Jak pořídit snímek obrazovky v chytrých telefonech a tabletech Samsung Galaxy

Snímek obrazovky je jednoduchý a praktický způsob, jak rychle přenést informace zobrazené na smartphonu nebo tabletu. Na zařízení Samsung Galaxy můžete pořídit snímek obrazovky několika způsoby, a to pomocí miniatury aplikace, kláves nebo dlaně. Pořadí a možnosti operací závisí na roce výroby a modelu přístroje.

Pořízení snímku obrazovky telefonu Samsung Galaxy je možné na všech modelech. Liší se pouze kombinace kláves, které se mají použít. Přístroj je navržen tak, aby bylo možné program aktivovat dvěma způsoby: stisknutím nebo podržením tlačítka.

První způsob. pomocí tlačítka Domů

Funguje na všech smartphonech s mechanickým tlačítkem „Home“ pod displejem:

Tento způsob ukládání důvěrných informací zobrazených na obrazovce není zcela pohodlný: musíte použít obě ruce.

Druhá metoda. ovládání hlasitosti a tlačítko napájení

Druhý návod krok za krokem bude fungovat pro gadgety vydané po roce 2017, počínaje modelem telefonu Samsung Galaxy S8:

Která akce bude fungovat, záleží na modelu, můžete zkusit nejprve jen stisknout, pak stisknout a podržet tlačítko.

Jak zjistit, zda je obrazovka hotová

Jakmile program pro snímání obrazovky v zařízení Samsung Galaxy dokončí svou práci (vyfotografuje aktuální obraz displeje), zobrazí se služba iCloud:

Software je neustále aktualizován a mění se, takže v pozdějších verzích se vyskakovací okno nemusí objevit. U některých modelů smartphonů Samsung se snímek obrazovky ukládá automaticky, po dokončení procesu se na monitor přidá ikona.

Co dělat, když stisknutí kláves nefunguje

pokud snímek obrazovky nelze pořídit standardní kombinací kláves, je problém buď v době podržení (příliš krátké nebo příliš dlouhé), nebo v asynchronním stisknutí klávesy. Je nutné použít standardní metodu 3-4 krát, možná. bude fungovat. Pokud nic nefunguje, pak:

 • problém je ve firmwaru: buď zastaralá, nebo nelicencovaná verze, problém může vyřešit pouze odborník ze značkového servisu;
 • problém je v zařízení: buď to není „Samsung“ (smartphone je vydán jiným výrobcem, pořadí operací je jiné), nebo se pod názvem Samsung Galaxy skrývá levná napodobenina.
READ  Galaxy s7 visí

Pokud je telefon určitě Samsung, firmware je firmware, ale nic nefunguje s klávesami, můžete pořídit snímek obrazovky pomocí ikony programu na displeji. Stisknutím ikony se aktivuje software, zobrazí se pokyny krok za krokem.

Kde najdete snímky obrazovky

Ve výchozím nastavení ukládá systém Android snímky obrazovky do složky Obrázky/Snímky obrazovky nebo Obrázky/Snímky obrazovky v aplikaci Galerie nebo Moje soubory. Po vložení paměťové karty lze změnit adresu úložiště, například na DCIM/ Obrázky. Existuje mnoho možností, takže je to nejjednodušší způsob, jak to udělat:

Stejným způsobem můžete změnit adresu, na kterou systém odesílá hotové fotografie.

Kde se nacházejí uložené snímky obrazovky

Třetím způsobem je použití hlasového asistenta

Hlasový asistent Bixby je jednou ze služeb společnosti Samsung, kterou lze stáhnout a nainstalovat do telefonu prostřednictvím služby PlayMarket. Algoritmus pro vytvoření kopie obrázku díky funkcím této aplikace je následující:

  Spusťte asistenta tlačítkem Domů;

Záznamník obrazovky AZ

Šikovná aplikace pro chytré telefony se systémem Android pracuje s produkty Samsung: umožňuje uživateli nejen pořizovat snímky obrazovky, ale také nahrávat video z obrazovky a upravovat hotové snímky.

Chcete-li pořídit snímek obrazovky pomocí programu AZ Screen Recorder, musíte:

Největší nevýhodou mobilní aplikace je nemožnost nastavit formát uloženého snímku obrazovky (standardně PNG, který poskytuje vynikající kvalitu a vyžaduje málo místa v paměti) a jeho velikost: šířka a výška obrázku bude přesně odpovídat počtu pixelů na obrazovce.

Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Samsung hlasem prostřednictvím asistenta Google

Uživatel může také pořídit snímek obrazovky pomocí služby Google Assistant. Pořízení snímku obrazovky:

 • Stiskněte tlačítko Domů na několik sekund, dokud se nespustí asistent Google.
 • Dále je třeba povolit některá nastavení.
 • Po spuštění aplikace klepněte na ikonu kompasu v dolní části obrazovky.
 • Pak klikněte na ikonu jejich profilu v horní části.
 • Zde vyberte možnost Nastavení a přejděte na kartu Asistent.
 • V dolní části se zobrazí seznam všech připojených zařízení.
 • Přejděte do sekce Obecné a aktivujte zde tyto možnosti.
 • Poté můžete pořídit snímky obrazovky. Stačí vyslovit příkaz „Pořídit snímek obrazovky“.

Asistent pořídí snímek a okamžitě nabídne sdílení fotografie prostřednictvím služby Messenger, e-mailu nebo uložení do paměti telefonu.

Používání aplikací k pořizování snímků obrazovky

K pořízení snímku obrazovky Samsung můžeme použít externí aplikaci.

Odkazy na aplikace:Popis:
„Snadný snímek obrazovky“ Oblíbený program, v jehož nastavení můžete zvolit různé způsoby pořizování snímků obrazovky. Zatřeste smartphonem, klepněte na fotoaparát nebo kombinovaná tlačítka, ikonu oznámení, widget a další.
„Screenshot touch“ Tato multifunkční aplikace pro Samsung umožňuje nejen pořizovat snímky, ale také je ořezávat, kreslit na ně, nahrávat video a mnoho dalšího.
„Touchmaster.“ Tato aplikace umožňuje rychle a pohodlně pořizovat snímky obrazovky pomocí bočních tlačítek. Podpora globálních gest pro snímky obrazovky a dalších praktických funkcí.
READ  Jak povolit demonstraci obrazovky v telefonu

Funkce všech těchto aplikací je poměrně jednoduchá a pochopit ji nebude problém ani pro nezkušeného uživatele.

Použití kombinace kláves

Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak pořídit snímek obrazovky na smartphonu Samsung M31, je použít klávesové zkratky na telefonu. Postup pořízení snímku obrazovky je v tomto případě následující:

 • přejděte na obrazovku, kterou chcete zachytit (spustit aplikaci, otevřít fotografii nebo video atd.).);
 • Stiskněte současně tlačítka napájení a snížení hlasitosti;

Snímek obrazovky dlaní

Charakteristická funkce chytrých telefonů Samsung, která umožňuje pořídit snímek obrazovky přejetím dlaně po displeji.

Otevřete část „Pokročilé funkce“.

Snímek obrazovky pořídíte posunutím dlaně po obrazovce zleva doprava nebo zprava doleva.

Docela zajímavý způsob, že?? Škoda, že není přítomna ve všech smartphonech Samsung.

Jak pořídit snímek obrazovky v mobilním zařízení Samsung Galaxy pomocí počítače

Společnost Google vytvořila nástroj pro ladění a ovládání konzole systému Android z počítače, pokud je mobilní zařízení připojeno k počítači přes USB nebo Wi-Fi (v druhém případě jsou vyžadována práva roota). Nástroj se nazývá ADB (Android Debug Bridge) a je implementován jako konzolový nástroj pro počítače se systémy Windows, Mac OS a Linux. Lze jej použít k nahrávání screencastů, odinstalování a instalaci aplikací, vytváření záloh dat, pořizování snímků obrazovky a mnoha dalším činnostem.

Kromě nástroje ADB musí být v počítači nainstalovány ovladače USB a sada Java Development Kit. Proces instalace veškerého potřebného softwaru je podrobně popsán v samostatné příručce. V zařízení se systémem Android je také nutné povolit ladění USB ve skrytém nastavení „Pro vývojáře“.

Po provedení výše uvedených kroků připojte telefon k počítači prostřednictvím portu USB. Poté jste připraveni k přístupu k ADB. Protože ADB je konzolový nástroj, ovládá se z příkazového řádku. Konzola se spouští několika způsoby, ale abyste nemuseli ručně zapisovat cestu ke složce ADB, doporučujeme k ní přistupovat pomocí Průzkumníka Windows (pokud byla instalace provedena správně, spustitelný soubor ADB bude umístěn v adresáři „platform-tools“ na jednotce „C:“) a ve složce podržte klávesu „Shift“ a klikněte pravým tlačítkem myši na prázdnou oblast. Zobrazí se seznam dostupných možností, ze kterého vyberete možnost „Otevřít příkazové okno“ (v systému Windows 10 „Otevřít okno PowerShell zde“).

READ  Proč je zvuk přerušen v sluchátkách Bluetooth

V závislosti na zvolené konzole se spustí příkazový řádek nebo prostředí Windows PowerShell. Chcete-li pořídit snímek obrazovky, musíte zadat níže uvedený příkaz ADB (v prostředí PowerShell byste měli nejprve přidat příkaz.\ nebo./ ) a stiskněte tlačítko „Enter“. Příkaz by měl vypadat takto:

adb shell screencap /sdcard/screen.png. kde „screen“ je název souboru, „png“ je jeho přípona (v tomto případě se jedná o grafický formát obrázku) a „sdcard“ je cesta k adresáři, ve kterém je uložen (v tomto příkladu je jako úložiště uveden kořenový adresář interní paměti).

Tyto parametry lze změnit tak, aby se příkaz převedl například na adb shell screencap /sdcard/DCIM/Screenshots/screen2.png nebo adb shell screencap /sdcard/Download/screen3.png. Při každém dalším snímku obrazovky je třeba změnit název obrázku, jinak se přepíše předchozí verze souboru.

Pomocí ADB můžete také kopírovat soubory a dokonce celé adresáře. k tomu slouží samostatný příkaz adb pull. Vypadá to takto:

adb pull /sdcard/DCIM/Screenshots/screen1.png d:/screens

Pokud spustíte příslušný příkaz, obrázek s názvem „screen1“ s příponou PNG se zkopíruje ze složky „Screenshots“ umístěné ve smartphonu v adresáři „DCIM“ a nahraje se do počítače do složky „screens“ na jednotce „D:“. Adresáře se kopírují stejným způsobem.

Zakladatel projektu 4iDroid.com, autor stovek článků a návodů na přizpůsobení a úpravu mobilních zařízení. Více než 7 let pomáháme řešit problémy s chytrými telefony a tablety se systémy Android a iOS. Od té doby jsem změnil více než 15 zařízení (od výrobců jako Xiaomi, Huawei, Meizu, Samsung, HTC, LG, Google, Nokia, Wileyfox, Bluboo a Blackview), z nichž každé se stalo „pokusným králíkem“ pro testování aplikací a firmwaru, přizpůsobení systému, získání práv roota, odemknutí zavaděče a další manipulace. V současné době pravidelně používá dva smartphony: iPhone 12 Pro se systémem iOS 14.7 a Nokia 4.2 ve stock systému Android 11. Používá také Xiaomi Redmi 4X, Huawei P Smart 2019 (aktualizováno na EMUI 10), Samsung Galaxy A51 s One UI 2.1, Bluboo D1 a Xiaomi Mi A1. Přečtěte si více o autorovi →

Úvodní stránka / Návody / Jak pořídit snímek obrazovky na Samsungu: všechny způsoby pro smartphony Samsung Galaxy

| Denial of responsibility | Contacts |RSS