Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Asus, vyfotografujte obrazovku

Na této stránce najdete informace o tom, jak uložit snímek obrazovky z obrazovky Asus a která tlačítka stisknout. Níže uvedená metoda je univerzální a měla by být vhodná i pro ostatní smartphony a tablety se systémem Android.

Funkce snímku obrazovky v telefonu Asus umožňuje zachytit a uložit vše, co vidíte na obrazovce, jako grafický soubor, tj. jako běžnou fotografii.

Novější chytré telefony mají nyní další možnosti uložení snímku obrazovky. Můžete například pořídit snímek obrazovky určité části obrazovky zvýrazněním požadovaných hranic, můžete také vytvořit dlouhý snímek obrazovky, který vám umožní uložit celou webovou stránku s rolováním. Při nahrávání videa ze smartphonu Asus nebo jiného podobného zařízení můžete také zaznamenat snímek obrazovky. Bohužel se způsoby pořízení snímku obrazovky mohou u různých modelů lišit a níže uvedený způsob by měl fungovat nejen u Asusu, ale i u většiny zařízení se systémem Android.

Chcete-li vyfotografovat obrazovku Asus, musíte provést následující kroky: Stiskněte současně dvě tlačítka na telefonu, tlačítko napájení/zámek a tlačítko snížení hlasitosti, a obě tlačítka několik sekund podržte stisknutá. Pokud to uděláte správně, uvidíte uložený snímek obrazovky a možná uslyšíte i oznamovací tón. U prvních uživatelů smartphonu Asus se to nemusí podařit, pak budete muset provést několik pokusů, dokud si nezvyknete.

Také na některých zařízeních se systémem Android je třeba pro pořízení snímku obrazovky stisknout tlačítka trochu jinak, například nejprve stisknout tlačítko „Power/Lock“ a téměř okamžitě tlačítko „Volume down“, podržet tlačítko několik sekund. (Mezi stisknutím těchto dvou tlačítek nedělejte dlouhou pauzu, nejprve stiskněte jedno a poté téměř okamžitě druhé tlačítko.) Snímek obrazovky uložený v telefonu si můžete prohlédnout spolu s dalšími obrázky v galerii.

Doufám, že to bude fungovat. Nezapomeňte zanechat zpětnou vazbu a uvést model zařízení, na kterém se vám podařilo nebo nepodařilo pořídit snímek obrazovky. Pokud znáte jiné způsoby nebo pokud je snímek obrazovky ve vašem telefonu vytvořen jinak, podělte se o tyto informace ve zpětné vazbě. Možná vám nejvíce pomohou informace, které zanecháte. Děkujeme za vaši zpětnou vazbu!

READ  Instalace systému Windows do notebooku Asus z disku. Přeinstalace z jednotky USB flash

Prostřednictvím nabídky aplikace

Co dělat, když například nefunguje jedno z fyzických tlačítek? Vše je jednoduché, v tomto případě můžete využít funkce operačního systému. Podívejte se, jak na to:

 • Nejprve musíme přejít do nastavení telefonu a změnit funkci tlačítka posledních aplikací. Předtím stáhněte závěs a klikněte na ikonu ozubeného kola.
 • Po dokončení klikněte na možnost přizpůsobení. Poté vyberte tlačítko Poslední aplikace.
 • Zobrazí se další malé okno s pouhými 3 možnostmi. Musíme vybrat možnost „Stisknutím a podržením pořídit snímek obrazovky“.
 • Poté, abychom mohli pořídit snímek obrazovky na zařízení Asus, stačí podržet tlačítko posledních aplikací.

Podívejme se na jiný způsob rychlého snímání obrazovky Asus.

Mimochodem, pokud chcete pořídit snímek obrazovky na svém počítači nebo notebooku Asus se systémem Windows 7, 8 nebo 10, máme pro vás také jednoduchý návod krok za krokem.

Nejjednodušší způsob pořízení snímku obrazovky v telefonu se systémem Android

Nejjednodušší způsob pořízení snímku obrazovky je klasická hardwarová metoda. Tato základní možnost je obsažena v továrním nastavení každého chytrého telefonu podporovaného platformou Android. Na těle modelu je třeba současně stisknout dvě tlačítka. kolébku pro snížení hlasitosti a tlačítko pro vypnutí. Po 1 nebo 2 sekundách systém pořídí snímek obrazovky.

Všechny smartphony značky Samsung Galaxy podporují hardwarový způsob pořizování snímku obrazovky. Pořízení snímku obrazovky zařízení Galaxy pomocí kombinace mechanických tlačítek. tlačítka napájení a návratu na domovskou obrazovku.

pořídit, snímek, obrazovky, systému, android, asus

Jak pořídit snímek obrazovky v zařízení Xiaomi

Na modelech smartphonů Xiaomi (Xiaomi, Xiaomi) existuje několik způsobů vytváření snímků obrazovky.

 • Stiskněte současně tlačítko „Menu“ a tlačítko „Snížení hlasitosti“.
 • Přejeďte prstem dolů od závěsu nabídky oznámení a stiskněte tlačítko „Snímek obrazovky“.
 • Stiskněte dotykové tlačítko „Menu“ pod displejem a současně tlačítko „Snížení hlasitosti“ (v MIUI 7 a novějším).
 • V MIUI 8 a starších firmwarech můžete funkci vytváření snímků obrazovky aktivovat v aplikaci Rychlá koule, a to pomocí ikony ve tvaru nůžek.
 • V MIUI 8 a novějších verzích je k dispozici možnost pořizovat snímky obrazovky pomocí gesta tří prstů, tuto možnost je třeba aktivovat v pokročilém nastavení zařízení.
READ  Jak restartovat telefon bez tlačítka napájení systému Android. Tlačítko zámku (zapnutí)

Zachycení snímku obrazovky v telefonu Asus ZenFone 2. metoda 2

Pokud přejdete do části Správa obrazovky oznámení, uvidíte, že do ní můžete kromě mnoha dalších užitečných funkcí přidat tlačítko pro pořízení snímku obrazovky. Stačí ji zaškrtnout a pořízení snímku obrazovky je vzdáleno pouhé jedno kliknutí! A nyní návod krok za krokem:

pořídit, snímek, obrazovky, systému, android, asus
 • Přejeďte prstem po obrazovce shora dolů;
 • Klepněte na tlačítko upravit, které se nachází v horním řádku (ve tvaru tužky s listem papíru);
 • Najděte v seznamu položku „Snímek obrazovky“ a zaškrtněte ji;
 • Chcete-li v budoucnu vytvořit snímek obrazovky, jednoduše přejeďte shora dolů a klepněte na ikonu !

Tento způsob má také nevýhodu. do rychlého spuštění se vejdou pouze 4 aplikace, takže byste snímek obrazovky mohli raději vynechat ve prospěch jiných aplikací. Pak je pro vás připravena možnost 3 způsobů!

Prostřednictvím aplikace třetí strany

Skvělou a funkčně bohatou metodou pořizování snímků je použití aplikace třetí strany. Obchod Play a Windows Store nabízejí široký výběr těchto aplikací.

Jaká je výhoda aplikací oproti standardním metodám vytváření snímků obrazovky?? Pořízené snímky můžete upravovat a pracovat s nimi.

 • výběr adresáře pro uložení obrázků;
 • přejmenování obrázků;
 • přidávat různé efekty, popisky a další;
 • oříznutí snímku;
 • měnící se rozlišení;
 • Odeslání obrázku do jiných aplikací pro sdílení s kontakty z messengerů a sociálních sítí;
 • mazání obrázků ihned po jejich vytvoření.

Tato funkce je užitečná zejména v případě, že je váš Asus poměrně starý, například první model řady Zenpad.

Na starších mobilních zařízeních se snímek obrazovky jednoduše vytvoří a ihned se umístí do galerie. Chcete-li obrázek odstranit, musíte otevřít galerii a odstranit jej z ní.

Při pořizování snímků obrazovky prostřednictvím aplikací na ni můžete okamžitě přejít jediným klepnutím, a pokud se snímek nepodaří, můžete jej odtud okamžitě odstranit. Je to velmi pohodlné a šetří to spoustu času. Zejména pro ty, kteří často pořizují více snímků obrazovky.

 • Snímání a nahrávání obrazovky;
 • pořizování snímků obrazovky a označování obrázků;
 • Snímání obrazovky;
 • Nahrávání obrazovky Mobizen;
 • Snímek obrazovky Snadné;
 • Super snímání obrazovky.

Způsob vytváření snímků obrazovky prostřednictvím panelu oznámení

Tato metoda by byla nejlepším řešením v situaci, kdy z nějakého důvodu nefungují tlačítka smartphonu a není vytvořen snímek obrazovky. Případně můžete provést následující kroky

 • Odemknutí smartphonu.
 • Přejděte do části nabídky, kde chcete pořídit snímek obrazovky.
 • Spusťte závěs oznámení přejetím prstem shora dolů.
 • Klikněte na ikonu „Snímek obrazovky“ nebo „Snímek obrazovky“.
READ  Zadání kódu v systému Android z iPhonu. Přenos kontaktů služby gmail

Stejně jako při pořizování snímku obrazovky pomocí klávesových zkratek se na smartphonu se systémem Android okamžitě zobrazí oznámení o pořízení snímku obrazovky. Získaný snímek obrazovky můžete otevřít nebo pořídit další z této nebo jiné nabídky.

Jak pořídit snímek obrazovky prostřednictvím oznamovacího panelu

Tento způsob bude nejlepším řešením v případě, že tlačítka na smartphonu z nějakého důvodu nefungují a snímek obrazovky se nevytvoří. Případně můžete provést následující kroky

pořídit, snímek, obrazovky, systému, android, asus
 • Odemknutí smartphonu.
 • Přejděte do části nabídky, kde chcete pořídit snímek obrazovky.
 • Spuštění oznamovací clony přejetím shora dolů.
 • Stiskněte ikonu „Snímek obrazovky“ nebo „Snímek obrazovky“.

Stejně jako v případě pořízení snímku obrazovky pomocí klávesových zkratek se oznámení o pořízení snímku obrazovky okamžitě zobrazí na obrazovce smartphonu se systémem Android. Výsledný snímek obrazovky můžete otevřít nebo pořídit další z této nebo jiné nabídky.

Jak odstranit nebo přenést snímek obrazovky

Jakmile uživatel otevře snímek prostřednictvím „Galerie“ nebo „Správce souborů“, zobrazí se plná funkčnost interakce se snímky. Majitel telefonu může například několika kliknutími odstranit jeden nebo více snímků obrazovky najednou:

Dalším způsobem je otevřít samotný obrázek přes „Galerii“ a mezi dostupnými možnostmi vybrat možnost „Odstranit“. Po potvrzení operace bude snímek obrazovky vymazán z paměti telefonu.

V případě, že potřebujete přenést snímek obrazovky přes messenger nebo jiným způsobem, můžete použít stejný návod. Jediný rozdíl je v tom, že místo kliknutí na „Odstranit“ musíte kliknout na „Odeslat“, vybrat způsob odeslání a souřadnice příjemce. Odeslání snímku obrazovky se tedy neliší od odeslání jakéhokoli jiného obrázku z telefonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS