Navázání připojení USB mezi tabletem a počítačem bez jakýchkoli problémů nebo zpoždění

Dobré odpoledne, milí čtenáři mého blogu! Dnes si povíme o možnostech připojení tabletu k počítači přes USB. U produktů Apple s operačním systémem iOS je třeba do počítače předem nainstalovat iTunes. V opačném případě by bylo jednoduše nemožné pracovat mezi zařízeními. Všechny akce prováděné se souborovým systémem v tabletu se systémem Android jsou jednoduché a intuitivní. Zvládnutí práce na přenosu informací prostřednictvím standardního kabelu proto není obtížné. Informace o nastavení tohoto typu připojení naleznete níže.

Se zařízením je vždy dodáván propojovací kabel USB. Pečlivě si prohlédněte obalovou krabici z obchodu a najděte ji. Dále je vše jednoduché. připojte počítač a tablet pomocí kabelu USB. Vložte jeden konec do vhodného slotu na tabletu a druhý konec do slotu na systémové jednotce.

Následující algoritmus potvrdí, že jsou zařízení správně připojena:

 • V pravém dolním rohu monitoru počítače se zobrazí nápis „Device is ready to use“ a „Driver installation completed successfully“
 • Na obrazovce mobilního zařízení se zobrazí zpráva „Připojení proběhlo úspěšně“. Aktivujte ji stisknutím tlačítka
 • V dolní části obrazovky tabletu se zobrazí tlačítko „Enable USB Mass Storage Device“
 • Přejděte do sekce „Můj počítač“ a vyhledejte nové zařízení podle názvu
 • Dvakrát na něj klikněte. Otevřou se všechny soubory uložené na pevných discích
 • Nyní můžete snadno kopírovat informace z tabletu do počítače a naopak.

Jedná se o nejjednodušší a nejspolehlivější způsob připojení. Tento způsob připojení by neměl být obtížný ani pro začínající uživatele. к. Sdílení souborů se systémem Android je velmi snadné. V tomto případě mobilní zařízení funguje jako jednoduché úložné zařízení.

Použití standardního kabelu

Kabel je cenově nejdostupnější a nejjednodušší možnost připojení. Princip připojení je u všech zařízení stejný:

 • Zařízení připojte zasunutím příslušných koncovek kabelu do konektorů;
 • Nainstalujte nebo aktualizujte požadované ovladače v počítači;
 • Stisknutím příslušného tlačítka ve vyskakovacím okně nebo v oznamovací liště potvrďte připojení na tabletu.

Existují čtyři hlavní typy konektorů:

Obvykle se dodává s tabletem PC.

Nezapomeňte, že zařízení Apple se k počítači připojují pomocí speciálního programu. iTunes.

Pokud máte tablet se systémem Windows, je třeba při připojení nainstalovat speciální software. Připojení je možné také prostřednictvím sítě LAN nebo domácí skupiny.

READ  V televizoru Samsung Smart TV chybí služba YouTube

Micro-USB

V současné době je to nejběžnější možnost pro většinu levných přenosných zařízení (Prestigio pmp5785c3g, Dexp, Digma, BQ, Bravis, Ainol), včetně největších výrobců (Acer, Asus, Lenovo, Samsung, Wacom bamboo, Xiaomi mipad, Huawei). Z této skupiny vyčnívají pouze společnosti Apple.

Mějte na paměti, že existuje několik typů konektorů:

Typ C

Tento nový typ kabelu s vysokou rychlostí a kapacitou přenosu dat lze vložit na obě strany. Tuto verzi vodiče používá Apple v MacBooku 2020 a pro Thunderbolt 3. Hlavní výhodou je současné nabíjení a výměna velkého množství dat.

Pokud váš osobní počítač není vybaven tímto konektorem, měli byste použít kabel Type-C na Type-A.

Blesk

Tento typ kabelu je specifický pro produkty Apple iPad. Je také oboustranný, se standardním PC konektorem na opačné straně. Dokáže streamovat video v kvalitě HD.

Připojení systému Android přes USB

Nejjednodušší je vytvořit z tabletu „externí disk“, který lze číst z počítače.

Většina tabletů však pro toto „připojení“ vyžaduje speciální nástroje nebo ovladače. Tato podmínka by měla být vyloučena, protože je možná bez softwarových doplňků.

Aktivace speciálního režimu „Ladění USB“ v nastavení tabletu.

V zobrazeném dialogovém okně stiskněte tlačítko „OK“. Tablet je připraven k připojení přes USB bez jakékoliv aplikace, což „Průzkumník“ umožňuje, ale pouze prostřednictvím svých nástrojů

Připojení tabletu přes USB

To lze provést po vyjmutí paměťové karty. Pokud jsou na ní uloženy všechny informace, stačí ji vyjmout a vložit do čtečky karet ve stolním nebo přenosném počítači.

Přes kabel USB

Nejprve se ujistěte, že je vaše zařízení vybaveno konektory USB nebo MicroUSB. Bohužel ne všechna zařízení ji mají. Pokud vaše zařízení nemá USB, přejděte k dalšímu bodu: připojte tablet k počítači prostřednictvím Wi-Fi.

Chcete-li synchronizovat tablet s počítačem přes USB, stačí je propojit kabelem, který je často dodáván se zařízením. Postup je stejný jako při připojení USB klíče k počítači a neměl by způsobit žádné potíže.

Pokud nemáte kabel, zkontrolujte svůj mobilní balíček. Mnoho moderních telefonů je vybaveno konektory microUSB, takže tyto kabely jsou často součástí dodávky.

 • V počítači přejděte do sekce Můj počítač a v části Vyměnitelná média vyhledejte zařízení, které chcete připojit. Nyní můžete z tabletu zapisovat a mazat soubory a spravovat jej jako USB flash disk.

Počítač nevidí tablet. to se může stát při prvním připojení. Váš počítač může potřebovat nějaký čas na vyhledání a instalaci potřebných ovladačů. Proto se tablet nemusí objevit okamžitě, ale až po nějaké době. Ovladače možná budete muset najít na webových stránkách výrobce zařízení.

READ  Je možné připojit sluchátka Airpods k zařízení Samsung se systémem Android?

Nastavení v počítači

Jaké jsou rozdíly mezi sítěmi 3G a 4G: funkce, výhody a nevýhody

Někdy je třeba provést určitá nastavení v samotném počítači, aby bylo možné se správně připojit prostřednictvím tabletu, konkrétně vytvořit nové připojení. Často je to všechno dost snadné. Je třeba provést následující kroky:

 • Připojte obě zařízení drátem a začněte. Operační systém pak nainstaluje požadovaný software ze zařízení.
 • Vytvoření a aktivace nového připojení. V počítači otevřete „Ovládací panely“.
 • V okně klikněte na ikonu „Síť a Internet“.
 • Přejděte na „Centrum sítí a sdílení“.
 • Klikněte na „Nastavení nového síťového připojení“.
 • V otevřeném okně „Nastavení síťového připojení“ vyberte řádek „Nastavení telefonního připojení“ a potvrďte.
 • Pak zadejte své uživatelské jméno a heslo.
 • Stiskněte tlačítko „Připojit„.

Po dokončení všech akcí, pokud byla všechna nastavení tabletu provedena dříve, bude počítač moci přistupovat ke globální síti.

Internet lze v počítači aktivovat dvěma způsoby. V prvním případě lze tablet použít jako přístupový bod pro bezdrátové připojení. Pak budete mít dobrou rychlost připojení a často žádné omezení provozu. Druhá možnost využívá tablet jako modem pro mobilní komunikaci. Vzhledem k tomu, že neexistují jiné metody, lze tuto metodu označit za uspokojivou z hlediska kvality. Rychlost připojení však bude nižší a měli byste sledovat spotřebovaný provoz, protože ten je často omezen mobilními operátory.

Podgornov Ilja VladimirovičVšechny články na našich stránkách jsou kontrolovány technickým poradcem. Pokud máte ještě nějaké otázky, můžete je kdykoli položit na jeho stránce.

Proč připojit smartphone k notebooku?

Pro následující úkoly může být nutné připojit smartphone k počítači

 • Přesun souborů z paměti telefonu do počítače, pokud je to nutné k uvolnění místa ve smartphonu;
 • pro přístup k internetu prostřednictvím chytrého telefonu;
 • Nabijte baterii (ano, telefon můžete chvíli nabíjet přes USB z notebooku);
 • vzdáleně spravovat telefon (správa aplikací, přeflashování verze mobilního operačního systému atd.).).

Existují dvě hlavní metody párování. To zahrnuje připojení USB a bezdrátové připojení.

Přenos dat

Nejčastějším důvodem dotazu, jak připojit telefon k tabletu, je přenos souborů z jednoho přenosného zařízení do druhého. Obvykle se to děje přes Bluetooth:

 • Aktivace Bluetooth na obou zařízeních.
 • Vyhledání dostupných bodů připojení v zařízení, které bude použito pro přenos souborů.
 • Po zjištění druhého zařízení vyhledejte soubor, který chcete přenést, a rozbalte jeho nabídku akcí. Vyberte možnost „Odeslat přes Bluetooth“. Výběr přijímacího zařízení.
 • Přijímající miniaplikace bude upozorněna, že je třeba udělit povolení k přenosu. Stisknutím tlačítka „OK“ zahájíte přenos dat.
READ  Zapomenuté heslo k Apple ID a jeho obnovení

Po dokončení přenosu dat vždy vypněte Bluetooth, abyste neplýtvali energií baterie.

Hlavní nevýhodou připojení Bluetooth je, že není dostatečně rychlé pro přenos velkých souborů v běžném režimu. Pokud chcete přenést větší množství informací, je vhodnější použít cloudové služby, jako je Dropbox, Disk Google nebo Yandex. Disk.

Všechny služby cloudových úložišť fungují na stejném principu. vytvoříte si účet a nahrajete požadované soubory do svého profilu. Můžete k nim přistupovat z jakéhokoli zařízení s přístupem k internetu.

Nainstalujte si do přenosných zařízení aplikaci Dropbox a přesouvejte mezi nimi soubory pomocí cloudového úložiště.

Nyní si jednotlivé položky podrobně prozkoumáme.

Vložte do testovaného slotu libovolné zařízení, o kterém jste si jisti, že funguje (např. funkční USB disk nebo myš). Pokud jsou připojená zařízení funkční, je zásuvka funkční.

Totéž proveďte s kabelem. připojte k němu funkční zařízení (například mobilní telefon).

K tomuto bodu přejděte v případě, že první dva důvody neplatí.

Wi-Fi

K tomu budete potřebovat směrovač Wi-Fi, který podporuje místní sítě přes Wi-Fi. Tuto funkci mají naštěstí téměř všechny routery na trhu.

Pokyny pro připojení jsou následující:

 • Při připojení tabletu k počítači přes Wi-Fi je vhodné použít speciální aplikace, které budou fungovat jako prostředníci a zároveň výrazně usnadní ovládání a interakci se zařízeními. Jako taková bude v tomto článku posuzována aplikace Wi-Fi File Transfer.
 • Najděte a stáhněte si ji z Play Marketu.
 • Pak ji otevřete v zařízení. Na úvodní obrazovce aplikace klikněte na tlačítko „Start“.

Pomocí těchto metod budete moci připojit tablet k počítači bez větších problémů. Při práci se soubory v tabletu dávejte pozor, abyste neodstranili žádná důležitá systémová nebo uživatelská data.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS