Jak udělat z iPadu druhý monitor pro Windows 10?

Jak nastavit plochu systému Windows při používání iPhonu nebo iPadu jako sekundárního displeje?

 • Klikněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte možnost „Rozlišení obrazovky“.
 • V části „Multiple displays“ vyberte místo možnosti „Duplicate these screens“ možnost „Extend these screens“ a klikněte na tlačítko „Apply“.

Které operační systémy ji podporují

Při připojení iPadu jako druhého monitoru je operační systém počítače nebo notebooku zcela irelevantní. Můžete použít kompatibilní operační systém MAC OS, populárnější Windows nebo dokonce Linux.

Jediné, co závisí na operačním systému, je verze softwaru, který se použije k propojení obou zařízení a přenosu obrazu.

Samotný tablet, který bude sloužit jako druhý monitor, není důležitý. Nyní můžete připojit nejen iPad, ale i jakékoli jiné moderní zařízení. Je důležité zkontrolovat kompatibilitu softwaru a vybrat správnou aplikaci.

Lze iPad používat jako kreslicí tablet?

K dispozici je také aplikace pro iPad, která dokáže proměnit zařízení v grafický tablet. Na rozdíl od svého protějšku se systémem Android dokáže Air Stylus plně přenášet obraz z tabletu do počítače a můžete ovládat tlak, který na něj vyvíjíte.

V iTunes na počítači s Windows: Klikněte na tlačítko iPad v horní části okna iTunes, klikněte na „Procházet“ a poté vyberte „Synchronizovat s tímto [zařízením] přes Wi-Fi“ (v části „Možnosti“).

Používání iPadu jako druhého displeje pomocí Air Display

Nádherný 9,7palcový displej iPadu je radost používat, ale ne všechny úkoly lze na tomto přístroji provádět. Jsme nuceni používat těžkopádná (ano, ano) zařízení, jako je Mac Book nebo iMac. To však neznamená, že iPad mezitím odpočívá nebo se dostane do rukou mladšího bratra, syna či dcery. Použití tabletu jako další obrazovky pomocí nástroje Air Display.

Aplikace se skládá ze dvou částí, z appletu z AppStore a z balíčku ve formě souboru pkg, který obsahuje panel nastavení, ovladač videa a odinstalační program (2).7MB). Instalace ovladače vyžaduje restartování systému Mac OS. Uživatelé Windows mohou kouřit na vedlejší koleji a trápit se zbytečnostmi, verze pro pevnosti se objeví za chvíli. Zbývá jen dodat, že Air Display vyvíjí společnost Avatron Software, známá pro Air Sharing.

Po instalaci všech potřebných komponent přejděte do „Nastavení systému“ a vyberte iPad, který chcete používat jako virtuální obrazovku. Současně by měl být na tabletu spuštěn Air Display. Aplikace má rusifikaci, ovládací panel má jasné vysvětlení použitých možností v cyrilici.

Připojení přes bezdrátovou síť. Bohužel se zpožděním, což je trochu nepříjemné. Objekty lze na obrazovku iPadu přidávat přetažením na libovolný okraj plochy v závislosti na nastaveních uvedených v části „Monitory“ v předvolbách systému. Po dokončení práce s Air Display musí uživatel pro opětovné připojení znovu otevřít Předvolby systému a vybrat svůj iPad mezi detekovanými zařízeními, což lze považovat za poměrně závažnou nevýhodu.

Bohužel, šířka pásma Wi-Fi dělá své úpravy na další obrazovce, ačkoli obraz není méně jasný než na Apple Cinema, zmrazení (trhání) při pohybu oken jsou velmi znatelné, a to navzdory použitým dynamickým kompresním algoritmům. Není to dobré řešení pro aktivní manipulaci s objekty nebo prohlížení videí, alespoň dokud se neobjeví funkce kontroly kvality např. vzdálené plochy.

READ  Jak deaktivovat bezpečný režim iPad

Oblast použití Air Display je v rovině zobrazení různých doplňkových nabídek. Například je poměrně pohodlné zobrazit seznam kontaktů Adium na malé obrazovce nebo přesunout panel Úpravy na iPad; při úpravách fotografií v Aperture může na seznam navazovat inspektor v Pages nebo okno pro stahování souborů v Safari. Volného místa není mnoho, kromě toho můžete se všemi okny dílčí obrazovky pracovat pomocí dotykové obrazovky. Zde se však skrývá další závažná nevýhoda, po opětovném připojení můžete ztratit okno CoverSutra nebo klienta ICQ, protože neexistuje žádná funkce „zapamatování“.

S malým počtem nastavení a existujícími nedostatky je aplikace poněkud předražená. Air Display je v současné době zajímavá hračka, která nemá nic společného se seriózní prací.

Příprava Macu

Před připojením iPadu k MacBooku je třeba Mac připravit. Je to snadné. stačí vytvořit druhý účet a povolit vzdálený přístup k počítači.

Jak vytvořit druhý účet v počítači Mac?

Použití starého iPadu jako druhého monitoru pro MacBook | Mac mini | Mac

 • Otevřít předvolby systému.
 • Přejděte na stránku Uživatelé a skupiny.
 • Kliknutím na ikonu zámku v levém dolním rohu otevřete rozšířené možnosti nastavení systému.
 • Zadejte své uživatelské jméno a heslo k počítači.
 • V levém dolním rohu nad zámkem najděte znaménko plus a klikněte na něj.
 • V rozevíracím seznamu vyberte možnost Správce.
 • Vyplňte svůj účet.
 • Klikněte na tlačítko Vytvořit uživatele.

Jak povolit vzdálený přístup k počítači Mac?

 • Přejděte do Předvoleb systému.
 • Přejít na sdílení.
 • Zaškrtnutím možnosti Sdílená obrazovka ji aktivujete.
 • Vedle položky Povolit přístup vyberte možnost Všichni uživatelé.
 • Najděte tlačítko Nastavení počítače. a klikněte na něj.
 • Nyní je třeba povolit možnost Uživatelé (druhý název účtu) mohou získat ovládání obrazovky pomocí hesla.
 • Zadejte své heslo a zapamatujte si ho.
 • Klikněte na tlačítko OK.
 • V předchozím okně Sdílet se zobrazí IP adresa, která bude potřebná k připojení iPadu k Macu. zapište si ji nebo zkopírujte.

Instalace serveru Air Display do počítače a klientského softwaru do zařízení iPad

V tomto příkladu nainstalujeme server do počítače se systémem Windows 7. Instalace není nijak složitá. jediné, co musíte udělat, je schválit instalaci ovladačů displeje požadovaných společností Avatron Software a po instalaci ovladačů provést restart počítače.

Zatímco se počítač restartuje, nainstalujte aplikaci do iPadu. Pokud jste ji spustili poprvé, nabídne vám pokyny, jak se připojit k počítači. Pokud již aplikaci znáte, jednoduše ji nechte otevřenou a přepněte zpět na počítač, abyste na něm mohli spustit aplikaci Air Display.

V ideálním případě by to mělo jít hladce. Pokud se zobrazí chybová zpráva, je třeba přepnout server DNS hostitele z výchozího nastavení (od poskytovatele připojení) na veřejně dostupné servery Open DNS nebo Google DNS. Pokud se neobjeví žádná chybová zpráva, je čas připojit iPad k počítači.

Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu Air Display získáte přístup ke kontextové nabídce. Kromě standardních položek nabídky by se měl zobrazit název zařízení iPad.

Pokud tablet v síti nevidíte, zkontrolujte znovu všechna připojení a ověřte, zda jste připojeni ke správné síti. Pokud je zařízení zobrazeno online, stačí na něj kliknout.

Po kliknutí na ni v počítači by měla začít blikat ikona připojení na samotném tabletu. Poté by plocha měla začít blikat a přepnout se z motivu Aero na základní.

Pokud pracujete na jednom monitoru, obrazovka iPadu by měla být ve výchozím nastavení na pravé straně. Pokud pracujete s více než jedním monitorem, musí být obrazovka tabletu na pravé straně prvního monitoru. Pokud pracujete se dvěma monitory a ten na levé straně je. a ten na pravé straně je. pak bude nová obrazovka iPadu umístěna přesně uprostřed mezi nimi. Pokud má váš počítač tři monitory, bude iPad umístěn mezi levým a prostředním monitorem.

READ  Telefon jako adaptér Bluetooth pro počítač

Umístění přídavného monitoru si však můžete zvolit sami. Chcete-li to provést, musíte znovu kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu Air Display, vybrat možnost Display Arrangemen a přesunout monitor na zadané místo.

Jakmile nastavíte umístění dalšího monitoru, můžete jej používat k určenému účelu.

Mini displej ( 9,99, pouze Mac)

9,99 se může zdát jako vysoká cena za aplikaci, která je v průměru hodnocena dvěma hvězdičkami a je kompatibilní pouze s počítači Mac, ale neměl jsem s ní velké problémy, takže mohu jen předpokládat, že hodnocení pochází z předchozích chybných verzí.

Snadné nastavení: Skvělé

Nainstalujte software konektoru a restartujte jej. to je vše. Žádné heslo, žádné skryté ovladače. Prostě to funguje. Interais na MiniDisplay pro iPad je jednoduchý, s pěkným obrazem všech rozpoznatelných automobilů. Vyberte počítač a po několika sekundách se zobrazí rozšířená plocha. Pokud je v Macu nastaveno uživatelské heslo, je třeba ho zadat.

Výkon: strašně pomalý, ale křišťálově čistý

Zpoždění je nesnesitelně pomalé. přetažení okna na rozšířenou plochu a jeho zobrazení trvá přibližně několik sekund. Pouhé psaní textu do e-mailu nebo Evernote je přijatelné. Text je však křišťálově čistý. zřejmě využívá vlastní rozlišení Retina iPadu, což vysvětluje zpoždění. Přehrávání videa není možné, ale pokud je vaším hlavním účelem psaní e-mailů nebo čtení malých displejů chatu, můžete ocenit grafiku Retina.

Pohyb myši je jednodotykový, takže kreslení není možné.

Mini Display je univerzální aplikace, takže ji můžete spustit i na iPhonu. v jednu chvíli však může být připojeno pouze jedno zařízení, což znamená, že pro zábavu nemusíte párovat všechna zařízení iDevices. Za zmínku také stojí, že vyšší rozlišení iPhonu jej činí zcela nepoužitelným pro cokoli.

Jak používat iPad jako druhý monitor pro Mac

Položte iPad vedle Macu nebo zařízení propojte kabelem.

Poznámka: Pokud se iPad v seznamu AirPlay nezobrazí, můžete jej připojit ručně v nastavení Sidecaru.

Nyní vyberte ikonu AirPlay na panelu nabídek Macu a poté vyberte iPad.

Obrazovka iPadu se zobrazí na obrazovce Macu.

Chcete-li se odpojit, znovu vyberte ikonu AirPlay Odpojit.

Jedním pohybem zápěstí se z vašeho tabletu stane další monitor

Po zveřejnění vlákna s obrázky pracovišť Hubrovanů jsem čekal na reakci na „velikonoční vajíčko“ na obrázku mého zaneřáděného pracoviště, konkrétně na otázky typu: „Co je to za tablet se systémem Windows a proč jsou na něm ikony tak malé??“

Odpověď je jako „smrt od Kosti“. protože tablet (běžný iPad 3Gen) v našem případě funguje jako další monitor, který v režimu celé obrazovky běží virtuální počítač s Windows 7, a to vše funguje pro úplné štěstí přes Wi-Fi. Takový druhý malý monitor IPS s vysokým rozlišením.

Rychlý a snadný způsob, jak naučit tablet/smartphone se systémem Android/iOS pracovat jako další bezdrátový displej pro Windows/Mac OS X, najdete zde. Protože mám doma často zařízení s různými mobilními operačními systémy, bylo pro mě hlavním kritériem při výběru „softwaru, který promění můj tablet/smartphone v druhý monitor“:

Příjemným překvapením pro mě byla skutečnost, že software iDisplay, který jsem si nakonec vybral, vyvíjí známá firma SHAPE, o jejíchž produktech jsem na Habrahabru (z vlastní vůle a iniciativy) již nejednou psal. Do budoucna bych úroveň komfortu softwaru odhadoval na 80-85 %, ale alternativní řešení od známého AirDisplay a dalších výrobců mě zklamala mnohem více.

Popis výhod programu z oficiálních stránek poměrně stručný, jediná věc, která může zvracet „v omámení“, je odkaz na možnost současného připojení 36 (!) Zařízení iOS, pokud používáte verzi iDisplay pro Mac OS X. Nenapadá mě žádný jiný způsob použití než flash mobbing s 36 iPady v řadě. Nebo lze z iPhonu vytvořit „plazmu“ 🙂 Mimochodem, taková funkce není v popisu verze pro Windows uvedena.

READ  Jak vyrobit dvě okna na iPad

Stejně jako u každého dalšího monitoru lze pracovní plochu rozšířit na druhý monitor nebo obraz zrcadlit. Existuje podpora pro výběr orientace zařízení. stačí tablet nebo smartphone rozložit. Mimo jiné je možné „zdvojnásobit“ pixely. t.е. Obrazovka 2048×1536 funguje jako 1024×768. Nedocenil jsem krásu tohoto řešení. obraz se samozřejmě zčtyřnásobí, ale nevidím tu jasnost.

Musí být nainstalován jak na tabletu/smartphonu, tak na notebooku/desktopu. Obě zařízení musí být připojena ke stejné síti Wi-Fi.

Zatímco verze pro Windows fungovala bez problémů, po instalaci iDisplay na Mac OS X (mimochodem, instalace vyžaduje restart) jsem narazil na nejúžasnější „chybu“. na notebooku přestalo fungovat přetahování myší. Ano ano! Můžeš něco chytit, ale nemůžeš to pustit. Korespondence s podporou mi pomohla zjistit důvod tohoto překvapivého efektu. postiženy jsou pouze MacBooky s přepínatelnou grafikou Nvidia (9400M/9600M GT). Pokud nainstalujete alternativní ovladač videa v jakékoli verzi systému Mac OS X, objeví se tento překvapivý problém. Naštěstí existuje jednoduché řešení. stačí na chvíli pozastavit systém a problém zázračně zmizí (až do dalšího restartu). Nemyslím si, že je to chyba, ale nemůžu najít řešení.

Na rozdíl od verze pro Windows, která je schovaná v liště a nemá žádnou nabídku, je verze pro Mac krásnější a praktičtější. Zejména je k dispozici samostatné okno s nastavením výkonu a dokonce i ikona zařízení, které je právě připojeno.

Všechna nastavení jsou automaticky zapamatována, autorun je k dispozici při spuštění systému. Funguje se systémy Windows XP (pouze 32bitová verze), Windows Vista (32- a 64bitová verze), Windows 7 (32- a 64bitová verze) a dokonce i Windows 8. Kompatibilita s Mac OS X. od verze 10.5 a více. Výchozím jazykem je angličtina, ale podpora slíbila, že v nové verzi bude přidán překlad do ruštiny.

Kompatibilita zařízení. testováno na Androidu 2.3 и 4.0 a v systémech iOS 5 a 6. Žádné problémy a nové verze aplikace byly vydávány poměrně pravidelně.

Výkon samozřejmě nestačí, řekněme, sledovat video (pro to existují jiné aplikace), ale jako místo, kde můžete „přetáhnout“ messenger, prohlížeč s Habrahabr nebo okno iTunes. funguje to dobře.

Doufám, že moje zkušenosti budou užitečné pro všechny majitele tabletů. a s příchodem Nexusu 10 si každý může pořídit levnou obrazovku navíc se super vysokým rozlišením. Mimochodem, Nexus 7 funguje v této funkci také velmi dobře. Nebudu uvádět žádné odkazy na program. zájemci si ho mohou snadno najít v App Store a Google Play.

I přes tyto nevýhody si myslím, že je to nejpohodlnější, co jsem osobně vyzkoušel. Pokud jste dočetli až sem. děkuji vám, znamená to, že mé úsilí nebylo marné.

UDP: Zapomněl jsem zmínit. dotykový displej na tabletu/smartphonu samozřejmě funguje. Získáte tak nejen druhý monitor, ale i další monitor s dotykovou obrazovkou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS