Jak připojit telefon jako modem s počítačem prostřednictvím USB, Bluetooth nebo Wi-Fi

POZORNOST! Doporučuji vám přečíst článek až do konce, protože existuje psaní, že z nějakého důvodu není popsán nikde.

Dobrý den všem! Analyzujeme další dopis, který přišel k našemu editoru, s otázkou. jak používat telefon jako modem? Ve skutečnosti můžete použít jednu ze tří možností: USB, Bluetooth a Wi-Fi. Pro připojení USB můžete použít kabel, který pochází z nabíjení. V jiných případech budete potřebovat pouze druhé zařízení, které má modul Bluetooth nebo Wi-Fi.

Pak se pokusím popsat pokyny pomocí obrázků a malých vysvětlení co nejjasnější a podrobněji, protože z nějakého důvodu není na tomto tématu nic srozumitelného na internetu. Řeknu ti, co takhle Android a iPhone. Také vám řeknu o spojení a problémech, které mohou nastat po distribuci. Pokud máte dotazy, všimnete si chyby nebo budete mít doplněk. napište do komentářů.

POZNÁMKA! Pokyny jsou vhodné pro chytré telefony: Samsung, Xiaomi, Huawei (Honor), HTC, Nokia, Google, Sony, Motorola, Vivo, Realme, Oppo, OnePlus, Lenovo, Redmi a další. Včetně iPhone: 4, 4s, 5, 5s, 6, 6s, 7, 7s, SE, x, 11 a dalších.

Jak připojit telefon k počítači místo modemu

Použití telefonu jako modemu umožňuje odesílat a distribuovat mobilní data prostřednictvím telefonu, pokud není přístup k síti (na účtu neexistuje žádné Wi-Fi, technické problémy nebo právě ukončené peníze).

Co dělat, pokud je kabel připojen, ale není přístup k síti? V tomto případě je možná pouze následující možnost: telefon nebo tarifní plán tuto funkci nepodporuje nebo nemá právo distribuovat mobilní provoz.

Poznámka! Chcete.li to zjistit, musíte zavolat mobilnímu operátorovi a objasnit „zda je v tomto tarifním plánu k dispozici použití režimu modemu“.

Jak deaktivovat režim modemu

Jak povolit modem USB v telefonu. je to jasné, ale jak dokončit svou práci, aniž by to poškodilo technologii nebo mobilní provoz?

Poznámka! Pro vypnutí režimu modemu se doporučuje vytáhnout kabel USB z mobilu a PC. Přenos dat se bude vztahovat na zařízení bez kabelu, nebude existovat.

READ  Jak připojit sluchátka Airpods k iPadu

Připojení telefonu jako modemu k počítači pomocí speciálního softwaru

Výhoda připojení telefonu s notebookem nebo počítačem prostřednictvím USB-Shnour:

 • Rychlý přenos informací;
 • Přístup k interním datům a katalogům mobilního zařízení;
 • Přístup k internetu na úkor mobilního operátora;
 • Nedostatek speciálních programů.
připojit, telefon, jako, modem

Poznámka! Při připojení telefonu s osobním počítačem, jako je router, je vhodné používat neomezený internet na mobilním gadgetu. Jinak budou z účtu účtovány peníze, může to vést k negativní rovnováze.

USB kabel

K implementaci metody konjugačních zařízení potřebujete adaptér USB-MicrousB smartphonu nebo tabletu.

Jak povolit USB modem na zařízeních Android:

 • Připojte telefon k PC přes adaptér.
 • Přejděte na parametry konfigurace gadgetu.
 • Otevřete pododdíl „Ostatní sítě“ (ve starých verzích OS. „Still“).
 • V pododdílu „modem a přístupový bod“ aktivujte položku „USB modem“.

Na rozdíl od metod bezdrátového konjugace bude tato metoda paralelně a nabíjení baterie tvoří.

připojit, telefon, jako, modem

Distribuce Wi-Fi ve smartphonu založeném na Androidu

Pokyny pro Samsung v následujícím

Nakonfigurujte telefon tak, aby distribuoval Wi-Fi jako router, potřebujete toto:

 • Na požadovaném zařízení najděte síť, kterou smartphone rozdá, zadejte SSID a heslo a připojte se.
 • Ukládáme nastavení. To bude muset být provedeno pouze jednou, následně musíte znovu nastavit.

Aby telefon přestal distribuovat Wi-Fi, stačí vypnout režim modemu.

Připojení přes Wi-Fi

Tato metoda je nejjednodušší, ale bohužel je nemožné, pokud z jakéhokoli důvodu nemáte podporu pro modul Wi-Fi. Stejně jako v případě Bluetooth lze modul Wi-Fi zakoupit samostatně.

Chcete-li vytvořit modem Wi-Fi, postupujte podle následujících akcí:

 • Otevřete nastavení telefonu.
 • Pro zařízení iOS najděte řádek „Modem Mode“. Na Android Otevřete nabídku „Další nastavení“ a přejděte do „modem a přístupového bodu“.
 • Aktivujte režim modemu.
 • Na kartě Wi-Fi hesla můžete zjistit automaticky generované heslo nebo zadat své.
 • Na notebooku se připojte ke svému připojení Wi-Fi.

V systému Android můžete nastavit seznam povolených zařízení pro připojení. Chcete.li to provést, přejděte na linku „Povolená zařízení“. Zadejte MAC adresu zařízení a nastavte název na něj a poté uložte zadaná data.

Chcete.li omezit přístup k ostatním uživatelům, kteří nejsou na vašem seznamu, klikněte na svůj modem a vyberte řádek „pouze povolená zařízení“. Na konci všech akcí restartujte přístupový bod.

Jaké jsou způsoby, jak připojit telefon jako modem pro starý firmware?

Za tímto účelem budeme potřebovat program Azilink. Efektivní využití tohoto softwaru nevyžaduje práva kořenových (kořenů). Azilink provádí nešifrovaný server OpenVPN (Virtual Private Network) na speciálním portu 41927.

Nahráváme a instalujeme software OpenVPN (požadovaná verze 2.1 nebo starší)

READ  Jak zkontrolovat telefon Samsung pro autentičnost

Po stažení rozbalte archiv AzilinkPack. Musíte připojit smartphone nebo tablet k počítači pomocí kabelu USB. Instalace ovladače začne pro vaše zařízení. Bude ležet ve složce

Dalším krokem bude instalace programu Azilink na zařízení Android. Nejjednodušší metoda: Připojujeme se k PC, najdeme soubor azilink-in-install v dříve rozbalené složce.Cmd a spusťte to. Další metodou instalace je registrace URL do prohlížeče vašeho zařízení: https: // lfx.org/azilink/azilink.Apk. Všechno, nainstaloval Azilink

Spusťte nainstalovaný program na smartphonu/tabletu. Umístěte zaškrtnutí do řádkové služby

Aby bylo možné spustit zařízení připojení pro PC-Click dvakrát pomocí souboru start-VPN.CMD, při otevírání okna konzoly, které nezavřeme

Pokud tyto jednoduché akce provádíte správně, stavový řádek se změní na nápisu připojeném k hostiteli na Android Ustrod. Můžete také vidět následující užitečné informace:

připojit, telefon, jako, modem

Vezměte prosím na vědomí, že internet, který distribuuje smartphone/tablet na počítači, bude síť, která je aktivní na zařízeních pro Android.

Jak to funguje a jaká je cena takového internetu

Při použití telefonu Android jako modem, pro přístup k internetu jiných zařízení musí být samotný telefon připojen prostřednictvím 3G, 4G (LTE) nebo GPRS/Edge v buněčné síti operátora operátora. Cena přístupu k internetu se tedy počítá v souladu s tarify Beeline, MTS, Megafon nebo jiného poskytovatele služeb. A může to být drahé. Proto, pokud jsou například náklady na jeden megabajtový provoz pro vás poměrně velké, doporučuji, abyste připojili nějakou možnost balíčku internetového balíčku pro přístup na internet před použitím telefonu nebo Wi-Fi routeru, což sníží náklady a sníží náklady a sníží náklady a sníží náklady a Udělejte takové spojení oprávněné.

Vysvětlím příklad: Pokud máte line, Megafon nebo MTS a právě jste připojili jednu ze současné mobilní komunikace, která nebyla poskytnuta „neomezený“ přístup k internetu, pak při použití telefonu jako telefonu jako telefon. Modem, poslech jedné 5minutové hudební složení střední kvality online vás bude stát od 28 do 50. Při připojení přístupových služeb na internetu s mísam s pevnou platbou nebude možné se nebojí, že všechny peníze z účtu zmizí. Je třeba také poznamenat, že stahování her (pro PC), použití torrentů, sledování videí a dalších internetových kouzel není to, co musíte udělat prostřednictvím podobného typu přístupu.

Telefon nevidí modem

Někteří vývojáři nejsou nadšeni skutečností, že zařízení 3G jsou připojena k jejich zařízení, takže vytvářejí překážky s takovými manipulacemi-často se jedná o umělé omezení přístupu. K jeho odstranění je nutný kořen přímo v systému Android, podobný právům správce v systému Windows. Pouze root-right umožňuje majiteli dostat se do úložiště a smazat nebo změnit interní soubory. Nebude možné je získat pomocí manipulací v telefonu, musíte si stáhnout speciální aplikace Bypass. Níže jsou uvedeny tři programy, které mohou pomoci získat root-right.

 • Kingo Root. nejpohodlnější aplikace pro Android. Má dokonce nástroj pro PC, můžete konfigurovat jak prostřednictvím smartphonu, tak prostřednictvím počítače. Po instalaci si program stáhne všechny potřebné skripty a majitel zařízení má několik minut kořenovou pravost. Nevyžaduje zvláštní jemnosti programování, vše se provádí podle pokynů.
 • Framarot. V jednom stisknutí nastavuje na smartphonu „Superuser“ a „Supeersu“, ale na instalacích PC nevyžaduje. Program je podporován většinou smartphonů na Androidu, umožňuje vám ovládat kořenové zákony, povolení pro různé aplikace a samotné aplikace. Nastavte při spuštění souboru APK z paměťové karty.
 • 360 Root je další nástroj, který vám umožní nainstalovat root-right na smartphone, z Číny. Navrženo pro Android 1.6 nebo vyšší. Lze jej nainstalovat prostřednictvím PC následovně: Nainstalujte aplikaci na počítač do „správních panelů“ najděte „Nastavení sítě a internetu. nastavení LAN“; Poté zadejte následující čísla do pole „Adresa“: 61.144.217.182, aktivovat proxy a stiskněte OK „.
READ  Samsung Galaxy najít telefon

Důležité! Když uživatel obdrží k likvidaci root-pravost, chytrý telefon automaticky ztratí záruku a již nelze dát pro opravu poruchy. Takové manipulace se tedy vyskytují ve strachu a riziku majitele.

Při připojení zařízení USB s mobilním zařízením mohou nastat také následující problémy:

 • Android nemá položku „mobilní sítě“. V tomto případě nebude fungovat pro připojení zařízení USB, nebo musíte hledat zařízení s jiným firmwarem
 • Není dost jídla. Před použitím modemu USB se doporučuje důkladně nabíjet smartphone nebo mít s sebou vždy nabitý PowerBank.

Protože modemy jsou vynalezeny pro počítače, notebooky nebo tablety, jejich konfigurace se provádí prostřednictvím těchto zařízení. A pokud vše správně nakonfigurujete, pak použití modemu prostřednictvím smartphonu nebude žádné problémy.

Podgornov Ilya Vladimirovich Všechny články našeho webu auditují technický konzultant. Pokud máte stále dotazy, můžete se jich vždy zeptat na jeho stránce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS