Díky ruské vynalézavosti lze karty Mir opět propojit s Apple Pay. Jak na to

Společnost Apple zablokovala Rusům přístup ke svému platebnímu systému Apple Pay ve prospěch amerických sankcí. Ukázalo se, že toto blokování lze obejít během několika minut, a to pomocí proprietárního softwaru společnosti Apple. Četné testy ukázaly, že metoda je účinná a že funguje nejen s iPhonem, ale také s hodinkami Watch.

Našel jsem způsob, jak připojit ruské bankovní karty k Apple Pay. Rusové jsou o tuto možnost připraveni kvůli masivním sankcím USA. Ruští odborníci našli účinný způsob, jak obejít.

Mezeru v systému společnosti Apple objevil specializovaný ruský zdroj iPhones.ru. Podle autorů nápadu je metoda, kterou vyvinuli, zaručeně funkční s kartami ruského platebního systému Mir drtivé většiny ruských bank, které byly dříve propojeny s uživatelovým Apple ID. Práci s jinými kartami netestovali.

Redakce CNews připomíná, že v březnu 2022. Americké platební systémy Visa a MasterCard přestaly v Rusku fungovat. Ruské bankovní karty, které jsou k nim připojeny, v zemi nadále fungují, protože všechny transakce na nich jsou prováděny prostřednictvím Národního systému platebních karet, provozovatele systému Mir. Mnoho bank zavedlo tyto karty na dobu neurčitou.

Apple Pay na iPhone 6/7/X. jak používat a proč nefunguje

Rozdíl spočívá v použití různých rozhraní elektronické peněženky Apple Watch a také v samotné vazbě platební karty. ApplePay se od podobných platebních nástrojů liší těmito výhodami.

 • Praktičnost. Je možné zapomenout na peněženku a kartu a jít do obchodu s jedním telefonem.
 • Zabezpečení. Platební údaje jsou uloženy ve vestavěném čipu, šifrovány a přenášeny ze zařízení do POS terminálu pouze v okamžiku transakce. Platba je provedena pouze po ověření totožnosti držitele karty.
 • Ekonomika. Při placení nákupů pomocí Apple Pay se bude moci majitel zařízení účastnit propagačních akcí a získávat bonusové body na účet.

Je třeba poznamenat, které miniaplikace, plastové karty a úvěrové instituce podporují bezkontaktní platební technologii od společnosti Apple. Podívejme se, která „jablečná“ zařízení se mohou připojit k Apple Pay.

Proč byste se neměli bát používat Apple Pay v Rusku?

Platební služby jsou pro podvodníky a kyberzločince velmi zajímavé. Uživatelé těchto systémů mají proto často obavy o bezpečnost při používání těchto služeb. Jak bezpečné je používání Apple Pay?

READ  Pád aplikací na iPhonu 7

Časté dotazy uživatelů a odpovědi na ně:

Informace o platebních kartách mohou být ohroženy?

Jednou z klíčových vlastností systému společnosti Apple je, že údaje o kartě (číslo nebo PIN) jsou v iPhonu a hodinkách Apple Watch uloženy v zašifrované podobě, takže je nelze zobrazit.

Co když někdo nahlédne do mého kódu PIN?

Při placení pomocí Apple Pay je pin kód otiskem prstu, který je pro každou osobu jedinečný. Snímky otisků prstů jsou přístupné pouze orgánům činným v trestním řízení. Ve skutečnosti by bylo pro zločince mnohem snazší získat heslo k platební kartě.

Mohou nalezenými nebo ukradenými hodinkami Apple Watch platit cizí lidé??

Uživatelé Apple Pay mohou platit hodinkami Apple Watch bez iPhonu. Tato funkce je užitečná v případech, kdy uživatel nemá z nějakého důvodu přístup k chytrému telefonu. Platební systém na hodinkách Apple Watch vyžaduje instalaci číselného hesla, které je třeba pro provedení platby znovu zadat. Pokud to nevíte, nemůžete si nic koupit. Heslo lze nastavit takto: „Nastavení“. „Kód.“. zadejte náhodnou sekvenci číslic.

Co mám dělat, když jsem ztratil (byl mi ukraden) iPhone s nastaveným Apple Pay??

Princip fungování Apple Pay je takový, že systém nebude fungovat bez příslušného nastavení („Nastavení“). Touch ID a přístupový kód) a aktivace snímače Touch ID. Zločinec tak nebude moci získat přístup k zařízení. Platba přes Apple Pay probíhá na základě skenování otisků prstů. Pokud je navíc částka transakce vyšší než 1 tis. Heslo může být nutné zadat znovu, ale až po naskenování otisku prstu.

apple, iphonu, bezpečné, platit, pomocí

Údaje o platební kartě budou společnosti Apple známy?

Pokud si již kupujete obsah v App Storu nebo platíte za další prostor v iCloudu, není třeba se obávat, že by společnost Apple získala přístup k údajům o vaší platební kartě, protože karta je již propojena s vaším účtem.

K Apple Pay mohou přistupovat aplikace třetích stran?

Přísné zásady společnosti Apple brání tomu, aby se pochybné aplikace objevovaly v jejím značkovém obchodě s aplikacemi. Systém iOS navíc zakazuje instalaci softwaru z neověřených zdrojů. Tyto obavy jsou tedy neopodstatněné.

Existují nějaké další poplatky?

Platby přes Apple Pay jsou bez jakýchkoli poplatků. To znamená, že uživatel zaplatí pouze částku uvedenou na etiketě výrobku.

Při platbě prostřednictvím platebního systému společnosti Apple je účtován poplatek ve výši 0,15 % až 0,17 %, který však neplatí uživatel, ale místo, kde je transakce provedena.

Obchody a aplikace

Apple Pay není k dispozici jen v obchodech. Při nakupování u společnosti Apple má zákazník na webových stránkách, v aplikacích nebo na jiných místech služeb k dispozici následující funkce.

Azbuka Vkusa, Starbucks, Shell, Kuresel, Svyaznoy, re:Store, iPort, Magnit, M.Video, Perekrestok, L’Etoile, Eldorado, Burger King, Pyaterochka, Ashan, TSUM, BP, Lenta, c:store, Atak, Globus a další nyní umožňují majitelům zařízení „Apple“ platit Apple PAY. Poplatníkovi nejsou účtovány žádné další poplatky, protože systémová provize je hrazena prodejním místem nebo online zdrojem (0,15 % až 0,17 %).

READ  Jak přenášet video do iPhonu. Převést

Tyto aplikace také umožňují platbu za své služby, produkty a zboží prostřednictvím Apple Pay: Cinema Search, Rambler, Afisha, Ural Airlines, Utkonos, Anywayday, Aeroflot, Citymobile, Apple in the Air, Yandex.Taxi, Lamoda, Hej! Kavárna, OneTwoTrip, Ticketland, Hello Baby, Biglione, Wheely, S7. Stačí v obchodě nebo na webu vyhledat ikonu platby ApplePay a zjistit, zda můžete platbu přijmout.

Jak platit

Bezkontaktní účtování na iPhonu 8 a dřívějších zařízeních vyžaduje, aby byla horní část zařízení držena nad terminálem a prst byl přiložen k Touch ID. Pokud je transakce úspěšná, na displeji se zobrazí zpráva „Hotovo“.

V zařízení iPhone 10 je postup mírně odlišný. Stiskněte dvakrát boční tlačítko pro nákup a ověřte se pomocí Face ID nebo zadejte heslo. Poté přiložte miniaplikaci k bezkontaktní čtečce a počkejte na oznámení o nákupu.

Které modely iPhonu spolupracují s Apple Pay?

Platební služba funguje se všemi verzemi iPhonu, které mají modul NFS: jedná se o modely řady 6 a novější. Zařízení řady 5 nemají modul NFS, ale lze je použít i pro platby. To vyžaduje synchronizaci smartphonu s hodinkami Apple Watch.

Jak nainstalovat Apple Pay

Další aktuální otázkou je, jak aplikaci nainstalovat?

Jakmile byla služba dostupná pro chytré hodinky iPhone, software byl automaticky umístěn na model 6 a starší chytré hodinky.

Chcete-li začít používat, jednoduše přejděte do aplikace Wallet, vyberte Apple Pay a nastavte zařízení.

Pokud se vyskytnou problémy se stahováním služby, měli byste telefon restartovat a zkusit se zaregistrovat znovu.

Chcete-li jej nastavit, postupujte takto

 • Stiskněte ikonu „“.
 • Zadejte své údaje a osobní data.
 • Přidání fotografie bankovní karty.
 • Po propojení karty dokončete zadání.

Systém se pak automaticky aktivuje. Zda je karta propojená, lze snadno zkontrolovat. přejděte do aplikace Peněženka a podívejte se, zda je na ní ikona „iPay“. Pokud ano, služba funguje.

Pokud máte potíže s placením smartphonem, vyplatí se zkontrolovat, zda je Touch ID funkční. To lze provést v pouhých třech krocích:

Poté by již neměl být problém aplikaci používat.

Podporovaná zařízení

Služba bezkontaktních plateb nefunguje na všech modelech. Aby bylo možné nakupovat pomocí chytrého telefonu, musí být zařízení vybaveno anténou NFC. Tato část vytváří spojení mezi vaším mobilním zařízením a terminálem v prodejně.

Provoz Apple Pay je možný:

U starších modelů, jako jsou 5 a 5S, bezkontaktní služba nefunguje a používání zařízení k nákupům nebude fungovat.

Jediný způsob, jak službu na iPhonu 5 používat, je nainstalovat aplikaci do chytrých hodinek připojených k zařízení a provést platbu pomocí ní.

iPhone SE je vybaven Apple Pay. Chcete-li ji aktivovat, musíte postupovat podle výše uvedených pokynů.

READ  Jak stáhnout kontakty do iPhonu. Jak přenést kontakty přímo ze SIM karty do iPhonu

Které iPhony podporují Apple Pay. funkce nastavení na různých modelech iPhone

Majitelé iPhonů a iPadů denně uskuteční stovky tisíc nákupů přes Apple Pye. Z hlavních výhod používání platební služby:

 • bezpečnost transakcí a důvěrnost osobních údajů;
 • Vysoká rychlost transakcí;
 • Snadné používání. k placení stačí přiblížit chytrý telefon k terminálu.

To nejsou jediné výhody Apple Pay. Díky velkému počtu uživatelů je služba zdarma pro všechny majitele mobilních zařízení. Za tři roky působení v Rusku nepokryla služba Apple Pay celý trh, protože ne všechny banky připojily funkci PayPass ke svým POS-terminálům a samoobslužným terminálům. Podívejme se, které telefony v současné době podporují bezkontaktní platby ApplePay, a zdůrazněme specifika nastavení v konkrétní verzi zařízení Apple.

Které banky podporují Apple Pay?

Pro ty, kdo plánují používat Apple Pay, je důležité vědět, které karty tuto službu podporují. Vzhledem k poptávce po této službě poskytuje většina bank možnost propojit kartu s účtem v platebním systému.

apple, iphonu, bezpečné, platit, pomocí

V současné době je možné používat debetní a kreditní karty následujících bank a partnerů:

 • Alfa Bank;
 • VTB;
 • Sberbank;
 • Raiffeisenbank;
 • Tinkoff;
 • Gazprombank;
 • Rosbank;
 • Banka Saint Petersburg;
 • Otkritie;
 • Ruský standard;
 • Promsvyazbank;
 • UniCredit Bank;
 • Banka Sovcom;
 • Poštovní banka;
 • Home Credit Bank;
 • MTS;
 • Beeline;
 • Megafon;
 • Yandex Money;
 • Qiwi.

Obliba této služby roste, takže podpora této technologie je výhodná i pro finanční instituce, které chtějí přilákat zákazníky. Proto se seznam zúčastněných bank a partnerů stále rozšiřuje.

Vnější faktory, které brání platbě pomocí iPhonu

Dalším častým důvodem selhání bezkontaktních plateb je použití masivního ochranného krytu. Modul NFC plně funguje pouze ve vzdálenosti 1-2 cm od čtečky. Data jsou přenášena rádiovým kanálem na frekvenci 13,56 MHz. Tyto rádiové vlny jsou snadno „zachyceny“ kovem o tloušťce 3 mm nebo více. Proto se raději vyhněte ochranným pouzdrům s kovovými vložkami.

To byl kdysi problém iPhonu 8, protože tento konkrétní model má jeden z nejtlustších a nejmasivnějších zadních krytů. A je lepší kupovat značkové kufry, i když stojí řádově více.

Důvodů, proč Apple Pay nefunguje a bezkontaktní platby se nedaří, může být několik. Správným řešením je obnovení továrního nastavení zařízení. Měli byste si také zkontrolovat, zda vaše bankovní karta podporuje Apple Pay. V ostatních případech pomůže pouze návštěva servisního střediska. Pokud jste také měli problémy s bezkontaktní platbou v Apple Pay, podělte se o své zkušenosti v komentářích. Řekněte nám, co ještě můžete v takových případech udělat a co konkrétně vám pomohlo problém vyřešit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS