Instalace základních aplikací a aplikací třetích stran na Xiaomi Mi TV Stick

K instalaci souboru APK budete potřebovat správce souborů, který však není ve výchozím nastavení set-top boxu nainstalován, a bezplatné možnosti dostupné na Google Play mají omezené funkce. Vyřešme tedy tento problém pomocí programu X-plore, který ve své bezplatné verzi pro náš úkol postačuje. Najděte tuto aplikaci v Google Play a nainstalujte ji. Nyní přejděte do počítače nebo chytrého telefonu a vyhledejte na celosvětové síti aplikaci ve formě souboru APK, kterou chcete nainstalovat do konzole. Přejděte do libovolného cloudového úložiště a stáhněte si soubor z něj. Může to být Yandex.Disk, OneDrive, APK. a další úložiště. Spusťte nainstalovanou aplikaci X-plore v televizním set-top boxu, povolte jí přístup k fotografiím a souborům a v otevřené nabídce klikněte na „Cloudové jednotky“. Vyberte možnost „Přidat server“, vyberte cloudové úložiště, zadejte e-mail a heslo. Najděte uložený soubor APK v obchodě s aplikacemi a klikněte na něj. Aplikace zobrazí varování, že z bezpečnostních důvodů blokuje instalaci z neznámých zdrojů. V této zprávě stiskněte tlačítko „Nastavení“ a v otevřeném seznamu aplikací přesuňte přepínač na X-plore, jinak se instalační postup přeruší. Pokud aplikace po instalaci požádá o aktualizaci, přijměte ji. Mějte na paměti, že Mi TV Stick nepatří mezi výkonné televizní set-top boxy, které by zvládaly náročné hry, torrenty nebo práci s více aplikacemi. Abyste se vyhnuli zamrzání a chybám při provozu, nevkládejte na něj mnoho aplikací.

Jak připojit Xiaomi k televizoru: metody a pokyny

Každý ví, že dnešní telefony mají dostatečné množství užitečných funkcí. Potřebujete nabít telefon za 15 minut. žádný problém, potřebujete nahrát telefonní hovor. žádný problém, takže i pro ty, kteří chtějí připojit telefon Xiaomi k televizoru, existuje vhodná možnost, o které si povíme v dnešním článku.

Proč takové spojení

Myslíte si, že telefon je telefon, na kterém se mluví, a televize je televize, na které se sledují filmy a pořady. Proč tyto dvě věci spojit dohromady?

Propojení chytrého telefonu s televizorem má totiž mnoho výhod.

Výhody konektivity:

 • Zaprvé můžete všechny své mediální soubory sledovat na televizoru, což znamená, že je můžete sledovat na velké obrazovce. Hodí se v situacích, kdy potřebujete něco vidět ve velkém formátu nebo se chystáte navštívit přátele a chcete ukázat nové fotografie. Ano, můžete si pustit film na velké obrazovce i bez počítače, flash disků nebo aplikací v telefonu.
 • Nahrazení internetu. Řekněme, že doma nemáte internet. To však neznamená, že se nemůžete dívat na filmy nebo videa z internetových stránek. Stačí mít v telefonu mobilní připojení k internetu a připojit jej k televizoru.
 • Pokud máte Smart TV, můžete pracovat s dokumenty: textovými soubory, hudbou, některými programy, dokonce i SMS.
 • Procházení webových stránek. Bohužel ne všechny webové stránky mají mobilní verzi, a proto je jejich prohlížení méně pohodlné. To však lze napravit zobrazením webové stránky v televizi.
 • Prezentace. Je zcela běžné, že lidé, kteří něco prezentují svým kolegům nebo partnerům, nepoužívají pen disk nebo počítač, ale jednoduše si přinesou telefon a kabel USB, čímž ušetří místo i čas.
READ  Jak odemknout telefon Nokia zapomněl kód

Jak vidíte, ve většině případů smartphone nahrazuje počítač, ale to je spíše plus než mínus.

Telefon můžete připojit k jakémukoli zařízení značky: Samsung, LG, Sony, Panasonic. Smart TV otevírá další funkce.

Jak připojit Xiaomi k televizoru: způsoby a co k tomu budete potřebovat

Telefon můžete k televizoru připojit mnoha různými způsoby: kabelově nebo bezdrátově, a to i pomocí jiných aplikací. To znamená, že pro kabelové připojení budete potřebovat speciální kabely a pro bezdrátové připojení budete muset aktivovat příslušné funkce.

 • Přes HDMI. Budete potřebovat speciální kabel HDMI, který je podobný běžnému kabelu USB, ale je o něco menší.
 • Telefon můžete k televizoru připojit prostřednictvím rozhraní USB. Všimněte si, že toto spojení nemusí být vždy úplné a dostatečně kvalitní. Kabel je standardní.
 • Připojení přes WI-FI. možnost WI-FI Direct. Televizor a telefon musí být připojeny ke stejné síti WI-FI.
 • Používání aplikací a softwaru třetích stran.

Jak vytvořit kabelové připojení

Začněme první metodou. přes HDMI. Jedná se o nejpoužívanější metodu, která je poměrně jednoduchá. Jak již bylo řečeno, k připojení k televizoru je zapotřebí speciální kabel s konektorem HDMI na jednom konci a s konektorem micro-USB na druhém konci pro připojení k telefonu.

 • Ujistěte se, že je vypnutý telefon a televizor;
 • Připojte všechny vodiče;
 • Zapněte obě zařízení;
 • Pomocí dálkového ovladače přejděte do nastavení televizoru („Input“), vyberte možnost „Broadcast by HDMI“ nebo jednoduše „HDMI“;
 • Chcete-li upravit kvalitu obrazu/zvuku, můžete přejít do nastavení telefonu, pak do „HDMI“, do „HDMIFormat“. Nevybírejte vyšší nastavení, než umožňuje televizor, jinak nebude provoz správný;

Nyní se podívejme na připojení pomocí běžného kabelu USB. Tuto metodu můžete použít pouze k procházení mediálních souborů: fotografií, obrázků nebo přehrávání hudby.

 • Než budete pokračovat, opět obě zařízení vypněte;
 • Zapojte kabel jednou stranou do telefonu a druhou do televizoru;
 • Zapněte smartphone a televizor;
 • Na televizoru vyberte připojení USB;

Přepnutí na bezdrátové připojení. Začněme s WI-FI Direct. Hlavním rysem této metody je, že toto připojení lze provést pouze s televizorem s funkcí Smart TV. Najdete je například u televizorů značky Samsung.

Složky mohou mít různé názvy v závislosti na modelu Xiaomi a verzi MIUI. Například u Xiaomi Redmi 3/Xiaomi Redmi 5 najdete záložku „WI-FI Direct“ okamžitě, ale u Xiaomi Mi Max/Xiaomi Redmi 4x budete muset projít „Rozšířená nastavení“.

 • Stránka vyhledá televizory v okolí. Po zjištění televizoru se připojte a nastavte připojení WI-FI Direct v nastavení televizoru.
 • Chcete-li zobrazit například video z YouTube, musíte ve funkci kliknout na možnost „Zobrazit na TV“.

Aplikace a programy třetích stran

Kromě standardních způsobů připojení nebo připojení prostřednictvím nastavení existuje několik speciálních programů, které lze stáhnout. Jsou stejně dobré jako ty výše popsané, jen mají jiné funkce.

 • „BubbleUPnP“. Poměrně oblíbená aplikace, která se trochu podobá připojení přes USB, samozřejmě bez použití kabelů. Nevýhodou je, že nelze sledovat videa, ale je možné prohlížet fotografie, obrázky, poslouchat hudbu a pracovat s dokumenty. Stahovat můžete z Play Marketu. Musí být ve stejné síti WI-FI.
 • „Miracast. Používá se „bezdrátový displej“. Tento software vyvinul známý výrobce Intel. Povinná je verze operačního systému Android 4.2 a vyšší. Někdy dochází ke zkreslení kvality nebo zpoždění vysílání.
 • Z přídavných zařízení stojí za zmínku také speciální zařízení. elektronický klíč od společnosti „MiraScreen“. Můžete si ho objednat na Aliexpressu, cena je poměrně nízká. Připojení a nastavení připojení se provádí pomocí speciálního tlačítka na zařízení.
READ  jak zjistit, zda je váš telefon odposloucháván. Minimalizace rizik odposlechu telefonu

Как подключить телевизор к телефону Xiaomi/Как подключить телефон/Как подключить смартфон/Телевизор

Možnosti připojení přes kabel

Kabelové způsoby připojení Xiaomi Redmi 9 k televizoru nejsou nejpohodlnější kvůli použití kabelů, ale zároveň tyto možnosti nevyžadují pokročilé technické vybavení TV přijímače.

Přes USB

Toto je nejjednodušší způsob připojení telefonu k domovské obrazovce. K jejímu zavedení bude majitel Xiaomi Redmi 9 potřebovat kabel USB, který je dodáván se zařízením.

Poté je třeba jednu část kabelu zasunout do smartphonu a druhou do televizního přijímače. Zbývá pouze otevřít nabídku televizoru pomocí dálkového ovladače a v nabídce připojení vybrat port USB.

Zároveň smartphone sám potvrdí výměnu dat s televizorem výběrem připojení jako mediálního zařízení. Pokud je to provedeno správně, televizní přijímač detekuje Xiaomi Redmi 9 jako externí disk a pomocí dálkového ovladače můžete přehrávat fotografie, zvuk a video na televizní obrazovce.

Přes HDMI

Tato metoda je složitější, ale také funkčnější. Zatímco připojení přes USB otevře majiteli základní sadu možností, jak vnímat Xiaomi Redmi 9 jako externí úložné zařízení, spárování přes HDMI vyvolá na obrazovce přijímače pracovní plochu smartphonu a zobrazí akce prováděné na telefonu. Zejména spuštění některých programů.

Как подключить телефон Xiaomi к Телевизору или ТВ приставке | Беспроводной дисплей

Potíž této metody spočívá v tom, že Xiaomi Redmi 9 není vybaven portem HDMI pro připojení k televizoru. Tuto nevýhodu však lze obejít pomocí adaptéru MHL nebo SlimPort. Příslušné příslušenství můžete zakoupit v obchodě s elektronikou za cenu 200-300 eur.

Připojení bude probíhat následujícím způsobem:

 • Zástrčka USB z adaptéru MHL nebo SlimPort se zasune do smartphonu.
 • Pomocí kabelu HDMI propojte stejné svorky na adaptéru a přijímači.
 • Otevřete nastavení televizoru a poté. seznam dostupných připojení.
 • Je vybrán konektor HDMI, který se má použít.

Pokud je vše provedeno správně, na obrazovce televizního přijímače se zobrazí plocha Xiaomi Redmi 9. Poté můžete manipulovat se smartphonem a pohyby se zobrazí na televizním přijímači.

Jak připojit smartphone Realme k televizoru

Téměř všechny moderní telefony mají velké obrazovky, ale někdy je třeba vysílat na displeje třetích stran. Existuje mnoho způsobů párování telefonu se systémem Android a televizoru. Dnes se dozvíte, jak připojit smartphone Realme k televizoru pomocí kabelových a bezdrátových metod.

Jak připojit smartphone k televizoru: od jednoduchého ke složitému

Jak připojit smartphone k televizoru? Tuto otázku si klade mnoho majitelů mobilních telefonů, kteří chtějí sledovat své fotografie a videa na velké obrazovce. Chip pro vás připravil výběr užitečného příslušenství a hotových řešení, která vám pomohou tento problém vyřešit.

Většina dnešních mobilních telefonů s operačními systémy Android a iOS je nabitá výkonem a nabízí všechny funkce plnohodnotného počítače i pokročilý fotoaparát, takže se z nich stává opravdový amatérský stroj na výrobu fotografií a videí. To vše samozřejmě vyžaduje možnost připojení k televizoru, abyste mohli rodině a přátelům ukázat fotografie a videa z dovolené.

Ne každý uživatel však ví, jak svůj oblíbený gadget připojit k domácímu televizoru. S domácími přehrávači není problém. připojení probíhá přes kabel HDMI, ale nelze jej připojit k chytrému telefonu. Nastavení možnosti streamování obsahu z chytrého telefonu nebo tabletu na velkou obrazovku není snadné ani u moderního Smart TV (televizor s připojením k internetu a různými vestavěnými aplikacemi).

READ  Jak připojit tiskárnu k síti prostřednictvím směrovače. Nastavení sdílení tiskárny

V dnešním článku si projdeme všechny základní způsoby připojení smartphonu k televizoru a vy si budete moci vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Как включить трансляцию экрана Xiaomi на телевизор | Подключение телефона на MIUI 11 к ТВ

Připojení počítače se systémem Windows 7

Existuje několik způsobů, jak připojit počítač nebo notebook k televizoru bez kabelů. Potřebujete však adaptér Wi-Fi, který podporuje technologii Intel WiDi nebo Miracast. Bez této funkce to nepůjde. A samozřejmě budete potřebovat televizor, který podporuje oba tyto standardy. Ale to není problém. Všechny moderní „krabice“ jsou vybaveny příslušnými adaptéry. A pokud ne, je snadné zakoupit externí adaptér. Nastavení „bezdrátového displeje“ v systému Windows 7.

Nejprve je třeba zapnout televizor a v jeho nastavení aktivovat Intel WiDi. Poté otevřete stejnojmenný nástroj pro PC. Možná budete potřebovat speciální kód pro připojení, který se zobrazí na obrazovce televizoru. Stačí zadat kód do příslušného okna v počítači a kliknout na tlačítko „OK“. Připojení se zachytí a nastaví samo. Pokud ne, je třeba aktualizovat ovladače adaptéru Wi-Fi a grafické karty. Pokud používáte Miracast, stačí otevřít panel Charms, kliknout na „Zařízení“ a poté na „Projektor“ a přidat displej.

Jak připojit telefon k televizoru přes USB?

Pokud máte moderní televizor a podíváte se na zadní nebo boční stranu jeho krytu, uvidíte velké množství portů, mezi nimiž určitě nebude chybět port USB. Pokud máte port USB, můžete k němu připojit další zařízení. Smartphone se systémem Android není výjimkou.

Je však třeba si uvědomit několik výhrad. Ne všechny televizory jsou schopny rozpoznat telefon jako flash disk, což znamená, že pokud se chcete podívat na film stažený do telefonu, nebude to možné. Tato metoda nefunguje ani v případě, že zařízení nastavíte do jiných režimů. Pokud je to váš případ, můžete se nanejvýš podívat na snímky pořízené na telefonu, nebo ho jen nabít. Může to však být i naopak.

Způsoby připojení smartphonů Xiaomi k televizoru: průvodce krok za krokem

V první řadě je to samozřejmě možnost prohlížení multimediálních souborů na velké obrazovce. Patří sem různé seriály, filmy, klipy, dokonce i prezentace a videa natočená telefonem. Jas a kontrast závisí na televizoru, ale pokud má soubor původně vysoké rozlišení. s obrazem nebudou žádné problémy.

Pokud máte Smart TV, můžete pracovat s textovými dokumenty, SMS, hudbou, programy atd. Stručně řečeno, všechny rozsáhlé informace na malém displeji chytrého telefonu se díky připojení mnohonásobně zvětší, což je ideální například pro velkou rodinu.

Ovládání Mi Boxu z chytrého telefonu připojením aplikace pro vzdálené ovládání

Jak ovládat Mi Box z telefonu? Pro začátek existuje několik způsobů, jak přepínat kanály na set-top boxu. Použití dálkového ovladače, klávesnice, počítačové myši nebo standardního joysticku. Pokud máte doma takový přístroj, snadno se pomocí něj připojte. Pokud však takové příslušenství nemáte k dispozici, ovládejte televizní kanály přímo ze svého chytrého telefonu. K tomu si musíte do mobilního telefonu stáhnout jednu z aplikací. V obchodě s aplikacemi je spousta nástrojů. Vyberte si podle svých preferencí. Stáhněte si konkrétní widget pro propojení telefonu se set-top boxem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS