Je možné připojit webovou kameru k televizoru LG??

Společnost LG sice na svých webových stránkách nabízí webovou kameru, ale ta sloužila pro Skype, když televizory obsahovaly Skype v balíčcích aplikací. Pokud by systém LG WebOS podporoval funkci Zoom, neměli byste problém používat tuto ani žádnou jinou webovou kameru připojenou přes USB; doufejme, že vývojáři aplikace Zoom vytvářejí verze aplikace pro televizory včetně systému WebOS.

Jednoduše připojte zařízení VC500 k televizoru a mluvte s přáteli a rodinou tváří v tvář pomocí aplikace Skype. K dispozici na vybraných televizorech LG Smart TV.

Proč televizní kamera?

Televizor je pevně usazen v každém bytě, stojí tiše v rohu, stal se známým kusem nábytku. Masový výskyt osobních počítačů v našich domácnostech však způsobil, že funkčnost „starého mazáka“ je nyní nedostatečná. Stále více lidí dává přednost sledování televizních pořadů na PC nebo notebooku. Výrobci spotřebičů si uvědomili, že ztrácejí svou mezeru. Ukazuje se, že s malou úpravou stávajících televizorů o ně budou mít spotřebitelé opět zájem.

Takto začal prodej chytrých televizorů. Obecná myšlenka je jednoduchá. rozšířit základní funkce zařízení. Tento doplněk umožňuje:

 • připojení ke globální síti,
 • pro přístup k online videu,
 • stahovat software a hry, poslouchat hudbu,
 • Skype.

Zajímá nás právě tento druhý bod. Videochatování přináší nové možnosti! Nejde jen o hlasový doprovod, ale i o to, co se vám podaří vidět na obrazovce. Vaše spokojenost s komunikací bude přímo záviset na kvalitě kamery, kterou používáte, a na kvalitě kamery, kterou používá osoba, s níž hovoříte.

K chatu přes Skype potřebujete kameru pro Smart TV.

Někteří výrobci bohužel považují webovou kameru jen za další metodu obohacování. A k jejich produktu je možné připojit pouze jednu kameru. proprietární. Jak je již zřejmé, jeho cena je několikanásobně vyšší než obvyklá průměrná cena na trhu u modelů podobné kvality. Tímto způsobem se můžete již ve fázi výběru Smart set-top boxu nebo již Smart TV chránit před budoucími překvapeními. Pečlivě si přečtěte návod k použití zakoupeného výrobku. Ujistěte se, že můžete používat jakýkoli fotoaparát s konektorem USB.

A co dělat, pokud už takový „nekompatibilní“ Smart TV máte?? Chcete-li ušetřit další peníze, můžete použít „lidový“ způsob.

 • Připojení televizoru jako monitoru k domácímu počítači nebo notebooku.
 • Jak jste již uhodli, připojte jakoukoli webovou kameru pro Smart TV (pokud jste si ji již zakoupili) k počítači (notebooku) nebo v podstatě jakoukoli webovou kameru a používejte širokou a sytou obrazovku televizoru jako monitor.

Díky tomu není nutné kupovat drahou variantu.

V obchodě s elektrospotřebiči najdete širokou škálu různých kamer, které lze připojit k televizoru. Každý exemplář má své výhody a nevýhody, které je třeba znát předem před nákupem

Uživatelé, kteří si již zakoupili kameru pro televizor, doporučují věnovat pozornost dvěma modelům s dobrými technickými vlastnostmi

Kamera LG Smart TV

Společnost LG je velkým dodavatelem televizního vybavení. Firma také začala vyvíjet vlastní kamery, které se hodí výhradně do chytrých televizorů LG své značky.

Pro instalaci na televizor se doporučuje zakoupit model LG AN-VC400. Fotoaparát má následující funkce:

 • 2megapixelový snímač.
 • Rozlišení obrazovky je 1200 × 780 pixelů.
 • Rychlost přenosu obrazu je 30 snímků za sekundu.
 • Pomocí jednotky můžete získat kvalitní stereofonní zvuk.
 • Připojte webovou kameru k televizoru přes USB.
 • Váží pouhých 78 g.

Webová kamera Samsung

Protože je Samsung také výrobcem televizního vybavení, nezůstává společnost stranou a nabízí svým uživatelům webovou kameru pro Samsung Smart TV. CY-STC 1100. Model je svými technickými vlastnostmi totožný s předchozí verzí, ale kromě vybavení je vybaven 4 mikrofony, s nimiž lze dosáhnout vysokého stupně reprodukce zvuku. Uživatelé mají doma televizory značky LG nebo Samsung, takže tyto dvě kamery jsou ideální. Webová kamera Samsung Smart TV je vysoce kvalitní výrobek renomované a osvědčené značky.

READ  Jak připojit iPad k televizoru LG Smart TV. Použití adaptéru vga

Philips PTA317

Další novinka od oblíbeného výrobce přichází v elegantním designu. Je vybaven robustním držákem, trojnásobným zoomem a vestavěným mikrofonem. Při koupi fotoaparátu Philips si můžete být jisti spolehlivou montáží zařízení, protože společnost má na trhu s elektronikou dlouhodobě pozitivní pověst.

V obchodech je k dispozici spousta webových kamer Smart TV od různých výrobců. Při tak široké nabídce je obtížné správně si vybrat. Každá značka má své výhody a nevýhody, na které byste se měli zeptat svého prodejního poradce.

Podle uživatelských recenzí jsou nejlepšími dostupnými fotoaparáty.

Chytrá televizní kamera AN-VC400 od společnosti LG. pro televizory LG

Společnost LG je globální výrobce. Společnost dodává na trh webové kamery, které jsou určeny výhradně k instalaci na její televizory. LG Smart TV.

Uživatelé mají na kameru LG AN-VC400 dobré ohlasy. Funkce tohoto zařízení:

 • 2megapixelový snímač;
 • rozlišení 1200×780 pixelů;
 • 30 snímků za sekundu;
 • možnost stereofonního zvuku;
 • Připojení USB;
 • nízká hmotnost (78 g).

TV kamera Samsung CY-STC1100. webová kamera pro Samsung Smart TV

Jihokorejský výrobce vyrábí několik webových kamer pro své televizory. Vybrat tu nejlepší není snadné. Uživatelé upřednostňují Samsung CY-STC1100 jako levnou variantu. Ideální pro prostředí se slabým osvětlením. Zvuk a obraz zůstávají zřetelné, i když se uživatel nachází na druhé straně místnosti.

 • Tenký a elegantní design (tloušťka 15 mm), který dokonale ladí s designem televizoru Samsung;
 • Připevnění k televizoru pomocí magnetů;
 • fotoaparát s automatickým zaostřováním, který produkuje H.264;
 • Rozlišení matice 1280×720 pixelů
 • čtyři vestavěné mikrofony, které dokáží potlačit zvuky z okolí až ze vzdálenosti 4 metrů;
 • Kódování hlasu s vynikající kvalitou zvuku pomocí dekodéru Skype SILK.

Fotoaparát Samsung je při pohledu zepředu téměř neviditelný. Téměř celé tělo je skryto za televizorem. Viditelný je pouze panel objektivu, který lze pro vaše pohodlí naklonit. Když uživatel změní polohu těla, aktivuje se automatické zaostřování, což umožňuje pohodlnou komunikaci přes Skype.

Kamera Philips PTA317 pro televizor Philips Smart TV

Kamera s vynikající kvalitou obrazu pro jakýkoli televizor Philips Smart TV Premium.

 • Trojnásobný zoom pro úžasný obraz bez ohledu na to, kde se nacházíte vzhledem k obrazovce televizoru;
 • Čistý zvuk kdekoli v místnosti;
 • Vytváření panoramatického obrazu, možnost naklápění. umožňuje pohodlnou komunikaci, i když je televizor v úhlu od sedadla
 • zaostřit na nekonečno;
 • Konference. umožňuje mluvit na Skypu s několika lidmi současně, což je užitečné pro hovory s přáteli a obchodní komunikaci;
 • univerzální držák pro televizory Philips Smart TV;
 • 2 vestavěné mikrofony;
 • Systém Plug and Play.

Systém potlačení ozvěny, který je součástí mikrofonů, umožňuje přenášet zvuk zbavený cizích šumů. Lidé, kteří chatují přes Skype, slyší zřetelně hlasy ostatních.

Televizory LG

Webové kamery pro chytré televizory LG se dodávají se speciálními magnety pro upevnění. Nekazí vzhled televizoru a nevyžadují žádné instalační dovednosti. Poté se webová kamera připojí přímo k televizoru prostřednictvím rozhraní USB. Kameru můžete nainstalovat i mimo televizor. Funkčnost to nijak neovlivní. Jeho umístění je čistě otázkou vkusu. WEB kamery mají dostatečně dlouhé kabely, abyste je mohli umístit na libovolné vhodné místo.

Po připojení kamery k televizoru Smart TV je třeba spustit program pro zasílání zpráv. Všechna nastavení si nastaví sám. Mimochodem, existuje režim ručního nastavení, ale pokud nejste zkušení, je lepší důvěřovat softwaru. Jakmile jste připraveni, můžete fotografovat, nahrávat video nebo komunikovat s ostatními lidmi prostřednictvím aplikace pro zasílání zpráv.

připojit, webovou, kameru, televizoru, nastavit, skype

Instalace aplikace Skype do Smart TV

Důležité: jelikož Skype přestal oficiálně spolupracovat se Smart TV v létě 2021, software lze nyní do televizoru nainstalovat v závislosti na jeho funkčnosti, na některých modelech je tento proces stále dostupný, zatímco na jiných již není možné aplikaci používat.

Chcete-li zjistit, jak nainstalovat Skype, musíte se nejprve připravit:

Poté je třeba pokračovat v instalaci:

 • Aktivujte svůj účet pro televizor dvojím zadáním uživatelského jména a hesla. Za tímto účelem klikněte na Smart HUB. A;
 • Také při použití stejného Smart HUB. Je vyžadováno přihlášení;
 • pak provést instalaci samotného widgetu Skype;
 • nejprve stiskněte české D na dálkovém ovladači a v zobrazené nabídce vyberte „Development“;
 • V ikoně Instalace, která se zobrazí, musíte zaškrtnout políčko souhlasu s licenční a uživatelskou smlouvou;
 • Poté je třeba nastavit IP adresu pomocí příslušného klíče, adresu můžete zadat na serveru TheDark Smart TV Server;
 • Dále synchronizujte aplikace Samsung;
 • V tomto okamžiku je instalace Skypu dokončena.
READ  Nelze připojit sluchátka k iPhonu. Pokud selže pouze jedno sluchátko

Existují dva způsoby, jak nainstalovat Skype LG Smart TV:

Stačí si stáhnout aplikaci z obchodu LG a souhlasit s podmínkami služby. Počkejte několik minut, než se instalace dokončí. Pokud nemáte účet, musíte projít zcela jednoduchým procesem registrace. Chcete-li dnes nainstalovat Skype na televizor Samsung Smart TV, musíte si složku „install skype“ stáhnout na dálku z jiného zařízení.

Před instalací do počítače je třeba zkopírovat soubory do složky a vložit ji na konec USB flash disku. Teprve poté spusťte „Instalovat“ v dalších aplikacích. Po několika sekundách se zobrazí zpráva o dokončení instalace. Po instalaci aplikace je třeba nainstalovat Skype, jak je popsáno výše, s ohledem na typ firmwaru televizoru, pro který bude použit příslušný instalační program.

Jak připojit fotoaparát k telefonu přes USB?

Připojení fotoaparátu k chytrému telefonu nebo tabletu pomocí kabelu OTG. Spusťte aplikaci, přejděte do nastavení a spusťte diagnostiku připojení. Po výzvě aplikace odpojte fotoaparát od smartphonu a stiskněte tlačítko OK. Po výzvě aplikace připojte fotoaparát ke smartphonu a stiskněte tlačítko OK.

V obchodech je k dispozici celá řada webových kamer Smart TV od různých výrobců. Při tak široké nabídce je těžké vybrat si správně. Každá značka má své klady a zápory, na které byste se rozhodně měli zeptat svého prodejního asistenta.

Podle uživatelských recenzí jsou nejlepšími dostupnými fotoaparáty.

Kamera LG Smart TV AN-VC400. pro televizory LG

Společnost LG je globální výrobce spotřebičů. Společnost uvádí na trh webové kamery určené výhradně pro své televizory. LG Smart TV.

LG AN-VC400 je uživateli dobře přijímán. Vlastnosti tohoto zařízení:

 • 2megapixelový snímač;
 • Rozlišení 1200 × 780 pixelů;
 • 30 snímků za sekundu;
 • možnost získat stereofonní zvuk;
 • Připojení USB;
 • Nízká hmotnost (78 g).

TV kamera Samsung CY-STC1100. Webová kamera pro Samsung Smart TV

Jihokorejský výrobce vyrábí několik webových kamer pro své televizory. Vybrat tu nejlepší není snadné. Z levných možností dávají uživatelé přednost modelu Samsung CY-STC1100. Fotoaparát je optimálně vhodný pro místa s nedostatečnými světelnými podmínkami. Zvuk a obraz zůstávají čisté, i když se uživatel nachází na opačné straně místnosti.

 • štíhlé tělo (tloušťka 15 mm), které dokonale zapadá do designu televizoru Samsung
 • Připevnění k televizoru pomocí magnetů;
 • fotoaparát s automatickým ostřením, který umožňuje vytvářet videa ve formátu H-komprese.264;
 • Rozlišení matice je 1280 × 720 pixelů;
 • Čtyři vestavěné mikrofony, které dokáží potlačit okolní hluk ze vzdálenosti až 4 m;
 • Možnost kódovat hlasové zprávy s vynikající kvalitou zvuku pomocí dekodéru Skype SILK.

Fotoaparát Samsung je při pohledu zepředu sotva viditelný. Téměř celé tělo je skryto za televizorem. Viditelný je pouze panel objektivu, který lze pro vaše pohodlí naklonit. Automatické zaostřování se aktivuje, když změníte polohu těla, takže můžete pohodlně chatovat přes Skype.

Kamera Philips PTA317 pro televizor Philips Smart TV

Kamera s vynikající kvalitou obrazu, která se hodí k jakémukoli televizoru Philips Smart TV Premium.

 • Trojnásobné zvětšení pro dokonalý obraz bez ohledu na polohu uživatele vůči televizní obrazovce
 • Čistý zvuk, ať jste kdekoli v místnosti;
 • panoramatický výhled, možnost naklápění. umožňuje pohodlnou komunikaci, i když je televizor umístěn kolmo ke křeslu
 • zaostřit na nekonečno;
 • Konferenční hovor je možnost, která umožňuje komunikovat s několika lidmi najednou prostřednictvím Skypu, což je vhodné pro hovory s přáteli i pro obchodní komunikaci;
 • Univerzální držák pro televizory Philips Smart TV;
 • 2 vestavěné mikrofony;
 • Systém Plug and Play.

Systém potlačení ozvěny v mikrofonech umožňuje přenášet zvuk očištěný od cizích šumů. Lidé komunikující přes Skype slyší zřetelně hlasy ostatních.

Stáhněte si aplikaci a nainstalujte ji do Smart TV

Každý typ Smart TV má vlastní pokyny pro instalaci aplikací Skype Smart TV. Jiné modely mají zabudovaný program a není třeba provádět žádné kroky. Akce s ostatními se liší uspořádáním nabídky a seznamem instalačních kroků.

READ  Televizor Sony se nezapne, bliká červená kontrolka. Další technické problémy

Pokud software není k dispozici, stáhne se z internetu pro konkrétní firmware a model televizoru.

Samsung

Společnost Samsung tento software do svých televizorů již 2 roky neinstaluje. A starší modely se přeflashují a odstraňují Skype ze seznamu předinstalovaných aplikací. Uživatelé jsou zklamaní a zajímá je, jak software znovu nainstalovat do operačního systému. Na televizory tohoto výrobce není vždy možné nainstalovat svobodný software. Funguje pouze pro modely H, F, E.

Chcete-li u těchto modelů televizorů Samsung Smart TV nastavit službu Skype, musíte:

připojit, webovou, kameru, televizoru, nastavit, skype
 • Zkontrolujte, zda je Skype předinstalován. Pokud je program nainstalován, je třeba jej odinstalovat.
 • Chcete-li Smart TV restartovat, musíte jej na 10-15 sekund zcela vypnout. Odpojte napájecí kabel ze zásuvky nebo vypněte přepěťovou ochranu, pokud je zapojena.
 • Vložte paměťovou kartu flash do zásuvky a vyhledejte stažený spustitelný soubor. Má příponu „exe“ a v názvu slovo „install“.
 • Postupujte podle instalačních pokynů programu. Po dokončení stiskněte tlačítko „Exit“.
 • Televizor restartujte opětovným úplným vypnutím napájení na 10-15 sekund.
 • Zobrazí se widget Skype. Stiskněte widget.
 • Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.

Instalace je jednoduchá a komplikovaná, pouze při dlouhém výpadku napájení se obnoví informace z volatilní paměti.

Pokud je verze firmwaru modelu řady „H“ doma, lze ji zjistit stisknutím záložky „Nápověda“. Po stažení messengeru pro váš firmware se nainstaluje pomocí vestavěné aplikace „Smart Hub“.

Instalace u modelů televizorů „E“ se spustí po vložení paměťového zařízení USB do vypnutého přístroje. Pak jej zapněte a počkejte, až se na obrazovce objeví ikona „Samyco“.

Nastavení pro řadu „F“ se spustí po připojení paměti USB a výběru možnosti „Další aplikace“. Po aktivaci tlačítka „Install“ potvrďte své rozhodnutí trojím stisknutím tlačítka „Ok“.

Co dělat, když máte smolný televizor s jiným písmenem: D, J, K, U?? Skutečným pomocníkem se pak stává počítač. Obtížnost instalace přes počítač spočívá v tom, že je nutné vstát z pohovky k notebooku nebo počítači a hledat kabel pro připojení televizoru. HDMI. S tímto úkolem si poradí každý moderní operační systém a počítač. Pro pohodlné ovládání můžete použít také bezdrátovou klávesnici.

Společnost LG instaluje do svých zařízení operační systém Webos, který se liší od systému Android. Novější modely nepodporují Skype LG Smart TV. Verze se aktualizují velmi rychle a podpora televizních přijímačů je od roku 2021 považována za nerentabilní. Lze jej nainstalovat pouze se starým firmwarem LG.

Musíte si stáhnout verzi aplikace Skype z počítače a nahrát ji na flash disk. Poté se nainstaluje do přijímače stejně jako všechny ostatní programy:

 • Odpojte televizor na 15 sekund od elektrické sítě;
 • Připravený soubor musí být v rozbaleném stavu na disku USB;
 • vložit paměťovou kartu do slotu USB;
 • vstupte do chytrého televizoru LG;
 • spustit aplikaci.

Alternativou je přihlášení ke Skypu na oficiální stránce prohlížeče. A to bez vazby na konkrétní model televizoru. Do vyhledávacího pole zadejte „přihlásit se ke Skypu“. Přesune vás přímo na. kde musíte zadat své přihlašovací jméno a heslo. K dispozici registrovaným uživatelům. Instalace a nastavení je u všech modelů stejné.

Je třeba vzít v úvahu, že některé verze Skypu s tímto operačním systémem budou v konfliktu nebo nebudou fungovat správně.

Philips

Starší modely nemají nainstalovanou aplikaci a mohou vstoupit pouze přes řádek v prohlížeči, který vás přesměruje na oficiální online messenger.

Nové chytré televizory Philips mají předinstalovaný Skype. Je zabudován do prostředí operačního systému a funguje rychle a spolehlivě.

Operační systémy v nových modelech Sony nemají předinstalovaný firmware. Zůstává pouze v zastaralých modelech. Existuje několik způsobů instalace aplikace Messenger:

 • Nahrajte spustitelný soubor do paměti flash a sami nainstalujte příslušný firmware;
 • spuštění messengeru přes panel prohlížeče v online aplikaci.

Tyto metody mají své výhody i nevýhody. Uživatelé se rozhodnou, co je pro ně pohodlnější používat.

Profilové obrázky a řádky s osobními údaji lze upravovat za běhu programu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS