“, uvidíte, kdy byla provedena poslední záloha. Takže v nepravděpodobném případě poruchy o ní okamžitě víte.

Automatické zálohování

Abyste se nemuseli obávat, že zapomenete svůj smartphone včas zálohovat, musíte vědět, jak povolit automatické zálohování v iCloudu. Při správném nastavení se záloha vytvoří automaticky, když je iPhone připojen k síti a obrazovka je uzamčena.

READ  Jaké barvy iPhone 11 pro

Chcete-li povolit automatické zálohování, musíte vědět:

Důležité! Uživatel by měl mít na iCloudu dostatek úložného prostoru pro uložení kopie. Předem se ujistěte, že je k dispozici volné místo. Cloudové úložiště lze v případě potřeby rozšířit až na 2 TB.

Za další prostor však budete muset zaplatit. Například 200 GB navíc nyní stojí 149 Kč. Aktuální ceny najdete na webových stránkách. Prostor navíc ušetří uživateli nutnost ptát se, jak smazat data a jak stáhnout nová.

Zálohování přes iTunes

iPhone můžete zálohovat nejen přes iCloud, ale také přes iTunes. Ten má obrovskou výhodu v tom, že ukládá nejen všechna nastavení a soubory, ale také aplikace nainstalované ve smartphonu. Chcete-li vytvořit zálohu tímto způsobem, musíte:

Zálohu můžete obnovit z iTunes, i když nemáte přístup k internetu

Samozřejmě ale nepočítejte s automatickým zálohováním. Tento způsob zálohování může být volitelný.

Jak spravovat zálohy iCloudu

Zálohování na iCloud je dobré, ale má omezené bezplatné úložiště do 5 GB. Možná vám dochází místo, zejména pokud máte více zařízení se systémem iOS a k ukládání dokumentů používáte iCloud.

Krok 1 Přejděte do Nastavení. iCloud. Úložiště. Správa prostoru (iCloud. Úložiště a zálohování. Správa prostoru pro starší verze iOS). Zobrazí se velikost sdíleného úložiště a dostupné úložiště.

Krok 2 Chcete-li uvolnit místo na iCloudu, klikněte na možnost Spravovat prostor.

U aplikací, které zabírají hodně místa a nepotřebujete je zálohovat, stačí tyto přepínače zakázat. Poté přestane zálohovat a odstraní záložní data z iCloudu, ale cokoli odstraníte. jsou data ze zálohy iCloud. Aplikace a její data budou uloženy lokálně v iPhonu.

povolit, zálohování, iphone, zálohováním

Pokud chcete zálohovat všechna data, můžete si samozřejmě dokoupit další paměť, která bude vyhovovat vašim potřebám. Zálohování dat iPhonu pomocí iCloudu. snadná práce pro uživatele iPhonu, i když s ním nejste obeznámeni.

Nemůže však také zálohovat a obnovovat data selektivně jako iTunes. Pokud potřebujete pohodlný a bezpečný nástroj pro zálohování a obnovu systému iOS, bude pro vás FoneLab iOS Backup and Restore dobrou volbou.

Proč si nestáhnout a nezkusit zálohovat data iPhonu nyní??

FoneLab umožňuje zálohovat a obnovit iPhone / iPad / iPod bez ztráty dat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS