Jak připojit televizor k počítači přes Wi-Fi

Nejjednodušší způsob připojení. je bezdrátové připojení k internetu. Není třeba stěhovat nábytek ani se zaplétat do drátů. Připojení televizoru k počítači přes Wi-Fi umožňuje prohlížet fotografie a videa.K synchronizaci nemusíte být odborník, zvládne ji každý. Není to nijak zvlášť obtížné, ale je důležité dodržovat pravidla instalace. Po úspěšném dokončení výstupu obrazu z počítače na televizor můžete sledovat filmy, videa nebo seriály.

Který televizor se může připojit k počítači přes Wi-Fi

Uživatel si musí uvědomit, že ne každý televizor lze připojit k počítači pomocí internetu. To umí pouze zařízení s technologií Smart TV. Právě ty jsou určeny k jednoduchému a přímočarému připojení k síti Wide Web. Součástí těchto zařízení je také návod k použití. Předepisuje všechny kroky, které je třeba provést, abyste si mohli užívat vylepšenou obrazovku počítače.

Pokud uživatel nemá zařízení s technologií Smart TV, ale zároveň chce mít možnost připojit počítač co nejvíce, musí buď použít set-top box, který je připojen k televizoru a hraje jako Smart TV, nebo si koupit speciální adaptér, který funguje úplně stejně. Možností je spousta a u každé z nich můžete najít způsob, jak.

Ano, je to možné, pokud použijete další adaptér nebo si zakoupíte speciální doplněk. Všechny tyto produkty jsou k dispozici v obchodech. Pokud uživatel připojí další Smart TV, může vysílání přejít na velkou obrazovku.

Ano, protože uživatel zachová všechna předchozí nastavení. Zobrazí se pouze další zvětšená obrazovka, kterou můžete také ovládat.

Jak připojit počítač k televizoru přes Wi-Fi

V tomto článku vám vysvětlíme, jak správně připojit počítač k televizoru přes Wi-Fi, a uvedeme několik nejoblíbenějších možností. Smyslem tohoto připojení je možnost pohodlně sledovat videa a fotografie uložené v počítači nebo streamované z internetu na větší obrazovce.

Co budete potřebovat k navázání bezdrátového připojení?

Protože Wi-Fi znamená výměnu dat prostřednictvím rádiového kanálu, měli byste se nejprve ujistit, že je váš Smart TV, stejně jako váš počítač, vybaven vestavěným modulem Wi-Fi nebo tuto technologii volitelně podporuje.

Pokud jde o notebooky, téměř všechny moderní modely notebooků mají vestavěný modul Wi-Fi. Pokud chcete k televizoru připojit stolní počítač, musíte si zakoupit také speciální adaptér Wi-Fi.

připojit, televizor, počítači, wi-fi

Adaptér může mít podobu vestavěné karty PCI s anténou nebo externího modulu USB, který vypadá jako USB flash disk. Pokud televizor není původně vybaven vestavěným modulem, může být nutné připojit stejný externí adaptér Wi-Fi do zásuvky USB na televizoru. Abyste se vyhnuli problémům při připojování a nastavování, je nejlepší zakoupit adaptéry stejné značky, jako je váš televizor.

Je dobré věnovat pozornost verzi standardu Wi-Fi, kterou moduly podporují. Je lepší zůstat u nejaktuálnější a nejrychlejší verze IEEE 802.11n. Má širokou šířku pásma a nezpůsobuje zpoždění ani zamrzání na obrazovce televizoru. Nezapomeňte také aktualizovat ovladače všech síťových zařízení.

Bezdrátový přenos obrazu nebo hudby z počítače (notebooku, tabletu) do televizoru lze snadno organizovat následujícími způsoby:

 • Přes síť LAN prostřednictvím směrovače Wi-Fi (počítač. směrovač. televizor).
 • Prostřednictvím technologií Intel Wireless Display (WiDi) nebo Wi-Fi Miracast (bezdrátový monitor).

Připojení televizoru k počítači pomocí směrovače Wi-Fi (technologie DLNA)

Aby bylo možné organizovat bezdrátový přenos dat mezi několika zařízeními, musí mít vestavěné nebo externí moduly Wi-Fi a musí být připojeny k jedné místní síti prostřednictvím směrovače Wi-Fi. Televizor musí také podporovat DLNA, sadu univerzálních standardů pro výměnu multimédií. Dostupnost této funkce si můžete ověřit v přiložené technické dokumentaci, ačkoli dnes již všechny televizory Smart TV podporují DLNA.

Zapněte směrovač Wi-Fi, nastavte jej do režimu DHCP (automatická distribuce síťových nastavení) a zadejte mu heslo pro přihlášení do místní sítě.

Připojení televizoru k místní síti

Pomocí dálkového ovladače přejděte do nabídky televizoru, vyberte možnost „Síť“ a otevřete kartu „Nastavení sítě“. Otevřete Průvodce nastavením sítě a vyberte možnost Wireless Setup. V otevřeném seznamu vyberte síť Wi-Fi, počkejte, dokud se nezkontroluje připojení, a zadejte přístupové heslo.

READ  Xiaomi redmi note 8 modrá recenze

Pokud váš router podporuje WPS, je připojení sady k síti Wi-Fi ještě snazší. V průvodci laděním TV vyberte příslušnou položku (WPS/PWS) a stiskněte tlačítko WPS na směrovači, dokud se spojení nenaváže.

Instalace mediálního serveru do počítače

Chcete-li přenášet soubory do televizoru prostřednictvím místní sítě, musíte v počítači vytvořit několik složek pro ukládání různých typů mediálních souborů (videa, hudba, fotografie). Poté rozšiřte přístup k těmto složkám ze všech zařízení připojených k síti, včetně televizoru.

Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít vhodný software mediálního serveru, který je navržen tak, aby umožňoval přístup k síťovým zdrojům z různých připojených zařízení. Pro tento úkol je k dispozici mnoho programů: AllShare (Samsung Link), Samsung PC ShareManager, SmartShare, Serviio media server, Plex Media Server, Home Media Server a další.

Stáhněte si program do počítače, nainstalujte jej, pohodlně nastavte a spusťte. Po spuštění media-serveru byste měli vstoupit do nastavení TV, kde se zobrazí složky s mediálním obsahem, které jsou k dispozici pro ukázku. Nyní můžete procházet soubory v počítači a přehrávat je přímo z obrazovky televizoru.

Připojení televizoru k počítači pomocí technologie WiDi/Miracast

Na rozdíl od technologie DLNA umožňuje tato možnost bezdrátového přenosu médií z počítače do televizoru zobrazit nejen soubory nahrané a uložené na pevném disku počítače, ale také soubory přehrávané online v integrovaném webovém prohlížeči.

Technologie WiDi/Miracast (zrcadlení obrazovky) je však velmi náročná na zdroje počítače, takže ji podporují pouze jednotlivé počítače (notebooky, tablety) s výkonným hardwarem. Tyto pokročilé technologie musí být samozřejmě implementovány i v samotných televizorech. Pokud váš televizor podporuje WiDi/Miracast pouze volitelně, budete si muset zakoupit speciální adaptér, který pak připojíte k jednomu z portů HDMI.

Princip technologie bezdrátového monitoru spočívá v tom, že obraz, který se právě zobrazuje na obrazovce počítače, je komprimován pomocí speciálního algoritmu a následně zrcadlen prostřednictvím rádiového spojení Wi-Fi na velkou obrazovku televizoru. Televizor není třeba připojovat k síti Wi-Fi pomocí směrovače, televizní přijímač potřebuje ke komunikaci s počítačem pouze minisíť.

Chcete-li zahájit vysílání obrazu, musíte do počítače nainstalovat speciální aplikaci Intel Wireless Display (pokud není předinstalována) a zahájit vysílání v ní. Funkce WiDi/Miracast musí být aktivována v nabídce televizoru. To můžete provést v jeho nastavení tak, že přejdete na kartu „Síť“ a vyberete položku „Miracast/Intel WiDi“.

Pokud vám tento článek nepomůže, napište svůj dotaz do našeho fóra.

připojit, televizor, počítači, wi-fi

Jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi

Lidé připojují počítače k televizorům ze zcela pochopitelných důvodů: je pohodlnější a příjemnější sledovat videa, filmy, fotografie, hrát hry nebo surfovat po internetu na širokoúhlém monitoru (televizoru) ve vysoké kvalitě než na relativně malé obrazovce notebooku. Díky velké obrazovce je obraz realističtější a divák má ze sledování a hraní her větší zážitek.

Je pohodlnější sledovat film nebo hrát hru na větší obrazovce, takže uživatelé často připojují své notebooky k televizoru

Kabelové propojení mezi notebookem a plazmovým televizorem je možné pomocí speciálního kabelu HDMI. Po připojení se televizor začne chovat jako druhý monitor, který kopíruje obraz zobrazený na obrazovce notebooku.

Notebook můžete připojit k plazmovému televizoru pomocí kabelu HDMI

Modernějším způsobem je připojení přes Wi-Fi. Uživatelům to ušetří práci s nákupem kabelu HDMI a přemístěním přenosného počítače blíže k televizoru, aby kabel dosáhl k zařízení. Žádné dráty nejsou esteticky příjemné na pohled. Nevýhodou kabelového připojení je také to, že pokud se kabel zachytí, musíte ho znovu připojit.

Notebook a televizor můžete propojit pomocí domácí sítě Wi-Fi: nemusíte kupovat kabel HDMI

Jak připojit televizor k počítači

K připojení počítače k televizoru nepotřebuje uživatel mnoho. Nejprve je vhodné zjistit, zda je zařízení vybaveno technologií Smart TV. Pokud je k dispozici, musíte se také připojit k počítači:

Uživatel se může připojit jakýmkoli způsobem, buď bezdrátově, nebo kabelově, v tomto případě se vyplatí zvážit bezdrátové připojení. Postupujte podle pokynů na televizoru.

I takové věci stojí za zvážení pro připojení:

 • Jaké konektory jsou obecně nutné pro připojení;
 • Který vodič použít v každém připojení;
 • Zkontrolujte, které konektory lze připojit k televizoru;
 • Pomocí dálkového ovladače vstupte do nabídky nastavení a zkontrolujte, zda je k dispozici připojení pro externí zařízení;
 • Kontrola výsledku operací.

V kabelové verzi s kabelem jsou vyžadovány konektory. Je to mnohem jednodušší, ale není to tak pohodlné jako bezdrátové připojení, kterému se věnujeme podrobněji níže. Jaké metody připojení jsou k dispozici?

Připojení Wi-Fi

Pokud má uživatel běžný televizor, lze jej připojit pomocí Wi-Fi. Potřebujete volný kabel HDMI a další vybavení. Spojení spočívá v tom, že tento hardware nahrazuje Smart TV, který uživatel vytváří prostředníka pro připojení. Takovým zařízením může být:

 • Intel Computer Stick. Počítačové zařízení, pouze miniformát. Uživatel jej může připojit pomocí standardního rozhraní;
 • Mini PC. Zařízení, které zabírá málo místa, je jako HSMI. flash disk, na kterém můžete spustit operační systém.
READ  Google Play nefunguje na Huawei

Zařízení jsou připojena a uživatel vytvoří spojení mezi počítačem a televizorem. Můžete se připojit k televizoru.

Wi-Fi-Direct a MiraCast

Jedná se o zajímavý způsob propojení počítače a televizoru, který lze vyvolat mnoha různými způsoby:

To vše říká totéž, tedy že uživatel může synchronizovat zařízení pomocí rozšíření složek nebo pokročilých nastavení.

Pokud se uživatel chystá připojit obraz pomocí internetu a MiraCastu, bude k tomu potřebovat samostatný počítač s určitými parametry:

Uživatel může také použít diskrétní kartu nebo speciálně zakoupený adaptér od výše uvedené společnosti.

Před připojením počítače a nastavením musí uživatel stáhnout bezdrátový ovladač. Je to poměrně snadné, když navštívíte webové stránky. Ovladače lze stáhnout z oficiálního portálu společnosti. Hlavní věc je, že ovladače by měly být podporovány samotným televizorem. Starší televizory tuto podporu nemají, takže je nutné zakoupit další adaptér. Tento bod je vhodné předem zkontrolovat.

Pokud do sebe vše zapadá, musí uživatel provést následující kroky:

Jedná se o vícekrokový proces, který je však vhodný pro mnoho uživatelů, kteří mají ve svém systému podobný způsob připojení.

Bezdrátový adaptér HDMI

Použití bezdrátového adaptéru HDMI je podobné jako výše uvedené. Uživatelé jednoduše používají stejné připojení jako Maracast, ale jen jiné zařízení. Mohlo by jít o Mirascreen, který funguje podobným způsobem. Prakticky neexistují žádné rozdíly ve spojení.

Chromecast

Dalším zajímavým způsobem je použití Chromecastu. Je vhodný pro ty uživatele, kteří nemají vyhrazený adaptér, ale mají možnost využít další adaptéry apod. K připojení je potřeba kabel HDMI, který je nutný pro synchronizaci.

Chromecast je speciální druh přehrávače, který se připojuje k zařízením pro budoucí použití. Postup je jednoduchý: uživatel musí vložit zařízení do televizoru, čímž ho připojí, a poté aktivovat funkci Wi-Fi Direct v nastavení systému. Předepsat další faktory pro zobrazení zařízení. Dále se připojujeme jednoduchým způsobem.

Tato metoda je výhodná v tom, že není nutné používat adaptér. Pokud je vaše zařízení již vybaveno bezdrátovým připojením, nemusíte používat další připojení.

Mediální centrum

MediaCentre je jinak známé jako DLNA. Skvělé pro ty, kteří nechtějí vést kabely. Pro začátek se vyplatí zjistit, zda váš televizor tento způsob připojení podporuje. Pokud ano, není to prakticky žádný problém:

 • Nejprve je třeba připojit počítač a televizor ke stejné síti Wi-Fi;
 • Poté je vhodné otevřít přístup k mediálním souborům pomocí ovládacího panelu;
 • Stáhněte si z internetu software, který bude sloužit jako konfigurační nástroj serveru;
 • Spusťte software, zadejte cestu;
 • V rozhraní aplikace vyhledejte model zařízení a klikněte na tlačítko, které bude zodpovědné za jeho spuštění;
 • Zkontrolujte výsledek a poté by se měl obrázek zobrazit na zařízení.

Použití bezdrátového monitoru

Pokud televizor podporuje některou z moderních technologií přenosu informací přes Wi-Fi, můžete se k němu bez problémů připojit jakýmkoli pohodlným bezdrátovým způsobem. K zařízení bez Smart TV a bezdrátového modulu Wi-Fi se můžete připojit pouze pomocí kabelů nebo speciálního bezdrátového zařízení.

Notebooky s procesory AMD vyžadují použití podobné technologie AMD Wireless Display, aby bylo možné využívat technologii Miracast. Bezdrátový displej Intel (Widi) by měl být používán pro procesy Intel. Abyste si mohli vychutnat plynulé streamování, je třeba předem aktualizovat ovladače a optimalizovat notebook pro hladší výkon.

Jak připojit televizor k počítači pomocí adaptérů

Chcete-li připojit televizor k počítači přes Wi-Fi, potřebujete adaptér pro televizor a připojení k routeru. V opačném případě budete potřebovat externí modul, který se k televizoru připojuje přes USB.

Připojení k televizoru přes Wi-Fi? V případě potřeby je synchronizujte pomocí kabelu:

 • Zkontrolujte konektory používané pro externí zařízení. jsou k dispozici na televizoru a počítači.
 • Pořiďte si vhodný kabel pro synchronizaci. Funguje VGA, DVI nebo HDMI. Druhá z nich je nejmodernější a stále aktuální.
 • 1 konec kabelu zasuňte do správného slotu umístěného na povrchu základní desky, 2 konec kabelu zasuňte do portu na televizoru.
 • Otevřete nabídku „Nastavení“ na televizoru, pomocí dálkového ovladače televizoru a výběrem možnosti PC přejděte na externí zařízení.
 • Zkontrolujte výsledek: Na obrazovce televizoru by se měl zobrazit obraz pracovní plochy počítače.

Verze softwaru dostupná v době připojení se neodráží v obraze, který se zobrazuje na televizoru. Můžete to udělat v systému Windows 8, 10, 7 nebo XP.

READ  Připojení iPhonu 11 k počítači

Zrcadlení obrazovky počítače přes Wi-Fi: Jak nastavit počítač a směrovač

Než budete moci duplikovat obraz na televizoru, musíte nastavit připojení mezi počítačem a směrovačem. Pak můžete připojit televizor.

Nastavení směrovače

Nejprve je třeba změnit nastavení směrovače. Chcete-li přejít do jeho nastavení, musíte:

Nyní je třeba nakonfigurovat připojení. Za tímto účelem přejděte do sekce „WAN“. Zde je třeba vybrat síťový protokol, zadat heslo a přihlašovací jméno pro připojení k Internetu. Požádejte svého poskytovatele o správné nastavení.

Wi-Fi je také nutné nastavit ručně. To se provádí v části „Bezdrátová síť“. Zde je třeba:

 • Nastavení hesla. Doporučuje se používat klíč složený ze 7-8 znaků.
 • Výběr standardu Wi-Fi. Musí být použita technologie 802.11ac, protože nabízí vyšší přenosové rychlosti.
 • Zvolte pracovní frekvenci. Pokud používáte moderní model routeru, doporučujeme zvolit režim 5GHz, protože funguje lépe.

Někdy si lidé kupují router z regálu. V tomto případě je třeba před změnou nastavení obnovit nastavení. K tomu je třeba stisknout tlačítko Resetovat. Nachází se na šasi zařízení.

Jak nastavit počítač

Než budete moci obraz z displeje přenést na televizor, musíte nastavit bezdrátové připojení mezi počítačem a směrovačem. K tomu budete potřebovat:

Chcete-li se připojit k síti Wi-Fi pomocí počítače, musíte:

 • Klikněte na ikonu bezdrátových připojení na spodním panelu.
 • Vyberte požadovanou síť Wi-Fi ze seznamu.
 • Zadejte přihlašovací jméno a heslo a připojte se ke směrovači.

Nyní můžete začít streamovat do televizoru. Chcete-li zobrazit obrázek, musíte

připojit, televizor, počítači, wi-fi
 • Otevřít nastavení systému Windows.
 • Přejděte na „Systém.
 • Přepnutí do podnabídky „Projekt“.
 • V rozevírací nabídce vyberte možnost „Dostupné všude“.
 • Stiskněte tlačítko WinP.
 • Klikněte na tlačítko „Připojit“ v novém okně.

Počítač nyní automaticky vyhledá dostupná zařízení. Je třeba vybrat televizor a připojit se k němu.

Připojení televizoru bez Smart TV k počítači prostřednictvím Wi-Fi

Pokud máte běžný televizor bez funkce Smart-TV, můžete jej připojit k počítači prostřednictvím technologie WiDi/Miracast. To znamená, že můžete streamovat z obrazovky počítače na televizor. Takové řešení má své nevýhody:

 • Tato technologie je poměrně náročná na zdroje: potřebujete poměrně výkonný počítač;
 • tato možnost není dostupná pro všechny televizory: pokud váš televizor nepodporuje možnost WiDi/Miracast, budete si muset zakoupit speciální adaptér pro připojení k televizoru přes port HDMI;
 • Při ovládání dochází k mírnému zpoždění: akce na počítači se nepřenášejí na televizní obrazovku okamžitě, ale s mírným zpožděním.

Pozitivní je, že při procházení webu budete moci na televizoru zobrazovat obrázky z prohlížeče.

K připojení a nastavení vysílání obrazovky tímto způsobem budete potřebovat speciální software Intel Wireless Display. Postupujte podle následujících kroků:

 • Stáhněte a nainstalujte software Intel Wireless Display. Na oficiálních stránkách už několik let není k dispozici, ale stále ji můžete najít online, například zde.
 • Ujistěte se, že je funkce Miracast/Intel WiDi aktivována v části nastavení sítě v nabídce televizoru.

Zkontrolujte, zda je v televizoru povolena funkce Miracast/Intel WiDi

Kromě WiDi můžete použít také set-top boxy Smart podle výše uvedených pokynů. Umožňuje připojit běžný televizor k počítači přes Wi-Fi.

Vysílání obrazu z obrazovky počítače do televizoru

Pokud jste mezi televizorem a počítačem nastavili připojení WiDi, můžete jej používat jako druhý monitor. Provedete to jednoduše následujícím způsobem:

  Otevřete nastavení obrazového výstupu počítače (ve výchozím nastavení WinP) a klikněte na řádek „Připojit k bezdrátovému displeji“.

V nastavení obrazového výstupu počítače vyberte možnost „Připojit k bezdrátovému displeji“

Vyberte televizor a počkejte na připojení

Existují různé způsoby připojení televizoru k síti Wi-Fi, ale mnohé z nich vyžadují určité funkce zařízení nebo další hardware. Jakmile se seznámíte se všemi metodami, budete moci najít nejlepší možnost pro svůj televizor, ať už je vybaven funkcí Smart-TV, nebo ne.

Přihlaste se k odběru našeho kanálu na Yandex.Zen

Dobrý den! Rád píšu pro lidi o počítačích. ať už jde o práci v různých programech nebo zábavu s počítačovými hrami. Píšu jen o věcech, které znám osobně. Miluji cestování a věřím, že jen na cestách můžete skutečně poznat sami sebe.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS