Připojení sluchátek Airpods k iPhonu: nevidí, nepřipojí se, jedno sluchátko nefunguje

Airpody se k iPhonu připojují co nejrychleji a nejsnadněji a ve většině případů bez problémů. V průběhu let se mi několikrát stalo, že se automaticky nepřipojily, nebo jsem je musel v telefonu smazat a znovu připojit. Celkově se jedná o velmi kvalitní sluchátka, která skvěle fungují s iPhony, dalšími zařízeními Apple a dokonce i se zařízeními jiných výrobců.

V tomto článku vám ukážu, jak připojit Airpods k iPhonu a jak vyřešit případné problémy s připojením. Když iPhone nevidí sluchátka AirPods nebo je vidí, ale nepřipojí se k nim. Zvažte situaci, kdy jedno sluchátko nefunguje. Není to běžné, ale stává se to. Narazil jsem na to u své první generace Airpodů. Pokyny platí pro všechny verze včetně Airpods Pro.

Zkontrolujte sériové číslo

Nejprve je třeba zkontrolovat sériové číslo. S jeho pomocí se můžete ujistit, že je zařízení originální a skutečně nové. Číslo navíc označuje váš nárok na technickou podporu a záruční servis. Proč jsou tyto informace důležité?

připojit, sluchátka, apple, iphonu

Největší ruské tržiště OZON často nabízí výhodné slevy na produkty Apple. Přestože je OZON autorizovaným prodejcem, existují případy, kdy internetový obchod prodává repasované zařízení jako nové. Když například zkontrolujete sériové číslo, můžete zjistit, že vaše sluchátka již byla aktivována, což znamená, že je dříve koupil někdo jiný. Záruční doba se proto počítá od první aktivace.

Sériové číslo Airpods zadáte na oficiálních stránkách společnosti Apple: https://checkcoverage.Apple.com/en/ru/

Možná budete muset potvrdit datum nákupu. Pomocí sériového čísla společnost Apple identifikuje zařízení, aktivuje záruku a sdělí vám, jak dlouho je platná.

Jak přepínat Airpods mezi zařízeními

Po připojení sluchátek k primárnímu zařízení je můžete používat s ostatními zařízeními, která jsou připojena ke stejnému Apple ID. Může to být další iPhone a iPad, iPod touch, iPad, Mac, Apple TV nebo Apple Watch

Je to velmi snadné. Stačí vybrat Airpods Pro pro zvukový výstup a zařízení se k nim automaticky připojí. Synchronizaci není třeba pokaždé opakovat.

Zařízení, která podporují Airpods Pro

Airpods Pro jsou kompatibilní s iPhonem, iPadem, Macem, Apple TV a Apple Watch. Použití připojení Bluetooth.

 • iPhone a iPod touch s iOS 13.2 a novější.
 • iPad s iPadOS 13.2 a novější.
 • Apple Watch s watchOS 6.1 a novější.
 • Mac s macOS15.1 a novější.
 • Apple TV s tvOS2 nebo novějším.

K dispozici je také několik tipů, jak Airpods Pro používat, které vám jistě pomohou.

Ovládání sluchátek Airpods

Sluchátka Airpods nejsou ekvivalentem jednoduchých drátových sluchátek, která se jednoduše připojí ke smartphonu a umožňují poslech hudby. Apple Airpods jsou skutečně chytrý gadget s vlastním ovládáním.

Nejdříve je třeba začít s hudbou. Je to základní operace, kvůli které si kupujete bezdrátová sluchátka. Po připojení sluchátek Bluetooth jsou připravena k použití. Pokud přehrajete skladbu, bude se přehrávat přes sluchátka Airpods. Pokud vyjmete 1 sluchátko Airpods z ucha, přehrávání se pozastaví. Pokud sluchátka nasadíte zpět, hudba se znovu přehraje.

READ  Odemknutí iPhone 4s Apple ID

Skladby lze znovu aktivovat pouze tehdy, pokud sluchátka nasadíte zpět do 15 sekund po jejich vyjmutí.

Otevřete ovládací prvky na iPhonu (přejeďte prstem od dolní části domovské obrazovky nahoru) a mezi připojenými zařízeními najděte iPody. Úroveň nabití náhlavní soupravy a pouzdra se zobrazuje v příslušném řádku. Běžná sluchátka Airpods (1 a 2) tím nekončí. Pomocí hlasové asistentky Siri (aktivuje se vyslovením „Hello Siri“ nebo dvojitým poklepáním) můžete ovládat přehrávání. Když řeknete „Siri, ztiš hudbu“, hlasitost se sníží.

Pokud jste si zakoupili Airpods Pro, máte další možnosti ovládání. Tento model se naučil nejen pozastavit přehrávání, ale také pozastavit skladby. Za tímto účelem se dvakrát dotkněte snímače na vnější straně sluchátek. Jedním stisknutím pozastavíte přehrávání.

Další užitečnou funkcí sluchátek Airpods Pro je přepínání skladeb. Dvojitým klepnutím na snímač se přejde na předchozí stopu a trojitým klepnutím se uživatel dostane na předchozí stopu. Úroveň hlasitosti je realizována pomocí hlasového asistenta. Chcete-li hudbu zesílit nebo zeslabit, musíte požádat Siri.

Jak připojit sluchátka Bluetooth k iPhonu

Při připojování bezdrátových sluchátek ke smartphonu obvykle nedochází k žádným problémům. Prvním krokem je zkontrolovat, jakým způsobem se to dělá. Zde jde o to, jakou náhlavní soupravu připojit.

Připojení lze dosáhnout dvěma způsoby, automaticky a prostřednictvím nastavení Bluetooth. V druhém případě stačí náhlavní soupravu zapnout a postupovat podle níže uvedených pokynů.

Párování

Nejdříve musí uživatel aktivovat Bluetooth. Tuto možnost lze zobrazit v nastavení nebo v nabídce „Spravovat položku“. Do této oblasti se dostanete přejetím prstem po obrazovce směrem nahoru a dolů.

V případě sluchátek Apple Airpods stačí otevřít pouzdro, ve kterém jsou sluchátka uložena. Tím se automaticky zahájí připojení. Sluchátka se automaticky připojí k vašemu smartphonu, aniž byste museli dělat cokoli jiného.

připojit, sluchátka, apple, iphonu

Pokud bezdrátové zařízení není od společnosti Apple, musí být připojeno prostřednictvím nastavení. Za tímto účelem:

 • Zapněte sluchátka a umístěte je do malé vzdálenosti od smartphonu.
 • Otevřete „Nastavení“ a přejděte na „Bluetooth“.
 • Zkontrolujte, zda je funkce aktivována. Poté vyberte požadovanou dvojici ze seznamu níže.
 • Pokud připojujete náhlavní soupravu poprvé, je vhodné zaškrtnout políčko Další zařízení.

Po vytvoření páru může uživatel opustit nastavení a přehrávat hudbu/video. Zkontrolujte, zda je zařízení připojeno, pohledem na ikonu v pravém horním rohu obrazovky.

Odpojení párování

Chcete-li zařízení odpojit, jednoduše deaktivujte Bluetooth. Párování bude přerušeno. Uživatel může také vypnout samotnou bezdrátovou náhlavní soupravu, aniž by musel vypínat Bluetooth. Nezapomeňte však, že tento parametr má negativní vliv na nabíjení smartphonu.

Chcete-li zařízení zcela odpojit od smartphonu, postupujte podle pokynů:

 • Přejděte do nastavení telefonu a otevřete Bluetooth.
 • Vyberte zařízení, které chcete spárovat, a klepněte na písmeno „i“ vedle jeho názvu.
 • Stiskněte příkaz „Zapomenout zařízení“.

Před opětovným připojením náhlavní soupravy bude muset uživatel znovu vytvořit párování. Připojení neproběhne automaticky.

Jak čistit sluchátka

Utratit více než 10000 za sluchátka není tak snadné rozhodnutí. A pokud si Airpody koupíte, nezapomeňte se o ně dobře starat, abyste je nemuseli vyměnit za nový iPhone. Koneckonců, nebudete je nakonec jen ukládat do pouzdra. Zde je několik tipů, jak Airpody vyčistit.

READ  Zadání kódu v systému Android z iPhonu. Přenos kontaktů služby gmail

Na lesklý bílý povrch sluchátek Airpods se snadno dostanou nečistoty, prach, chmýří, ušní maz a další nečistoty, které budete muset čas od času vyčistit. Nejlepší je to dělat důsledně, aby se nečistoty nehromadily.

 • Mikrovlákno. Pořiďte si hadřík z mikrovlákna, který budete nosit vždy s sebou a každých pár dní Airpods a jejich pouzdro otřete;
 • Voda. Sluchátka jsou vyrobena na bázi plastu a lepidla, nejsou vodotěsná ani propustná, ale jsou vyrobena velmi pevně. Existuje mnoho zpráv o tom, že tato sluchátka zůstala funkční i po vložení do pračky. Takže se nemusíte bát, že by se na ně dostala trocha vody;
 • Navzdory všeobecnému přesvědčení jsou dezinfekční prostředky na ruce a podobné čisticí prostředky pro elektroniku škodlivé. Nepoužívejte je pro sluchátka Airpods. Riskujete poškození plastového povrchu nebo dokonce vnitřní elektroniky. Místo toho vám pomůže odstranit nečistoty nebo mastnotu z povrchu trocha vody a utěrka z mikrovlákna;
 • Vatový tampon. Ačkoli by si každý přál, aby jeho sluchátka tvořila celistvý kus plastu, není tomu tak. A malé trhliny se snadno zaplní prachem a nečistotami. Látka vám v těchto oblastech nepomůže. A vatový tampon bude velmi užitečný. Lze jím také snadno odstranit ušní maz z mřížky reproduktoru;
 • Pokud najdete obzvláště odolnou skvrnu, použijte gumu.

Abyste mohli svá sluchátka vyčistit od nečistot a udržet je dlouho v dobrém stavu, nebuďte líní a dodržujte následující rady.

Která bezdrátová sluchátka fungují s iPhonem?

Jakýkoli. S iPhonem budou fungovat naprosto libovolná sluchátka Bluetooth. Ať už jsou to Airpods Pro Max, nebo čínská sluchátka za 5 dolarů z AliExpressu, připojí se a budou fungovat s vaším smartphonem. Nezáleží také na verzi: iPhone 5, 6, iPhone SE, 7, 8, XR, 10, 11, 12 nebo iPhone 13. lze jej připojit k jakýmkoli sluchátkům Bluetooth. V každém případě si to můžete při nákupu vždy ověřit u prodejce. Ve specifikacích v internetových obchodech, na stejném AliExpress nebo na oficiálních stránkách výrobce sluchátek se obvykle uvádí kompatibilní sluchátka se zařízením Apple nebo ne.

Jedná se o různé formáty sluchátek, které lze připojit běžným způsobem (na obrázku vlevo). TWS, kde jsou obě sluchátka oddělená a vzájemně propojená přes Bluetooth (na obrázku vpravo).

připojit, sluchátka, apple, iphonu

Používám Airpods 2 se starým iPhonem X. Předtím to byly Airpody první generace a sluchátka JBL E45BT. Také mnohokrát (při psaní článků pro tento web) musel připojit populární Xiaomi Redmi AirDots, levné čínské i7, i11 a několik modelů od jiných výrobců. Všechna tato sluchátka se k iPhonu připojí bez problémů a fungují dobře (pokud jde o to, ale to je otázka pro sluchátka zde).

Postup připojení bezdrátových sluchátek k iPhonu jsem vám ukázal v tomto článku: Jak připojit bezdrátová sluchátka k telefonu.

READ  Jak připojit monopod k telefonu. Chyba "Špatný pin nebo heslo" při připojení monopodu

Během procesu připojení se mnozí setkávají s problémem, kdy iPhone nevidí sluchátka Bluetooth a začne si myslet, že sluchátka nejsou kompatibilní s iPhonem. Obvykle tomu tak není. O řešení tohoto problému jsem psal zde: Proč telefon nevidí vaše bezdrátová sluchátka přes bluetooth.

Co dělat s chybou „Selhání připojení“ při připojení Airpods?

1 Zakázat a znovu povolit Bluetooth. Můžete to provést v nastavení nebo otevřením položky správy (jako na obrázku níže).

Poté aktivujte režim připojení na zařízeních Airpods a zkuste je připojit znovu. Pokud se opět zobrazí zpráva „Connection failure“, postupujte podle následujících doporučení.

2 Je třeba vyjmout (zapomenout) sluchátka Airpods z iPhonu (nebo jiného zařízení Apple). Poté sluchátka znovu připojte. Přejděte do Nastavení. Bluetooth. V seznamu uložených zařízení klikněte vedle sluchátek Airpods na ikonu (i). Poté klikněte na „Forget this device“ a potvrďte akci kliknutím na „Forget device“.

3 Aktivace režimu připojení na sluchátkách. Pokud kontrolka na pouzdře bliká bíle a Airpods nelze připojit, můžete provést reset. Za tímto účelem vložte obě sluchátka do pouzdra. Poté otevřete víko (u Airpods 2 a Airpods Pro to nemusíte dělat, kontrolka je na vnější straně). Stiskněte a podržte jedno jediné tlačítko po dobu asi 15 sekund.

Kontrolka by měla bliknout bíle, pak několikrát žlutě a pak opět bíle, načež můžete tlačítko uvolnit. Podržte náhlavní soupravu v blízkosti iPhonu, měli byste být vyzváni k připojení. Stiskněte tlačítko „Připojit„. Pokud ne, zavřete a znovu otevřete víko pouzdra Airpods.

Všechno je skvělé, Airpods se k iPhonu připojily bez problémů. Chyba „Selhání připojení“ se již nezobrazuje. Pokud jste měli stejnou chybu a vyřešili ji jiným způsobem (který není v článku). podělte se o řešení v komentářích. Pokud některé z řešení v článku pomohlo, napište je také, abych věděl, že jsem článek napsal z nějakého důvodu.

Připojení sluchátek Airpods ke dvěma iPhonům

Společnost Apple doporučuje používat maximálně jedno zařízení, jak je uvedeno ve specifikacích. V praxi je však možné používat Airpods se dvěma různými zařízeními současně. Za tímto účelem vyjměte obě sluchátka z pouzdra a připojte je k jednomu iPhonu. Poté je třeba zbývající sluchátko vložit zpět do pouzdra a druhé připojit k druhému iPhonu.

Dá se říct, že sluchátka Airpods budou hitem i v roce 2018. Šíleně populární sluchátka Apple může zastínit jen nová verze Airpodů. Airpods si můžete koupit v Charkově a Kyjevě v našem internetovém obchodě, který si můžete objednat online nebo telefonicky:

Můžete také navštívit jednu z našich kanceláří na adrese

na adrese. Speditér, 86-P, Kazimira Malevicha (Bozhenko) Obchodní centrum „LYBID“, kancelář 208, (m. (ulice Lybedskaya, poblíž nákupního centra Ocean Plaza)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS