Jak přenést data z počítače do iPhonu. podrobné pokyny

Telefony Apple jsou moderní gadgety, které se v určitých ohledech liší od ostatních. iPhone umožňuje uživateli používat různé typy a druhy mediálních souborů, telefonovat, číst knihy, komunikovat s ostatními a mnoho dalšího. Jakmile si člověk koupí svůj první iPhone, nejspíš ho zajímá, jak může přenést všechna data z telefonu do počítače.

Existují různé možnosti přenosu dat. Několik způsobů, které jsou vhodné pro iPhone, může být vhodných i pro jiné gadgety této společnosti. Jediná věc je, že je třeba znát specifika každé metody přenosu, aby ji bylo možné provést co nejpřesněji a správně.

Ručně prostřednictvím iTunes

Tato metoda se mírně liší od předchozí. Je potřeba, pokud nechcete synchronizovat pokaždé a chcete nahrát požadované skladby ručně.

  • Připojte zařízení k počítači a přejděte do iTunes. Nyní přejděte do nastavení miniaplikace a dole zaškrtněte možnost Ručně zpracovat hudbu a video.
  • Přejděte do knihovny médií a začněte přetahovat libovolné skladby nebo alba. Vlevo se zobrazí panel se zařízeními. Přetáhněte vybrané skladby na požadovanou miniaplikaci v seznamu a skladby se do ní stáhnou.

Jak vidíte, tato metoda je mnohem jednodušší, ale pokud máte mnoho skladeb z různých alb, může být časově náročná. A automatická synchronizace hudby nebude fungovat. Obecně platí, že každá metoda má své výhody a nevýhody.

Jak přenášet fotografie do iPhonu přes cloudové úložiště

iCloud není jediné cloudové úložiště dostupné uživatelům chytrých telefonů Apple. Pokud vlastníte iPhone, můžete k přenosu fotografií z počítače do mobilního zařízení použít jakoukoli jinou službu tohoto druhu, protože v bezplatné verzi služby iCloud je množství dostupného prostoru značně omezeno.

READ  Obnovení továrního nastavení telefonu Samsung Galaxy j3

Protože všechny služby cloudových úložišť fungují na podobném principu, podívejme se, jak kopírovat fotografie pomocí služby Dropbox:

iphonu, videa, itunes

Dropbox je podobně jako iCloud podmíněně bezplatná služba. K dispozici jsou pouze 2 gigabajty místa, což je pro kompletní kopii všech fotografií nedostatečné. Proto lze jako alternativu zvážit následující služby:

Po výběru vhodného mraku postupujte podle výše uvedených pokynů. Pokud budete pečlivě postupovat podle jednotlivých kroků, určitě se vám podaří přenést všechny fotografie z počítače do iPhonu.

Používání cloudového úložiště iCloud

Dalším způsobem přenosu souborů mezi zařízeními Apple a počítačem je použití cloudového úložiště iCloud. Tato metoda umožňuje snadno „posílat“ jakékoli soubory z jednoho zařízení do druhého bez kabelu.

Cloudové úložiště je online úložiště, kde jsou soubory uloženy na serverech úložné společnosti. Hlavní výhodou cloudového úložiště je možnost otevírat soubory z libovolného zařízení, pokud máte přístup k účtu.

iCloud je služba společnosti Apple pro ukládání hudby, videa v libovolném rozlišení včetně 4K, zvuků, obrázků, e-mailů, knih z iBooks, souborů PDF a dalších typů dat. Chcete-li získat přístup ke službě iCloud, musíte se přihlásit k účtu iTunes Store pomocí svého Apple ID. Můžete to dělat z iPhonu, iPadu, iPodu, Apple TV, notebooků a stolních počítačů s Macem a Windows. Pomocí svého Apple ID můžete propojit až 10 zařízení a přistupovat k souborům v iCloudu ze všech mobilních zařízení a počítačů.

Po přihlášení k účtu musíte povolit knihovnu iCloud Media Library. V iPhonu, iPadu nebo iPodu přejděte do Nastavení Hudba a zaškrtněte políčko Knihovna iCloud.

Chcete-li v počítači povolit iCloud, spusťte iTunes, přejděte do Nastavení, zaškrtněte políčko Knihovna médií iCloud na kartě Obecné a klikněte na OK.

V Nastavení iCloudu můžete vybrat, která data se mají synchronizovat s iCloudem. Vše, co zde zaškrtnete, se automaticky zkopíruje do cloudového úložiště.

iphonu, videa, itunes

Použití jednoduché aplikace WALTR 2

Tato aplikace vám pomůže přenést videa do iPhonu několika kliknutími.

Jeho důležitou vlastností je, že při přenosu video obsahu nemusíte provádět žádnou předběžnou konverzi do vhodného formátu. K tomu dojde automaticky během procesu přenosu souborů. Pro použití softwaru je nutné provést následující kroky

  • Pomocí kabelu připojte iPhone k portu USB počítače.
  • Software automaticky kontroluje, zda jsou v počítači konektory, a okamžitě zjistí připojený gadget.
  • Uživatelé mohou přetáhnout soubor do hlavního okna aplikace na její domovské stránce. Stahování do telefonu bude zahájeno ihned.
READ  Jak přenést data z jednoho telefonu do druhého. Použití účtu Google

Po dokončení bude videosoubor převeden do požadovaného formátu a bude k dispozici pro prohlížení ve smartphonu.

Jak přenést fotografie ze systému Windows do iPhonu nebo iPadu

Pokud jste zařízení dříve nesynchronizovali s iTunes, nebude možné synchronizovat bezdrátově pomocí Wi-Fi v iTunes a k připojení iPhonu je nutné použít kabel. Nejprve se ujistěte, že máte v počítači nainstalovanou nejnovější verzi iTunes, abyste mohli pokračovat v této operaci.

  • Připojte iPhone nebo iPad k počítači se systémem Windows pomocí originálního kabelu USB-Lightning (nebo USB-USB C) a otevřete v počítači aplikaci „iTunes„.
  • Klikněte na ikonu iPhone nebo iPad, která se nachází hned vedle karty Hudba, jak je znázorněno na obrázku níže.

Přejděte na stránku zařízení v iTunes

Synchronizace fotografií musí být povolena

Vyberte složku, ve které jsou uloženy vaše fotografie

Pokud nyní přejdete do aplikace Fotky na iPhonu nebo iPadu, můžete se dostat ke všem fotografiím, které jste si vybrali k synchronizaci v počítači.

Pokud máte fotografie ve formátu HEIC, může se vám hodit tento článek o tom, jak je otevřít.

Připojení iPhonu nebo iPadu k počítači přes kabel se však pomalu stává minulostí. Pokud se nechcete spoléhat na kabel USB-Lightning pro přenos obsahu, můžete v iTunes povolit synchronizaci přes Wi-Fi pro bezdrátový přenos dat. Aby to však fungovalo, musí být počítač a iPhone / iPad připojeny ke stejné síti Wi-Fi.

Jakým formátům rozumí iPhone a iTunes?

Hudbu můžete do iPhonu, iPodu Touch nebo iPadu stahovat přímo z počítače se systémem Windows nebo Mac OS X.

Je třeba poznamenat, že v iTunes nefungují všechny oblíbené zvukové formáty, takže je nemůžete stáhnout do své hudební knihovny.

iTunes a iPhone tedy 100% podporují následující formáty: MP3, AAC, AIFF, WAV, Apple Lossless, ale některé z populárních formátů WMA a FLAC bohužel ne.

Pokud hudba není přidána do knihovny iTunes, není iTunes podporována a je třeba ji převést do některého z výše uvedených formátů.

Jak přenášet fotografie a videa z iPhonu nebo iPadu do Macu pomocí aplikace Image Capture

Spuštění funkce „Capture Images“ v počítači Mac.

READ  iPad říká, že se má připojit k iTunes, co dělat. Jak opravit iPad odpojený pomocí iTunes

Po spuštění vyhledejte zařízení iOS v ovládacím panelu na levé straně a klikněte na něj. Zobrazí se všechny fotografie a videa uložené v iPhonu nebo iPadu. Nyní můžete ručně označit fotografie, které chcete uložit na externí pevný disk, nebo je vybrat všechny najednou stisknutím ⌘Cmd A.

Ve výchozím nastavení se fotografie ukládají do složky Obrázky. Otevřete rozevírací nabídku a klikněte na možnost „Ostatní“. Nyní vyberte složku na externím disku, do které chcete fotografii uložit.

Pokud si přejete, můžete fotografie a videa ze zařízení se systémem iOS po jejich přesunutí do Macu odstranit. Chcete-li to provést, zaškrtněte políčko Odstranit po importu v levém dolním rohu.

Klikněte na „Nahrát“ (nahrají se vybrané soubory) nebo „Nahrát vše“ (nahrají se všechny soubory) a počkejte, až se fotografie nebo videa uloží. Pokud pevný disk podporuje rozhraní USB 2.0 a fotografií je tolik, že celý proces může trvat mnohem déle než několik minut.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS