Jak připojit televizor a smartphone k počítači pomocí Wi-Fi Direct?

Ještě před několika lety jste museli pro připojení televizoru nebo jiného zařízení k počítači hledat vhodný kabel a provádět řadu nastavení. Dnes tomu tak není. Potřebujete jen moderní zařízení podporující Wi-Fi Direct a několik nastavení. Přinášíme vám aktuální informace o tom, jak ve Windows 10 povolit funkci Wi-Fi Direct a připojit k systému různá zařízení.

Proč Wi-Fi Direct?

Potřebujete ji ke streamování videí nebo jiných informací ze smartphonu/tabletu na obrazovku televizoru. Na rozdíl od jiných způsobů připojení má tato technologie vyšší rychlost a není třeba kupovat další router.

Uživatele může napadnout logická otázka: proč by se měl obraz odesílat do televizoru?? Pokud se například chcete podívat na film nebo video na YouTube, ale nemáte doma router Wi-Fi nebo váš televizor není připojen k internetu. Stačí se připojit k televizoru, přehrát film na smartphonu a sledovat ho na velké obrazovce.

Kromě videí můžete na velkou obrazovku streamovat i další soubory. Například na displeji televizoru si můžete detailněji prohlédnout fotografii (zejména pokud je obrazovka telefonu prasklá nebo sotva zobrazuje obraz). Další příklad: Otevřete jakoukoli hru na smartphonu, připojte ji k televizoru a vychutnejte si ji na velké obrazovce. A nemusíte se připojovat výhradně k televizoru. Smartphone můžete synchronizovat s projektorem a zobrazit na něm prezentaci pro studenty nebo kolegy.

připojit, wi-fi, direct, televizoru, pomocí, mediálního

Jednoduše řečeno, vše, co se zobrazí na vašem smartphonu nebo tabletu, se přenese do druhého zařízení, aniž by byl potřeba router nebo kabely.

READ  Jak osvobodit vnitřní paměť na Androidu

V chytrém telefonu a televizoru

Znalost funkce „Wi-Fi Direct“ ve smartphonu nebo televizoru vám umožní správné nastavení a připojení. Příklad: aby byla operace úspěšná, musí být služba aktivní na všech zařízeních. Telefon můžete použít jako přístupový bod, pak jej musíte vybrat z televizoru a připojit. Poté vás systém požádá o potvrzení připojení na telefonu a vyzve vás k zadání hesla na televizoru.

Vezměte na vědomí! Stejný princip platí i pro ostatní domácí spotřebiče. Vždy jeden z nich je přístupový bod a druhý je zásuvný modul.

Jaké spotřebiče lze připojit k Wi-Fi Direct?

Téměř všechny moderní notebooky, chytré televizory, smartphony a tablety podporují funkci Wi-Fi Direct. Pro starší modely televizorů, které tuto technologii standardně nepodporují, jsou k dispozici speciální set-top boxy a adaptéry. U stolních počítačů si můžete zakoupit adaptér Wi-Fi, který postačí k zprovoznění této možnosti. Všechna tato zařízení lze vzájemně propojit a přenášet data. Je také možné vysílat obrazovku z chytrého telefonu nebo notebooku na televizor. Seznam hlavních zařízení, která tuto technologii podporují:

 • mobilní telefony;
 • fotoaparáty;
 • TV;
 • hráči;
 • počítače a notebooky;
 • periferie. klávesnice, myši, joysticky;
 • tiskárny.

Technologie pro připojení zařízení prostřednictvím Wi-Fi Direct se často nazývá jinak, například Miracast, WiDi, ChromeCast, AnyCast atd. д.

Přes kabel USB

Připojením telefonu k televizoru přes USB se smartphone použije jako úložné zařízení. To znamená, že obraz není na obrazovku dabován jako u HDMI, ale mediální obsah lze přehrávat i nadále.

Rychlé pokyny krok za krokem:

 • Vezměte kabel USB, který je součástí vašeho mobilního zařízení, a připojte jím smartphone k televizoru. Tyto konektory mají naprosto všechny moderní modely televizorů.
 • Otevřete nabídku „Zdroj“ na televizoru, pokud neexistuje ruská verze, pak se tato část bude jmenovat „Zdroj“. Ze všech nabízených možností je nutné vybrat „USB“. Stejný princip platí i pro nastavení telefonu. Okno synchronizace se zobrazí automaticky.
READ  Snímek obrazovky na Samsungu s8

Na televizní obrazovce se tak zobrazí systémové rozhraní smartphonu, můžete přesouvat složky a soubory a také je otevírat a přehrávat. Obecně je toto rozhraní velmi podobné obvyklému Průzkumníkovi v počítači. Ovládá se jednoduchým dálkovým ovladačem.

Některé modely televizorů jsou vybaveny funkcí, která umožňuje automatickou kontrolu mediálního obsahu v zařízení. Systém vás poté vyzve k přehrání dostupných souborů. V důsledku toho není možné přepínat mezi kořenovými adresáři.

 • Tento způsob připojení je vhodný pro naprosto všechna zařízení;
 • není třeba kupovat další šňůry;
 • Mobilní zařízení se nabíjí přímo z televizoru.

Uveďte také slabé stránky této metody:

 • Přehrávat lze pouze soubory ve formátu podporovaném televizorem;
 • Nelze spouštět videohry, mobilní aplikace ani zobrazovat obrázky na velké obrazovce;
 • žádný přístup k internetu.

Proč je to potřeba

Když je telefon připojen k televizoru přes Wi-Fi, můžete na velké obrazovce využívat funkce smartphonu. Mobilní zařízení bude fungovat jako projektor. Přístroj zajistí přenos obrazu do televizoru. To znamená, že budete moci:

 • prohlížet fotografie;
 • přehrávání videoobsahu;
 • poslouchat hudbu;
 • Spouštění videoher a různých programů;
 • Přístup k webovým stránkám;
 • provádět nejrůznější prezentace a ukázky.

Připojte počítačovou myš, klávesnici nebo herní joystick a získejte dokonalé ovládání.

Přenos obrazu a zvuku z telefonu do televizoru s vestavěným adaptérem Wi-Fi by neměl být příliš obtížný. Po spárování lze smartphone proměnit v plnohodnotný dálkový ovladač. To je velmi užitečné, když se původní dálkový ovladač rozbije. Podívejme se nyní na základní způsoby připojení smartphonu k televizoru.

Přepínání Direct v telefonu

Přejděte do nastavení a v části „Bezdrátová připojení a sítě“ klikněte na „Další“ (tak to mám na svém HTC One V, možná se tato nastavení jmenují jinak). Stisknutím tlačítka Wi-Fi direct ji aktivujete. Potvrďte stisknutím tlačítka Ok.

Zpráva potvrdí, že je povolena.

READ  jak sledovat videa z telefonu na televizoru. Připojení pomocí Samsung Smart TV

Přepínání Direct v telefonu

Přejděte do nastavení a v části „Bezdrátová připojení a sítě“ klikněte na „Více“ (tak to mám na HTC One V, možná to máte jinak pojmenované). Stisknutím tlačítka Wi-Fi direct ji zapnete. Potvrďte stisknutím tlačítka Ok.

Zpráva potvrzující, že je funkce aktivní.

Možné problémy a jejich řešení

Obvykle se funkce snadno aktivuje. Někdy se však mohou vyskytnout problémy a možnost nemusí být aktivována. K tomu nejčastěji dochází v následujících případech:

 • Na monitoru se zobrazí zpráva, že zařízení nepodporuje danou technologii. To znamená, že ovladače zařízení jsou zastaralé. Řešením problému je aktualizace „palivového dřeva“. Nejlepší je získat je z oficiálního portálu společnosti Microsoft.
 • Pokud adaptér nepodporuje technologii Wi-Fi Direct, zobrazí se na monitoru zpráva, že zařízení tuto technologii nepodporuje. Problém lze vyřešit připojením přes sdílený směrovač nebo zakoupením správného adaptéru.
 • Připojení zařízení trvá dlouho. Obvykle je příčinou zastaralý ovladač. Problém vyřeší aktualizace systému.

Pokud přeinstalování ovladačů problém nevyřeší, doporučujeme kontaktovat servisní středisko. Může se jednat o selhání hardwaru.

Miracast (Wi-Fi Direct) je technologie, která umožňuje připojit různá zařízení, která ji podporují. Na rozdíl od Bluetooth nám umožňuje vyměňovat nejen soubory uložené v paměti zařízení, ale také přenášet data z internetu. videa, obrázky, zvukové nahrávky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS