Nastavení směrovače D-Link DIR-300

Uživatel, který nutně potřebuje vytvořit bezdrátovou síť, se může pokusit sdílet Wi-Fi s notebookem nebo počítačem, ale takové připojení bude nevyhnutelně spojeno s omezením počtu připojených zařízení a častým rušením. Mnohem rozumnější je zakoupit router. například od výrobce D-Link. Jak připojit a nakonfigurovat jeden z nejlepších modelů routeru DIR-300. zkusme to pochopit.

První věc, kterou musí majitel routeru před nastavením udělat, je vyjmout zařízení z krabice a bezpečně jej postavit vedle počítače nebo notebooku (po provedení nastavení jej můžete přemístit na libovolné vhodné místo). Nastavení routeru D-Link DIR-300 naštěstí není o nic složitější než zvýšení rychlosti Wi-Fi; v návodu krok za krokem se dozvíte, jak na to.

Připojení zařízení

Pokud věnujete pozornost zadní stěně routeru, která je chvályhodně lakonická, uživatel, který chce co nejdříve nastavit Wi-Fi, uvidí (zprava doleva):

 • Napájecí zásuvka. Router D-Link DIR-300 pracuje z elektrické sítě se standardními ruskými parametry (číslo 1);
 • místo pro připojení kabelu WAN, který v bytě instaloval poskytovatel (číslo 2);
 • kolíky pro nastavení drátové domácí sítě. umožňují připojit k internetu zařízení bez modulu Wi-Fi (číslo 3).

Chcete-li zahájit konfiguraci směrovače, měli byste jej připojit k elektrické síti, zapojit kabel WAN do zásuvky a připojit směrovač k počítači nebo notebooku pomocí některé z krátkých kabelových zásuvek dodaných výrobcem. Nyní můžeme přejít k dalšímu kroku. vstupu do nabídky nastavení. Jejich správa je stejně snadná jako nastavení hesla pro router Wi-Fi.

Důležité: pro další manipulaci může majitel modelu D-Link DIR-300 použít jakýkoli vhodný prohlížeč. výrobce ani vývojáři softwaru v tomto bodě neukládají žádná omezení.

Zadávání nastavení

Pro konfiguraci směrovače D-Link DIR-300 je třeba

 • V přihlašovacím okně zadejte přihlašovací jméno a heslo správce (ve výchozím nastavení je to admin/admin) a klikněte na „OK“. za několik sekund se v nabídce nastavení objeví vlastník routeru.

Tip: Pokud přihlašovací jméno nebo heslo nesedí, je třeba zkontrolovat kombinaci podle nálepky na krytu směrovače D-Link DIR-300 nebo vyhledat autorizační údaje na obalu z výroby nebo v dodané uživatelské příručce.

Jak připojit směrovač Wi-Fi k počítači

Následující obrázek ukazuje, jak připojit modem ADSL k počítači.

 • Zkontrolujte, zda je vaše telefonní linka vybavena zástrčkou RJ-11, pokud ne. zakupte adaptér.
 • Připojte rozbočovač k telefonní lince (zásuvka LINE).
 • Připojte telefon ke konektoru PHONE.
 • Zapojte kabel RJ-11 do konektoru DSL na rozbočovači a druhý konec do směrovače (konektor LINE/DSL).
 • Připojte kabel RJ-45 ke konektoru síťové karty v systémové skříni počítače a k příslušnému konektoru na směrovači.
 • Připojte adaptér a napájejte modem.

Kabel RJ-45, který je součástí balení, neumožňuje umístit modem daleko od počítače. Pokud je to nepohodlné, lze jej nahradit jiným, delším kabelem. Kde ji získat? Navštivte jakýkoli obchod s počítači a zeptejte se prodavače, zda krimpuje síťové kabely. Pokud ano, objednejte si potřebnou délku kabelu RJ-45 a nahraďte jím standardní kabel, který je součástí dodávky.

Instalace a připojení

Vyberte vhodné místo pro router, ale neumísťujte ho do zadních místností: na půdu, do skříně apod.д. Překážka v podobě zdi může snížit dosah bezdrátové sítě. Obecně platí, že pokud je signál Wi-Fi slabý, přesuňte modem na vhodnější místo.

READ  jak připojit externí pevný disk ke směrovači. Bezdrátové pevné disky s Wi-Fi

Připojení routeru k počítači je snadný úkol, kterému jsme se věnovali v předchozích článcích; přesto se mu věnujme znovu.

Následující obrázek ukazuje, který kabel připojit. Zapojte do jednoho ze čtyř portů LAN (nejlépe do prvního) ethernetový kabel ze síťové karty počítače. Zapojte kabel ISP do druhé zásuvky označené INTERNET.

Zapněte napájení a počkejte na spuštění směrovače.

Poté zkontrolujte parametry připojení k síti LAN. Ve Windows 7 přejděte na Start. Ovládací panely. přejděte na Síť a Internet. Centrum síťových připojení a sdílení a klikněte na „Změnit nastavení adaptéru“ v nabídce vlevo.

V otevřeném okně vyberte síť, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a přejděte na položku „Vlastnosti“.

Zvýrazněte Protokol verze 4 (TCP/IPv4) a přejděte zpět do vlastností.

V dalším okně zkontrolujte, zda je vybrána automatická metoda získání IP adresy a serveru DNS.

Konfigurace internetového připojení

Pokud není připojení k síti poskytovatele správně nastaveno, zařízení nebude distribuovat internet. Abyste mohli vše napravit, musíte vědět, jaký typ připojení váš poskytovatel internetu používá. Tyto informace si můžete ověřit u svého poskytovatele.

Abyste se rychle nastavili a neztráceli čas, můžete chtít vědět, zda poskytovatel používá vazbu MAC. Pokud má váš poskytovatel internetu dynamickou IP adresu (bez vazby na MAC), síť se zobrazí, jakmile ji zapnete. Pokud ano, bude stav připojení zelený. Proto můžete přejít k dalšímu kroku. Podívejme se, jak nakonfigurovat směrovač od společnosti D-Link s vazbou MAC. V tomto případě existují dvě možnosti řešení problému:

 • samostatně překonfigurovat adresu směrovače na MAC notebooku nebo PC, ke kterému je internet připojen
 • Obraťte se na podporu operátora a požádejte o svázání adresy nového zařízení.

Adresu MAC najdete na zadní straně směrovače. Najdete ji na kartě WAN a zkopírujete.

Chcete-li ji nastavit, musíte zadat „Network-WAN“. Zaškrtněte stávající připojení a odstraňte všechna nadbytečná. Dále je třeba přidat požadovaný typ připojení. Společnost Beeline používá protokol připojení L2TP. Ve společnostech TransTeleCom (TTC), Rostelecom a Dom.Zkontrolujte typ připojení PPPoE. Po určení protokolu je třeba otevřít příslušnou kartu a dvakrát zadat uživatelské jméno a heslo. U některých poskytovatelů je třeba vyplnit také sloupec „Server VPN“. V nastavení zaškrtněte políčko „Připojit automaticky“ a stiskněte tlačítko „Použít“. Pokud bylo vše provedeno správně, objeví se připojení a zelená ikona.

Připojení PPPoE

Nastavení směrovače by mělo předcházet vytvoření nového připojení. Pak vyberte možnost PPPoE. Tento typ používají tito operátoři:

Dalším krokem je zadání hesla a přihlášení. Informace naleznete ve smlouvě s poskytovatelem. Na oficiálních stránkách většiny poskytovatelů najdete také návody na konfiguraci směrovačů krok za krokem, psané jazykem srozumitelným i pro hlupáky. Po zadání údajů je třeba kliknout na tlačítko „Použít“. Pokud se síť nezobrazí, je lepší kontaktovat poskytovatele a upřesnit údaje.

Připojení směrovače D-link DIR 300 k počítači

Připojení je obecně pro tento typ směrovače obvyklé. Mimochodem, modely routerů 320, 330, 450. podobné nastavení jako D-link DIR 300 a moc se neliší.

Nejprve připojte směrovač k počítači. Drát od vchodu, který jste předtím připojili k síťové kartě počítače, připojte ke slotu „internet“. Pomocí kabelu dodaného se směrovačem připojte výstup ze síťové karty počítače k jednomu z místních portů (LAN1-LAN4) zařízení D-link DIR 300.

READ  Jak aktualizovat iOS bez Wi-Fi a iTunes. Způsoby, jak omezení obejít

Na obrázku je zobrazen kabel (vlevo) pro připojení počítače a směrovače.

Tím proces skončí. Mimochodem, všimněte si, zda LED diody na routeru blikají (pokud jsou v pořádku, měly by).

Jak nastavit přístupový bod Wi-Fi v routeru D LINK DIR 300

Pokud jste podle výše uvedených pokynů správně nastavili samotný internet, musíte nyní aktivovat přístupový bod Wi-Fi. Je nutné, aby bylo možné připojit se k routeru z jakéhokoli zařízení prostřednictvím bezdrátového připojení. To se provádí následujícím způsobem:

 • Přejděte zpět do nastavení směrovače pomocí 192.168.0.1 v adresním řádku libovolného prohlížeče. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo;
 • Poté v části Wi-Fi klikněte na možnost „Základní nastavení“;

Tím nastavení směrovače končí.

Konfigurace bezdrátové sítě a nastavení hesla Wi-Fi

Abyste odlišili svou bezdrátovou síť od ostatních v domě a ochránili ji před neoprávněným přístupem, měli byste provést některá nastavení:

 • Na stránce nastavení D-Link DIR-300 klikněte na „Advanced Settings“ a na kartě „Wi-Fi“ vyberte „Basic Settings“
 • Na stránce základního nastavení bezdrátové sítě můžete zadat název SSID sítě a nastavit jiný než standardní název DIR-300. To vám pomůže odlišit vaši síť od sousedovy. Zbývající nastavení ve většině případů není třeba měnit. Uložte nastavení a vraťte se na předchozí stránku.
 • Výběr nastavení zabezpečení Wi-Fi. Na této stránce můžete nastavit heslo Wi-Fi, aby nikdo jiný nemohl přistupovat k internetu na váš účet nebo k počítačům ve vaší síti. Do pole „Network Authentication“ doporučujeme zadat „WPA2-PSK“, do pole „Password“ zadejte požadované heslo pro bezdrátovou síť, které musí obsahovat alespoň 8 znaků. Uložení nastavení.

Nastavení hesla Wi-Fi na zařízení D-link DIR-300

Tím je nastavení bezdrátové sítě dokončeno. Chcete-li se nyní připojit k síti Wi-Fi z notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu, stačí v zařízení najít síť s dříve zadaným názvem, zadat heslo a připojit se. Pak můžete surfovat po internetu, spolužácích, kontaktech a dalších věcech bez drátů.

Prosím, pomozte mi. V bytě je internet ttk. Vysoce výkonný venkovní bezdrátový přístupový bod TL-WA5210G odtud přenáší internet prostřednictvím bodů 2,4 GHz. přijímá internet. NanoStation 2. od tohoto bodu vede kabel do počítače, internet funguje. Otázka zní: musí být nastaven uvnitř domu Wi-Fi a jak to udělat, nemohu pochopit? Bude pro tento router DLink DIR-300 B3 fungovat?? Pokud ano, jaký typ připojení je třeba zvolit? Obecně napište nebo hoďte odkaz, kde je takové nastavení popsáno. V tomhle jsem hlupák.

Dobrý den. Žádné přesné pokyny, ale pokud máte kabelové připojení k internetu bez jakéhokoli nastavení v počítači, typ připojení bude dynamická IP. Т.е. Kabel ze zařízení NanoStation do portu WAN (internet) směrovače, pravděpodobně není třeba nic konfigurovat, pouze bezdrátovou síť. Počítač (PC) lze jednoduše připojit ke směrovači pomocí kabelu (LAN)

Dobrý den,! Děkuji za podrobný popis. Hurá, funguje to, už jsem chtěl vyhodit router.

Mám zvláštní případ, ping zařízení funguje, připojení je tam, ale přístup k samotnému zařízení, stejně jako k internetu. ne. Předem děkuji konkrétně za kabelové připojení, wifi internet funguje dobře.

Děkuji mnohokrát! Nabízíte velmi jasné a srozumitelné informace o nastavení routeru dir300.

Na směrovači H/W C:1 F/W 1.0.0, co si vybrat na tomto místě, kde aktualizace?

Pokud vím, máte firmware zde http://ftp.dlink.Heslo rozlišuje malá a velká písmena, ale nejprve si přečtěte „Důležité informace“.txt“, který se tam nachází.

Nedostanu se přihlášen, obnovit nastavení, jak je napsáno, píšu v poli správce a v odpovědi „nesprávné uživatelské jméno nebo heslo“. Co dělat?

READ  Jak obnovit klávesnici na Androidu

A na nálepce na směrovači je také admin/admin? Obnovte správně? (u zapnutého směrovače stiskněte a podržte reset po dobu 15-20 sekund)

Jak vstoupit do nastavení směrovače:

K tomu je třeba vzít router do ruky, otočit jej vzhůru nohama a přečíst adresu routeru.

Vidíme IP adresu „192.168.0.1“, což je adresa směrovače. Dále vyhledejte Přihlášení „admin“ Heslo admin. Heslo je velmi důležité, rozlišuje velká a malá písmena. Stručně řečeno, pokud je buk velký, napište velký, pokud je malý, napište malý.

Nastavení směrovače D-Link DIR-300 v režimu klienta Wi-Fi

V této příručce je uveden příklad konfigurace klienta DIR-300 s předchozím obnovením továrního nastavení zařízení. Kromě toho se všechny kroky provádějí na bezdrátovém směrovači připojeném kabelovým připojením k počítači, ze kterého se provádí konfigurace (jeden z portů LAN do zásuvky síťové karty počítače nebo notebooku, doporučuji totéž).

Začněme: spusťte prohlížeč, zadejte 192.168.0.1 a poté se přihlaste a zadejte heslo admin pro vstup do webového rozhraní nastavení D-Link DIR-300; doufejme, že to již víte. Při prvním přihlášení budete vyzváni ke změně výchozího hesla správce na své vlastní.

Přejděte na stránku Upřesnit nastavení routeru a v části „Wi-Fi“ dvakrát klikněte na dvojitou šipku vpravo, dokud neuvidíte položku „Client“, na kterou klikněte.

Na další stránce zaškrtněte políčko „Enable“ (Povolit). tím zapnete režim klienta Wi-Fi na vašem DIR-300. Poznámka: v tomto bodě někdy nemohu dát tuto značku, pomáhá znovu načíst stránku (ne poprvé). Poté se zobrazí seznam dostupných sítí Wi-Fi. Zvolte požadovanou, zadejte heslo pro Wi-Fi a klikněte na tlačítko „Změnit“. Uložení změn.

Dalším úkolem je zajistit, aby D-Link DIR-300 distribuoval toto připojení do dalších zařízení (v tuto chvíli tomu tak není). Přejděte zpět na stránku s pokročilými nastaveními směrovače a v části „Síť“ vyberte možnost „WAN“. Klikněte na připojení „Dynamic IP“ v seznamu a klikněte na „Delete“, poté zpět do seznamu. „Add“.

Ve vlastnostech nového připojení zadejte následující parametry:

Ostatní nastavení lze ponechat beze změny. Uložení nastavení (stiskněte tlačítko „Uložit“ dole a pak u žárovky nahoře).

Pokud po krátké době obnovíte stránku se seznamem připojení, uvidíte, že je nové připojení klienta Wi-Fi připojeno.

Pokud plánujete připojit směrovač jako klienta k jiným zařízením pouze prostřednictvím kabelového připojení, je vhodné vstoupit také do hlavního nastavení Wi-Fi a zakázat předávání bezdrátové sítě; může to mít pozitivní vliv na stabilitu. Pokud je bezdrátová síť stále potřeba. nezapomeňte v nastavení zabezpečení zadat heslo pro Wi-Fi.

Poznámka: pokud klientský režim z nějakého důvodu nefunguje, ujistěte se, že adresa LAN je na obou používaných směrovačích jiná (nebo ji na jednom z nich změňte), t.е. pokud mají obě zařízení 192.168.0.1, pak jednu z nich změňte na 192.168.1.1, jinak by mohlo dojít ke konfliktu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS