Nastavení automatického odemykání Macu pomocí Apple Watch

Jednou z nejzajímavějších funkcí aktualizovaného systému Watch OS 3, o které jsme psali dříve, byla možnost aktivovat MacBook bez zadání hesla. tzv. automatické odemykání. Teoreticky je to jednoduché: když si sednete k Macu s hodinkami na zápěstí, systém vás rozpozná a bez otázek zapne. V praxi může být aktivace této funkce obtížná. Zde se dozvíte, jak se s nimi vypořádat, a celý proces připojení rozdělíme do několika jednoduchých kroků.

Nejprve však definujme požadavky na obě zařízení. Na Macu 2013-up musí být nainstalovaný macOS Sierra, musí být zapnuté dvoufázové ověřování Apple ID a musí být nainstalované hodinky Apple Watch s operačním systémem Watch OS 3.

Nejprve je třeba vytvořit a aktivovat heslo na hodinkách Apple Watch, zde by neměl být problém, takže přejděme rovnou k dalšímu kroku.

Nyní k našemu počítači Mac. Zde je třeba přejít do Nastavení systému do sekce Zabezpečení a bezpečnost. Základní. Zde musíme najít možnost Odemknout Mac pomocí Apple Watch a zaškrtnout políčko. Zde se mohou vyskytnout problémy: pokud hodiny z nějakého důvodu nejsou uvedeny mezi zařízeními připojenými k vašemu Apple ID, v nastavení je neuvidíte. Na stejném místě můžete zkontrolovat připojená zařízení ve svém účtu Zde zadáme heslo pro Mac a počkáme na zvláštní zprávu.

Nyní stačí zařízení zamknout a se zapnutými hodinkami aktivovat obrazovku pro zadávání hesla na Macu.

Pokud to uděláte správně, zobrazí se příslušné zprávy na obrazovkách obou zařízení a vy budete moci okamžitě přistupovat k ploše na MacBooku.

Pokud jde o některá specifika této technologie, musíte si uvědomit, že aby se hodiny automaticky odemkly, musí být nejen v těsné blízkosti notebooku, ale také na vašem zápěstí. to je nutnost, jinak budete muset zadávat heslo ručně. Totéž platí pro restartování Macu: hodinky vám neprojdou. A nezapomeňte, že tato možnost nezablokuje Mac, pokud odejdete někam jinam: hodinky slouží pouze k odemykání a k ničemu jinému. Pokud jde o dosah této technologie, funkce Auto Unlock funguje v dosahu přibližně jednoho metru.

Nastavení odemčeného Macu pomocí Apple Watch

Přestože společnost Apple možnost automatického zadávání hesla při používání hodinek Apple Watch prezentovala jako snadný a pohodlný způsob rychlého odemykání, ukázalo se, že to tak jednoduché není. Mnoho uživatelů se při nastavování setkalo s překvapením nebo jej prostě nemohlo dokončit. Co se může pokazit a co s tím dělat.

Nejprve se ujistěte, že splňujete všechny podmínky pro aktivaci této funkce.

 • Mac by měl být na světě nejdříve v polovině roku 2013 a měl by na něm běžet macOS Sierra
 • Apple Watch by měly fungovat s watchOS 3
 • Legitimní model. iPhone 5 a vyšší se systémem iOS 10
 • Hodinky musí být chráněny heslem
 • Uživatelský účet Mac musí být také chráněn heslem
 • Pro tento účet musí být nastaveno dvoufaktorové ověřování

Pokud jsou všechny výše uvedené položky kompletně provedeny, je většina práce hotova. Zbývá už jen projít požadované položky nabídky. Otevřete Zabezpečení a přejděte na Zabezpečení Soukromí → Obecné.

READ  Platební hodinky Samsung Galaxy watch

Pak zaškrtněte políčko vedle možnosti „Povolit hodinkám Apple Watch odemykat Mac“. Systém vás může požádat o heslo k účtu iCloud a kód správce. Spárování mezi zařízeními v iCloudu pak bude chvíli trvat. Když je po všem, můžete si vychutnat rychlé odemknutí.

Pokud najdete chybu, zvýrazněte text a stiskněte CtrlEnter.

Jak zabezpečit Apple Watch. Zamkněte hodinky, pokud vám je někdo ukradne

V případě ztráty nebo krádeže zařízení můžete aktivaci chytrých hodinek kdykoli zablokovat pomocí vestavěné funkce „Najít iPhone“, kterou můžete kdykoli použít. To je vhodné pro přerušení spojení mezi smartphonem a samotnými hodinkami. I když někdo neoprávněný resetuje vaše zařízení, funkce vám nedovolí aktivovat ho bez majitele.

Chcete-li zjistit, zda je funkce „Najít iPhone“ povolena, klikněte na kartu Moje hodinky v nabídce Hodinky, vyberte požadované jméno a klikněte na ikonu i. V případě, že se poté zobrazí název „Find iPhone“, znamená to, že zámek aktivace chytrých hodinek funguje.

Pokud jsou hodinky Apple Watch odcizeny

Hodinky můžete zamknout následujícím způsobem:

  Nejprve přejděte do aplikace Najít iPhone v telefonu;

Jak vidíte, proces odemykání chytrých hodinek pomocí iPhonu je poměrně jednoduchý a nezabere mnoho času. Proto pokud jsou vaše chytré hodinky spárovány s iPhonem, nebudete mít s jejich odemykáním žádný problém. Proto mnoho lidí v takové situaci raději využívá tuto možnost. Vždy však mějte na paměti, že pokud hodinky nejsou propojeny s iPhonem, můžete je odemknout pouze pomocí první možnosti popsané výše.

Doufáme, že vám tento článek pomohl a že nyní přesně víte, jak odemknout hodinky Apple Watch běžnou metodou odemknutí i pomocí iPhonu. A pokud ano, vždy můžete.

Systémové požadavky

 • Apple Watch (1. generace)
 • Apple Watch Series 1
 • Apple Watch Series 2
 • Apple Watch Series 3
 • Apple Watch Series 4
 • MacBook (začátek roku 2015 nebo novější)
 • MacBook Pro (konec roku 2013 nebo novější)
 • MacBook Air (polovina roku 2013 nebo novější)
 • Mac mini (konec roku 2014).)
 • iMac (konec roku 2013 nebo novější)
 • iMac Pro
 • Mac Pro (konec roku 2013 nebo novější)
 • Nastavení Apple ID tak, aby místo dvoufázového ověřování používalo dvoufázové ověřování.
 • Zapnutí Bluetooth a Wi-Fi na Macu.
 • Mac i Apple Watch se musí přihlásit k iCloudu pomocí stejného Apple ID.
 • Hodinky Apple Watch musí používat přístupový kód. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Apple Watch na iPhonu a stiskněte tlačítko „Přístupový kód“.
 • Váš Mac nepoužívá sdílení internetu ani sdílení obrazovky.
 • Mac má v Nastavení zabezpečení vybranou možnost „Povolit hodinkám Apple Watch odemykat Mac“. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky Apple „Předvolby systému“ a klikněte na „Zabezpečení“. Soukromí, pak vyberte kartu Obecné.

Jakmile to uděláte, můžete na Macu používat funkci automatického odemykání, pokud jsou vaše Apple Watch poblíž.

Doufám, že jsme vám pomohli vyřešit problém s vaším zařízením. Byli bychom rádi, kdybyste nám pomohli šířit informace, a proto prosím sdílejte tento příspěvek, pokud se vám zdál užitečný. Děkujeme za přečtení!

Nastavení automatického odemykání

Ujistěte se, že hodinky Apple Watch a Mac, který chcete odemknout, používají stejné přihlašovací ID iCloudu. Jinak se celý plán rozpadne.

Poté přejděte do nabídky Předvolby systému a vyberte možnost Zabezpečení Soukromí.

READ  Neinstalování aplikací do Apple Watch

První otevřenou kartou by měla být karta Obecné, na které najdete základní nastavení přihlašovacího jména a hesla. Pokud jste zkontrolovali všechny aktualizace a připojení, vyhledejte v tradičním nastavení hesla možnost „Povolit hodinkám Apple Watch odemknout váš Mac“. Ujistěte se, že je tato možnost zaškrtnutá, a zadejte své aktuální heslo.

Vypínání a zapínání Macu při nošení hodinek Apple Watch. Pokud vše funguje, jak má, hodinky Apple Watch se přihlásí pomocí oznámení „Odemknout pomocí Apple Watch“. Pokud jste museli změnit některé nastavení přihlašovacího jména nebo hesla, abyste tuto funkci aktivovali, může být někdy nutné zadat heslo naposledy. Pokud k tomu dojde, zkuste se odhlásit a znovu přihlásit, abyste zjistili, zda se spustí automatické odemykání.

Opětovné připojení hodinek Apple Watch

Opětovné spárování hodinek Apple Watch je velký problém, ale pokud se něco pokazí na spojení mezi iPhonem a hodinkami Apple Watch, chráněné informace se nepřenesou správně a automatické odemknutí se zastaví.

 • Spuštění aplikace Watch na iPhonu.
 • Klepněte na kartu Moje hodinky v dolní části.
 • Klepněte na výše uvedené hodinky Apple Watch [název].
 • Klikněte na informační tlačítko vpravo. (Vypadá jako já.)
 • Klepněte na Odpojit Apple Watch.

Po odpojení hodinek Apple Watch zopakujte proces párování a obnovte jej z poslední zálohy. Automatické odemykání bude nutné znovu povolit v systémovém nastavení Macu, ale jakmile tak učiníte, automatické odemykání by mělo být obnoveno a spuštěno. Pokud ne, máte jednu možnost

Funkce automatického zamykání macbooku na chytrých hodinkách je praktická, protože vám ušetří čas potřebný k zadávání hesla pokaždé, když potřebujete použít počítač. Zároveň tato vlastnost „zabrání“ přihlášení neoprávněné osoby, protože k přihlášení je třeba, aby byly chytré hodinky Apple Watch v blízkosti. Nastavení je snadné, stačí postupovat podle pokynů. V nejednoznačné situaci si všimněte řešení, která můžete použít, pokud vás MacBook po nastavení funkce AutoLock stále vyzývá k zadání hesla.

Chcete-li na Macu povolit automatické zamykání pro Apple Watch, postupujte podle následujících pokynů:

 • Vyberte nabídku Apple v levém horním rohu počítače Mac.
 • Vyberte možnost Předvolby systému.
 • Klikněte na možnost Zabezpečení a ochrana osobních údajů.
 • Vyberte kartu Obecné.
 • Přepnutí možnosti Používat Apple Watch k odemykání aplikací a Macu.
 • Do vyskakovacího okna případně přidejte systémové heslo a vyberte možnost Odemknout.

Pokud máte ke svému Apple ID připojeny více než jedny hodinky Apple Watch, vyberte hodinky, které chcete používat k odemykání aplikací a Macu.

Pro OS Big Sur

Pokud výše uvedený způsob nefunguje pro operační systém Big Sur, musíte se po všech výše popsaných krocích znovu přihlásit k účtu iCloud v nastavení.

Nastavení systému. Apple ID. Procházejte a stiskněte tlačítko „Exit“. Pak zadejte své Apple ID a heslo.

Pak zkuste odemknout hodinky znovu jako předtím a uspějte ve 2-3 případech.

To bude zajímavé

Selhání komunikace mezi Macem a Apple Watch. Co dělat, když odemykání Macu přestalo fungovat s hodinkami Apple Watch

Po nedávné aktualizaci jsem zjistil, že se můj iMac přestal odemykat pomocí hodinek Apple Watch.

Jak odstranit prázdnou složku v Launchpadu v systému MAC OS?

Kdy k tomu dochází? Tato situace nastane, když nainstalujete program a poté jej odinstalujete.

pomocí, hodinek, apple, watch, odemknout

Můj iMac ani PC nevidí soubory z mé kamery GoPro

Různé kamery GoPro s různými ročníky a firmwarem často poskytují stejné údaje.

18 myšlenek na “ Selhání komunikace mezi Macem a Apple Watch. Co dělat, když přestane fungovat odemykání Macu pomocí Apple Watch „

Skutečně fungující metoda ! Trvalo mi to tři týdny. Nic nefungovalo ( Děkuji moc !

READ  Jak povolit Google Play na Androidu

Děkuji, milý muži! Prošel jsem celý internet a toto je jediné řešení, které fungovalo!

pomocí, hodinek, apple, watch, odemknout

Děkuji mnohokrát! Metoda fungovala, nyní je vše v pořádku!

Jak ji získám zpět?? Metoda nefungovala a nyní nelze nastavit Apple pay kvůli problémům s nastavením zabezpečení

S největší pravděpodobností vůbec ne a tato nastavení nijak neovlivňují Apple pay. Volitelně nastavit platbu od začátku. Veškerá nastavení provádíte na vlastní nebezpečí.

Nefunguje na počítači iMac 2019. Odinstalováno a restartováno po odinstalaci. Nebude to fungovat

Pokud výše uvedený způsob nefunguje pro operační systém Big Sur, je třeba po provedení všech výše popsaných kroků znovu přihlásit účet iCloud v nastavení.

Nastavení systému. Apple ID. Zkontrolujte a stiskněte tlačítko „Odhlásit se“. Pak zadejte své Apple ID a heslo.

Pak zkuste znovu povolit odemykání hodin jako předtím, bude fungovat za 2-3 krát.

Catalině se to podařilo povolit na desátý pokus a dokonce byla vydána oprava. Big Sur je opět rozbitý a tato metoda nefunguje Technická podpora společnosti Apple také nemohla pomoci. Zřejmě budeme muset počkat na aktualizaci Big Sur

Pokud výše uvedený způsob nefunguje pro operační systém Big Sur, musíte se po provedení všech výše popsaných kroků znovu přihlásit k účtu iCloud v okně.

Nastavení systému. Apple ID. Zkontrolujte a stiskněte tlačítko „Odhlásit“. Pak zadejte své Apple ID a heslo.

Pak se pokusil odemknout znovu s hodinami jako předtím, uspěl s 2-3 krát.

Oleg, díky za metodu, ale bohužel to nepomohlo. Ale našel jsem řešení. „Rozhodl jsem se přejít na „Uživatelé a skupiny“, otevřel zámek, kliknul na „Host“ a zrušil zaškrtnutí políčka „Povolit hostům přihlášení k tomuto počítači“.“. Pak zavřel a otevřel Mac, zadal heslo, přešel do zabezpečení a znovu se pokusil povolit odemknutí, na třetí pokus se to podařilo. Yay. „

Něco málo o problému: mb air 2015. Použití: Mojave. Apple Watch S3 42mm na nejnovější verzi, iPhone 11 na nejnovější verzi. Vše bylo v pořádku, dokud jsem upgradoval na katalinu (to bylo před velkým sur), který také fungoval, ale kritický software již nebyl podporován, tak jsem se vrátil k yosemite a přeinstaloval mojave. Tehdy přestalo fungovat odemykání. Bouchal a bouchal a bouchal a bouchal a bouchal. Po nějaké době jsem začal hledat řešení, ale nic jsem nenašel. Myšlenka. Když mb úplně vypnu a znovu zapnu, vyzve mě, abych se přihlásil jako správce nebo jako host. Po poslední přeinstalaci Mojave to vypadalo takto, ale moc to nevadilo. A teď si říkám, že by to mohlo překážet. Rozhodl jsem se jít do „Uživatelé a skupiny“, otevřel zámek, kliknul na „Host“ a zrušil zaškrtnutí „Povolit hostům přihlásit se k tomuto počítači“. Pak jsem Mac zavřel a otevřel, zadal heslo, přešel do zabezpečení a znovu se pokusil povolit odemknutí, což se mi na třetí pokus podařilo. Hurá.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS