Jak vytvořit snímek obrazovky na telefonu Xiaomi

Zjednodušeně řečeno, snímek obrazovky je fotografie toho, co je zobrazeno na obrazovce smartphonu. Může to být obrázek textového článku na webu nebo epizody ze hry, videa nebo filmu. Takový obrázek můžete pořídit pomocí standardních systémových schopností a bez nutnosti nainstalovat další aplikace bez potřeby. Kromě jednoduché metody používající klíče však existuje řada dalších způsobů. Podívejme se blíže, jak pořídit snímek obrazovky na telefonu Xiaomi Redmi Mi, krok za krokem za každou z metod.

Začněme článek nejjednodušším způsobem, jak vytvořit snímky obrazovky, který je známý praktickému uživateli smartphonu Android a který pracuje na telefonech Xiaomi. Chcete.li vytvořit snímek obrazovky, stačí stisknout tlačítko napájení a klíč tlačítka Zvukové hlasitosti současně. Po provedení této akce v pravém horním rohu obrazovky se objeví miniatura obrazovky, která bude následně uložena v galerii telefonů.

pořídit, obrazovku, android, xiaomi

Na starých telefonech Xiaomi můžete jít opačně. Jeho podstata se scvrkává, aby současně stiskla klíč redukce hlasitosti a dotykové tlačítko. Ten je chápán jako klíč, který má ikonu ve formě tří svislých proužků nebo bodů.

Další možnost vytvoření obrazovky obrazovky na telefonu Xiaomi není zcela pohodlná, ale je vhodná pro rozpis kterékoli z klíčů. Pro provedení obrazovky použijeme doporučení následujících pokynů:

Vezměte prosím na vědomí, že před zahájením vytvoření snímku obrazovky musíte přejít na správnou aplikaci nebo službu, jejíž fotografie je třeba uložit.

Někteří uživatelé někdy nemohou najít požadovanou ikonu v panelu oznámení. Je možné, že prostě nebyla přidána. Abychom situaci napravili, opět se obrátíme na vedení krok za krokem:

 • Otevřeme oznámení oponu.
 • Klikněte na ikonu „Třídění“.
 • Ve spodní části nabídky najdeme ikonu „obrazovka obrazovky“ a přetáhněte ji z šedého pozadí na bílou.
 • Závěrem si ponecháme změny stisknutím tlačítka „Ready“.

Zdálo by se, že můžete opravdu nějak vyfotit obrazovku? A ano, ve firmwaru MIUI, který se používá na telefonech Xiaomi, byla implementována zajímavá funkce pro vytváření snímků obrazovky pomocí gest. Výchozí režim není aktivován, takže musí být povolen. Následující instrukce vám pomůže udělat vše správně:

 • Jdeme do nastavení.
 • Otevřete kartu „rozšířená nastavení“.
 • Jdeme do sekce „Tlačítka a gesta“.
 • Klikneme na řádek „Obrázek dovedností“ a přejít na stránku s obrovským počtem možností.
 • Zde si sami vyberete vhodnou možnost pro sebe, z nichž nejoblíbenější je gesto pomocí tří prstů.
READ  Letadlo Sky Whale Koncept třípatrového letadla, které pojme 755 cestujících

A konečně budeme zvážit velmi pohodlnou metodu pomocí smyslového asistenta. Nejprve jej aktivujeme v nastavení:

 • Jdeme do části „rozšířená nastavení“.
 • Otevřete kartu „Touch Assistant“.
 • Překládáme posuvník doprava poblíž odstavce „Asistent senzoru“.
pořídit, obrazovku, android, xiaomi

Poté se na obrazovce objeví malý černý kruh. Chcete.li vytvořit snímek obrazovky, klikněte na něj a poté vyberte ikonu nůžky.

Jak vidíte, skořápka MiUi poskytuje velké množství nástrojů pro vytváření snímků obrazovky. Vyberte si optimální možnost pro sebe a pravidelně ji používejte.

Způsob, jak pořídit snímek obrazovky na Xiaomi

Při všech hovorech Xiaomi je snímek obrazovky stejný. Pro pohodlí uživatelů existuje několik způsobů, jak vyfotit, z nichž každá je vhodná produkovat v určité situaci. Popíšu je všechny.

Metoda 1. stisknutí tlačítek hlasitosti hardwaru a vypnutí

Chcete.li okamžitě pořídit snímek obrazovky, klikněte na klávesu Redukce hlasitosti a na klíč odemknutí telefonu. Jsou blízko pravé strany telefonu. Držte je po dobu 2 sekund. Poté uvidíte na obrazovce speciální animaci, která vám jasně ukáže, že byl proveden obrázek.

pořídit, obrazovku, android, xiaomi

Pro snímek obrazovky v galerii bude automaticky vytvořeno album se stejným názvem, kde budou umístěny všechny obrázky obrazovky, které jste vytvořili nebo udělají v budoucnu.

S fotografiemi obrazovky můžete zdarma provádět stejné akce, které jsou k dispozici pro běžné fotografie: úpravy, e.mail, pohyb a mazání.

Metoda 2. Snímek obrazovky pomocí nabídky v oponu Drop.down

Odemkněte telefon a poté zavolejte na záclonu oznámení o Drop.down. To se provádí pomocí hromady, která musí být provedena z horního okraje obrazovky do středu. Úplně rozšířte oponu tak, aby byly viditelné ikony rychlých akcí. Mezi nimi existuje ikona, která zobrazuje nůžky, jedná se o tým pro telefon, který vytvoří snímek obrazovky. Klikněte na něj, po kterém opona zmizí a vytvoří se obrázek.

Pokud v plně otevřené opona oznámení nevidíte položky „obrázku“, znamená to, že ikona je skrytá. V pravém dolním rohu zcela otevřené opony je položka „třídění“, klikněte na ni.

READ  Jak otevřít soubor zip na Android

Dostanete se do nabídky třídění všech dostupných rychlých příkazů, které lze umístit do záclony Drop.down. V horní části jsou ikony, které budou viditelné na obrazovce, a ve spodní části po dělicím proužku existují zbývající příkazy, které nejsou na obrazovce viditelné. S jednoduchým tažením nezbytných funkcí můžete nakonfigurovat příkazy podle svého vkusu. Pokud chcete udělat screenshoty přesně s pomocí týmu z opona, stačí přetáhnout ikonu „obrázku“ tak, aby byla nad dělicím proužkem. Nyní nechte nabídku a znovu přejeďte, abyste zavolali na záclonu Drop.down. Pokud jste udělali vše správně, ikona „obrázku“ tam bude, klikněte na ni a obrázek bude pořízen.

Metoda 3. Snímek obrazovky pomocí gesta

Třetí a poslední cesta vytvoří obrázek obrazovky na Xiaomi pomocí jednoduchého gesta. Musíte složit 3 prsty vedle sebe a udělat přejetí ze středu obrazovky dolů. Nezapomeňte udělat prst se třemi prsty najednou, je vhodné používat index, střední a prstencové prsty. Pokud jste udělali všechno správně, uvidíte animaci.

Smyslové tlačítko „Volume Down

Tato metoda nebude schopna tuto metodu použít, faktem je, že s příchodem displejů v celé oblasti panelu obličeje na Xiaomi změnili zobrazení integrace telefonu, takže vypadá nejpůsobivější.

Abych to provedl, musel jsem odstranit všechna navigační tlačítka služby z obrazovky a převést ovládání na gesta. To je pohodlné, je to s gesty, které používám v každodenním životě, ale zároveň se pro mě stal jedním ze způsobů, jak aktivovat snímek obrazovky, nedostupný.

Osobně se pro mě nezdá být pohodlný, pravděpodobně bych ho nazval nejvíce nepohodlnějším, ale je a je nutné jej popsat.

Abyste jej mohli použít, nejprve musíte zapnout navigační panel ve spodní části obrazovky, zadejte nastavení smartphonu a najděte položku „rozšířená nastavení“. Nyní vyberte „Omezenou obrazovku“. Musíte pro vás mít možnost „tlačítka“. A ve spodní části obrazovky se zobrazí panel pro navigaci. Chcete.li vytvořit snímek obrazovky, klikněte na virtuální tlačítko „Nabídka“ (vlevo) a tlačítko „Volume.down“.

Kde najít uložené snímky obrazovky

Snížení obrazovky jsou uloženy v galerii, na kartě alba, složky Screenshots:

Goldway je vynikající obchod na Aliexpress, kde si můžete koupit původní zařízení a příslušenství Xiaomi pro ně. Spolehlivé, levné!

READ  Apple ID nelze použít k odemknutí

Co jsou snímky obrazovky

Screenshot je obrázek viditelné části obrazovky. Například na našem webu čteme užitečné informace a chceme je uložit ve formě obrázku, takže existuje rychlý přístup.

Na zařízení jsou chyby, nějaký druh programu nefunguje a je zapotřebí pomoci specialisty? Vyfotit zvýraznění problému je otázka několika minut, ale pán bude mít potřebné informace o příčině problémů a poskytne nezbytnou pomoc.

Dobrým příkladem je Instagram. Tato sociální síť obsahuje miliony fotografií, ale má jasnou nevýhodu. neschopnost udržovat fotografie v telefonu tradičním způsobem. Řešení existuje a opět je to obrázek obrazovky.

Jak vytvořit dlouhý snímek obrazovky

Na telefonech Xiaomi můžete vyfotit obrazovku nejen viditelné oblasti, ale také s posouváním dolů. Mohou to být webové stránky, zpravodajské pásky nebo sociální sítě, korespondence v Messenger a dalších aplikacích.

Podrobnosti, jak vytvořit dlouhý snímek obrazovky na Xiaomi a Redmi, přečtěte si v našem článku.

Mějte na paměti, že screenshoty s posouváním nejsou vždy vhodné zobrazit. A také mají větší objem v megabajtech. To je třeba vzít v úvahu, pokud máte malý prostor v obchodě (paměti) telefonu nebo v tom, kterému chcete poslat tuto obrazovku.

Jak pořídit snímek obrazovky na Xiaomi Redmi a MI pomocí aplikací třetích stran

Někdy se systémové schopnosti vytváření snímků obrazovky zdají být pro uživatele nedostatečné. V takových situacích je vhodné podívat se na trh s hraním a stáhnout specializované aplikace pro vytváření snímků obrazovky. Obvykle jsou pohodlnější než systémové protějšky a nabízejí řadu dalších funkcí (například úpravy snímků obrazovky), proto při stahování a používání těchto programů rozhodně dává smysl.

Kde jsou zachovány screenshoty

Po pořízení obrazovky je však stále třeba najít. Uživatelé mají otázku, kde jsou na telefonu zachovány screenshoty (obrázky obrazovky)?

Pro screenshoty je v galerii složka. Říká se tomu „screenshoty“ nebo „screencapture“ a je na paměťové kartě nebo v paměti telefonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS