Jak sledovat filmy na televizoru pomocí telefonu se systémem Android

Dnešní digitální zařízení poskytují uživatelům širokou škálu možností. Nová technologie usnadňuje jejich synchronizaci. Někteří majitelé chytrých telefonů mají otázku: Jak sledovat film na televizoru prostřednictvím telefonu se systémem Android?? Existuje několik způsobů připojení, z nichž každý má svá specifika.

Ne všechny televizory podporují párování se zařízením se systémem Android. Při použití moderních modelů nedochází k žádným problémům. Důvodem je dostupnost všech potřebných funkcí a konektorů pro synchronizaci. V tomto případě trvá připojení několik minut a není potřeba žádné další vybavení.

Pro vysílání obrazu na velké obrazovce potřebujete novější funkce a rozhraní. S televizory s podporou Smart je to ještě snazší; výrobci umožnili synchronizaci s externími zařízeními a vybavili je technologií Miracast. Pro připojení ke starším televizním přijímačům můžete použít různé adaptéry, které lze zakoupit v každém obchodě s elektronikou.

Jak připojit telefon k televizoru

Uživatelé mají pro připojení smartphonu k televizoru v zásadě dvě kritéria. Za prvé, žádné kabely, a za druhé, můj telefon musí být v aktivním stavu, abych ho mohl bez problémů ovládat. Požadavek je v podstatě plně uspokojen funkcí Wi-Fi Direct, o které autor serveru AndroidInsider hovořil již dříve.Artem Sutyagin.

připojit, telefon, televizoru, přes

Připojení smartphonu k televizoru bez kabelů.

Wi-Fi Direct. je protokol pro bezdrátový přenos, který umožňuje sdílet soubory bez ohledu na připojení k internetu.

Chcete-li připojit telefon k televizoru, musíte

 • Otevřete Nastavení v televizoru.
 • Přejděte na položku Síťové připojení (ikona zeměkoule).
 • Poté přejděte do podsekce Wi-Fi Direct a povolte možnost.
 • Poté ve smartphonu přejděte do Nastavení, Wi-Fi.
 • Pak přejděte na Wi-Fi Direct a vyberte televizor.

Hned vám řeknu, že je to nejjednodušší způsob, jak připojit telefon k televizoru. Jediný problém je, že ne všechny televizory tuto technologii podporují. Naštěstí existuje několik dalších způsobů, které jsou stejně dobré.

Jak připojit telefon k televizoru pomocí kabelů

Existuje několik způsobů připojení smartphonu k obrazovce televizoru pomocí kabelů:

Konektor HDMI a adaptér MHL

Připojení HDMI je jedním z nejběžnějších způsobů synchronizace se smartphonem po kabelu. Většina moderních televizorů má tuto zásuvku. Konektor HDMI slouží k připojení externích zařízení, jako jsou projektory, notebooky nebo chytré telefony, k televizoru. Problém je, že jen málo chytrých telefonů je vybaveno takovými konektory.

Aby se tento problém vyřešil, začaly se vyrábět adaptéry MHL, které umožňují synchronizovat telefon s televizorem pomocí MicroUSB. Na trhu jsou levné i špičkové modely s několika adaptéry.

Pokud jsou zařízení správně připojena, synchronizují se automaticky.

Jak připojit telefon k televizoru: NUR.KZ

Konektor USB

Dalším oblíbeným způsobem připojení přes kabel je konektor USB, který je u naprosté většiny novějších televizorů.

Jak připojit telefon k televizoru přes USB? Pro úspěšnou synchronizaci je důležité připojit kabel USB do zásuvky televizoru a druhý konec připojit k mobilnímu telefonu. Po zapnutí televizoru je smartphone rozpoznán jako externí připojené zařízení.

V nastavení smartphonu zaškrtněte ikonu „USB modem“, abyste předešli konfliktům na straně telefonu. Pokud jsou zařízení úspěšně propojena, můžete si na velké obrazovce prohlédnout soubory nahrané v telefonu.

Naučte se sledovat filmy na televizoru nebo hrát hry na smartphonu. Pomocí několika jednoduchých úprav můžete zobrazit své fotografie a videa ve vyšším rozlišení a lepší kvalitě.

Možnosti připojení

Naše tipy, jak připojit telefon k televizoru, vám pomohou dát technologii dohromady. Nezáleží na tom, jestli vlastníte iPhone nebo smartphone se systémem Android. Zde jsou podrobné pokyny krok za krokem pro připojení pomocí kabelu USB, HDMI nebo bezdrátové sítě a párovacího softwaru.

Připojení přes kabel USB

Takže jste se vrátili z dovolené, vaši nejlepší přátelé se shromáždili u stolu s dobrotami, které jste si přivezli z výletu, a vy se s nimi chcete podělit o své dojmy a fotografie a podrobně jim vše ukázat. Ale fotky máš v telefonu a na stěně je velká televize. Nejjednodušší je připojit telefon k televizoru pomocí kabelu USB. V tomto případě se váš chytrý telefon stane flash diskem, což znamená, že soubory můžete spouštět pouze přes rozhraní USB samotného televizoru.

READ  Mohu k iPadu připojit hodinky Apple Watch?

Budete potřebovat mobilní telefon se systémem Android, napájecí kabel (např. pro nabíječky) a televizor s funkčním kabelem USB. většina moderních modelů jej má.

Připojte kabel mezi televizorem a smartphonem. Zapněte televizi.

V okně oznámení, které se zobrazí na obrazovce smartphonu, vyberte možnost „Použít jako velkokapacitní paměťové zařízení (jako USB)“.

Pomocí dálkového ovladače televizoru vyberte jako zdroj USB (obvykle tlačítko Zdroj).

Pomocí šipek na dálkovém ovladači vyberte složky, ke kterým se chcete připojit, a otevřete soubory. Tato funkce slouží k procházení obrazových souborů a také k přehrávání dříve staženého filmu z USB.

Co dělat, když televizor nevidí smartphone připojený přes USB?

Zkontrolujte, zda je kabel v dobrém stavu. Také kabely dodávané s nabíječkami mohou být určeny pouze k nabíjení. Ujistěte se, že používáte kabel dodaný s telefonem, který je určen k připojení zařízení k počítači.

Pokud kabel funguje, zkontrolujte, zda jste na obrazovce smartphonu vybrali správnou položku. Zkuste jej odpojit a znovu připojit k televizoru, přičemž vyberte správnou možnost (ne „Pouze nabíjení“).

Co můžete udělat?

Použití smartphonu jako flash disku.

Pokud tyto metody nefungují, je možné, že telefon a televizor nejsou kompatibilní pro připojení přes USB. Vyzkoušejte další možnosti níže.

Připojení pomocí kabelu HDMI

Tento způsob propojení telefonu s televizorem umožňuje proměnit svazek chytrého telefonu a televize v jeden počítač a spouštět všechny soubory z telefonu na velké obrazovce. Některé gadgety mají konektor mini-HDMI hned, ale je to vzácnost. Pokud váš smartphone takový adaptér nemá, budete si muset koupit adaptér: může to být kabel USB Type-C na HDMI pro dražší smartphony, adaptér Lightning na HDMI pro iPhony a iPady nebo kabel micro-USB na HDMI (s připojením MHL).

Připojení telefonu k televizoru je snadné: propojte zařízení kabelem, jako zdroj signálu vyberte port, ke kterému je připojen váš smartphone. Užijte si zobrazení obrazovky telefonu na televizoru.

Přes USB typu C

Adaptér vám pomůže připojit nový smartphone, vlajkové modely s nejnovějším konektorem pro rychlé nabíjení k televizoru. Nejlepší je zvolit univerzální adaptér, který lze připojit k televizoru pomocí rozhraní HDMI, VGA, DVI nebo MiniDP.

Prostřednictvím Lightning

Tento adaptér umožňuje připojit zařízení Apple (iPhone nebo iPad) k televizoru. Zařízení může být také univerzální, aby se hodilo k jakémukoli televizoru. Levnější je koupit jednoduchý adaptér, který stojí od 1500 Kč.

Prostřednictvím MHL

Způsob připojení staršího nebo levnějšího zařízení k televizoru. Pokud má váš chytrý telefon konektor microUSB, pak vám adaptér MHL umožní připojit jej ke konektoru HDMI. Smartphone i televizor musí podporovat funkci Mobile High-Definition Link. Chcete-li zkontrolovat, zda váš smartphone tuto funkci podporuje, stáhněte si a spusťte aplikaci MHL Checker. Televizor by měl mít vedle konektoru HDMI označení MHL.

Přes port Slim

Tato metoda je vhodná, pokud váš smartphone nepodporuje předchozí metodu. To se často stává u starších zařízení. Měly by mít také vstup microUSB.

Co můžete udělat?

Použití televizoru jako externího displeje pro hraní her a sledování filmů. Na televizní obrazovce se zobrazuje celá obrazovka smartphonu.

Připojení přes Wi-Fi

Tato metoda je vhodná pro televizory s Wi-Fi. Zjistěte, zda je váš televizor takovou funkcí vybaven, v návodu k obsluze nebo v popisu na internetu. Vyplatí se také zkontrolovat, zda je váš chytrý telefon dostatečně moderní. nefunguje na telefonech se systémem Android nižší než verze 4 ani na iPhonech nižších než 4s. Vše je možné, pokud má váš smartphone v sekci „Bezdrátové sítě“ možnost „Wi-Fi Direct“. Obvykle ji najdete v podpoložce nastavení (za třemi tečkami vpravo). Udělejte ji aktivní.

Poté v televizoru, ke kterému chcete telefon připojit prostřednictvím Wi-Fi, musíte v nabídce najít oddíl „Síť“. Zde také vyberete možnost Wi-Fi Direct. Zobrazí se seznam dostupných zařízení, takže byste měli vždy vybrat své zařízení. pravděpodobně bude jediné. Do smartphonu přiletí žádost o připojení. potvrďte ji v otevřeném vyskakovacím okně.

Co můžete udělat?

Zobrazení snímků z chytrého telefonu. Rychlost přenosu je nízká.

Připojení pomocí DLNA

To je nejlepší pro chytré telefony se systémem Android a televizory s podporou DLNA. Chcete-li přenášet soubory, musíte připojit telefon a televizor k domácí internetové síti (existují různé způsoby, jak to provést) a poté v nastavení televizoru zapnout funkci DLNA. Poté vyberte film, obrázek nebo hudbu, klikněte na název souboru a v nastavení stiskněte: „Menu. vybrat přehrávač“. V seznamu najděte televizor.

READ  Zkontrolujte geolokaci předplatitele podle telefonního čísla

Co můžete udělat?

Zobrazení souborů ze smartphonu. Pro pokročilá nastavení a zobrazení souborů nejen z galerie je třeba nainstalovat libovolnou aplikaci DLNA z Google Play.

Obecné schéma pro streamování videa z telefonu do televizoru

Existuje mnoho speciálních programů pro přenos souborů ze smartphonu do televizoru. Téměř každý velký výrobce vyvíjí vlastní služby pro své značky televizorů. Zároveň je možné odvodit obecný algoritmus činností při přenosu videa z telefonu do televizoru:

 • Rozhodnout, co se má odeslat: soubor uložený v paměti nebo online film ke stažení.
 • Pokud potřebujete pouze odesílat soubory, je nejrychlejší připojit se přes kabelové připojení. Zjištění dostupnosti konektorů a správného adaptéru. Další synchronizace a nastavení jsou prakticky zbytečné.

Filmy online můžete sledovat pouze na televizoru Smart TV. Vyžaduje bezdrátové připojení nebo speciální zařízení.

Obecné schéma zapojení pro připojení telefonu k televizoru

Vždy se řiďte vlastnostmi spotřebiče. Připojení k chytrému televizoru je snadnější pomocí bezdrátové metody. V ostatních případech budete potřebovat další software nebo kabel pro připojení zařízení.

Připojení přes HDMI

Tato metoda je považována za nejjednodušší. Mobilní telefon nebo tablet musí být nejlépe vybaven rozhraním mini HDMI, které umožní přímé připojení k televizoru. Jedná se však o vzácnost a uživatel si pravděpodobně bude muset zakoupit speciální adaptér.

Jak připojit smartphone k televizoru LZ TV? Postupujte podle algoritmu krok za krokem:

 • Vložte jeden konec kabelu do zásuvky na zadní straně televizoru a druhý konec do portu na smartphonu. Předtím vložte adaptér do rozhraní micro USB. Zapamatujte si číslo portu HDMI, do kterého jste kabel zapojili.
 • Zapněte televizor, přejděte do hlavní nabídky a otevřete kartu pro výběr zdroje signálu (nebo stiskněte tlačítko Input na dálkovém ovladači). Je třeba vybrat vstup HDMI s číslem, které jste připojili v předchozím kroku. Obvykle je to jediná aktivní a dostupná volba.

Když jsou zařízení připojena kabelem, na televizní obrazovce se zobrazí plocha mobilního telefonu. Smartphony Samsung, Huawei, Lenovo jsou připojeny k televizoru pomocí identického algoritmu, existují určité rozdíly v procesu nastavení iPhone (je vyžadován adaptér Lightning na HDMI).

 • Nepřetržitý provoz mobilního telefonu můžete zajistit připojením nabíječky USB (pokud je k dispozici přímý výstup mini HDMI);
 • Televizor bude fungovat jako monitor, tj. obraz bude duplikován.

Nejpohodlnější a nejjednodušší způsob synchronizace mobilního zařízení a televizoru.

Přes kabel USB

Připojením telefonu k televizoru přes USB se smartphone použije jako úložné zařízení. To znamená, že obraz není na obrazovce duplikován jako u HDMI, ale mediální obsah lze přehrávat i nadále.

připojit, telefon, televizoru, přes

Krátký průvodce krok za krokem:

 • Vezměte kabel USB, který je součástí mobilního zařízení, a propojte jím smartphone a televizor. Těmito konektory jsou vybaveny naprosto všechny moderní modely televizorů.
 • Otevřete nabídku „Zdroj“ na televizoru, pokud není k dispozici ruskojazyčná verze, pak se tato část bude jmenovat „Zdroj“. Ze všech nabízených možností je třeba vybrat možnost „USB“. Podobně postupujte i při nastavování telefonu. Okno synchronizace se zobrazí automaticky.

Můžete přesouvat složky a soubory a také je otevírat a přehrávat. Obecně je toto rozhraní velmi podobné obvyklému Průzkumníkovi v počítači. Ovládání pomocí běžného dálkového ovladače.

Některé modely televizorů jsou vybaveny funkcemi, které umožňují spustit automatickou kontrolu mediálního obsahu v zařízení. Systém vás poté vyzve k přehrání dostupných souborů. V důsledku toho není možné přepínat mezi kořenovými adresáři.

 • Tento způsob připojení je vhodný pro naprosto všechna zařízení;
 • není třeba kupovat další šňůry;
 • Mobilní zařízení lze nabíjet přímo z televizoru.

Uveďme si také slabé stránky této metody:

 • Přehrávat lze pouze soubory ve formátu podporovaném televizorem;
 • nelze spouštět videohry, mobilní aplikace ani zobrazovat obrázky na velké obrazovce;
 • žádný přístup k internetu.

Možnosti připojení

Chcete-li synchronizovat mobilní zařízení a televizor prostřednictvím rozhraní HDMI, USB nebo jiného připojení, musíte připojit následující kabely. Měli byste si koupit další adaptéry. Praktičtější možností je připojení Wi-Fi, které umožňuje bezdrátové připojení.

Existuje několik způsobů bezdrátové synchronizace:

 • Technologie Wi-Fi Direct;
 • Funkce Miracast;
 • vysílání přes YouTube;
 • Vytvoření mediálního serveru;
 • Používání softwaru třetích stran.
READ  Jak nalepit ochranné sklo na telefon Xiaomi

Která možnost je lepší? Abychom mohli objektivně odpovědět na tuto otázku, podrobně rozebereme výhody a nevýhody všech uvedených metod.

Použití technologie Wi-Fi Direct

Mnoho moderních zařízení je touto možností vybaveno. Připojení přes Wi-Fi Direct je jedním z nejpraktičtějších způsobů připojení smartphonu k televizoru.

Technologie Wi-Fi Direct umožňuje synchronizovat televizor a mobilní telefon bez nutnosti vytvářet místní síť nebo se připojovat k routeru.

Připojení smartphonu k televizoru Smart TV probíhá následovně

 • Přejděte do nastavení telefonu.
 • Vyberte část s nastavením bezdrátového připojení.
 • Aktivace funkce Wi-Fi Direct.
 • Nyní otevřete nastavení TV a povolte tuto možnost.
 • Po zahájení skenování se na obrazovce zobrazí oznámení.
 • Televizní zařízení zobrazí seznam zařízení dostupných pro synchronizaci.
 • Vyberte název smartphonu.
 • Na obrazovce mobilního telefonu se zobrazí oznámení s výzvou k připojení.
 • Potvrzení připojení.
 • Přehrávání libovolného souboru ve smartphonu.

Obraz z mobilního zařízení se přenáší na velkou obrazovku.

Použití technologie Miracast

Vysílání obrazu lze provádět pomocí technologie Miracast. Tato funkce je založena na funkci Wi-Fi Direct, ale vývojáři ji doplnili o některé prvky. Například podpora přenosu 3D souborů. Problém s vysíláním značného objemu obsahu je také vyřešen. Miracast je proto považován za modernější metodu.

Chcete-li nastavit připojení mobilního zařízení k televizoru pomocí technologie Miracast, otevřete nastavení televizoru a chytrého telefonu a aktivujte tuto funkci na obou zařízeních.

Hlavním problémem je, že tuto možnost podporují téměř všechny mobilní telefony se systémem Android, což se o televizorech říci nedá. Řešením je zakoupení externího adaptéru Wi-Fi. Můžete si ji koupit v každém obchodě s elektronikou nebo počítači. Připojte adaptér do zásuvky HDMI nebo USB. Další kroky k synchronizaci zařízení se neliší od dříve popsaného návodu.

Vysílání přes YouTube

Služba YouTube je považována za jednu z nejoblíbenějších služeb podle rozsahu videoobsahu. Videa nemusíte sledovat na malé obrazovce. Jak připojit smartphone k televizoru pomocí vysílání YouTube? Postupujte podle pokynů krok za krokem:

 • Před synchronizací zařízení se ujistěte, že máte ve smartphonu nainstalovanou aplikaci YouTube. Pokud ji nemáte, stáhněte si ji z trhu.
 • Spusťte aplikaci a otevřete nabídku nastavení. Aktivace funkce Sledování v televizi. Pokud jste vše provedli správně, na obrazovce se zobrazí pokyny s tipy, co dělat dál.
 • Zapnutí aplikace YouTube v televizoru. Přejděte do sekce nastavení. Vyberte typ připojení „Manual“.
 • Na obrazovce se objeví kód. Musíte ji zadat do příslušného pole v mobilním telefonu. Pak klikněte na tlačítko „Přidat“.
 • Vyberte televizor ze seznamu nalezených zařízení a odsouhlaste vysílání. Nyní můžete sledovat videa na velké televizní obrazovce.

Jak vidíte, nastavení připojení není nic složitého.

Nastavení mediálního serveru v telefonu

Připojení telefonu k televizoru přes Wi-Fi pomocí serveru médií? Nejprve se musíte ujistit, že jsou váš mobilní přístroj a televizor připojeny ke stejné bezdrátové síti. Za druhé, abyste mohli připojit telefon k televizoru, musí podporovat DLNA nebo Miracast. Zde je návod, jak to udělat:

 • Vezměte svůj chytrý telefon a přejděte na Google Play.
 • Vyhledání a stažení aplikace Server DLNA.
 • Otevřete hlavní nabídku nástroje.
 • Přidání nového serveru.
 • Do příslušného pole zadejte její název (domácí síť Wi-Fi).
 • Přepněte na kartu „Root“, označte složku, kterou můžete procházet. Uložení změn.
 • Návrat do hlavní nabídky aplikace. Nyní je zde zobrazen předem vytvořený mediální server.
 • Stisknutím tlačítka „Start“ spustíte server.
 • Otevřete nastavení televizoru a přejděte do sekce „Video“.
 • Najděte název serveru a vyberte jej. Zobrazí se složky, které můžete procházet. Spuštění požadovaného souboru.

Pokud používáte model televizoru s podporou platformy Smart, můžete televizor a chytrý telefon propojit prostřednictvím mediálního serveru.

Další programy pro připojení

Existují také speciální mobilní aplikace, které lze použít k nastavení připojení chytrého telefonu k televizoru. Tento typ připojení je založen na technologii „Mirroring“. Velká obrazovka televizoru bude kopírovat obraz ze smartphonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS