Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu a tabletu Samsung

V tomto článku zjistíme, jak pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung. Pokyn platí pro všechny telefony a tablety Samsung. Podívejme se nyní, jak pořizovat snímky obrazovky pomocí metod a alternativ poskytovaných výrobcem.

Odpovídáme také na následující otázky: kam ukládat snímky obrazovky, co dělat, když kombinace kláves nefunguje, a co dělat v případech, kdy nemůžete najít snímek obrazovky.

Jak pořídit snímek obrazovky v zařízení Samsung

Na smartphonech a tabletech Samsung není mnoho základních operací stejných jako na jiných smartphonech a tabletech se systémem Android. Chcete-li například pořídit snímek obrazovky, musíte na většině chytrých telefonů současně podržet tlačítka snížení hlasitosti a zapnutí/zamknutí. Na zařízeních Samsung se systémem Android však tato kombinace kláves nefunguje. Z tohoto důvodu ani poměrně zkušení uživatelé nevědí, jak pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung.

Problém je v tom, že smartphony a tablety Samsung používají jinou kombinaci kláves. Chcete-li pořídit snímek obrazovky, musíte současně stisknout klávesu pro uzamčení hlasitosti a klávesu Domů (velká hardwarová klávesa pod obrazovkou). Zřejmě se tak snaží přidat funkce samotné domovské klávese a zdůraznit její nezbytnost v zařízení.

Po pořízení snímku obrazovky se ozve pípnutí, které vás informuje o uložení snímku obrazovky, a v oznamovací oblasti se zobrazí zpráva o uložení snímku obrazovky. Nyní můžete otevřít horní obrazovku a vyhledat zachycený obrázek.

Také vytvořené snímky obrazovky se zobrazí v aplikaci „Galerie“ ve složce „Snímky obrazovky“. Pokud chcete ve správci souborů najít pořízené snímky obrazovky, musíte otevřít /storage/emulated/0/Pictures/Screenshots/.

Snímky obrazovky můžete pořizovat také pomocí speciálních aplikací, ale k tomu je třeba mít práva ROOT. Pro uživatele root můžete například použít aplikaci drocap2.

Pomocí této aplikace můžete pořizovat snímky obrazovky pouhým zatřesením telefonu. Chcete-li pořídit snímek obrazovky na smartphonu nebo tabletu Samsung, nemusíte stisknout žádné tlačítko. Také drocap2 pro uživatele root umožňuje vybrat formát obrázků (PNG nebo JPEG). který se používá k ukládání zachycených snímků obrazovky.

K pořizování snímků obrazovky můžete použít také drocap2 pro uživatele s oprávněním root. Například: Screenshot Easy, Screenshot Ultimate, Screen Grabber a další.

Mimochodem, máme článek o tom, jak pořídit snímek obrazovky ve Windows Phone.

Jak pořídit snímek obrazovky pomocí funkce Palm Swipe

Existuje mnoho modelů tabletů Samsung, které zakazují pořízení snímku obrazovky pomocí funkce Palm Swipe. Pokud tablet Samsung podporuje funkci Palm Swipe, můžete ji povolit a vyfotit obrazovku pomocí ní.

Chcete-li pořídit snímek obrazovky v tabletu Samsung pomocí funkce Palm Swipe, postupujte podle následujících pokynů:

 • Nejprve musíte přejet prstem od horní části obrazovky tabletu směrem dolů. Po provedení této operace se zobrazí ikona Nastavení a poté se otevře nabídka nastavení.
 • Pak přejděte na položku Rozšířené funkce a klepnutím na ni otevřete nabídku.
 • Poté byste měli zapnout funkci Palm swipe to capture. Chcete-li zjistit, zda váš tablet podporuje funkci Palm Swipe, zkontrolujte, zda není k dispozici možnost Palm swipe to capture, znamená to, že zařízení tuto funkci nepodporuje.
 • Po dokončení výše uvedeného procesu můžete začít pořizovat snímky obrazovky. Položte ruku na pravou stranu obrazovky a posouvejte prstem po obrazovce zprava doleva.
READ  Jak nahrávat video z obrazovky iPhonu 11

Upozorňujeme, že klávesnice na obrazovce tabletu nesmí být zobrazena, protože v takovém případě by funkce nemusela fungovat.

Metoda

Snímek obrazovky můžete pořídit také pomocí jiné klávesové zkratky:

 • Stiskněte současně tlačítko „Home“ (umístěné ve spodní části displeje uprostřed) a tlačítko „Power/Lock“.
 • Není třeba dlouho držet stisknuté klávesy. 2 sekundy stačí.
 • Podařilo se pořídit snímek obrazovky?? Poznáte to podle dodatečné animace a zvukové stopy.
 • Systém automaticky uloží snímek obrazovky do „Galerie“. Odtud ji můžete nahrát stejně jako běžnou fotografii. Pokud uložený snímek obrazovky nemůžete najít, vyhledejte jej ve složkách „ScreenCapture“, „ScreenShots“ nebo „Photos“.

tímto způsobem je možné vytvořit snímek obrazovky jak na starších modelech (např. Samsung Galaxy Tab 2), tak na nově vydaných tabletech (Samsung Galaxy tab a/s2/e atd.).).

Způsob

Stejně jako v mnoha chytrých telefonech lze i v tabletech pořídit snímek obrazovky pouhým stisknutím tlačítek na zařízení. Důležité je vědět, která tlačítka a v jakém pořadí aktivovat.

 • Současné stisknutí tlačítek napájení a snížení hlasitosti. Doslova 1-2 sekundy.
 • Počkejte, až začne blikat obrazovka a spustí se závěrka fotoaparátu (bude to oznámeno zvláštním zvukem).
 • Všechny snímky obrazovky pořízeny. Najdete ji v „Galerii“. Nejjednodušší je to však přes horní oznamovací lištu.

Tento způsob vytvoření snímku obrazovky funguje na mnoha modelech tabletů Samsung. Včetně Galaxy tab 2, tab 3 a tab 4.

Jak pořídit snímek obrazovky pomocí aplikací v tabletu?

Ne všechny chytré telefony mají funkci okamžité úpravy snímků obrazovky. Obrázky můžete sdílet pouze s galerií. Je to časově náročné a nepohodlné.

Pro usnadnění pořizování snímků obrazovky vytvořili vývojáři několik multifunkčních aplikací. Umožňuje rychle zachytit snímek obrazovky, upravit jej a poslat příteli.

Existuje několik praktických a cenově výhodných aplikací pro pořizování snímků obrazovky. Nejprve se podívejme na několik příkladů aplikací pro chytré telefony se systémem Android.

„Snadný snímek obrazovky“

Software vyvinutý společností Ice Cold Apps pro zařízení se systémem Android. Screenshot Light umožňuje pořizovat snímky obrazovky a videa na chytrém telefonu, tabletu nebo počítači.

Důležité! Existují určitá omezení pro procházení celých obrazovek a pořizování dlouhých fotografií. Například nelze pořídit snímek obrazovky Google Pay a Samsung Pay.

Aplikace pro pořizování snímků obrazovky je určena pro systém Android 4.0 a vyšší, funguje na zařízeních s rootem i na některých zařízeních bez rootu.

V závislosti na chytrém telefonu můžete použít následující možnosti snímků obrazovky:

 • Podržte stisknuté tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti po dobu 2 sekund;
 • Stiskněte tlačítko Domů na 2 sekundy;
 • klikněte na ikonu oznámení;
 • zatřeste zařízením;
 • dlouze podržte tlačítko pro vyhledávání hardwaru;
 • použití zkratky;
 • Widget;
 • připojení/odpojení napájení.

Aplikaci si můžete zdarma stáhnout na Play Marketu.

„Screenshot Pro.“

Oblíbená aplikace, která umožňuje vyfotit celou obrazovku nebo určitou část obrazu. Aplikace Screenshot Pro má grafický editor. Můžete ji použít k jednoduchým úpravám:

Po pořízení snímku obrazovky se aplikace zeptá, kam má soubor uložit. Každý snímek obrazovky se uloží do historie aplikace Screenshot Pro.

Důležité! Aplikaci lze stáhnout zdarma a je podporována na zařízeních se systémem Android.

„Zachycení snímku obrazovky“

Pomocí této aplikace můžete pořídit snímek obrazovky a zachytit živé video. Snadné sdílení přijatého obrázku nebo klipu prostřednictvím aplikace. Soubor můžete poslat svým přátelům prostřednictvím e-mailové aplikace a messengerů.

Snímek obrazovky lze pořídit několika způsoby:

 • stiskněte tlačítko na panelu oznámení;
 • zatřást smartphonem
 • přihlásit se do aplikace;
 • Využití jednotlivých funkcí zařízení.

Nástroj Screenshot Capture má vestavěný editor s pokročilými funkcemi. Obrázek můžete oříznout, přidat popisky, kresby a tvary. A také nastavit jas, kontrast, barvy, sytost.

Aplikace je rozšířena o funkci efektů:

Vestavěné funkce nástroje Screenshot Capture usnadňují uživatelům úpravu snímků obrazovky.

Důležité! Program je zdarma, ale během provozu se objeví reklama.

„Screen Master“

Aplikace nevyžaduje práva roota a snadno se používá. Screen Master má však pokročilé funkce, které se od výše uvedených aplikací liší.

READ  Jak odstranit virus trojského viru z tabletu

Většina programů pro ukládání snímků obrazovky ukládá snímky obrazovky ve formátu jpg. Výsledkem je snížení kvality snímků. Pomocí nástroje Screen Master si uživatelé mohou zvolit formát png, který zvyšuje hmotnost snímku obrazovky, ale je spokojen s rozšířením.

Podobně jako v jiných programech můžete snímek obrazovky upravovat pomocí jednoduchých nástrojů: popisky, obrázky, tvary. Vývojáři však přidali několik triků:

pořídit, snímek, obrazovky, tabletu, samsung

Plnou verzi programu Screen Master si můžete stáhnout zdarma, ale v programu jsou reklamy.

„Snímek obrazovky Dotyk

Aplikaci nelze označit za lehkou a uživatelsky přívětivou. Všechny nedostatky se však ztrácejí na pozadí rozšířené funkčnosti programu. Lze jej použít k pořízení snímku obrazovky podle požadovaných parametrů nebo k záznamu videa.

V okně Screenshot touch můžete nastavit rozšíření, snímkovou frekvenci a rozlišení videa. Soubory se ukládají do samostatných složek podle kategorií. Například snímky obrazovky z Instagramu nebo u.

„Úžasný snímek obrazovky.“

Vestavěné ovládání snímků obrazovky je vhodné pro většinu uživatelů. Existují však aplikace s pokročilými funkcemi.

Aplikace je doplňkem prohlížeče Safari. Lze jej použít k pořizování snímků obrazovky informací a obrázků na webových stránkách. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout z AppStore.

Důležité! Po stažení aplikace se na ploše nezobrazí žádná ikona. Aplikace je pouze zásuvný modul prohlížeče. Chcete-li spustit aplikaci Awesome Screenshot, musíte otevřít Safari.

Obrázek můžete oříznout, napsat text a změnit jeho tón.

Tento nástroj rozšiřuje funkce iPhonu a umožňuje vytvářet vlastní kombinace pro snímek obrazovky. Aplikace je dostupná pouze na zařízeních s Jailbreakem, který umožňuje uživateli otevírat a měnit systémové soubory.

Důležité! Aktivátor lze nainstalovat do iPhonů s iOS verze 9 nebo novější.

Jak pořídit snímek obrazovky v tabletu pomocí nabídky Smart Menu?

Chytrá nabídka umožňuje vytvořit malou plovoucí ikonu pro shromažďování často používaných programů. Pomocí této funkce můžete rychle spustit hudbu nebo pořídit snímek obrazovky.

„Xiaomi“

MIUI 8 a vyšší verze smartphonů Xiaomi má funkci Quick Ball. Nabídka vypadá jako plovoucí koule 5 aplikací, včetně snímku obrazovky.

Po aktivaci přejděte do části „Vybrat zástupce“ a klepněte na jeden z kruhů na obrazovce. Obrazovka se nachází v části „Rychlá nastavení“.

Chcete-li vyfotit obrazovku, musíte kliknout na balónek. Otevře se inteligentní nabídka s ikonou „Snímek obrazovky“. Stačí na něj kliknout a zobrazí se fotografie.

„Samsung“

Funkce Smart Select umožňuje zachytit informace na obrazovce a pořídit snímek obrazovky dané oblasti. Modely smartphonů Samsung Galaxy Note a Galaxy S mají vestavěný program.

Smart Select je ovládací panel, který lze vysunout z bočního displeje:

 • Přejděte do „Nastavení“, otevřete „Zobrazení“;
 • přejděte na „Edge screen“ a poté na „Edge panels“;
 • v této nabídce je třeba aktivovat obrazovku Edge a panel Smart select.

Jakmile je nabídka aktivována, můžete pokračovat v pořizování snímku obrazovky. Chcete-li pořídit snímek obrazovky, zobrazte obrázek nebo stránku, kterou chcete zachytit. Otevřete panel Edge a vytáhněte nabídku Smart Select.

U snímku obrazovky mohou uživatelé vybrat požadovanou oblast obrázku. Např. obdélník, kruh nebo gif. Program se poté vrátí na stránku pro pořízení snímku. Zde můžete změnit velikost a polohu obrázku.

Chcete-li vytvořit gif, spusťte nahrávání a po chvíli jej zastavte v požadovaném bodě. Na obrazovce se zobrazí animace a editor. Můžete překrýt text, nakreslit něco, pokud chcete. Program umožňuje ukládat a odesílat gify a také je vkládat do jiných aplikací a souborů.

U smartphonů Samsung můžete pořídit rozšířený snímek:

 • Vytvoření snímku obrazovky pomocí výše uvedené metody nebo jiným vhodným způsobem.
 • Na boku se objeví tlačítko „Scroll Capture“.
 • Klepněte na ikonu a podržte ji stisknutou, dokud stránka neskončí. Nebo zastavte rolování tam, kde chcete.
 • Dlouhý snímek obrazovky je třeba uložit ručně do složky.

„Lenovo“

Ve smartphonech Lenovo je nabídka reprezentována jako poloprůhledný obdélník. K dispozici jsou ikony oblíbených programů. Tlačítko Smart-menu na zařízení Lenovo dokáže reagovat na jeden, dva nebo dlouhé dotyky. Volbu lze provést v „nastavení akce“.

READ  Jak uzamknout aplikace na iPhonu. Nejlepší aplikace pro skrytí fotografií a videí pomocí hesla na iPhonu a iPadu

Chcete-li ve smartphonu aktivovat nabídku Smart Menu, musíte

V nabídce se zobrazí ikona snímku obrazovky. Když potřebujete pořídit snímek obrazovky, stačí kliknout na ikonu.

Program spustíte stisknutím kláves

V zařízení Samsung Galaxy můžete pořídit snímek obrazovky stisknutím tlačítek na všech modelech. Jediný rozdíl je v kombinaci kláves, které je třeba aktivovat. Přístroj je navržen tak, aby bylo možné program aktivovat několika způsoby: Stiskněte nebo podržte tlačítko.

První způsob. pomocí tlačítka Domů

Funguje na všech chytrých telefonech, které mají mechanické domovské tlačítko pod displejem:

Tento způsob ukládání soukromí na obrazovce není příliš pohodlný: musíte použít obě ruce.

Druhá metoda. Ovládání hlasitosti a tlačítko napájení

Druhý průvodce krok za krokem bude vhodný pro gadgety vydané po roce 2021, počínaje modelem telefonu Samsung Galaxy S8:

Která akce bude fungovat, záleží na modelu, můžete zkusit nejprve stisknout a pak stisknout a podržet tlačítko.

Tlačítka Domů Zpět

Mnoho modelů vydaných před rokem 2021 akceptuje jinou kombinaci kláves. Chcete-li pořídit snímek obrazovky, musíte:

Gesto dlaní žeber

Korejský výrobce aktivně zavádí nové funkce, které umožňují uživateli pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung. Ne vždy je pohodlné stisknout všechna správná tlačítka najednou, proto jsou nové funkce. obrazovky ovládané jedním dotykem, ovládání gesty. Současné modely nabízejí možnost pořídit snímek obrazovky pouhým posunutím okraje dotykového displeje zleva doprava. Uživatel si může libovolně zvolit směr, kterým se bude pohybovat. neexistují žádná pevná omezení.

Před použitím rozhraní s podporou gest je nutné jej nastavit. To se provádí následujícím způsobem:

 • Otevření nabídky telefonu.
 • Přejděte do nastavení.
 • Požadovaná sekce se může jmenovat jinak. Nezapomeňte do názvu uvést frázi „Gesture Control“. Vyberte tuto položku.
 • Aktivace funkce Palm Shot zaškrtnutím nebo posunutím posuvníku.

Systém rozpoznávání gest je nyní plně funkční. můžete pořídit snímek obrazovky Samsungu. Přejeďte rukou po displeji. Úspěšné vytvoření snímku obrazovky je doprovázeno oznámením.

Majitelé levných modelů (Grand Duos, Neo) nemohou tuto funkci používat.

Pořizování snímků obrazovky pomocí aplikace ShootMe

Existují také speciální programy, které umožňují „vyfotit“ obrazovku. Pro tablety Samsung doporučujeme například aplikaci ShootMe, která je jedním z nejoblíbenějších screenshotterů pro Android.

Je velmi snadné ji používat. K dispozici jsou různé režimy:

 • Můžete například nastavit aplikaci tak, aby automaticky pořídila snímek obrazovky, když uživatel zakryje rukou světelný senzor na tabletu.
 • Dalším zajímavým režimem je pouhé zatřesení zařízením. Díky akcelerometru systém rozpozná tuto akci jako příkaz k pořízení snímku obrazovky.
 • Třetím způsobem je křik. Stačí vydat hlasitý zvuk a tablet pořídí snímek obrazovky. Nemusíte tedy na nic klikat, zavírat ani třást. Prostě křičte.

K pořizování snímků obrazovky tabletu Samsung můžete samozřejmě použít i jiný software. Stačí přejít do obchodu a zadat do vyhledávacího pole „screenshot“. Před vámi se objeví více než desítka aplikací. Vyberte si. Stáhněte si ji a pořiďte snímky obrazovky.

Jak zjistit, zda je snímek obrazovky pořízen

Jakmile aplikace Snímek obrazovky v zařízení Samsung Galaxy dokončí svou práci (pořídí snímek aktuálního displeje), zobrazí se:

Software je neustále aktualizován a měněn, takže v pozdějších verzích se vyskakovací okno nemusí objevit. U některých modelů smartphonů Samsung se snímek obrazovky uloží automatickyPo dokončení procesu se na monitoru zobrazí ikona.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS