Co dělat, pokud neexistuje žádné Bluetooth Disconnection

Existují situace, kdy Bluetooth nefunguje na notebooku. K tomu dochází buď po dlouhém nepoužití adaptéru, nebo bezprostředně po zakoupení zařízení, nového nebo bývalého. Pokud existuje jistota, že konkrétní model je vybaven vhodným rádiovým modulem, musíte jednat postupně a pečlivě. A pak pomocí jednoduchých kroků můžete obnovit provozovatelnost adaptéru pro komunikaci s bezdrátovými zařízeními.

Kontrola parametrů BIOS stojí za to, pouze pokud byl notebook zakoupen rukama nebo byl na velmi dlouhou dobu vypnutý způsobem. Posloupnost akcí závisí na charakteristikách a parametrech konkrétního zařízení. Někteří výrobci, jako je Lenovo, Sony, vybaví své výrobky samostatným tlačítkem hardwaru pro vstup do bios. Na jiných notebookech musíte stisknout jedno z funkčních tlačítek nebo kombinace klávesnice klávesnice. Jak zadat BIOS, můžete se poučit z pokynů pro provoz zařízení nebo číst na internetu.

Schopnost deaktivovat adaptér Bluetooth má pouze nové modely notebooku s UEFI BIOS. Na kartě konfigurace systému jsou uvedeny všechny vytvořené moduly a je možné zapnout nebo vypnout každý z nich. Na základě požadované karty lze také nazvat pokročilý. Zde v bodech bezdrátového zařízení Bluetooth by mělo být klíšťata nebo povolit parametr.

Důležité! Pokud u vchodu do BIOS zjistí, že notebook má požadovanou kartu, ale nemá slovo o Bluetooth. to znamená, že adaptér na zařízení fyzicky chybí.

Funkce jednotlivých modelů notebooků

Na notebookech značek Asus nebo Acer je žárovka, která nám vypráví o zapnutí Bluetooth. Hořící žárovka o nich nese úplně jinou informaci. Na případu je na notebookech nálepka, která ukazuje hlavní vlastnosti tohoto notebooku. Na těchto nálepkách můžeme vidět buď pouze ikonu ve formě písmene „B“, nebo je plné slovo Bluetooth. Zapnutí se provádí stisknutím tlačítka nad klávesnicí v levém horním rohu.

Ne všechny značky jsou nainstalovány na notebooky, jsou nainstalovány speciální ovladače, které lze nainstalovat z oficiálního webu výrobce.

Jak povolit Bluetooth na Windows 7

Nejprve si všimneme, že zařízení tohoto protokolu bezdrátové sítě jsou ve výchozím nastavení zapnutá. stačí nainstalovat ovladače a restartovat počítač tak, aby modul fungoval. Zařízení však může být přímo odpojeno prostřednictvím „Správce zařízení“ nebo systémového zásobníku a může být vyžadováno zapnout. Zvažte všechny možnosti.

„Správce zařízení“

Chcete.li spustit modul Bluetooth prostřednictvím „Správce zařízení“, proveďte následující akce:

Počkejte několik sekund, zatímco systém vezme zařízení do práce. V tomto případě není restartování počítače vyžadováno, ale v některých případech to může být nutné.

Systémová lišta

Nejjednodušší způsob, jak zapnout Bluetooth, je použít ikonu rychlého přístupu, která se nachází v Tria.

  Otevřete hlavní panel a najděte na něm ikonu se znakem Bluetooth šedé.

Připraveno. nyní je zahrnuto Bluetooth do počítače.

Řešení populárních problémů

Jak ukazuje praxe, i taková jednoduchá operace může být doprovázena obtížemi. S největší pravděpodobností z nich budeme dále zvážit.

Ve „Správci zařízení“ nebo System Treie není nic jako Bluetooth

Záznamy o bezdrátovém modulu mohou z mnoha důvodů zmizet ze seznamu zařízení, ale absence řidičů bude nejviditelnější. To lze vidět, pokud najdete záznam „neznámého zařízení“ nebo „neznámého zařízení“ v seznamu „Správce zařízení“. O tom, kde bychom měli hledat řidiče modulů Bluetooth, jsme si povídali na začátku tohoto vedení.

READ  Jak zapnout obrazovku na notebooku ASUS

Majitelé notebooků mohou mít důvod pro modul prostřednictvím speciálních značkových kontrolních nástrojů nebo kombinací klíčů. Například u notebooků Lenovo pro zapnutí/deaktivaci bezdrátové komunikace je zodpovědná kombinace FN F5. Samozřejmě u notebooků jiných výrobců se bude požadovaná kombinace lišit. Je nevhodné je všechny přinést sem, protože potřebné informace lze nalézt buď ve formě ikony Bluetooth v řadě Flavish, nebo v dokumentaci pro zařízení, nebo na internetu na webových stránkách výrobce.

Modul Bluetooth se nezapne

K takovému problému dochází také z různých důvodů, od chyb v OS až po hardwarovou poruchu. První věc, kterou musíte udělat, čelí takovému problému, je restartování PC nebo notebooku: Je možné, že došlo k selhání softwaru, a čištění RAM počítače s ním pomůže vyrovnat se. Pokud je problém pozorován po restartu, měli byste se pokusit přeinstalovat ovladač modulu. Postup vypadá takto:

 • Najděte záměrně pracujícího ovladače na vašem modelu adaptéru Bluetooth a stáhněte si jej do počítače.
 • Otevřete „Správce zařízení“. nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít okno „Perform“, přístupné k stisknutí kombinace Win R. Zadejte do něj příkaz devmgmt.Msc a klikněte na OK.

Pozornost! Nemusíte restartovat počítač!

Pokud byl problém u řidičů, výše uvedená instrukce je zaměřena na jeho opravu. Ale pokud se ukázalo, že je neúčinné, pak s největší pravděpodobností budete čelit hardwarovému rozpadu zařízení. V tomto případě pomůže pouze kontaktování servisního centra.

Bluetooth je zahrnut, ale nevidí jiná zařízení

Také nejednoznačné selhání, ale v této situaci výhradně programová povaha. Možná se snažíte připojit aktivní zařízení, jako je smartphone, tablet nebo jiný počítač s počítačem nebo notebookem, pro který musí být zařízení provedeno detekováno. To se provádí následující metodou:

  Otevřete zásobník systému a najděte v něm ikonu Bluetooth. Klikněte na PKM a vyberte možnost „Otevřete parametry“.

Řešení problému

Navzdory skutečnosti, že vysílač je zabudován do všech moderních notebooků, nemusí fungovat. Nejprve to zkontrolujte ve „Správci zařízení“.

Klikněte na spuštění pravým tlačítkem a otevřete „Správce zařízení“.

Najděte položku „Bluetooth“ v seznamu a otevřete její obsah.

Pokud nemáte takový bod nebo vykřičník/otazník je nakreslen na ikoně, pak je něco špatného na přijímači.

Začlenění do BIOS

Chcete.li zadat BIOS Když zapnete počítač (ve fázi černého spořiče obrazovky), stiskněte klávesu F2 nebo DEL. Na některých modelech se klíče mohou lišit.

Najděte v sekci nabídky BIOS „Wireless“. Zobrazí bezdrátové moduly zabudované do notebooku. Ujistěte se, že zaškrtávací políčko Bluetooth je nainstalováno.

Vzhled menu BIOS se může lišit. V tomto případě by měl být parametr Bluetooth přepnut na povolená nastavení.

Uložte změny a restartujte.

Instalace ovladače

Klikněte na spuštění pomocí pravého tlačítka myši a vyberte „Správce zařízení“.

povolit, bluetooth, notebooku, sony

Pokud má ikona Bluetooth otazník, pak je problém v ovladači.

Chcete.li tuto chybu odstranit, musíte si stáhnout a nainstalovat ovladač modelu PC z oficiálního webu výrobce notebooku a verze Windows. Přečtěte si o tom více o tom v lekci, jak aktualizovat ovladače.

Pokud to nepomohlo

Ve vzácných případech může vysílač v určitém modelu notebooku chybět. Chcete.li to zjistit, podívejte se na vlastnosti vašeho počítače. Pokud neexistuje žádný modul, můžete si vždy zakoupit externí adaptér Bluetooth.

Jak povolit Bluetooth na Windows 10?

Chcete.li to provést, klikněte na tlačítko „Start“ pravým tlačítkem a vyberte Správce zařízení v seznamu. Dále najdeme kartu Bluetooth a klikneme na ni. Mělo by existovat jedno nebo několik zařízení. Pokud máte ikonu poblíž adaptéru (ve formě šipky), klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte ji použít.

Důvody, proč modul Bluetooth není určen jinými zařízeními jako následující: zařízení je ve stavu off. V nastavení odpojeno detekcí Bluetooth. Velká vzdálenost mezi přijímačem a vysílačem.

povolit, bluetooth, notebooku, sony

Metody inkluze

Uživatel musí vědět, že existují 2 zásadně odlišné úrovně zapnutí/vypnutí Bluetooth:

 • Hardware, ve kterém je modul zcela deaktivován. V tomto případě není zařízení stanoveno v systému a prostřednictvím OS nebo aplikačních programů nelze zahrnout.
 • Software nebo funkční, ve kterém zařízení zůstává na úrovni hardwaru, ale nefunguje pro příjem/přenos rádiového signálu. Zapnutí nebo vypnutí Bluetooth na této úrovni umožňuje systémový nebo aplikovaný software.
READ  Jak zapnout webovou kameru na notebooku Samsung. Notebooky Lenovo (Lenovo)

S horkými klíči

Mnoho notebooků, jako je Dell, Sony Vaio, Asus, vám umožňuje zapnout Bluetooth přímo z klávesnice PC. Do kombinací je zpravidla zapojeno zvláštní tlačítko pro rozšíření funkcí klávesnice FN. Jiné horké závisí na modelu notebooku.

Jejich akce závisí na přístupu výrobce. Většina PC ASUS, na kterém je tato funkce, tedy používá hardware vypnutí. Ostatní výrobci odebírají software na/odpojení k horkým klíčům.

Kombinace fungují pouze s nainstalovanými ovladači „Family“ pro klávesnici. Standardní ovladače Windows ne vždy umožňují používání těchto funkcí. V některých případech neexistují žádné jednotlivé horké klíče pro Bluetooth. Tímto způsobem můžete být plně rozhlasový modul, který kombinuje funkce Bluetooth a Wi-Fi.

Prostřednictvím dispečera zařízení

Začlenění modulu Bluetooth do dispečeru zařízení by mělo být zváženo ve dvou verzích.

 • Adaptér Bluetooth je určen systémem, jeho ovladače jsou nainstalovány a fungují normálně. Metoda je k dispozici ve všech verzích systému Windows a umožňuje vám zařízení programově povolit. Dost na to:
 • Zadejte Správce zařízení například z ovládacího řádku nebo příkazového řádku;
 • Najděte Bluetooth v seznamu zařízení;
 • Zavolejte na kontextovou nabídku (použijte pravé tlačítko myši na řádku adaptéru);
 • Vyberte „EnCrabise“.
 • Adaptér nefunguje. štítek je označen vykřičníkem (proti žlutému pozadí) nebo otazník, není v seznamu nainstalovaných zařízení v seznamu nainstalovaných zařízení. S největší pravděpodobností problém s ovladači modulu. Je třeba je stáhnout z webových stránek výrobce a aktualizovat.

Funkce operačního systému

Bluetooth můžete povolit na úrovni programu pravidelnými operačními systémy.

Ve všech verzích Windows je to snadné provést prostřednictvím centra pro řízení sítě. Uživatel:

 • Jde do centra z nabídky parametrů systému (ve vítězství 8, 10) nebo z panelu síťového připojení (v 7-ke nebo XP).
 • Vybere položku „Změna parametrů adaptéru“.
 • Modul Bluetooth vybírá v seznamu nainstalovaných adaptérů a volá její kontextovou nabídku pravým tlačítkem myši.
 • Vybere položku „zapnout“.

Po zapnutí možná budete muset nakonfigurovat viditelnost a detekci zařízení Bluetooth.

 • Stiskněte znovu pravé tlačítko myši na ikoně adaptéru a v kontextové nabídce vyberte „Vlastnosti“.
 • Na kartě Bluetooth postupujte podle odkazu „Parametry“.
 • Vložte značku do odstavce „Detekce“.

Zde můžete při vytváření připojení Bluetooth zapnout/vypnout oznámení, povolit/zakázat výstup ikony v oblasti oznámení.

povolit, bluetooth, notebooku, sony

V systému Windows 8 je modul přepínán snadněji a rychleji. Dost na to:

 • Otevřete boční panel OS (například stiskněte WinC).
 • V nabídce „Parametry“ použijte položku „Změna parametrů počítače“.
 • Vyberte v seznamu zařízení Bluetoth.
 • Přeneste spínač do „v.“(NA).

Nejjednodušší způsob, jak zapnout nebo vypnout Bluetooth na notebooku s Windows 10.

Chcete.li to provést, můžete použít funkce centra pro oznámení:

Další možností je kontaktovat nabídku parametrů systému:

 • Zavolejte na nabídku parametrů (spuštění nebo wini).
 • V bodě „Zařízení“ vyberte „Bluetooth a další“.
 • Přesuňte sklon spínače na „v.“(NA).

Pomocí programu

Pokud má notebook speciální aplikaci pro práci s Bluetooth, musí jeho funkce ovládat modul.

Chcete.li to zapnout nebo vypnout, potřebujete:

 • Nainstalujte aplikaci.
 • Spusťte to.
 • Vyberte položku hlavní nabídky odpovědné za správu Bluetooth (například „Nastavení“. „Možnosti“, „management“ nebo jiné.).
 • Vyberte požadovaný bod.

Podobné funkce obsahují všechny sady nástrojů, které vám umožňují ovládat stav notebooku a ovládat jeho hardwarové zdroje.

Přes bios

Hardware zapnutý/OFF modulu lze provést v notebooku BIOS. Krok.by.krok pokyny jsou jednoduché:

READ  Jak nainstalovat aplikaci wink do televizoru Sony. Ztracená data. Co dělat?

Jak povolit Bluetooth na notebooku na Windows 10

V operačním systému Windows 10 jsou jednotky modulu Bluetooth nainstalovány v automatickém režimu, i když externí modul.

Nejprve uvidíme, jestli již pracuje. Chcete.li to provést, podívejte se do trias ikony panelu Bluetooth. Může být skryto, aby se zobrazovalo klikněte na šipku poblíž.

Kliknutím na ikonu uvidíte možné akce pro přidání nového zařízení, například bezdrátová sluchátka, klikněte na odpovídající tlačítko.

Ve výchozím nastavení však není vždy zapnuto, takže jej aktivujeme ručně.

1 Metoda. prostřednictvím zásobníku

Klikněte na ikonu oznámení v panelu Teroy. Na otevřeném panelu aktivujte modul Bluetooth, stane se modrou. Pokud je ikona již modrá, pak už všechno funguje.

povolit, bluetooth, notebooku, sony

2 Metoda. prostřednictvím parametrů systému

Stisknutím tlačítka Win I současně otevřete parametry a přejděte do části „Zařízení“.

Zapněte modul v prvním okně, v sekci Bluetooth a další zařízení.

3 Metoda. horké klíče

V některých modelech notebooků Bluetooth je aktivován současným lisováním kombinací speciálních klíčů: FN F1-F12.

Podívejte se na klávesnici, na které klíč je ikona Bluetooth Bluetooth a klikněte současně pomocí klávesy FN. Na začátku je tlačítko FN stisknuto.

Jak zjistit, zda existuje notebook Bluetooth

Můžete se pokusit zapnout nebo vypnout zařízení, postavit hlavu, proč to nefunguje. Ale prostě to nemusí být v notebooku.

Zkontrolujte přítomnost funkce na notebooku několika způsoby.

Část nomeru je celý název modelu notebooku. Například, pokud mluvíme o ASUS, pak to bude vypadat něco takového: x102BA-DF010H. Zavedením tohoto čísla ve vyhledávání na webových stránkách výrobce můžete zjistit, zda je tato funkce v notebooku.

Buďte opatrní a pečlivě zkontrolujte, zda všechna písmena a čísla s vaším modelem shodují. Číslo s jedním nejmenším rozdílem může odpovídat zcela jinému notebooku.

Výrobci notebooků někdy označují přítomnost dalších možností pomocí samolepek. Nálepka s modelem a verzí Bluetooth tedy může být nalepena na spodní straně pouzdra. Pokud je taková nálepka na dně vašeho počítače, pak je vše na místě.

Pokud je na panelu indikátorů ve stavu notebooku malé logo Bluetooth. toto je správné znamení, že je přítomen v tomto notebooku. Pokud tam není, musíte si prohlédnout klávesnici pro horké klíče zahrnutí této možnosti. Ale nejsprávnějším způsobem je zkontrolovat nomera strany, který nikdy nelže.

Pokud to nefunguje

Když Bluetooth nefunguje, musíte se vypořádat s důvody chyby. Chcete.li začít, klikněte na pravé tlačítko na symbolu bezdrátového připojení níže vedle kalendáře a hodin:

 • Otevřete „centrum správy sítí“.
 • Kliknutím v nabídce na „Změna parametrů adaptéru“.
 • Pokud má seznam „síťové připojení Bluetooth“, přejděte do jeho vlastností.
 • Přejděte na parametry na kartě BT.

Pokud není připojení navázáno, jak najít Bluetooth? Ve vlastnostech „mého počítače“ spusťte správce zařízení. Najděte adaptér Bluetooth v seznamu. Kliknutím pravým tlačítkem myši otevřete nabídku, ve které můžete zapnout a deaktivovat zařízení. Pokud BT nezačne, označený žlutým vykřičníkem značek nebo v seznamu je neznámé zařízení, musíte aktualizovat ovladače modulu modulu. Přejděte na podnabídku na „Vlastnosti“ na kartě „Driver“ spusťte aktualizaci.

Pokud systém neumožňuje aktualizovat, okna na PC prostě nemá vhodného ovladače. Poté výrobce notebooku hledejte a stáhněte si tam správného ovladače.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS