Table of Contents

Snímání obrazovky hlasem prostřednictvím služby Google Assistant

Osobní hlasový asistent Google Assistant, který je integrovanou cloudovou službou pro všechna zařízení se systémem Android, umožňuje ovládat jakoukoli činnost na smartphonu nebo tabletu pomocí slovních příkazů.

Jak udělat Snímek Obrazovky Screenshot ve Win.10, vybrat oblast, ICTechnics TOTI, klávesové zkratky

Chcete-li pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung pomocí asistenta Google, musíte:

 • V nabídce Nastavení přejděte do části Aplikace a vyberte možnost Výchozí aplikace;
 • V části Asistent a hlasové zadávání připojte možnost Snímek obrazovky;
 • Aktivujte aplikaci Google Assistant (např. stiskněte tlačítko Domů);
 • V levém dolním rohu vyberte ikonu KOMPAS;
 • Klikněte na profilový obrázek (vpravo nahoře);
 • Přejděte do nabídky Nastavení asistenta;
 • Potvrďte svůj chytrý telefon v části Asistenční zařízení;
 • V části Obecné aktivujte možnost Použít kontext obrazovky;
 • K pořízení snímku obrazovky nyní stačí asistentovi vyslovit hlasový příkaz Pořídit snímek obrazovky. /

Pokud máte ve smartphonu otevřený soubor, který se nevejde na jednu obrazovku (např. dokument PDF nebo webová stránka), je možné zachytit celý soubor (tzv. dlouhý snímek obrazovky).

 • Klikněte na něj tolikrát, kolikrát potřebujete. Mějte na paměti, že ikony se po prvním snímku obrazovky zobrazí na krátkou dobu (asi 2-3 sekundy)

Jak pořídit snímek obrazovky videa v zařízení Samsung Galaxy S10?

Pořizování klasického snímku obrazovky se stalo samozřejmostí. To je opravdu užitečné, když potřebujete sdílet konverzaci s přítelem, oblečení, které váháte koupit, ubytování na dovolenou. Existuje však i techničtější a zejména praktičtější způsob. snímek videa! V tomto průvodci vám vysvětlíme, jak přesně pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung Galaxy S10. Nejprve si vysvětlíme klasické zpracování prostřednictvím funkcí systému Android a poté si ukážeme, jak nahrávat obrazovku Samsungu Galaxy S10 pomocí aplikace třetí strany.

Jak nahrávat video z obrazovky telefonu Samsung Galaxy S10 Lite přímo ze systému Android?

Náš článek tedy začneme nejjednodušším a nejdostupnějším postupem Pořiďte snímek obrazovky telefonu Samsung Galaxy S10 Lite. Klasické snímky obrazovky už se svým zařízením jistě pořizovat umíte, nyní se naučíte vyšší úroveň sofistikovanosti, která vám může umožnit například sdílet průběh jednání nebo dokonce sdílet video, které jste našli na sociálních sítích a ke kterému nemá přístup vaše blízká osoba.

Google a Android si již nějakou dobu uvědomují, že lidé chtějí tuto funkci používat, ale dlouho to bylo možné jen díky aplikacím třetích stran. Nedávno, nebo spíše od příchodu systému Android 11, je nyní možné zaznamenat obsah obrazovky telefonu Samsung Galaxy S10 Lite do videa bez použití jakékoli aplikace. Bohužel ne všechny chytré telefony s touto verzí operačního systému pracují a je možné, že ten váš si s ní neporadí. Existuje velmi jednoduchý způsob, jak zjistit, zda můžete tuto funkci používat přímo, nebo zda si musíte stáhnout aplikaci:

 • Odemknutí obrazovky Samsung Galaxy S10 Lite
 • Přetáhněte horní oznamovací lištu dolů
 • Posunutím podruhé získáte přístup ke všem zkratkám nastavení.
 • Podívejte se na první nebo druhou stránku a vyhledejte položku „Uložit obrazovku“.
 • Nyní na něj můžete kliknout přímo a spustit snímek obrazovky telefonu Samsung Galaxy S10 Lite.
 • Pokud kliknete na textovou část místo na ikonu, získáte přístup k nastavení, takže můžete zvolit kvalitu videa a zdroj zvuku, který chcete nahrávat.
 • Pokud k této funkci nemáte přístup, přejděte na druhou část této stránky.
READ  Jak nainstalovat Smart TV do televizoru Samsung. Instalace na Samsung j

Použití tlačítek

Pořízení snímku obrazovky na všech moderních modelech Samsung, včetně S8, S9, S10, S20, A10, A20, A30, A40, A50, A21, A31, A41, A51, A71 atd.д. Stiskněte klávesy pro snížení a zvýšení hlasitosti a držte je stisknuté, dokud se nezobrazí snímek obrazovky. JAKO! Pokud nemůžete, nedržte tyto dvě klávesy stisknuté, ale stiskněte je současně a uvolněte je najednou.

Jak zjistíte, že byl vytvořen snímek obrazovky?? To je snadné. Nejprve uslyšíte odpovídající pípnutí. Pokud je zvuk vypnutý, ikona na stavovém řádku vás bude informovat o snímku obrazovky.

Pokud vám to nestačí, zavolejte závěrku a systém vám zobrazí zprávu o vytvořeném snímku obrazovky.

Snímky obrazovky si můžete prohlédnout ve stejnojmenné sekci Galerie.

Dobře, u smartphonů Samsung bez mechanické klávesy domů jsme přišli na to, co dělat se zařízeními, která tuto klávesu mají? Úplně stejné! Modely jako A3, A5, A7, J2, J3, J5, J7, S6 atd.д. Obrazovka pořídí snímek obrazovky smartphonu a podporuje stejný algoritmus, stiskněte tlačítko pro snížení hlasitosti a tlačítko napájení a počkejte na pořízení snímku obrazovky.

Máte možnost stisknout i další klávesy. Například u mechanické klávesy domů můžete současně stisknout klávesy zapnutí a domů.

Co je výhodnější?? Nyní je na vás, abyste se rozhodli. Myslíme si, že obě jsou svým způsobem užitečné.

Jak udělat screenshot na PC. (zkratky ,typy) Jak udělat snímek obrazovky ve Windows10

Jak pořídit snímek obrazovky na smartphonu Samsung Galaxy krok za krokem

V mobilních zařízeních Samsung Galaxy se snímky obrazovky vytvářejí pomocí jedné ze tří kombinací kláves. Který z nich se použije, závisí na modelovém roce. Jinak je postup pořízení snímku stejný: uslyšíte zvuk podobný cvaknutí spouště fotoaparátu a displej na zlomek sekundy zbělá. Po uložení snímku obrazovky se v oznamovací oblasti zobrazí oznámení a jeho miniatura.

U některých prvních smartphonů Samsung (Galaxy S a dalších)

U starších telefonů, jako je Samsung Galaxy S první generace, byla pro vytváření snímků obrazovky vynalezena následující kombinace kláves: „Domů“ „Zpět“.

Na starších telefonech Samsung (Galaxy S2, S3, S4, S5, S6, S7 a většině zařízení Galaxy Note)

Po vydání telefonu Samsung Galaxy S2 byla tato kombinace kláves nahrazena klávesami. Stal se hlavním a byl používán ve všech telefonech a tabletech Samsung vyráběných jihokorejskou společností v průběhu let. až do roku 2018. U naprosté většiny zařízení Samsung je tedy postup následující: Chcete-li pořídit snímek obrazovky, musíte současně stisknout a podržet zamykací klávesu a klávesu Domů.

U „bezrámečkových“ smartphonů Samsung (Galaxy S8 a S9, Note 8 a 9, A6, A7, A8 a A9 2018 a mnoho dalších)

Chytré telefony Samsung vydané po roce 2018 obvykle postrádají hardwarovou klávesu „Domů“, takže inženýři společnosti museli znovu zavést kombinaci kláves určenou k zachycení obrazu obrazovky. Ale proč znovu vymýšlet kolo, když můžete použít známou kombinaci kláves, na kterou je většina lidí zvyklá?? Bylo potvrzeno, což znamená, že pro pořízení snímku obrazovky na jakémkoli smartphonu Samsung Galaxy „Bez rámečku“ stačí stisknout a podržet po dobu několika sekund tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti.

V nových telefonech Samsung (Galaxy A11, A21, A21s, A31, A41, A51, A71, M11, M21, M31, M31s, M51, S10, S20, Note 10, Note 20 a dalších)

Vývojáři společnosti Samsung se nezastavili u tří různých kombinací kláves. U smartphonů 2020 je za vyvolání hlasového asistenta Bixby zodpovědné zamykací tlačítko, nikoliv samostatná fyzická klávesa, která se nachází u Galaxy S8, S9, Note 8, 9 a dalších modelů. Například Samsung Galaxy S10, S20, Note 10, Note 20, A31, A41, A51, A71, M21, M31, M51 a mnoho dalších smartphonů nemá tlačítko Bixby, ale jeho funkci přeřadilo na klávesu napájení.

U výše uvedených modelů proto dlouhé stisky tlačítka napájení již nevyvolávají obvyklou nabídku možností, která zahrnuje položky jako vypnutí, restart a aktivaci nouzového režimu. Jak už asi někdo tuší, tuto akci nyní zajišťuje klávesová zkratka, která se dříve používala pro snímky obrazovky.

READ  Jak pořídit snímek obrazovky na notebooku Asus. Použijte klávesu pro tisk obrazovky

Nabízí se tedy logická otázka: Jak pořizovat snímky obrazovky na moderních smartphonech Samsung?? Jak se ukázalo, stejná tlačítka: chcete-li pořídit snímek obrazovky, měli byste rychle stisknout obě tlačítka a ihned je uvolnit, a chcete-li vyvolat kontextovou nabídku, měli byste tlačítka několik sekund podržet.

Metoda 2. ovládání hlasitosti a tlačítko napájení

Druhý návod krok za krokem bude fungovat pro gadgety vydané po roce 2017, počínaje modelem telefonu Samsung Galaxy S8:

Která akce bude fungovat. záleží na modelu, můžete zkusit nejprve jen klepnout, pak klepnout a podržet.

Způsob 3 Gesta

U většiny moderních telefonů Samsung se snímek obrazovky pořizuje pomocí gest. Funkce je ve výchozím nastavení vypnutá. můžete ji aktivovat v nastavení ovládání v části „Palm Control“.

Pro pořízení snímku obrazovky tímto způsobem je nutné přejet dlaní po displeji zleva doprava nebo naopak.

Pořiďte snímek obrazovky dlaní

Speciální funkce smartphonu Samsung, která umožňuje pořídit snímek obrazovky posunutím dlaně po displeji.

Otevřete část „Rozšířené funkce“.

Snímek obrazovky pořídíte posunutím dlaně po obrazovce zleva doprava nebo zprava doleva.

Docela zajímavý způsob, že?? Není k dispozici ve všech smartphonech Samsung.

Záznamník obrazovky AZ

Šikovná aplikace pro chytré telefony se systémem Android pracuje s produkty Samsung: uživatel může nejen pořizovat snímky obrazovky, ale také nahrávat video z obrazovky a hotové snímky upravovat.

Pořízení snímku obrazovky pomocí programu AZ Screen Recorder

 • Stáhněte, nainstalujte a spusťte aplikaci, na levé straně se objeví pět kulatých ikon.
 • Přejděte do „Nastavení“ (ikona ozubeného kola) a nastavte zobrazení dotyků prstem, textových popisků a loga na snímcích obrazovky.
 • Zvolte, jak se mají zobrazit tlačítka pro pořízení snímku obrazovky a videozáznamu.
 • Sdělit aplikaci, zda se mají po každém novém snímku zobrazovat vyskakovací oznámení.
 • Zvolte, kam se mají obrázky automaticky ukládat.
 • V interní paměti (doporučeno) nebo na externí kartě.
 • Zavřete „Nastavení“ a stiskněte zelené tlačítko ikony fotoaparátu.
 • Chcete-li dočasně skrýt panel snímků obrazovky Samsung, klepněte na šikmý křížek vlevo od tlačítek.
 • A znovu ji zapnout. polovičním zakrytím „videokamery“.
 • Po pořízení snímku obrazovky může majitel zařízení Samsung aplikaci zavřít tak, že znovu přejde do Nastavení a v postranní nabídce vyhledá položku „Exit“.
 • Nebo klepnutím na šikmý křížek v oznamovací liště.

Největší nevýhodou mobilní aplikace je nemožnost nastavit formát uloženého snímku obrazovky (ve výchozím nastavení je to PNG, který poskytuje vynikající kvalitu a zabírá málo místa v paměti) a jeho velikost: šířka a výška obrázku bude přesně odpovídat počtu pixelů na obrazovce.

TouchShot

O něco méně stabilní, ale funkčnější aplikace, která umožňuje pořizovat snímky obrazovky na zařízení Samsung Galaxy a jakémkoli jiném zařízení se systémem Android. Použití je mnohem jednodušší než hledání ztraceného telefonu, majitel musí pouze

 • Spusťte aplikaci a vyberte možnost Nastavení.
 • V části „Předvolby“ nastavte průhlednost a velikost widgetu na obrazovce.
 • Způsob pořízení snímku obrazovky na zařízení Samsung: stisknutím tlačítka na oznamovacím panelu (výchozí nastavení), na widgetu nebo zatřesením zařízení (nefunguje příliš dobře).
 • Způsob, jakým budete upozorněni na úspěšný snímek obrazovky. vyskakovacím oznámením, textem ve stavovém řádku nebo vibracemi.
 • Oblast snímání: celá obrazovka, bez panelu oznámení, panelu tlačítek nebo obojího.
 • Kvalita a formát ukládaného obrázku: doporučujeme ponechat výchozí hodnotu PNG.
 • A místo pro uložení snímku obrazovky.
 • Po návratu do hlavního okna programu může uživatel bezpečně stisknout tlačítko Screen Capture (Snímání obrazovky).
 • A ikona fotoaparátu na widgetu.

Tip: Kliknutím na šikmý křížek na stejném místě aplikaci zavřete.

Multifunkční tlačítko Home

Hlavním účelem programu je zobrazit tlačítko Domů v dolní části obrazovky, což je užitečné zejména u zařízení s fyzickou klávesou. Umožňuje také pořizovat snímky obrazovky:

 • Uživatel spustí aplikaci a vybere Akce, Akce při dvojkliku nebo Akce při dlouhém kliknutí.
 • V otevřené nabídce klikněte na řádek Snímek obrazovky.
 • Dvojité klepnutí nebo stisknutí a podržení zvýrazněné klávesy v dolní části obrazovky umožňuje uživateli pořizovat snímky obrazovky. rychle a snadno.

Důležité: Takto pořízené snímky se ukládají do podadresáře Screenshots v adresáři Pictures ve vnitřní paměti.

Používání aplikací třetích stran

Pokud chcete, můžete samozřejmě použít i aplikaci třetí strany.

Chcete-li pořídit snímky vybrané oblasti, můžete použít tlačítko na obrazovce.

Aplikace je uvedena jako příklad, můžete použít jinou podle svých představ.

How to Capture Screenshot on SAMSUNG Galaxy S20 Lite – Take Screenshot

Jak pořídit snímek obrazovky vybrané oblasti nebo zachytit GIF

Můžete pořizovat snímky obrazovky vybraných oblastí a také zachytit obrázek GIF pomocí nástroje „Vybrat a uložit“ pro zakřivené okraje obrazovky. Je třeba ji povolit v nastavení zobrazení na okraji panelu Edge v této položce přidat nástroj „Vybrat a uložit“ na postranní panel.

READ  Samsung Smart TV se sám zapíná a vypíná. Vlhkost a prach

Chcete-li pořídit snímek obrazovky vybrané obdélníkové nebo oválné oblasti a zaznamenat dění na obrazovce do souboru GIF, otevřete postranní panel přejetím od pravého okraje obrazovky, poté vyberte požadovanou funkci a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Způsob vytváření snímků obrazovky prostřednictvím panelu oznámení

Tato metoda bude nejlepším řešením situace, kdy tlačítka smartphonu z nějakého důvodu nefungují a snímek obrazovky se nevytvoří. Alternativně se navrhují následující kroky:

 • Odemknutí smartphonu.
 • Přejděte do části nabídky, kde chcete pořídit snímek obrazovky.
 • Snížení oznamovací lišty přejetím prstem dolů.
 • Stiskněte ikonu „Snímek obrazovky“ nebo „Snímek obrazovky“.

Stejně jako v případě snímku obrazovky pomocí klávesových zkratek se oznámení o snímku obrazovky okamžitě zobrazí na smartphonu se systémem Android. Výsledný snímek obrazovky můžete otevřít nebo pořídit další z této nebo jiné nabídky.

Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Samsung Galaxy: pomocí tlačítek, aplikací a počítače

Obecné pokyny k pořizování snímků obrazovky na zařízeních se systémem Android zveřejněné na webu v loňském roce se povrchně týkaly pořizování snímků obrazovky na chytrých telefonech a tabletech Samsung Galaxy. Při práci na této příručce jsme téma prohloubili a podrobně popsali proces pořizování snímků obrazovky na příkladu různých generací telefonů Samsung.

Možnost pořizovat snímky obrazovky z operačního systému se poprvé zpřístupnila uživatelům chytrých telefonů se systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Dřívější verze systému Android nepodporovaly snímání obrazovky na úrovni systému, takže výrobci mobilních zařízení museli vytvořit vlastní řešení.

Nezávislí vývojáři nebyli ušetřeni a vydali desítky aplikací a počítačových nástrojů. Pro použití prvního z nich bylo zpravidla nutné získat přístup roota. Druhá možnost vyžadovala počítač nebo notebook (pro zachycení snímku z telefonu přes USB pomocí speciálního programu nainstalovaného v počítači).

Po vydání systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich se situace zlepšila. tato verze Androidu nyní podporuje pořizování snímků obrazovky pomocí operačního systému. Pro použití této funkce byla vynalezena jediná kombinace kláves, která stále funguje na naprosté většině chytrých telefonů a tabletů s různými verzemi systému Android (včetně Androidu 10 a 11). Pouze někteří výrobci mobilních zařízení, včetně společnosti Samsung, nahradili zkratku doporučenou inženýry společnosti Google vlastní zkratkou.

S postupem času a neustálým vývojem technologií ztratily nové modely společnosti Samsung obvyklá hardwarová a dotyková tlačítka (Zpět, Domů, Menu), takže kombinace kláves používaná k pořizování snímků obrazovky se několikrát změnila. Navíc po vydání grafické nadstavby Samsung Experience, která byla nahrazena uživatelským rozhraním One UI a později One UI 2.0 firmware Samsung získal řadu funkcí pro pořizování snímků obrazovky (včetně dlouhých) a jejich další zpracování.

Kromě operačního systému existují minimálně dva další způsoby, jak pořizovat snímky obrazovky: prostřednictvím desítek, ne-li stovek univerzálních aplikací třetích stran (nezaměňovat s aplikacemi Super User zmíněnými o několik odstavců výše) a pomocí nástroje ADB připojením zařízení se systémem Android k počítači přes USB. Obě metody budou také popsány v těchto pokynech.

Jak pořídit snímek obrazovky zařízení Samsung Galaxy S10, S10e a S10 Plus z hardwaru

Snímek obrazovky telefonu Samsung Galaxy S10, S10e a S10 Plus můžete pořídit z hardwaru. použití vnějších tlačítek na bocích.

Chcete-li pořídit snímek obrazovky, musíte nejprve umístit obrazovku, kterou chcete uložit, do galerie. Jakmile se vám podaří pořídit snímek, musíte na několik sekund podržet tlačítka:

Na obrazovce se nyní zobrazí gesto fotografie. Uloží se do galerie vašeho zařízení. A pokud si dáte pozor, v dolní části obrazovky se zobrazí. nyní máte malý avatar se svým obrázkem a nastavením:

Pokud nechcete nic dělat, počkejte několik sekund, dokud nabídka v dolní části nezmizí, abyste mohli pokračovat v běžném používání zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS