Jak připojit telefon k televizoru LG

Většina výrobců přichází s novými způsoby synchronizace zařízení, aby rozšířila funkčnost vaší techniky. Chcete-li například připojit telefon k televizoru. Smartphone se promění v obrazovku podobnou té, která se zobrazuje na televizoru. Je to velmi výhodné, když chcete ukázat obrázek na telefonu úplně všem přítomným. Telefon nemusíte předávat, můžete ho připojit k televizoru.

Televizory LG jsou považovány za jedny z nejoblíbenějších. Najdete je téměř v každé domácnosti v zemi. Proto je nutné pochopit, jak telefon připojit k dané technice a čím je nutné se řídit.

Jak připojit telefon k televizoru přes HDMI

Tato varianta umožňuje používat televizor jako externí displej při hraní her, sledování filmů a surfování na internetu. Obraz z mobilního zařízení se zrcadlí, což znamená, že televizor zobrazuje vše, co se děje na obrazovce smartphonu.

V závislosti na konektoru telefonu budete k připojení potřebovat adaptér nebo kabel. Na jedné straně bude mít konektor HDMI a na druhé straně konektor microUSB, Lightning nebo USB-C. Zařízení se v režimu vysílání obrazu rychle vybíjí, takže adaptéry obvykle obsahují konektor pro nabíjení.

Než si koupíte adaptér USB-C, ujistěte se, že váš smartphone podporuje obrazový výstup.

Co dělat

 • Propojte svůj smartphone a televizor pomocí kompatibilního kabelu. Pokud používáte adaptér, zapojte jej do svého zařízení a připojte k němu běžný kabel HDMI z televizoru.
 • Jako vstupní zdroj vyberte příslušné připojení HDMI na televizoru.
 • Obraz se automaticky zobrazí na televizoru. Pokud ne, otevřete nastavení smartphonu a změňte rozlišení obrazovky.

Připojení telefonu k televizoru přes USB

K připojení přes zásuvku USB na televizoru budete potřebovat stejný kabel, který běžně používáte k nabíjení smartphonu. Obecně se připojuje stejným způsobem, jakým se připojujete k počítači a nahráváte mediální soubory.

READ  Dálkové ovládání televizoru Samsung Smart TV nefunguje

Jeden konec kabelu musí být vybaven rozhraním USB 2.0 Type-A, na druhém konci kabelu musí být zástrčka, která se zapojí do telefonu. Může to být microUSB, miniUsb nebo jiné rozhraní v závislosti na značce a modelu telefonu.

Vložte jeden konec kabelu do telefonu a druhý konec do televizoru přes USB. Pokud je připojení v pořádku, na obrazovce televizoru se zobrazí nápis „Připojeno“. Na telefonu se následně zobrazí vyskakovací okno s volbami připojení. Například pro nabíjení nebo pro přenos souborů a obrázků. Vyberte druhou možnost.

Nyní můžete pomocí aplikace „Fotografie a videa“ ve spodním řádku obrazovky Smart TV procházet obsah v telefonu. Upozorňujeme, že tento typ připojení slouží pouze k přehrávání mediálního obsahu ze smartphonu na televizoru.

televizoru, sdílení, obrazovky, připojit

Další způsoby odesílání obrázků, videí a fotografií ze systému Android do televizoru

Pokud je vaším cílem přenášet video a obrázky do televizoru, a ne jen streamovat obrazovku se všemi omezeními, doporučuji použít jiné metody, ale mějte na paměti, že na rozdíl od předchozí metody vyžadují připojení televizoru i smartphonu ke stejné síti (kabel nebo Wi-Fi. na tom nezáleží):

 • Aplikace XCast TV, která je zdarma k dispozici na Play Marketu, podporuje streamování DLNA (můžete streamovat video a fotografie z telefonu), Chromecast a dokonce AirPlay. https://play.Google.com/store/apps/details?ID=cast.video.screenmirroring.casttotv
 • Aplikace Cast Web Video, která umožňuje streamovat obrázky nejen z telefonu, ale také z online video služeb, je k dispozici zde: https://play.Google.com/store/apps/details?ID=castwebbrowsertotv.castwebvideo.webvideocaster
 • Nezapomeňte, že pokud máte zapnutý televizor a přehráváte video na YouTube v telefonu, můžete klepnutím na ikonu vysílání v aplikaci v telefonu spustit přehrávání stejného videa na televizoru se systémem Android.

Doufejme, že jedno z navrhovaných řešení fungovalo pro váš scénář sdílení telefonu a televizoru.

televizoru, sdílení, obrazovky, připojit

Chytré sdílení

Tuto komunikační technologii poskytuje společnost LG. Abyste ji mohli používat, musíte si do svého chytrého telefonu a televizoru stáhnout speciální aplikaci Smart Share pro LG.

READ  Jak nastavit hotspot v notebooku se systémem Windows. Vypnutí mobilního hotspotu

Po instalaci je třeba spustit. Mediální soubory se proto v telefonu sdílejí automaticky. Můžete si je prohlédnout ve složkách Obrázky, Hudba, Video.

Nyní je nutné provést nastavení televizoru:

 • Stiskněte tlačítko se symbolem domečku na dálkovém ovladači. Výsledkem je zobrazení domovské stránky na obrazovce.
 • Dalším krokem je přechod na stránku Moje aplikace.
 • Musíte přejít na stránku Zobrazí se seznam připojených zařízení. Musíte kliknout na řádek, který odpovídá smartphonu.
 • Zobrazí se tři složky s mediálními soubory. Po kliknutí na požadovaný obsah se zobrazí, jaký obsah lze v něm zobrazit.

Po kliknutí na požadovaný soubor jej můžete začít sledovat.

Použití kabelu HDMI

V tomto případě budete potřebovat speciální kabel. Televizor musí být vybaven rozhraním HDMI. Pro připojení tohoto kabelu ke smartphonu je třeba použít adaptér miniUSB.

 • Nejprve nastavte televizor. Předtím je třeba připojit kabel ke smartphonu pomocí adaptéru a druhý konec do zásuvky na televizoru. Může jich být několik. Zapamatujte si číslo toho, ke kterému bylo navázáno spojení.
 • Pomocí dálkového ovladače televizoru je třeba vybrat kartu v nastavení, kde můžete vybrat zdroj signálu. Zadejte, ke kterému vstupu HDMI jste kabel připojili.

Tím se začne automaticky upravovat obraz na obrazovce. Výsledkem je zobrazení obrazu na displeji mobilního telefonu.

Mezi výhody této možnosti patří:

 • Telefon je možné nabíjet paralelně pomocí konektoru USB.
 • Obraz z displeje smartphonu bude možné zobrazit na obrazovce televizoru.

Mezi nevýhody této možnosti patří:

Tato metoda je považována za nejjednodušší a nejpohodlnější.

Jak připojit telefon k televizoru

Uživatelé mají pro připojení smartphonu k televizoru v zásadě dvě kritéria. Za prvé. žádné kabely, za druhé. telefon musí být v aktivním stavu, abych ho mohl bez problémů ovládat. Požadavek je v zásadě plně uspokojován funkcí Wi-Fi Direct, kterou dříve popsal autor AndroidInsider.ru Artem Sutyagin.

Bezdrátové připojení smartphonu k televizoru.

Wi-Fi Direct. je bezdrátový datový protokol, který umožňuje sdílet soubory bez ohledu na to, zda máte připojení k internetu.

READ  Jak pořídit snímek obrazovky v systému Android Asus. Prostřednictvím rychlého nastavení

Chcete-li připojit telefon k televizoru, musíte

 • Otevřete Nastavení v televizoru.
 • Přejděte na položku Připojení k síti (ikona zeměkoule).
 • Poté přejděte do podsekce Wi-Fi Direct a povolte tuto funkci.
 • Poté ve smartphonu přejděte do Nastavení, Wi-Fi.
 • Pak přejděte na Wi-Fi Direct a vyberte televizor.

Dovolte mi, abych vám hned řekl, že je to nejjednodušší způsob, jak připojit telefon k televizoru. Jediný problém je, že ne všechny televizory tuto technologii podporují. Naštěstí existuje několik dalších způsobů, které nejsou o moc horší.

Výhody a nevýhody

Jako každá technologie má i tento vývoj své pozitivní a negativní stránky. Porovnat je můžete v následující tabulce.

Povolené formáty nemusí zahrnovat rozlišení, které chcete zobrazit na televizoru Někdy může být Wi-Fi přerušena, musíte použít kabelové připojení

U některých modelů nemusí být kvalita příliš vysoká, záleží na tom, kdy byl vysílač vydán

Zkontrolováním výhod a nevýhod se můžete rozhodnout, zda se vyplatí tuto možnost využít. Tato možnost funguje stabilně při dobré kvalitě Wi-Fi, pokud se přeruší, měli byste odmítnout přenášet obraz nebo přejít na kabelový přenos se stabilnějším signálem.

Problémy a jejich řešení

Při používání funkcí a připojování zařízení může dojít k různým chybám. K takovým případům dochází, protože většina uživatelů tuto možnost nezná. Proto doporučujeme, abyste se s programem před jeho použitím seznámili.

Řešení většiny problémů a uživatelských chyb naleznete v následující tabulce. Pro úspěšné vyřešení problémové situace je třeba si pozorně přečíst vysvětlení a pokyny.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS