Jak zahrnout temné téma na Android

Majitelé chytrých telefonů se používají k používání mobilního zařízení na jasné téma. Toto je standardní integrace, která má jasné barvy a bílé pozadí. Ale každý rok si nebývalá popularita získává tak.vyvolané temné téma. Změní obvyklou bílou barvu na černou a ikony opustí jako dříve.

Jak můžete vysvětlit takovou popularitu temného tématu? Zpočátku byl koncipován jako univerzální nástroj ke snížení spotřeby energie smartphonu. Uživatelé obrazovky AMOLED si mohou všimnout výhody černého tématu o standardním celém celém čísle, pokud se podívají na statistiku vypouštění baterie. Na matici AMOLED tmavých pixelů nekonzumují baterii, takže smartphone funguje déle.

Na chytrých telefonech s maticemi IPS nebude možné cítit výhodu temného tématu, pokud jde o energetickou účinnost. Je to všechno o vlastnostech podsvícení, které okamžitě osvětlují všechny pixely bez ohledu na jejich barvu.

Ukazuje se, že pouze majitelé smartphonů s OLED (AMOLED) maticí jsou schopni cítit hlavní výhodu temného tématu, protože zdůrazňuje všechny pixely kromě černé. Zároveň však podobný typ intenzivního přitahuje pozornost uživatelů zařízení s obrazovkou IPS. Proč se tohle děje?

Za prvé, temné téma chrání oči. Tato výhoda je navíc relevantní pro zobrazení různých formátů. Zkuste se podívat na slunce nebo na hořící žárovku, poté pochopíte, jak jasně ovlivňuje jasné světlo na očích. Podobná situace nastává, když se člověk dívá na zcela bílou obrazovku v podmínkách maximálního jasu. Černá barva prakticky neovlivňuje pocity uživatele.

Za druhé, a možná hlavní věc, temné téma je jen stylové řešení. Nebylo to náhodou, že se to stalo tak populárním, protože uživatelé v něm vidí něco nového a zajímavého. Tento aspekt dokonce převládá nad sníženým účinkem na únavu očí. Proto ani majitelé chytrých telefonů s obrazovkami IPS a ti, kteří dokonce v podmínkách jasného tématu nezačnou tuto integraci ublížit.

Skořápky vývojářů třetích stran

Mnoho výrobců, kteří vyvíjejí nejen smartphony, ale také jejich vlastní varianty operačního systému Android, implementovalo tmavé téma buď předtím, než to Google udělal, nebo s nimi zároveň, ale lépe, ale lépe. Mezi těmito OnePlus (Oxygen OS), Xiaomi (MIUI), Huawei a Honor (EMUI), stejně jako někteří další. Zahrnutí návrhu návrhu do nich se provádí podle stejného algoritmu jako ve výše uvedeném případě. stačí kontaktovat nastavení obrazovky a vybrat příslušný režim.

Jak aktivovat temné téma ve všech aplikacích na Android 10

Tmavý režim, nebo jak se také nazývá, je na Android 10 k dispozici temné téma pro řadu aplikací jako možnost. Bohužel, navzdory své popularitě, ne každý program podporuje tuto příležitost, která výrazně rozrušuje fanoušky tohoto populárního režimu. Naštěstí nyní existuje způsob, jak vést k jedinému typu všech aplikací, takže je stejně temné. V tomto případě absolutně nemusíte zvyšovat kořen a dělat s chytrým telefonem další hrozné věci. Je spolehlivě známo, že metoda je zaručena, že bude fungovat na Google Pixel 3 a OnePlus 7 Pro. Stojí za zmínku, že k aktivaci temného tématu ve všech aplikacích budete muset do telefonu zahrnout režim vývojáře, navíc možnost v řadě aplikací může fungovat nedokonale.

READ  Jak nastavit selfie hůl na Android

Režim vývojáře je rozhodně přítomen v každém smartphonu běžícím Android 10, ale ve výchozím nastavení je obvykle skrytý, i když někdy se mohou vyskytnout výjimky.

Než budete pokračovat, mějte na paměti, že režim vývojáře je v nešikovných rukou poměrně nebezpečnou věcí. Pokud si nejste jisti něčím, vidíte neznámý bod, který nebyl v nastavení dříve, je lepší se nic nedotýkat, nechat ho na pokoji. Neaktivujte náhodné možnosti, netlačte na podnabídku, jehož jména vám nejsou uvedena. To vše je určeno pro zkušené vývojáře softwaru. Naším cílem je zahrnout módní téma pro všechny aplikace. Pokud jste připraveni, můžete si přečíst více.

Jdeme na podnabídky parametrů vývojáře, hledáme hledání vyhledávání a vstoupíme do tmavé síly přepsat fráze. Vidíme před sebou přepínač a aktivujeme. Všechno, nyní dokonce i aplikace, které dosud oficiálně nepodporovaly tmavý režim, by se mělo zčernat. Pokud k tomu nedošlo u nějakého programu, zkuste počkat, až na něj nebudou použity nové parametry. Pokud nepomohl, stačí přeinstalovat program.

Mějte na paměti, že některé aplikace mohou začít „buggy“ kvůli neobvyklému nastavení, takže pokud se něco pokazí, vraťte přepínač do režimu kopání nebo vypněte tmavé téma v nastavení nesprávné aplikace.

A co dělat těm, jejichž smartphone nepodporuje Android 10? Naštěstí je možné částečně vyřešit problém ve starších verzích OS.

Mluvte o tom, zda jste to udělali nebo ne, můžete v komentářích nebo naší telegramové značce.

Jak rychle aktivovat temné téma ve všech aplikacích na Android Pie? Dva scénáře

Temným tématem je trend naší doby. Vývojáři aktivně přidávají tuto funkci do svých aplikací a Google také nezaostává. Například v listopadu „Kontakty“ získaly noční režim, po kterém se o několik dní později objevilo podobné téma designu v „telefonu“. Ale aktivujte nastavení v každé aplikaci samostatně únavu. Naštěstí existuje efektivnější metoda, která vám umožní dostat maximum tmavé intenzivní do několika kliknutí.

Je důležité si uvědomit, že temné téma není jen krásné, ale také užitečná funkce Výsledek je dosažen odpojením jednotlivých bodů obrazovky.

Existují dvě metody, jak aktivovat tmavou integraci v Android Pie. První je skrytý v nastavení pokročilého zobrazení a nazývá se „téma zařízení“. Majitel smartphonu může přepínat mezi světelnými a tmavými tématy a také jejich automatický posun.

povolit, tmavý, režim, android

Tato možnost však neaktivuje tmavé odstíny na všech možných místech. V současné době tato možnost provádí pouze změny v nabídce rychlého nastavení, posuvníku hlasitosti a některých dalších oken, jako je Google Discover Tape.

Podle zástupců 9to5google existuje pokročilejší metoda. Mluvíme o nočním režimu, který je skrytý v možnostech vývojáře. Postup je jednoduchý:

Otevřete možnosti vývojáře; 2. Vyberte „Noční režim“; 3. Aktivujte „vždy zapnuto“.

Chcete.li odemknout nastavení vývojáře, vyberte položku „na smartphonu“ v nastavení systému. Pak provazujeme stránku ve spodní části stránky, podívejte se na „číslo sestavení“ a mnohokrát na ni rychle klikneme. Oznámení řekne o dostupnosti nabídky.

Najít noční režim pomůže okno vyhledávání: stačí zadejte linku nočního režimu. Poslední dotek je přechod na „vždy zapnutý“.

Používání dvou možností představí temné téma kdekoli systém umožňuje.

Máte rádi takový design? Sdílejte odpovědi v chat Androidinsider Telegram.

Jak vytvořit černobílou obrazovku na telefonu Android

V Android 9 nebo dřívějších operačních systémech nebude možné jednoduše zahrnout téma temného designu. Budete muset použít způsoby obtoku, abyste dosáhli podobného efektu.

povolit, tmavý, režim, android

Jedním z řešení problému je použití černé a bílé obrazovky na telefonu. V tomto případě bude na Androidu použit režim monochromatického nastavení zobrazení.

READ  Jak povolit baterie na Samsungu

Chcete-li povolit černobílou obrazovku na Androidu, budete muset v telefonu použít režim „vývojářského režimu“, který musí být předem aktivován.

 • Přejděte do nastavení zařízení.
 • Zadejte možnost „Systém“.
 • Klikněte na „navíc“.
 • Otevřete bod nastavení „pro vývojáře“.
 • V části „Hardwarové zrychlení vizualizace“ klikněte na položku „Invertovat anomálii“.
 • V okně vyskakovacího okna aktivujte parametr „Monochrome Mode“.

Na obrazovce zařízení se všechny podrobnosti systému a aplikací stanou černobílými v různých odstínech, v závislosti na použitém barevném schématu. Toto není příliš temný režim, ale možná to bude vyhovovat. V tomto režimu je průtok baterie telefonu výrazně snížen.

Tmavé téma na Android Q

Temné téma má mnohem menší ovlivnění očí zejména v noci. Je to velmi pohodlné a samozřejmě užitečné. Zároveň samotná funkce funguje podle systému „VKL \ OFF“. Intenzita černé nelze změnit pomocí speciálního posuvníku (i když je to možné pouze náklady na současnou sestavu). Kromě toho lze samotný přepínač provádět v nabídce Quick Access, aby se neponořil do divočiny zařízení a aktivoval jej.

Současně, v aktuálním aktuálním Android Q beta 3, není aplikováno tmavé téma, které ještě není na všechny aplikace. Podle očitých svědků přepíná pouze nabídka Nastavení a oznámení do tmavého režimu. Jako některé aplikace značky Google. Programy třetích stran budou muset mít své vlastní temné téma. Jinak vzhled jejich aplikací zůstane nezměněn, bez ohledu na nastavení zařízení.

Jak povolit noční režim pro Android

Chcete.li zjistit, kde povolit noční režim Android, potřebujete nějaké dovednosti. Každý s tím bude vyrovnat. Stačí si vybrat, jak to udělat. prostřednictvím aplikace nebo prohlížeče.

Zahrnutí nočního režimu do aplikací

V nové generaci má Android již funkci zahrnutí režimu čtení. K tomu se provádí následující akce.

 • Prst je nakreslen na obrazovce od samého shora dolů.
 • Otevře se okno oznámení. Je třeba jej úplně rozšířit.
 • Panel by měl mít ikonu „Noční režim“. Vypadá jako půlměsíc. V některých případech může být umístěna na další stránce. Klikněte na tuto klíč, včetně funkce.

Zajímavý! Noční čtení lze použít samostatně pro WhatsApp Messenger. Funkce je připojena v nastavení.

Jak povolit noční režim pro Android, pokud taková možnost chybí prostřednictvím oznámení:

Pro některé lidi nejsou automatické parametry vhodné. Cítí stejné napětí očí, jako při použití úplného světla. Proto se doporučuje změnit nastavení. Zde je to, co musíte udělat:

 • Zadejte panel oznámení, kde se na několik sekund sevřete klíč „nočního režimu“.
 • Pokud to nenecháte jít, otevře se nová stránka nastavení.
 • Množství žlutého světla, které se podává z obrazovky, se změní na otevřené stránce. Intenzitu zbarvení můžete změnit na větší nebo menší straně.

Navíc existuje funkce automatického připojení nočního světla v daný čas. Pak člověk nemusí neustále měnit nastavení v telefonu. Například vyberte automatické připojení ve 23:00 a vypněte v 7:00.

Zajímavý! Mnoho uživatelů operačního systému Android si všimněte, že s prodlouženým použitím takové funkce je zatížení očí výrazně sníženo. Cítí se lépe, bolesti hlavy procházejí.

V nočním režimu v prohlížeči

Rozlišuje se několik odrůd prohlížečů. Každá z nich je charakterizována různými akcemi, kterými je možnost zahrnuta.

 • Firefox. Otevřete nabídku. Vybere klíč na vrchol, potom témata. Chcete.li správně ztmavnout obrazovku, vyberte tmavé téma. Pokud potřebujete automatizovat možnost, abyste ji nepoužili pokaždé, použijte automatické tmavé prodloužení. S jeho pomocí si vybírají období, ve kterém bude tmavání fungovat.
 • Chrome. Prohlížeč nemá funkci ztmavnutí v automatickém režimu. Budete muset nastavit téma z webového obchodu Chrome. Jsou rozdílní. Například si můžete vybrat jednoduchou tmavě šedou. Je snadné použít.
 • Opera. Prohlížeč vytvořil.v tématu pro ztmavení obrazovky. Otevřete nabídku jednoduchá nastavení na panelu. Vyberte klíč klíčového motivu, klikněte na tmavý režim. Pokud člověk nevyhovuje barvě stmívání, použijte expanzi tmavého režimu.
 • Safari. Nainstalujte rozšíření vypnutí světla. Najděte část nočního režimu a aktivujte ji pomocí funkce „Zobrazit přepínač nočního režimu pod webovou stránkou“. Zde můžete stránku ztmavnout nebo odlehčit, nastavit automatický parametr.
 • Okraj. Tmavá možnost již byla postavena v prohlížeči. Nabídka musíte otevřít výběrem parametrů. Najdou temné téma a aktivují jej. Chcete.li změnit parametry, použijte možnost vypnout možnost. Chcete.li si vybrat čas, kdy je tmavý režim zapnutý a odpojen, přejděte do sekce nočního režimu. Vyberou možnost „Zobrazit přepínač nočního režimu pod webovou stránkou“. Poté se ve spodní části okna objeví spínač, na kterém budete muset jednou stisknout, aby byla obrazovka ztmavena.
 • Yandex. V nabídce pro vyhledávání stisknou tři body. Parametry se otevřou tam, kde je vybrána možnost Nastavení. V nabídce otevřené se procházejí skrz samý dno a vybírají katalog doplňků. Musíte kliknout na tlačítko na prodloužení, péče o oči.
READ  Jak povolit Google Play na Androidu

Tmavnutí obrazovky je přítomno téměř na každém modelu prohlížeče. Ale pro některé z nich musíte stáhnout samostatné rozšíření. Pokud je tato funkce použita jednou, přetrvává pro každou nově otevřenou stránku s fotografiemi, obrázky, hrami, videy.

Vlastní aplikace Android s tmavým režimem

Společnost Google právě zavedla možnost přepnutí do tmavého režimu ve své aplikaci Keep, ale předtím mnoho z vlastních aplikací Android získalo různé odstíny šedé a Apogee se stala vzhledem systémového tmavého tématu v Android Q q. které lze také použít na aplikace třetích stran.

Zmíněná aplikace Keep se nyní připojila k mnoha dalším aplikacím Google, jako je disk, desktopový chrom, telefon, kontakty, zprávy, zprávy Google, hry na YouTube a dokonce i Android Auto, jak můžete vidět na titulním obrázku. Nyní se staly příliš dlouho na to, aby bylo možné příliš dlouho, protože všechny skladové aplikace v následujících měsících na odchod Android Q by měly získat tento režim.

Jak temné téma ovlivňuje dobu trvání Androidu

Vývojáři provedli výzkum, aby identifikovali závislost mezi časem náboje a temným tématem. K tomu odborníci použili chytrý telefon Google Pixel 3 na základě operačního systému Android 9.0 koláč:

 • V první fázi byla měřena specifická spotřeba energie, když byla funkce odpojena;
 • Ve druhé fázi byla v režimu měřena spotřeba energie.

V důsledku toho bylo zjištěno, že životnost baterie se zvýšila o téměř 15 %.

Ukazuje se, že temné téma není ani tak módní trend jako nástroj pro prodloužení životnosti zařízení, a co je nejdůležitější. pro zachování vlastního zdraví. Jak nakonfigurovat to bylo řečeno výše.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS