Jak připojit telefon k televizoru Samsung?

Chytrý telefon je samostatný přístroj, který uživateli poskytuje spoustu možností pro komunikaci, práci a zábavu. Někdy však může být provádění některých úkolů na obrazovce mobilního telefonu obtížné, a proto musíte telefon připojit k televizoru.

Telefon a televizor jsou dvě zcela odlišná zařízení. Původně první zařízení sloužilo ke komunikaci s ostatními lidmi, zatímco televizní přijímač hrál roli výhradně zábavního gadgetu. Situace se v posledních letech výrazně změnila. Z telefonů se staly chytré telefony a televizory získaly chytré funkce.

Ale i v dnešní situaci, kdy je každé z určených zařízení soběstačné, se chytrý telefon a televizor dokonale doplňují. Proto mnoho uživatelů hledá způsob, jak připojit telefon k televiznímu přijímači. Především je tento druh párování důležitý pro ty, kteří chtějí sledovat obsah na velké obrazovce. Úhlopříčka chytrého telefonu nestačí k zobrazení všech detailů obrázku.

Připojením mobilního zařízení k televizoru můžete sledovat velkou obrazovku:

Díky spárování obou zařízení je používání smartphonu pohodlnější. Uživatel může číst informace z velké obrazovky, místo aby se díval na malý displej kapesního zařízení.

Co je Miracast pro TV?

Certifikace Wi-Fi Miracast je populární technologie, kterou vytvořila Wi-Fi Alliance v roce 2012.

Umožňuje bezdrátově připojit televizor k jinému zařízení. V mobilních zařízeních je uloženo velké množství fotografií, pracovních souborů, videí a herního obsahu. Je pohodlnější si je prohlížet na větší televizní obrazovce. Pomocí technologie Miracast můžete na televizoru zobrazit svůj smartphone, tablet nebo notebook.

 • Operační systém Android od verze 4.2;
 • se systémem Windows 8 a novějším a se systémem Windows 7, pokud je nainstalován ovladač WiDi;
 • Linux.

Miracast je založen na pokročilé technologii Wi-Fi Direct. Lze říci, že nahrazuje kabel HDMI nebo MHL. Může přenášet data oběma směry.

Žádný kompatibilní protokol pro zařízení Apple. Jeho obdobou je AirPlay.

Vlastní připojení a nastavení technologie Miracast v televizoru

Jak připojit zrcadlení obrazovky na iPhonu

Co když váš televizor nepodporuje AirPlay?? Můžete se obejít bez dalšího hardwaru, jako je Apple TV, Chromecast a Yandex.Modul. Postačí jediná aplikace třetí strany. Než však přejdeme k popisu jeho funkcí, doporučuji vám, abyste se pro případ, že byste měli obavy o bezpečnost přenosu obrazu z obrazovky iPhonu na televizor.

Protože tento typ informací, stejně jako jakýkoli jiný, podléhá zachycení. Proto je lepší používat spolehlivou síť VPN, která bude váš provoz šifrovat a zabrání jeho zachycení. Nezapomeňte si přečíst, proč byste měli skrýt svou IP adresu.

  V iPhonu použijte aplikaci TV Cast z obchodu App Store;

 • Spusťte aplikaci a projděte úvodní obrazovky;
 • Zapněte televizor a počkejte, až se zobrazí na kartě v aplikaci;
READ  Jak nastavit televizor Samsung Smart TV na příjem digitálních televizních kanálů. Oblíbené aplikace Smart TV

Služba TV Cast umožňuje přeskočit placené předplatné. Stačí kliknout na křížek v pravém horním rohu

Služba TV Cast umožňuje přenášet videa z YouTube do televizoru kliknutím na tento odkaz

 • Nevybírejte žádný tarif, ale klikněte na křížek v pravém horním rohu;
 • Zkontrolujte, zda je smartphone připojen k televizoru (zelený kroužek naproti);
 • Klepněte na možnost Cast photos, Cast videos, Cast musics podle toho, co chcete na televizoru nahrát;
 • A pokud chcete zobrazit videa YouTube, klepněte na možnost Obsadit YouTube, přihlaste se a přehrajte si, co chcete.

Použití funkce TV Cast je samozřejmě kompromisem. Kompromis z několika důvodů. Zaprvé to není nejpohodlnější způsob, jak streamovat obrazovku iPhonu na televizor, protože je třeba provést několik mezikroků. Za druhé, bezplatná verze aplikace má omezené funkce. Chcete-li je odstranit, musíte si koupit placenou verzi. Protože však neexistují žádné jiné alternativy, které by se daly srovnávat s TV Castem, loučím se s vámi se službou SIM.

Vysílání obrazovky z MacBooku a jiných počítačů do Mac OS přes AirPlay

Vše jsem testoval na MacBooku Air. V tomto případě je stejně nutné, aby byl počítač připojen ke stejné síti Wi-Fi jako přijímač MiraScreen. Nebo připojte notebook přímo k vlastní síti Wi-Fi adaptéru.

Když Mac OS zjistí, že se může připojit k bezdrátovému displeji prostřednictvím AirPlay, zobrazí se na stavovém řádku ikona. Po kliknutí na něj stačí vybrat adaptér MiraScreen.

Obraz z MacBooku se zobrazí na televizoru.

Ve výchozím nastavení se na televizoru zobrazuje samostatný displej. Klepnutím na ikonu „AirPlay“ však můžete změnit obrazovku na bezdrátový displej. Je možné duplikovat samostatný displej, displej AirPlay nebo vestavěný displej. Tam také můžete zakázat zrcadlení obrazovky.

Myslím, že vám to bude vyhovovat.

Tyto adaptéry MiraScreen/AnyCast posílají z iPhonu, MacBooku a dalších zařízení více než jen obraz do televizoru (který v našem případě funguje jako bezdrátový displej). Ale také zvuk.

Jak povolit a zakázat zrcadlení obrazovky v zařízení Samsung Galaxy S4

Povolení zrcadlení obrazovky v zařízení Samsung Galaxy S4 je velmi snadné. Jednoduše přejděte do Nastavení-Připojení-Zrcadlení obrazovky (může se lišit v závislosti na regionu). Přetažením posuvníku doprava jej povolíte. Když se rozhodnete ukončit sdílení obrazovky, přetáhněte jej doleva.

Jakmile je zrcadlení obrazovky povoleno, Galaxy S4 vyhledá dostupná zařízení v dosahu, která podporují připojení Miracast. Kliknutím na nalezené zařízení se k němu připojíte podle pokynů na obrazovce.

Obecně jste si již uvědomili, že k zrcadlení obrazovky budete potřebovat další zařízení, obvykle televizor s podporou technologie Miracast nebo s podporou technologie Miracast přes HDMI. Přečtěte si, co je třeba udělat.

Připojení přes HDMI

Jedním z hlavních portů televizoru Samsung je vedle portu USB také port HDMI. Na rozdíl od alternativního konektoru umožňuje tento port nejen přehrávat soubory na obrazovce televizního přijímače, ale také vyvést obraz z plochy smartphonu. Má to ale háček, protože telefony tento konektor nemají.

Toto omezení můžete obejít pomocí speciálního adaptéru. Například SlimPort. Jedná se o adaptér dostupný ve většině obchodů s elektronikou. Po zakoupení tohoto příslušenství můžete připojení provést následujícím způsobem:

 • Zasuňte konektor USB z portu SlimPort do smartphonu.
 • Připojte kabel HDMI k adaptéru a druhou část k televizoru.
 • Pomocí dálkového ovladače vstupte do nastavení televizního přijímače a vyberte typ připojení.
 • Z nabízených možností klikněte na port HDMI, který používáte.
READ  Co je to obchod Galaxy v telefonu Samsung

Pokud budete postupovat správně podle jednotlivých kroků, zobrazí se na televizoru obraz z telefonu. Na mobilním zařízení se také zobrazí všechny pohyby související s nabídkou. Na obrazovce se také zobrazí všechny aplikace a soubory.

Pokud váš smartphone, tablet nebo televizor nepodporuje funkci zrcadlení obrazovky

Pomocí funkce Smart View můžete do televizoru posílat obrázky, hudbu nebo videa. Soubory musí být ve vnitřní paměti nebo na paměťové kartě smartphonu/tabletu. Funguje i se systémem iOS.

Před odinstalováním zkontrolujte verzi systému Android ve svém zařízení.

Pokud je ve vašem smartphonu nebo tabletu nainstalován systém Android 9

Stiskněte tlačítko „Zdroj“ na dálkovém ovladači televizoru a ze seznamu zdrojů vyberte „Zrcadlení obrazovky“. Pokud máte televizor řady N, M, Q, LS nebo K, přeskočte tento krok a přejděte k dalšímu.

Přejetím prstem po obrazovce shora dolů otevřete panel rychlých nastavení.

Opětovným přejetím prstem panel zcela rozložíte.

Přejetím zleva doprava otevřete další nastavení.

Smartphone/tablet začne vyhledávat televizor. V seznamu vyberte televizor, ke kterému se chcete připojit.

Smartphone/tablet se začne připojovat k televizoru. Můžete být vyzváni k připojení k televizoru. Povolit to.

Po připojení se na obrazovce televizoru zobrazí obraz ze smartphonu nebo tabletu.

Pokud je váš smartphone nebo tablet vybaven systémem Android 8, 7

Stiskněte tlačítko „Zdroj“ na dálkovém ovladači televizoru a ze seznamu vstupních zdrojů vyberte „Zrcadlení obrazovky“. Pokud máte televizor řady N, M, Q, LS nebo K, přeskočte tento krok a přejděte k dalšímu.

Přejetím po obrazovce shora dolů zobrazíte panel rychlého nastavení.

Dalším přejetím pruh zcela rozložíte.

Přejetím zleva doprava otevřete další nastavení.

Smartphone/tablet vyhledává televizi. V seznamu vyberte televizor, ke kterému se chcete připojit.

Smartphone/tablet se začne připojovat k televizoru.

Po připojení se na obrazovce televizoru zobrazí obraz chytrého telefonu nebo tabletu.

Pokud je na vašem smartphonu/tabletu nainstalován systém Android 6

Stiskněte tlačítko „Zdroj“ na dálkovém ovladači televizoru a v seznamu zdrojů vyberte možnost „Zrcadlení obrazovky„. Pokud máte televizor řady N, M, Q, LS nebo K, přeskočte tento krok a přejděte k dalšímu.

Přejetím po obrazovce shora dolů otevřete panel rychlého nastavení.

Smartphone/tablet začne vyhledávat televizor. Vyberte televizor ze seznamu.

Smartphone/tablet se připojí k televizoru.

Po připojení se smartphone/tablet zobrazí na obrazovce televizoru.

Pokud je váš smartphone nebo tablet vybaven systémem Android 5, 4

Stiskněte tlačítko „Zdroj“ na dálkovém ovladači televizoru a ze seznamu zdrojů vyberte „Zrcadlení obrazovky“. Pokud máte televizor řady N, M, Q, LS nebo K, přeskočte tento krok a přejděte k dalšímu.

Jak připojit telefon se systémem iOS a Android k televizoru Samsung

Podívejme se na všechny aktuální možnosti připojení telefonu k televizoru Samsung.

Používání zrcadlení obrazovky

Pokud máte také telefon Samsung, použijte k připojení vlastní technologii Screen Mirroring. vše na obrazovce telefonu se bude zrcadlit na displeji televizoru.

Před připojením zkontrolujte, zda váš televizor tuto funkci podporuje, zejména pokud máte starší model televizoru. Informace o podpoře naleznete v dokumentaci zařízení (v technických specifikacích). Pokud nemáte přístup k dokumentaci, vyhledejte si informace na oficiálních stránkách společnosti Samsung. Televizory řady F, J, K, M rozhodně musí podporovat.

Proces připojení závisí na verzi systému Android. Podívejme se nejprve na pokyny pro starší verze 4 a 5:

  Zapnutí televizní jednotky. Pomocí speciálního tlačítka na dálkovém ovladači otevřete seznam „Zdroje“. V nabídce vyberte dlaždici Zrcadlení obrazovky a aktivujte tuto možnost.
READ  Jak změnit kanály na TV Samsung

Pro Android verze 6 je postup zjednodušen:

Pokud máte verzi systému Android vyšší než sedm, musíte provést následující kroky:

Přejít na další stránku s ikonami

S funkcí Smart View a jednou místní sítí Wi-Fi

Tato metoda je vhodná pro všechny modely telefonů se systémem „Android“ verze 4 nebo vyšší.1 nebo iOS alespoň 7.0. Před připojením musí být telefon i televizor připojeny ke stejné síti Wi-Fi, aby byla zařízení ve stejné místní smyčce. Poté proveďte následující kroky:

  Pokud máte systém „Android“, stáhněte si aplikaci Samsung Smart View z odkazu „Play Market“. Pokud máte iOS, přejděte do App Store a nainstalujte si mobilní aplikaci.

Stáhněte si software Samsung Smart View z tržiště

Mezi funkce patří zrcadlení obrazovky, ovládání televizoru pomocí telefonu jako dálkového ovladače, použití telefonu jako herního joysticku, vypnutí televizoru nebo aktivace režimu spánku televizoru.

Miracast

Miracast nebo Wi-Fi Direct jsou funkce, které umožňují bezdrátové připojení dvou zařízení bez použití prostředníka. směrovače. To znamená, že televizor a v našem případě smartphone nesmí být připojeny ke stejné síti Wi-Fi. Předpoklad. telefon a televizor musí podporovat funkci Miracast.

Podívejme se blíže na proces připojení na příkladu smartphonu Sony Xperia:

 • Povolení funkce Miracast v televizním zařízení.
 • Přístup k poli „Xperia Connections“ v nastavení. Zde vyberte možnost „Duplikovat zobrazení“. Klikněte na „začít“.

Prostřednictvím funkce „Miracast“ se video přenáší v normální kvalitě. U her však dojde k mírnému zpoždění 0,5-1 sekundy.

Technologie MHL

Všechny předchozí technologie byly založeny na bezdrátové technologii. Zde použijeme kabelové připojení. K propojení obou zařízení potřebujeme kabel s výstupy HDMI a Micro USB. Televizor i chytrý telefon musí podporovat technologii MHL. Opět se podívejte do dokumentace na podporu.

Pokud není podporována, je třeba zakoupit adaptér MHL-HDMI. Nejlepší je zakoupit proprietární adaptér od společnosti Samsung. Můžete však najít levnější analogy od jiných výrobců.

Jak zajistit připojení pomocí adaptéru a kabelu:

Nejprve je třeba připojit telefon k adaptéru

Kabelové připojení je stabilnější a rychlejší než bezdrátové. Ale přidá do vašeho domova další dráty.

Pokud máte telefon také od společnosti Samsung, zvolte technologii Screen Miroring. takové připojení je velmi jednoduché nastavit. Pokud máte telefon Android nebo iPhone jiného výrobce, použijte aplikaci Samsung Smart View od třetí strany. stáhněte si ji z Obchodu Play nebo App Store. Další bezdrátovou možností je Miracast. Pokud vám bezdrátové připojení nevyhovuje, použijte kabel HDMI-Mirco USB.

Funkce připojení iPhone

Operační systém iOS nainstalovaný v iPhonech má řadu omezení. Ztěžují připojení iPhonu k televizoru Samsung, takže majitelé zařízení Apple mají k dispozici pouze 2 způsoby párování:

Oběma tématům jsme se podrobně věnovali již dříve, takže nemá smysl se k nim vracet. Jediné, co je třeba poznamenat, je, že navrhované metody předpokládají funkci Smart TV v televizoru a aktivní připojení Wi-Fi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS