Spojíme Bluetooth Holly k „Androidu“: Co je důležité vzít v úvahu?

Června 2019 Ekaterina Vasilieva

Sluchátka, která jsou připojena k telefonu Bluetooth. Navíc, tenké dráty se snadno poškozují. poté se náhlavní souprava stane nefunkční, musíte si koupit nový. Jak kombinovat sluchátka Bluetooth s telefonem na Androidu, pokud jste je právě koupili?

Instrukce

Existují dva typy sluchátek. První. obvykle mají jeden obsazení formuláře, tj. Dva sluchátka působí jako jedno jediné přístroje. Druhým typem je, když jsou sluchátka oddělena. Takové modely obvykle zahrnují vložky a typ připojení se nazývá TWS nebo jinak pravdivé bezdrátové připojení. Pokud používáte druhý typ, pak na starých modelech je možná budete muset navzájem vykouzlit.

Jedna sluchátka tedy bude fungovat jako hlavní a druhá jako sekundární. Poháněná sluchátka se bude muset připojit k hostiteli. Existují tlačítka pro obě sluchátka, která vykouzlí, že musíte současně stisknout. Poté musíte slyšet určitý signál. Ale opakuji, že to obvykle musí být provedeno přesně na starých zařízeních a na některých čínských modelech. V jiných zařízeních jsou oba reproduktory spojeny okamžitě z továrny.

Dále ukážu vše na příkladu Androidu, ale spojení je naprosto stejné pro iPhone a iPad.

 • Na hlavní obrazovce najděte ikonu rychlostního stupně s nápisem „Nastavení“ a jděte tam. Nyní hledáme sekci Bluetooth. V některých verzích Androidu lze sekci nazvat jako „připojená zařízení“. Jakmile se dostanete dovnitř, klikněte na „Zapněte Bluetooth“ nebo „Přidat zařízení“.
 • Můžete také zapnout „Blue Tooth“ pomocí horní nabídky „Curtain“. stačí si otřete prst z horní části obrazovky dolů a klikněte na ikonu Bluetooth. Chcete.li se dostat do této sekce, stačí na ni kliknout prstem.
 • Nyní musíte aktivovat samotná sluchátka. Některá zařízení jsou aktivována okamžitě poté, co je vytáhnete z pouzdra. Pokud se jedná o vložky. podívejte se, zda jsou po stranách speciální tlačítka. Pokud jsou, klikněte na ně, dokud neslyšíte zvukový signál. Pokud se jedná o velké pobuřující uši, najděte tlačítko napájení nebo tlačítko s ikonou Bluetooth a klikněte na něj.
 • Nyní byl modrý zub aktivován na obou zařízeních, na telefonu ve stejné sekci Bluetooth, vaše uši by se měly objevit v seznamu seznamu „Dostupné zařízení“.
 • Dále, abyste se připojili k bezdrátovým sluchátkům z telefonu, stačí je vybrat ze seznamu a počkat na páření.

POZNÁMKA! Pokud vidíte dvě sluchátka, pak jste je spolu spojili. Najděte na nich speciální tlačítka a upněte je. Problém může být také doprovázen skutečností, že zvuk uslyšíte pouze v jednom sluchátku.

Náhlavní soupravu můžete připojit k telefonu přes Bluetooth stejným způsobem: zapněte samotné zařízení, poté zapněte Bluetooth na telefonu a vyberte zařízení ze seznamu. Jak vidíte, není tak obtížné správně připojit dvě taková motlerová zařízení. Opakuji: že pokud jste nebyli schopni nakonfigurovat spojení nebo existují některé nuance, o kterých jsem do komentářů dosud nepsal.

Komentáře k pokynům pro připojení plic Bluetooth k telefonu

Máte.li problémy nebo dotazy ohledně kteréhokoli z těchto bodů, pak podrobnější pokyny s ilustracemi a komentáři.

READ  Jak přenést kalendář z iPhonu do Androidu. Tip: Přepnutí iPhonu na Android? Nikdy nezapomeňte zálohovat WhatsApp.

Nejprve se přesně rozhodněte, co máte sluchátka. Pokud se jedná o zcela bezdrátové TWS Hobbys s pouzdrem nabíječky, pak se pečlivě podívejte na případ, pokud na něm nejsou žádná tlačítka.

Podívejte se, kde lze toto tlačítko umístit a jak to vypadá jako příklad Apple AirPods:

Pokud je takové tlačítko, otevřete kryt pouzdra a klikněte na toto tlačítko na 2-3 sekundy. Uvidíte, jak indikátor LED uvnitř pouzdra začne rychle blikat bílý. To znamená, že sluchátka jsou v režimu páření a jsou k dispozici pro připojení k jakémukoli zařízení.

Na mnoha modelech jsou taková tlačítka, včetně:

Pokud takové tlačítko neexistuje (Xiaomi Airdots, Sony WF-1000XM3 a další.) nebo vaše sluchátka nemají nabíječku vůbec:

 • Pokud je na sluchátkách mechanické tlačítko, klikněte na toto tlačítko po dobu 7 sekund, dokud indikátor LED na sluchátcích nezačne blikat bílý
 • Se smyslovým řízením se senzory na dvou sluchátkách najednou upněte a polďte po dobu 5-7 sekund, dokud neuvidíte indikátor blikající bílá barva

Nyní můžete přejít k následujícím krokům.

Jak připojit jedno sluchátka k telefonu

Často je možné, že z nějakého důvodu je k smartphonu připojeno pouze jedno sluchátka a druhá zůstává nepracovní. Algoritmus akcí v takových situacích závisí na tom, do které značky patří zařízení.

Jedno sluchátka AirPods nefunguje

Pokud sluchátka AirPods nefungují, pak je problém vyřešen těmito operacemi:

 • Resetovat. Bude nutné otevřít nastavení, přejít na parametr Bluetooth a stačí kliknout na tlačítko I vedle názvu sluchátek, vyberte „Zapomeňte na toto zařízení“. Poté musí být zařízení vloženo na pár minut v případě, poté otevřete obal a znovu se připojte k iPhone.
 • Čištění z prachu. Pokud zařízení není nové, pak je možné, že během používání prostě ucpali příliš mnoho prachu.
 • Kontrola hlasitosti. Může se stát, že uživatel v době připojení k mobilnímu telefonu posunul zůstatek hlasitosti na pravé nebo levé straně, což vedlo k rozpadu jednoho sluchátka.
 • Aktualizace firmware. Například AirPods Pro 2 fungují hlavně hlavně s chytrými telefony na iOS 12 a nové. Pokud je tedy na smartphonu zastaralý firmware, může to vést ke špatnému provozu zařízení. Chcete.li aktualizovat operační systém, musíte zadat nastavení a kliknout na odpovídající oznámení.

Po úplném resetování nastavení náhlavní soupravy je možné problém odstranit. Pokud výše popsané tipy nejsou účinné, pak je jedno sluchátka jednoduše rozbitá.

Jedna sluchátka jiné značky nefunguje

U všech ostatních bezdrátových sluchátek je algoritmus akcí mírně odlišný. Chcete.li opravit problémy, musíte provést každé z popsaných doporučení níže:

 • Rozbijte konjugaci mezi zařízeními a znovu je spojte.
 • Pokud se sluchátka nadále připojují k mobilnímu telefonu, ale jedno sluchátka nezačala fungovat, pak je v něm s největší pravděpodobností prach. Je nutné pečlivě vyčistit reproduktor a mikrofon poškozených sluchátek a pak je přimět dobře jít.
 • Problém může spočívat v zastaralém firmwaru smartphonu. K opravě bude nutné přejít na nastavení mobilního telefonu a nainstalovat dostupnou aktualizaci.

V zásadě, po výše uvedených manipulacích problém zmizí. Pokud jedno sluchátka nevydělala, pak je zařízení nejlépe převezeno do nejbližšího servisního centra.

Android

Závisí na vybraném modelu bezdrátových sluchátek. V 99% případů není nutná ani další nastavení: zvukový signál začne automaticky hrát prostřednictvím připojeného příslušenství.

Pokud se zvuk nadále vylučuje prostřednictvím reproduktorů nebo reproduktorů, pak je problém v nesprávně vybraném „zdroji“.

Metodu přehrávání můžete změnit v přehrávači médií, v mixéru hlasitosti na PC nebo pomocí opony s tlačítky rychlého přístupu na Android a iOS.

READ  Jak připojit bezdrátová sluchátka jbl k počítači. Jak připojit náhlavní soupravu Bluetooth toshiba stack?

Ať už pokaždé, když se musíte podívat na parametry kvůli změně „zdroje“, řekne čas. Stejné airpody ze sluchátek Apple, Samsung a Xiaomi jsou automaticky přizpůsobeny situaci a vyzvednou „hudební“ signál plaku, okamžitě poté, co se příslušenství objeví v uších.

Funkce bezdrátových sluchátek

Bezdrátová sluchátka nás zachrání před matoucími šňůry. Ale to není všechno, čeho se mohou chlubit. S bezdrátovými sluchátky nemůžete dostat telefon z kapsy, abyste přepnuli stopu, změnili hlasitost nebo odpověděli na hovor. Stačí udělat pár manipulací se sluchátky. Pohodlné, zejména v podmínkách sibiřské zimy 🙂 Budeme se vypořádat se všemi funkcemi, které mohou být v bezdrátových sluchátcích.

Smyslové řízení. Chcete.li přepínat stopu, změny hlasitosti, zastavení hudby, odpovědi na hovor, stačí udělat několik akcí se sluchátky, aby bylo možné získat požadovaný výsledek. Ale zde je důležité předem zkontrolovat, zda mají sluchátka takové příležitosti, ne všechny je podporují.

Auto Jack. Sluchátka jsou automaticky připojena k zařízení, se kterým byla dříve přidružena. Stačí povolit Bluetooth a ujistit se, že zařízení je v poloměru připojení.

Náhlavní souprava. Bezdrátová sluchátka lze použít k mluvení. Postavili několik mikrofonů, které vám umožňují komunikovat s partnerem, aniž by si vzali telefon z kapsy.

Autopausa. Jedna z nejlepších funkcí, které jsou v sluchátkách. Najednou někdo přišel a promluvil, sluchátka náhodně vypadla a vy jste zmeškali svůj oblíbený okamžik v písni, protože jste byli rozptýleni. Hrozný, budete muset naživu. V tomto případě jsou do sluchátka zabudovány speciální senzory, které fungují, když je gadget odstraněn z ucha. Hraní hudby se zastaví a začíná znovu, pouze když je sluchátka opět v uchu.

Potlačení ruchu. Druhá nejlepší funkce. Rozumíte veškerému jeho kouzlu, když jdete do hlučného metra nebo jdete po rušné ulici. Zapnete redukci hluku. minimum vnějšího šumu, maximální zvuk z gadgetu.

Multipoint. Lze připojit ke dvěma zařízením najednou. To je užitečné pro ty, kteří s sebou nesou dva telefony nebo poslouchají lekci na notebooku, ale zároveň zůstává v kontaktu s kontaktem chytrý telefon.

bezdrátová, sluchátka, androidu

Hlasový asistent. Prostřednictvím gadgetu můžete dát příkazům hlasový asistent, aniž byste znovu vyřadili smartphone.

Všechny tyto funkce se provádějí různými kombinacemi lisovacích knoflíků na sluchátkách. V závislosti na úkolu, který je třeba dokončit, je vybrána sluchátka, vpravo nebo vlevo, a poté je provedeno správné množství lisů s požadovanou dobou retence.

Mobilní zařízení

Pokud jde o smartphony, některé příležitosti popsané v článku nejsou k dispozici na všech zařízeních kvůli rozdílům ve funkcích a funkcích samotných mobilních zařízení. V tomto případě je algoritmus akcí na modely různých výrobců podobný. Můžete také použít značkový nebo třetí stranový software, který nabízí pokročilé funkce.

Tlačítka a schopnosti sluchátka

Některá bezdrátová sluchátka zajišťují změnu ekvalizéru pomocí mechanických tlačítek nebo senzorů. Například společnost Motorola Prostor vám to umožňuje při kliknutí na kombinaci tlačítek pro ovládání hlasitosti.

Pokud existuje funkce změny ekvalizéru, najdete kombinaci v pokynech, které jsou dodávány v sadě nebo na oficiálních webových stránkách výrobce.

Postaveno.v příležitostech

Operační systémy pro mobilní zařízení zajišťují nastavení zvuku. Algoritmus akcí se může lišit a závisí na výrobci smartphonu. Na příkladu společnosti Samsung analyzujeme, jak jednat po připojení bezdrátových sluchátek:

  Otevřete systémové „Nastavení“ výběrem požadované ikony v hlavní nabídce. Přejděte do části „Zvuky a vibrace“.

Některé modely zajišťují funkci „přizpůsobení zvuku“, se kterou může uživatel nezávisle nakonfigurovat reprodukci zvuku pro různé kanály. K dispozici jsou také parametry.vyrobené pro určité věky se zvýšenými nebo snižujícími se frekvencemi.

READ  Jak přenést WhatsApp z Androidu do iPhonu. Přenos zpráv WhatsApp z Androidu do iPhonu pomocí přenosového softwaru

Mobilní zařízení Apple jsou také uspořádána pro úpravu a zlepšování zvuku. Náš samostatný článek má podrobný instrukce pro iPhone pomocí systémových nástrojů, značkové nástroje výrobců sluchátek nebo prostřednictvím nejoblíbenějších hráčů.

Přečtěte si více: Jak nastavit sluchátka na iPhone

Firemní aplikace

Někteří výrobci sluchátek vyvíjejí aplikace pro konfiguraci synchronizace zařízení a parametrů přehrávání. Nemá smysl zvážit každou z nich, protože jejich schopnosti a intenzivní se mohou velmi lišit. Některé modely mají také pokročilejší funkce než jiné.

Například, JBL má aplikaci Sluchátka JBL, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play Market a AppStore. Po spuštění musíte vybrat řadu a model sluchátek a po připojení se různá nastavení otevřená: ekvalizér, objemný zvuk, předvolby, aktivace vícevětorového zvuku, prohlížení baterie a další úpravy.

Software třetí strany

Aplikace třetích stran jsou univerzálnější, protože pracují s téměř jakýmikoli bezdrátovými sluchátky, když jsou jako značková. pouze se zařízeními výrobce. V obchodech pro Android a iOS najdete různá řešení pro přizpůsobení kvality zvuku prostřednictvím vyhledávací linie. Na příkladu ekvalizéru aplikace pro Bluetooth analyzujeme, jak provést nastavení Android pro bezdrátová sluchátka:

  Nainstalujte a spusťte aplikaci. V hlavním okně intenzivního se zobrazí 5-pásmový ekvalizér, který lze nastavit sami.

Nástroje a schopnosti užitečnosti jsou odlišné: Některé nabízejí pouze ekvalizér, jiné jsou schopny přirozené knoflíky a změnit hloubku basy pomocí svých vlastních technologií.

Hudební hráči

Většina hráčů na mobilních zařízeních a počítačích vybudovala.v příležitostech pro úpravu zvuku bezdrátových sluchátek. Jejich funkce jsou prodlouženější než funkce systémových nástrojů, ale zároveň změny budou fungovat pouze tehdy, když byly reprodukovány od hráče, kterým byly provedeny.

Ve většině případů stačí jít do nastavení aplikace, aby se zvuk upravil. Klienti streamování hudebních služeb jsou zaměřeni hlavně na parametry operačního systému. Například ve společnosti Spotify pro Android se při výběru v nabídce položky Equiaizer otevře sekce z „Nastavení“ operačního systému. V mobilních zařízeních pro AIMP pro AIMP jsou schopnosti rozšířeny:

  Stáhněte si a nainstalujte hudební přehrávač. Klepněte na tři svislé pruhy umístěné v levém horním rohu.

Na konci tohoto článku stojí za zmínku o nekompatibilitě některých modelů sluchátek a zařízení Android kvůli nízké verzi Bluetooth v telefonu. Problém není tak často a obvykle se nevztahuje na náhlavní soupravu. Abychom se však vyhnuli nekompatibilitě, stále doporučujeme, abyste se předem seznámili s požadavky periferie, když jste zkontrolovali charakteristiky smartphonu.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

Na toto téma:

Zeptejte se nebo zanechte svůj názor na zrušení komentáře

| Denial of responsibility | Contacts |RSS