Jak pořídit snímek obrazovky notebooku Asus

Znalost pořizování snímků obrazovky je cennou dovedností pro každého uživatele. Snímek obrazovky se může hodit při opravě chyby, jako vizuální pomůcka při přeposílání příteli nebo dokonce jako pomůcka při pokusu o uložení obrázku webové stránky. V některých modelech notebooků má však princip vytváření vlastní algoritmus. Na noteboocích Asus můžete pořídit snímek obrazovky několika způsoby. vestavěnými programy a zástupci počínaje a programy třetích stran konče. Jaká je nejvhodnější varianta?

Pořízení snímku obrazovky bez softwaru třetí strany je reálné v jakémkoli operačním systému Windows. Nejdříve je třeba pořídit snímek. Tuto operaci můžete provést pomocí následujících klávesových zkratek:

 • „win“ „PrtSc“ (na některých noteboocích má klávesa „win“ tvar tlačítka s nakreslenou vlaječkou, které se nachází ve spodní řadě klávesnice (v řadě s mezerníkem);
 • „Print Screen/Sys Rq“ (najdete ji vedle klávesy F12, ale není zde žádné automatické ukládání, snímek obrazovky musíte uložit v nějakém editoru);

Nápověda! Pokud potřebujete snímek obrazovky pouze jedné položky, stiskněte klávesu Alt a klávesu Print Screen/Sys Rq. Pak se nezobrazí snímek celé obrazovky Asus, ale pouze okno, se kterým právě pracujete.

Poté je třeba přistoupit k dalšímu kroku. vyhledat vhodné místo pro uložení snímku obrazovky, protože dosud snímek obrazovky vlastně nezůstal nikde mezi dokumenty.

Specializované programy

Pokročilí uživatelé málokdy používají standardní způsoby vytváření snímků obrazovky. Důvodem je omezená funkčnost. Doporučujeme nainstalovat speciální software, který vám umožní nejen vytvořit snímek obrazovky v počítači, ale také s ním pracovat výběrem potřebných prvků, jejich podepsáním nebo zadáním požadovaného formuláře.

Na internetu najdete desítky bezplatných i placených programů, které si s tímto úkolem poradí. Většina uživatelů dává přednost používání:

Každý program je zajímavý, takže jak pořídit snímek obrazovky může svým způsobem.

Screenshotter

Prvním uživatelům se doporučuje použít program, jako je Screenshotter. Aplikace umožňuje přizpůsobit režimy obrazu. K pořízení snímku obrazovky mohou uživatelé použít klávesové zkratky:

Je důležité si uvědomit, že uživatelé mohou zvolit způsob uložení obrázku. Fotografie lze uložit do počítače nebo zveřejnit na internetu s odkazem na ně. Také je zde možnost zvolit formát ukládání a kvalitu obrázku.

Posledním krokem v nastavení je zapnutí režimu kreslení. Tento režim umožňuje zvýrazňovat oblasti na obrazovce, psát text a kreslit šipky.

Aplikace je jednoduchá, ale uživatelsky přívětivá, takže si s ní poradí všichni uživatelé.

READ  Jak připojit zrcadlení obrazovky k televizoru Samsung. Jak zobrazit iPhone/iPad na televizoru LG nebo Samsung Smart TV

Jak pořídit snímek obrazovky na notebooku Acer?

Spuštění nástroje můžete také přiřadit klávese Print Screen v Nastavení. Zvláštní možnosti. Klávesnice. Povolte funkci „Použít tlačítko Print Screen ke spuštění funkce snímku obrazovky“.

Kde najít snímek obrazovky

Obrázek je aktuálně ve schránce. Chcete-li jej zobrazit jako samostatný soubor, musíte použít grafický editor. Můžete použít program Photoshop nebo Malování, kam obrázek vložíte stisknutím klávesy Ctrl-V nebo stisknutím příslušného tlačítka v rozhraní programu („Upravit“. „Vložit“). Při ukládání snímku obrazovky jako obrázku nezapomeňte zadat určitý formát. Ve výchozím nastavení je navrženo png s počáteční příponou, ale je lepší zvolit ipeg, aby bylo možné obrázek zobrazit jako médium. Rozhodnutí o umístění úložiště v počítači Asus: Soubor je zpočátku umístěn v adresáři Můj počítač („Obrázky“ ve složce „Snímky obrazovky“), pokud nezvolíte jinou cestu.

Fotografie obrázků a textových zpráv na displeji telefonu můžete pořizovat i pomocí různých zařízení. Pořízení snímku obrazovky na smartphonu pomocí zásuvného příslušenství je snadné:

 • Připojte zařízení k výstupu pro sluchátka. Pokud není k dispozici žádný port, budete potřebovat adaptér pro kabel USB.
 • Stáhněte si software pro okamžitou správu fotografií.
 • Přejděte do aplikace a přizpůsobte typ kliknutí pro snímek.

Tato metoda je pozoruhodná svou jednoduchostí a přístupností, a pokud neexistuje jiný způsob, jak vyfotit korespondenci, obrázky na displeji telefonu, je to docela vhodné pro všechny majitele mobilních telefonů, tabletů.

Pořizování snímků obrazovky poznámek, zpráv a textu v systému Android lze provádět několika způsoby. Mnoho majitelů moderních gadgetů používá nejjednodušší možnosti, kde stačí znát několik kombinací. Pokročilí uživatelé však dávají přednost specializovanému softwaru pro pořizování snímků. V každém případě není vyfotografování displeje mobilního telefonu o nic složitější než v systémech Windows a iOS.

Při psaní článků, esejí, zpráv a podobně téměř vždy potřebujete zachytit informace na obrazovce, abyste mohli obrázek nebo jeho část vložit do dokumentu, na kterém pracujete. Proces zobrazení (fotografování) obrazovky monitoru se nazývá Print Screen. Čte se jako printscreen nebo snímek obrazovky. V každém případě je pořízení takového snímku obrazovky nemožné.

Všechny modely notebooků: Asus, Acer, HP, Compaq, Toshiba, Samsung, Lenovo, Dell atd., stejně jako počítačové klávesnice mají tlačítko „Print Screen“ pro pořízení snímku obrazovky.

Jak na notebooku neinstalovat další software a používat pouze ty standardní programy, které jsou ve Windows, stačí se naučit dva kroky.

Chcete-li pořídit snímek obrazovky, musíte nejprve stisknout tlačítko „Print Screen“ nebo „PrtSc“. Nachází se v pravém horním rohu klávesnice. Většinou se nachází vedle tlačítka „Odstranit“.

Upozorňujeme, že na některých noteboocích toto tlačítko kombinuje dvě funkce. „Print Screen“ a „Insert“. na některých klávesnicích. V tomto případě je možnost „Print Screen“ zvýrazněna modře a funguje pouze v kombinaci se stisknutím tlačítka „Fn“.

READ  Jak připojit myš Bluetooth k notebooku

Po provedení těchto úprav se fotografie umístí do schránky jako obrázek.

Za druhé lze otevřít libovolný editor obrázků: Malování nebo Photoshop. Poté se obrázek vloží do editoru pomocí nabídky Malování nebo stisknutím kombinace kláves „Ctrl V“.

Po vložení obrázku jej můžete upravit nebo uložit do libovolné složky.

Pokud umíte používat program Malování, můžete s obrázkem provést mnoho věcí. Můžete například napsat libovolný nápis různými fonty, změnit velikost samotného obrázku, přidat různé prvky a uložit jej v požadovaném formátu.

Pokud stisknete klávesu pro získání snímku obrazovky, zobrazí se celá obrazovka. Pokud potřebujete jen část obrázku, můžete použít nůžky. Chcete-li je najít, přejděte do nabídky Start, přejděte na Všechny programy. Standardní. Nůžky.

Pomocí nůžek můžete vytvořit požadovanou fotografii libovolné části obrazovky.

Mimochodem, pokud současně stisknete tlačítka „AltPrint screen“, můžete vytvořit snímek pracovního okna aplikace. Pak nebudete ztrácet čas úpravami obrázku v aplikaci Malování.

První způsob

První metoda je vhodná pro deset a sedm notebooků Asus. Je třeba kliknout na tlačítko printscreen. Tlačítko screenshot zpravidla na klávesnici napsané „Print Screen“ nebo „PrtScn“, někdy „PrntScrn“ nebo „Print Scr“.

Po jeho stisknutí, spustit bod, ale ne nutně ho, můžete jakýkoli dostupný grafický editor, protože snímek obrazovky je pak umístěn ve schránce a v této složce

Bezplatný software pro pořizování snímků obrazovky na noteboocích nebo počítačích

Jak jsem napsal výše, standardní nástroje mohou vytvářet snímky obrazovky, ale dát jim sofistikovaný vzhled. ne.

Pokud vás něco takového zajímá, stáhněte si některý z následujících programů (nebo experimentujte se všemi). jsou zdarma a snadno je najdete sami.

 • FastStone Capture. kromě vytváření snímků obrazovky má mnoho dalších funkcí
 • Screenshot Captor. vybavený širokou škálou funkcí pro pořizování snímků obrazovky.
 • EasyCapture. vytváří různé typy snímků obrazovky a velmi snadno se používá.
 • DuckCapture. pořizuje různé typy snímků obrazovky notebooku nebo jakéhokoli okna.
 • Clip2Net. nejen pořizuje snímky obrazovky, ale v případě potřeby je také zveřejňuje online.
pořídit, snímek, obrazovky, notebooku, asus, klávesu

To je všechno, jak se říká, víc, než jsem mohl pomoci. co jsem věděl, jsem řekl. Kdo ví víc. napište do komentářů a my to ověříme, prodiskutujeme, poučíme se. Hodně štěstí všem.

Speciální programy pro snímky obrazovky

Mezi standardními programy na některých noteboocích lze rozlišit program „Nůžky“ (program najdete v nabídce systému Windows na kartě „Standardní“). Pomocí něj můžete pořídit snímek obrazovky přesně té části obrazovky, kterou chcete, bez ohledu na hranice programů a jiných aplikací. Po výběru fragmentu uložte obrázek v požadovaném formátu a do požadované složky.

READ  Jak používat kartu SIM v notebooku HP. Mohou notebooky používat mobilní data?

Mezi populárními programy můžeme nyní vyzdvihnout aplikaci UVScreenCamera. Program se nejen snadno instaluje a používá, ale je také velmi pohodlný a užitečný díky mnoha funkcím, které má k dispozici. Pomocí UVScreenCamera můžete nejen ukládat obraz, ale také snadno zaznamenávat vše, co se děje na obrazovce (vaše činnost, video, hraní atd.).д.). K dispozici je mnoho formátů videa a fotografií a také možnost úpravy videa. Tento program bude velmi užitečný pro ty, kteří chtějí vytvořit výukové video pro uživatele notebooků.

Nyní můžete na internetu najít mnoho užitečných programů, které budou vhodné pro vás i váš notebook. Ale buďte opatrní, protože s aplikací lze stáhnout i různé viry. Používejte pouze důvěryhodné webové stránky nebo si kupujte licencovaný software. Pořiďte si dobrý snímek obrazovky!

Zachycení snímku pomocí klávesových zkratek

Za tímto účelem stiskněte tlačítko PrtSc SysRq (hovorově nazývané „printscreen“). Nachází se v horní řadě kláves vedle klávesy F12. Obrázek se uloží do schránky, odkud jej lze vložit do okna aplikace Malování nebo podobné aplikace pomocí položky nabídky „Vložit“ nebo kombinace kláves Ctrl V.

pořídit, snímek, obrazovky, notebooku, asus, klávesu

Pokud chcete zachytit pouze část obrazovky, přidá se do funkce Print Screen klávesa Alt. Zachyceno bude aktivní okno (to, se kterým uživatel pracuje v okamžiku pořízení snímku obrazovky, obvykle se od neaktivních oken liší barvou rámu a záhlaví). Algoritmus pro vložení a uložení obrázku je stejný jako pro zachycení celé obrazovky. Tato možnost je ideální pro zachycení okna messengeru, přehrávače videa nebo specializované aplikace (např. pro zachycení všech prvků softwarového rozhraní).

Možnost

Použití tlačítka „Poslední aplikace“. Tento způsob není vhodný pro každý model. Funkce zamykání obrazu obrazovky je ve výchozím nastavení neaktivní. Chcete-li ji aktivovat, musíte:

 • Přejděte do nastavení smartphonu a poté do individuálních nastavení Asus. Pak vyberte „Tlačítko posledních aplikací“. Ve vyskakovacím okně zaškrtněte druhou možnost (Klepnutím a podržením pořídíte snímek obrazovky);
 • Přejděte do aplikací a pak do „Nastavení“. Poté zadejte „Asus preferences“ „Key preferences“. V zobrazeném okně vložte o.

Pokud jste správně provedli všechny potřebné kroky, dalším dlouhým stisknutím tlačítka posledních aplikací (které se nachází v pravém dolním rohu přední strany telefonu ZenFone).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS