Jak ovládat televizor LG z telefonu se systémem Android nebo iPhonu? Smartphone místo dálkového ovládání televizoru přes LG TV Plus

V tomto článku vám ukážu, jak snadno a rychle nastavit ovládání televizoru LG z telefonu. Stačí jakýkoli moderní smartphone se systémem Android. Stejným způsobem je možné nastavit ovládání LG Smart TV prostřednictvím iPhonu. Proces nastavení se příliš neliší. Potřebujeme pouze televizor LG se systémem webOS (modely z roku 2014) a chytrý telefon. Samsung, Huawei, Xiaomi, Honor, Realme, iPhone. na tom nezáleží, stačí jakýkoli.

Televizor se ovládá pomocí aplikace LG TV Plus. Funguje to takto: do chytrého telefonu se nainstaluje aplikace LG TV Plus, v aplikaci najdeme náš televizor, vybereme jej a zadáme kód zobrazený na televizoru. Po připojení můžete televizor ovládat pomocí kurzoru (touchpadu). Můžete přepínat kanály, nastavovat hlasitost, spouštět aplikace, měnit vstupy na televizoru (zdroje signálu). Nastavení, vypněte televizor pomocí telefonu. V aplikaci LG TV Plus je kromě touchpadu (ovládání kurzoru) k dispozici také 5polohový joystick jako na dálkovém ovladači. K dispozici jsou tlačítka pro ovládání přehrávání.

Tato metoda bude zajímat především majitele televizorů LG bez dálkového ovladače LG Magic Remote. Chytrý telefon jej může do jisté míry nahradit. Mám na mysli ovládání kurzoru. To je velmi užitečné například v prohlížeči. A obecně je ovládání televizoru bez dálkového ovladače velmi pohodlné. Aplikace je pěkná a chytře navržená.

Aby telefon viděl televizor, musí být nějakým způsobem propojeny. Existují dvě možnosti:

 • Přes síť LAN (Wi-Fi nebo LAN). Jedná se o nejjednodušší způsob, který můžete použít. Televizor a telefon musí být připojeny ke stejné síti (ke stejnému směrovači). Jak už to tak bývá. Televizor lze k routeru připojit buď kabelem, nebo přes Wi-Fi. Na tom nezáleží. Zde jsou pro jistotu tyto pokyny: jak připojit televizor LG Smart TV k internetu přes Wi-Fi a jak připojit televizor LG k internetu přes kabel.
 • Přes Wi-Fi Direct. Když se váš chytrý telefon připojí k televizoru LG přímo přes Wi-Fi. Užitečné pouze v případě, že nemáte router a televizor není připojen k internetu. Nebo připojené z jiné sítě.

Vím, že mnoho lidí hledá způsob připojení přes Bluetooth. Nefunguje přes Bluetooth.

Co je Miracast pro TV

Certifikace Wi-Fi Miracast je populární technologie, kterou vytvořila Wi-Fi Alliance v roce 2012.

Umožňuje nastavit bezdrátové připojení mezi televizorem a jiným zařízením. V mobilních zařízeních je uloženo velké množství fotografií, pracovních souborů, videí a herního obsahu. Snadněji se sleduje na větší televizní obrazovce. Pomocí technologie Miracast můžete zobrazit svůj smartphone, tablet nebo notebook na obrazovce televizoru.

 • na platformě Android od verze 4.2;
 • se systémem Windows 8 nebo novějším a se systémem Windows 7, pokud je nainstalován ovladač WiDi;
 • Linux.

Miracast je založen na vylepšené technologii Wi-Fi Direct. Dalo by se říct, že nahrazuje kabel HDMI nebo MHL. Data můžete přenášet oběma směry.

READ  Jak nastavit rodičovskou kontrolu v televizoru Samsung. Jak uzamknout dálkový ovladač televizoru Samsung?

Pro zařízení Apple neexistuje kompatibilní protokol. Analogem je AirPlay.

Připojení a nastavení technologie Miracast k televizoru sami

Připojení notebooku se systémem Windows 10 k televizoru LG prostřednictvím funkce Sdílení obrazovky

Počítač nebo notebook musí mít podporu technologie Miracast, aby bylo možné tuto funkci použít. Ve výchozím nastavení systému Windows 8 je k dispozici.1 a Windows 10. Pokud je v počítači nainstalován systém Windows 7 a procesor Intel (3. generace nebo novější). pak můžete zkusit nastavení přes Intel WiDi.

Pokud nevíte, zda váš počítač podporuje technologii Miracast, podívejte se na tento článek: Bezdrátový displej Miracast (WiDi) ve Windows 10.

Jak jsem připojil notebook s Windows 10 k televizoru LG prostřednictvím technologie Miracast:

Další nastavení sdílení obrazovky

Neexistují žádná pokročilá nastavení sdílení obrazovky. Pokud nemůžete změnit název televizoru v nastavení, v části Síť je možnost Název televizoru.

V okně Sdílení obrazovky můžete také vypnout režim poslechu. Ve výchozím nastavení je povolena. Pokud tomu rozumím správně, když je tento režim povolen, zařízení mohou vždy najít televizor, i když není spuštěna aplikace Sdílení obrazovky. Pokud ji zakážete, bude televizor dostupný pro připojení a zrcadlení obrazovky pouze při spuštěné aplikaci.

Pokud je připojení Wi-Fi nestabilní, doporučujeme vypnout režim poslechu.

Pokud máte nějaké problémy se sdílením obrazovky LG TV, telefon nebo notebook se nepřipojí, nevidí televizor, popište problém v komentářích. A nezapomeňte se podělit o svá řešení a další užitečné informace na toto téma.

Jak připojit telefon k televizoru pomocí DLNA

Tentokrát je připojení přes směrovač. Televizor se může připojit k domácí síti přes kabel, zatímco smartphone se může připojit přes Wi-Fi.

Funkce DLNA umožňují zobrazovat multimediální soubory z paměti mobilního zařízení na velké obrazovce.

Co dělat

 • Zkontrolujte, zda jsou televizor a smartphone připojeny ke stejné síti.
 • Aktivace funkce DLNA v nastavení televizoru.
 • Spusťte standardní galerii Android a otevřete požadovaný mediální soubor.
 • Přejděte na „Menu“ → „Zvolit přehrávač“ a klikněte na název televizoru v seznamu.
 • Pro pokročilá nastavení a streamování souborů z jiných aplikací si nainstalujte aplikaci Server médií z Google Play. Například populární BubbleUPnP.

Jak připojit telefon k televizoru LG bez kabelů

Smartphone můžete připojit k televizoru a streamovat obsah bezdrátově několika způsoby. Vezměte prosím na vědomí, že zvolená metoda určuje kvalitu obrazu i fungování nainstalované aplikace. Způsoby jsou následující.

Wi-Fi Direct

Možnost připojení budou moci využívat pouze ti účastníci, jejichž televizor má vestavěný adaptér Wi-Fi s funkcí Wi-Fi Direct. Je nutné, aby v telefonu byla verze Android 4.0 a vyšší.

Chcete-li připojit smartphone k televizoru LG touto metodou, postupujte podle následujících pokynů

 • telefon otevře hlavní nabídku, musíte přejít do „Nastavení“;
 • Vyberte kartu „Bezdrátové sítě“, část „Wi-Fi“;
 • v pravém horním rohu jsou 3 tečky, klikněte na ně a vyberte možnost „Wi-Fi Direct“;
 • Systém zařízení automaticky začne vyhledávat sítě pro připojení prostřednictvím technologie Wi-Fi Direct
 • dálkový ovladač je převzat a na televizoru se otevře hlavní nabídka, kde je třeba kliknout na sekci „Síť“, záložku „Wi-Fi Direct“;
 • Televizní systém vyhledá dostupná zařízení k synchronizaci;
 • V seznamu vyberte model požadovaného mobilního zařízení, telefon vás vyzve k potvrzení připojení, které musíte potvrdit.

Po provedení akcí se smartphone a televizor synchronizují. Signál z telefonu se přenáší na velkou obrazovku.

Metoda má významné výhody. Například není třeba tahat kabely, není potřeba router Wi-Fi, obsah lze přehrávat v různých formátech, konektory na zařízení jsou volné, telefon můžete dát na nabíjení.

Nezapomeňte, že funkce Wi-Fi Direct je dostupná pouze v novějších telefonech a mobilních zařízeních. Pokud je vaše zařízení staré, budete muset použít jiný způsob připojení.

Miracast

Miracast je moderní standard přenosu informací, jehož podstata spočívá ve využití bezdrátových kanálů. V případě televizoru podporujícího tuto technologii může uživatel na obrazovku televizoru vysílat libovolný obsah, hrát hry a spouštět aplikace.

READ  Vytvořte masku na Instagramu z počítače

Hlavním požadavkem při použití této možnosti je, aby televizor a miniaplikace byly připojeny ke stejné síti Wi-Fi.

Telefon můžete připojit k televiznímu vysílači pomocí technologie Miracast pomocí následujícího algoritmu:

 • aktivujte televizor, přejděte do hlavní nabídky a otevřete nastavení;
 • klikněte na „Síť“ a aktivujte funkci Miracast;
 • otevřete nastavení telefonu, přejděte na kartu Miracast a povolte tuto možnost, pokud tato funkce není k dispozici, musíte si z obchodu s aplikacemi stáhnout software Miracast. Wi-Fi Display;
 • vyberte mobilní zařízení v nabídce TV a potvrďte připojení, synchronizace se spustí.

Po dokončení připojení se spustí přenos dat z telefonu. Pokud se obraz nezobrazuje na celé obrazovce televizoru, stačí otočit smartphone vzhůru nohama, dát jej do vodorovné polohy.

Výhodou použití této technologie je, že možnost Miracast přenáší informace v lepší kvalitě, zvuk je ve 3D, baterie chytrého telefonu se vybíjí pomaleji než u jiných možností.

Chytré sdílení

Tato funkce je vlastní inteligencí společnosti LG. Umožňuje procházet soubory, videa a fotografie na vysílači Smart-TV z libovolného telefonu. Stačí sledovat připojení ke stejné místní síti z obou zařízení.

Při připojování je třeba postupovat podle následujících pokynů

 • Zařízení se připojuje ke stejné síti Wi-Fi;
 • V mobilním zařízení je nainstalována funkce LG TV SmartShare;
 • V nabídce televizoru přejděte na „Smart Share“ a přejděte na „Připojené zařízení“;
 • Najděte v seznamu svůj smartphone, připojte se k němu.

Poté se automaticky spustí synchronizace. Budete si moci prohlížet všechny soubory, fotografie a videa.

You Tube

You Tube je služba hostování videí, kde si můžete prohlížet a stahovat video soubory. Chcete-li je vysílat do televize z telefonu, musíte provést následující kroky

 • nainstalujte si do smartphonu aplikaci YouTube;
 • spusťte službu, přejděte do nastavení, vyberte možnost „Zobrazit na televizoru“ a postupujte podle pokynů systému;
 • je stejný program spuštěn na televizním vysílači, musí být v nastavení zvolen typ připojení „V manuálním režimu“;
 • Zadejte kód z televizní obrazovky telefonu a stiskněte tlačítko „Přidat“;
 • V zobrazeném seznamu „Vysílání do zařízení“ je vybrán televizor LG a připojení je povoleno.

Na velké obrazovce pak můžete vysílat videa z webu You Tube.

Připojení pomocí DLNA

Metoda DLNA je vhodná pouze pro telefony se systémem Android. Pro správnou funkci protokolu DLNA je třeba do mobilního zařízení nainstalovat speciální aplikaci. Oblíbenou aplikací, která tento protokol připojení podporuje, je BubbleUPnP.

Kromě instalace programu se musíte ujistit, že televizor tuto technologii podporuje. Spojení mezi zařízeními se uskutečňuje prostřednictvím směrovače, televizor může být připojen k domácí síti pomocí kabelu a smartphone pomocí Wi-Fi. Pak je třeba postupovat podle dalšího pokynu:

 • Aktivujte televizor, síť, ke které je připojen, musí být stejná jako ta, kterou používá miniaplikace;
 • Stáhněte si software BubbleUPnP, pokud ještě není v telefonu nainstalován;
 • přejděte do aplikace, klikněte na tlačítko se třemi pruhy v levém horním rohu a přejděte do hlavní nabídky;
 • Přejděte na kartu „Knihovna“ a vyberte video soubory, které chcete zobrazit na televizoru;
 • Vybrané soubory se spustí na televizoru.

Proč připojit telefon k televizoru

Když uživatel připojí telefon k televizoru, bude moci automaticky:

 • Přehrávejte různá videa, fotografie nebo zvuky a promítejte je na velkou obrazovku, což je mnohem pohodlnější než dělat vše přes malou obrazovku smartphonu;
 • Spouštění různých aplikací, včetně her, messengerů, sociálních sítí atd;
 • Procházejte internet, navštěvujte různé webové stránky a zdroje;
 • Provádějte prezentace projektů, ukázky, čtěte i literární díla prostřednictvím televize;
 • Mluvte přes Skype a sledujte druhou stranu na velké obrazovce, aby ji viděli i ostatní.
READ  jak vytvořit aplikaci pro iOS.

Důležité! Nejlepší je připojení přes Wi-Fi, protože pak se všechny potřebné informace přenášejí vzduchem. Pokud není k dispozici internet, je třeba použít speciální kabel.

Existují specializované aplikace, které vám pomohou z telefonu udělat dálkový ovladač. Můžete jím ovládat televizor, aniž byste potřebovali dálkový ovladač. LG Remote je speciální aplikace od společnosti, která uživateli pomáhá. Lze ji stáhnout z Google Play i AppStore.

Wi-Fi Direct

Přenos obrazu do televizoru prostřednictvím telefonu přes Wi-Fi

Technologie Wi-Fi Direct funguje stejně na všech televizorech, které podporují funkci Smart a jsou vybaveny modulem Wi-Fi. Tato možnost je podporována i v moderních mobilních telefonech. Hlavním cílem je vzájemné propojení zařízení bez nutnosti pořizovat přístupový bod. Televizor rozpozná mobilní telefon jako multimediální zařízení.

Poznámka! Pro správné připojení smartphonu k televizoru je třeba zapnout režim Wi-Fi Direct a vybrat režim sdílení na televizoru.

Tune pro iOS. Bezdrátové streamování přes AirPlay

Televizní set-top box představila společnost Apple. Je to alternativní řešení pro zobrazení obsahu ze zařízení iOS na velké obrazovce. Streamovací set-top box poskytuje dobrou kvalitu obrazu v rozlišení 1080p. Pouze půlvteřinové zpoždění.

Nastavení pro Android. Chromecast: Snadné, ale drahé streamování

Pokud chcete bezdrátově streamovat média z mobilního telefonu se systémem Android do televizoru, zvolte nejjednodušší možnost. Uživatelům se doporučuje používat streamovací zařízení Chromecast nebo Chromecast 2. Tento flash disk byl vydán společností Google.

Uživatel může snadno upgradovat svůj televizor, pokud má speciální funkce síťového připojení.

Důležité! Ve výchozím nastavení přidává Chromecast do televizoru, YouTube a prohlížeče Chrome spoustu multimediálního obsahu.

Jak připojit televizor k internetu přes Wi-Fi z telefonu?

Pokyny lze rozdělit do dvou částí. První z nich zahrnuje nastavení hotspotu v telefonu a druhý připojení televizoru k síti Wi-Fi. Protože jsem na tato témata již napsal mnoho samostatných návodů, ponechám na ně odkazy. Níže je uveden příklad, jak to všechno funguje.

Ze systému Android

V závislosti na modelu telefonu, výrobci a verzi systému Android se pokyny mohou mírně lišit.

Jak synchronizovat telefon s televizorem Samsung, LG

Zobrazení obrázku z displeje chytrého telefonu na velké obrazovce nám otevírá mnoho užitečných funkcí. Můžeme sdílet fotografie nebo videa z dovolené s rodinou, pohodlně uspořádat prezentaci v práci, sdílet svou tvůrčí práci s přáteli a mnoho dalšího. Níže popíšeme, jak synchronizovat mobilní telefon s televizorem na příkladu modelů Samsung a LG. A také jaké nástroje nám k tomu pomohou.

Synchronizujte svůj smartphone s domácím televizorem pohodlně pomocí funkce “ Wi-Fi Direct „. Tento standard umožňuje připojit telefon a Smart TV bez použití bezdrátového přístupového bodu.

Postup synchronizace je následující:

  Aktivace funkce “ Wi-Fi Direct “ v telefonu. Přejděte do nastavení svého miniaplikačního zařízení, vyberte možnost „Bezdrátová připojení“ a aktivujte funkci „Wi-Fi Direct“. U jiných modelů telefonů může být aktivace této funkce pod položkou Wi-Fi. Musíte stisknout tlačítko se třemi svislými tečkami a vybrat možnost;

Alternativním způsobem připojení je otevření fotografie nebo videa v chytrém telefonu, klepnutí na možnost „Sdílet“ a výběr možnosti „Wi-Fi Direct“ v zobrazené nabídce. Televizor se zobrazí v seznamu zařízení. Vyberte ji a spusťte požadované vysílání.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS