Jak pořizovat dlouhé snímky obrazovky na iPhonu a Androidu

Majitelé mobilních zařízení se často setkávají se situací, kdy potřebují vyfotit dlouhou konverzaci v Messengeru nebo longread (objemný text, který zabírá několik obrazovek). Dříve jste museli vytvořit velkou sadu malých fragmentů a sloučit je do jednoho. Dnes je tento úkol co nejjednodušší a téměř na každém smartphonu se systémem Android existují speciální funkce pro získání dlouhého snímku obrazovky s rolováním.

Na špičkových zařízeních od výrobců Samsung, LG, Xiaomi jsou již zabudovány do funkcí, ale pro běžná zařízení byly vytvořeny aplikace třetích stran, které dokonale zvládají úkol. A pokud stále nechápete, jak vytvořit dlouhý snímek obrazovky v systému Android, nabízíme vám podrobný návod, který popisuje všechny možnosti pro různé modely.

Způsob

Stejně jako mnoho chytrých telefonů mají i tablety možnost pořídit snímek obrazovky pouhým stisknutím kláves na zařízení. Důležité je pouze vědět, jaká tlačítka a v jakém pořadí je třeba aktivovat.

 • Současné stisknutí tlačítek napájení a snížení hlasitosti. Po dobu 1 až 2 sekund.
 • Počkejte, až začne blikat obrazovka a spustí se spoušť fotoaparátu (bude to oznámeno specifickým zvukem).
 • Snímek obrazovky je pořízen. Najdete ji v „Galerii“. Nejjednodušší je to však přes horní panel oznámení.

Tlačítka snímku obrazovky

Tento způsob pořizování snímku obrazovky funguje na mnoha modelech tabletů Samsung. Včetně tabletů Galaxy Tab 2, Tab 3 a Tab 4.

Jak pořídit snímek obrazovky v telefonech

Podívejme se, jak pořídit snímek obrazovky v telefonech Samsung Duos, Mini a Core 2.

V těchto telefonech Duos se tento princip nijak zvlášť neliší. Chcete-li pořídit snímek pomocí zařízení Samsung Duos, stiskněte současně tlačítko napájení a hlavní tlačítko na několik sekund. Pokud se to nepodařilo na první pokus, měli byste to zkusit znovu, protože někdy je nelze stisknout najednou.

Chcete-li pořídit snímek obrazovky v zařízení Samsung Mini se systémem Android, musíte použít jinou techniku. Stiskněte a podržte tlačítko napájení systému Android a tlačítko snížení hlasitosti. Vše nastaveno.

Jak pořídit snímek obrazovky v zařízení Samsung Galaxy Grand 2 SM-G7102

Vítejte v droidiu.ru. Protože jste na této stránce, chcete vědět, jak pořídit snímek obrazovky telefonu Samsung Galaxy Grand 2 SM-G7102. Možná budete potřebovat pořizovat snímky obrazovky na tabletu nebo telefonu pro různé účely. Může to být snímek obrazovky aplikace nebo hry nebo snímek nastavení telefonu. V tomto návodu vysvětlíme, jak pořídit snímek obrazovky telefonu Samsung Galaxy Grand 2 SM-G7102, a pokusíme se podívat na všechny možné způsoby.

READ  iPhone se stal černou bílou, co dělat

Stojí za zmínku, že vám nabídneme několik dalších možných způsobů, jak získat snímek obrazovky. Jen abyste věděli, jaké jsou všechny možnosti pořízení snímku obrazovky na zařízeních se systémem Android. Může být užitečné v budoucnu.S vývojem verze operačního systému se pořízení snímku obrazovky v systému Android stalo mnohem jednodušší, protože vývojáři již tuto funkci poskytli. Od verze 4 operačního systému Android umožňují vývojáři pořídit snímek obrazovky pomocí kláves zařízení. A protože váš Samsung Galaxy Grand 2 SM-G7102 by měl mít systém Android 4.3, takže nyní vám řekneme, jak pořídit snímek obrazovky na tomto telefonu.

Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Samsung Galaxy Grand 2 SM-G7102

Chcete-li pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung Galaxy Grand 2 SM-G7102, musíte nejprve stisknout tlačítko pro snížení hlasitosti a poté stisknout tlačítko napájení !telefon. Zde je příklad těchto tlačítek pomocí praktického obrázku Sony Xperia:

Bohužel ne všichni výrobci dodržují toto výhodné schéma. Například některá zařízení Samsung a HTC mají jiný způsob pořizování snímků obrazovky. Pořídili snímek obrazovky pomocí kombinace tlačítek Domů a Zpět nebo pomocí tlačítek Napájení a Domů. Nebo kombinace kláves „Lock“ a „Home“.

Kam se ukládají snímky obrazovky po jejich pořízení? Po vytvoření snímku obrazovky má mnoho lidí pravděpodobně otázku, kam uložit snímky obrazovky v zařízení Samsung Galaxy Grand 2 SM-G7102. Po pořízení snímku obrazovky v zařízení Samsung Galaxy Grand 2 SM-G7102 se snímek přesune do určité složky v systému. Tato složka se může jmenovat „Photos“, „ScreenCapture“ nebo „Screeenshots“. Obrázky se obvykle ukládají do složky /sdcard/Screenshots nebo sdcard/Pictures/Screenshots, ale pokud není paměťová karta nainstalována, vyhledejte požadovanou složku ve vnitřní paměti smartphonu. Tím náš výukový program končí. Pokud se vyskytnou nějaké dotazy nebo potíže při vytváření snímků obrazovky, zanechte prosím své komentáře.

Aktualizovaný návod: Jak pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung Galaxy Grand 2 SM-G7102 Stáhnout

Snímání obrazovky dlaní

Charakteristická funkce chytrých telefonů Samsung, která umožňuje pořídit snímek obrazovky posunutím ruky po displeji.

Otevřete oddíl „Rozšířené funkce“.

pořízení snímku obrazovky posunutím dlaně po obrazovce zleva doprava nebo zprava doleva.

Docela zajímavý způsob, že?? Není k dispozici ve všech smartphonech Samsung.

Metoda 3

Na mnoha tabletech Samsung se staršími verzemi systému Android (2,3 a 4) existuje jiný způsob pořízení snímku obrazovky. Opět musíte stisknout a podržet dvě tlačítka. Domů a zpět. Tato tlačítka se nacházejí v dolní části displeje. Snímek obrazovky naleznete v „Galerii“ nebo ve složce Obrázky/ScreenCapture. Na některých zařízeních se snímky obrazovky ukládají do složky Obrázky/Snímky obrazovky.

Pro vaši informaci! Někteří uživatelé připojují k tabletu klávesnici, aby si usnadnili psaní. V tomto případě je pořízení snímku obrazovky ještě snazší. Jednoduše vyhledejte a stiskněte klávesu printscreen. Obvykle se označuje PrtScr nebo Print Scrn.

Pomoc od společnosti Bixby

Samsung od roku 2021 vybavuje své chytré telefony vestavěným hlasovým asistentem Bixby, který byl „vyladěn“ tak, aby spolupracoval se všemi vestavěnými aplikacemi řady Galaxy. Jeho aktivací se majitel miniaplikace nemusí starat o stahování dalších programů.

Jak pořídit snímek obrazovky pomocí aplikace Bixby

Výhodou používání Bixbyho je, že se obejdete bez gest, stisků kláves apod. Nutné:

 • přepnout asistenta do aktivního stavu (k tomu slouží speciální tlačítko pro spuštění aplikace);
 • vyberte požadovaný obrázek;
 • Musíte zadat hlasový příkaz „Take a screenshot“.

Bixby aktivuje požadované programy a uloží obrázek do „Galerie“ nebo „Moje soubory“.

READ  Elon Musk usiluje o ukončení předběžného schvalování svých tweetů, volá po mandátu Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), který mu nařizuje vláda

Zajímavé : Jak uložit kontakty na Samsung Samsung Pay na smartphonu. jak používat Obnovení dat na Samsung Galaxy do továrního nastavení Firmware pro Samsung Galaxy

Shrnuto a podtrženo

Existuje několik způsobů, jak pořídit snímek obrazovky na chytrých telefonech Samsung. Normální možnosti. pomocí funkčních kláves nebo možnosti „Snímek dlaně“. Majitel zařízení si usnadní život instalací některé z popsaných aplikací a jejich přizpůsobením svým potřebám.

Tuto funkci dnes aktivně využívá téměř každý uživatel. Je to příležitost zachytit obrazovku gadgetu nebo počítače na obrázku.

Je také mnohem snazší pořídit snímek obrazovky než uložit obrázek a odeslat zprávu. Tato funkce je dnes k dispozici v každém telefonu, ale aktivuje se různými způsoby. Následující možnosti popisují, jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Samsung.

Jak pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung Galaxy. pomocí tlačítek, aplikací, přejetí prstem

Snímek obrazovky je jednoduchý a pohodlný způsob, jak rychle zachytit informace zobrazené na displeji chytrého telefonu nebo tabletu. Na zařízení Samsung Galaxy můžete pořídit snímek obrazovky několika způsoby, a to buď pomocí ikony aplikace, tlačítek, nebo dlaně. Pořadí a operace závisí na roce výroby a modelu přístroje.

Spuštění programu stisknutím tlačítka

Pořízení snímku obrazovky na zařízení Samsung Galaxy stisknutím tlačítek je možné na všech modelech. Jediný rozdíl je v kombinaci kláves, které je třeba aktivovat. Přístroj je navržen tak, aby bylo možné program aktivovat dvěma způsoby: stisknutím nebo podržením tlačítka.

První způsob je pomocí tlačítka Domů

Funguje na všech smartphonech vybavených mechanickým tlačítkem Domů pod displejem:

Tento způsob ukládání citlivých informací zobrazených na obrazovce není zcela pohodlný: musíte používat obě ruce.

Druhý způsob. pomocí knoflíku hlasitosti a tlačítka napájení

Druhý návod krok za krokem bude fungovat pro gadgety vydané po roce 2017, počínaje modelem telefonu Samsung Galaxy S8:

Která akce bude fungovat, záleží na modelu, můžete zkusit nejprve jen stisknout, pak stisknout a podržet tlačítko.

Jak zjistit, zda je obrazovka hotová

Jakmile program pro pořizování snímků obrazovky v zařízení Samsung Galaxy dokončí svou práci (vyfotografuje aktuální displej), zobrazí se:

Software je neustále aktualizován a měněn, takže v pozdějších verzích se vyskakovací okno nemusí objevit. U některých modelů smartphonů Samsung se snímek obrazovky ukládá automaticky po dokončení procesu. přidání ikony na monitor.

Co dělat, když stisknutí klávesy nefunguje

Pokud se standardní kombinací kláves nepodaří pořídit snímek obrazovky, je problém buď v době podržení (příliš krátké nebo příliš dlouhé), nebo v asynchronním stisknutí klávesy. Použijte standardní metodu 3-4krát, možná to bude fungovat. Pokud nic nefunguje, pak:

 • problém je ve firmwaru: buď zastaralá, nebo nelicencovaná verze, problém může vyřešit pouze odborník ze značkového servisu;
 • problém je se zařízením: buď to není Samsung (smartphone je od jiného výrobce, pořadí operací je jiné), nebo je levný padělek, který se skrývá pod názvem Samsung Galaxy.

Pokud je váš telefon přesně Samsung, firmware je firmware, ale nic nefunguje s klávesami, můžete pořídit snímky obrazovky pomocí ikony softwaru na displeji. Klepnutím na ikonu aktivujete software, zobrazí se pokyny krok za krokem.

Kde hledat snímky obrazovky

Ve výchozím nastavení ukládá systém Android snímky obrazovky do složek Obrázky/Snímky obrazovky nebo Obrázky/Snímky obrazovky ve složce „Galerie“ nebo „Moje soubory“. Po vložení paměťové karty se může změnit adresa úložiště, např. na DCIM/ Obrázky. Možností je mnoho, proto je nejjednodušší se držet jednoduchosti:

READ  je možné připojit grafický tablet k notebooku. Jak připojit zařízení wacom one k notebooku?

Adresu, na kterou systém odesílá hotové snímky obrazovky, lze změnit stejným způsobem.

Jak pořídit snímek obrazovky dlaní na smartphonu Samsung Galaxy

Snímky obrazovky založené na gestech nejsou k dispozici na všech modelech smartphonů. Tato možnost určitě funguje na telefonech řady S, Note a A.

Aktivace přejetí prstem

Jak pořídit snímek obrazovky na konkrétním modelu Samsung Galaxy. napsáno v příručce. Pokud jste líní otevřít uživatelskou příručku nebo jste si ji neuložili, nejjednodušší způsob aktivace je „přejetí prstem“:

 • pro „Android 6.x“ a dříve: složka „Nastavení“ → „Pohyby“ → „Snímek obrazovky dlaně“ (volba by měla být aktivní);
 • Android 7.x“ a v části: Složka Nastavení → „Rozšířené možnosti“ → aktivujte „přejetí“.

Někdy je funkce ve výchozím nastavení aktivní, můžete pořídit snímek obrazovky najednou bez dalších nastavení.

Žebro dlaně

Vytvoření snímku obrazovky pomocí gesta je jednodušší než pomocí tlačítek:

Směr pohybu je u některých modelů volitelný, u některých je standardně nastaven zleva doprava.

Jak zjistit, zda je snímek obrazovky pořízen a uložen

Když program úspěšně uloží snímek obrazovky, zobrazí se v levém horním rohu obrazovky ikona (připomínající zarámovaný horský hřeben). Někdy systém Android zobrazí vyskakovací zprávu „Uložit snímek obrazovky ano/ne“.

Kde najdete snímky obrazovky

Výchozí cesta k uložení je Obrázky/Snímky obrazovky nebo Obrázky/Snímek obrazovky ve složce „Galerie“ nebo „Moje soubory“. Ti, kdo aktivně používají funkci Obrazovka, mohou změnit umístění úložiště. Například resetování všech snímků na paměťovou kartu.

Pomoc od společnosti Bixby

Od roku 2021 Samsung vybavuje smartphony vestavěným asistentem Bixby, který je „omezen“ na práci se všemi vestavěnými aplikacemi řady Galaxy. Jeho aktivací se majitel miniaplikace nemusí starat o stahování dalšího softwaru.

Jak pořídit snímek obrazovky pomocí aplikace Bixby

Výhodou používání Bixbyho je, že se obejdete bez gest, stisků kláves atd. Musíme:

 • Nastavte asistenta do aktivního stavu (k tomuto účelu slouží speciální tlačítko pro spuštění aplikace);
 • Vyberte požadovaný obrázek;
 • Použijte příkaz „Pořídit snímek obrazovky“.

Bixby sám aktivuje potřebné programy, uloží obrázek do „Galerie“ nebo „Moje soubory“.

Zajímavé : Jak uložit kontakty na Samsung Samsung Pay ve smartphonu. jak používat Obnovení dat na Samsung Galaxy do továrního nastavení Firmware pro Samsung Galaxy

Snímky obrazovky prostřednictvím aplikací

Pro systém Android bylo vydáno několik aplikací, které umožňují pořizovat snímky obrazovky a liší se počtem možností, designem, logikou. Stáhněte si je na Play Marketu.

Záznamník obrazovky AZ

Aplikace vytvořená pro Anroid 5 a vyšší. Umožňuje nejen pořizovat snímky obrazovky, ale také nahrávat a stříhat videa (včetně úryvků z her, obchodních platforem a dalších věcí). Sekvence přípravy aplikace pro práci, pořizování snímků obrazovky:

 • stáhnout a nainstalovat AZ SR;
 • z 5 nových ikon, které se objeví na displeji, vyberte ikonu nastavení (ozubené kolo), otevřete sekci, definujte možnosti tvaru, velikosti tlačítka, vzhledu vyskakovacího okna, umístění úložiště pro snímky obrazovky;
 • vrátit se do hlavní nabídky programu, vybrat požadovaný snímek, stisknout ikonu „fotoaparát“.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS